Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Little star είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μου δίνει κουράγιο η ιστορία σου. Πόσο γεννήθηκε αν επιτρέπεται?

Γεννήθηκε μεγάλος γιατί είμαι εγώ μεγαλόσωμη  αλλά και λόγω διαβητη κυησης που είχα, 2140...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Νανα82 είπε:

Γεννήθηκε μεγάλος γιατί είμαι εγώ μεγαλόσωμη  αλλά και λόγω διαβητη κυησης που είχα, 2140...

Α εσένα ήταν πολύ μεγάλος. Εμείς παρακαλάμε να φτάσει τα 900 γραμμάρια και αν φτάσει το κιλό θα πετάμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Νανα82 είπε:

Γεννήθηκε μεγάλος γιατί είμαι εγώ μεγαλόσωμη  αλλά και λόγω διαβητη κυησης που είχα, 2140...

Και για να σου δώσω επιπλέον κουράγιο θα σου πω ότι χρειάστηκα 5 διαφορετικές ειδικότητες γιατρών για να μπορέσω να φτάσω να γεννήσω, μεταξύ αυτών και η αγαπημένη μου λευκου... μερικά παιδάκια είναι τεράστιοι μαχητές, στη μονάδα που είχα τον δικό μου για 23 ημέρες είδα μωρουλια 500 και 600 γρ που κάθε μέρα κέρδιζαν τη μάχη τους..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Νανα82 είπε:

Και για να σου δώσω επιπλέον κουράγιο θα σου πω ότι χρειάστηκα 5 διαφορετικές ειδικότητες γιατρών για να μπορέσω να φτάσω να γεννήσω, μεταξύ αυτών και η αγαπημένη μου λευκου... μερικά παιδάκια είναι τεράστιοι μαχητές, στη μονάδα που είχα τον δικό μου για 23 ημέρες είδα μωρουλια 500 και 600 γρ που κάθε μέρα κέρδιζαν τη μάχη τους..

Ναι μωρέ τα μικρούλια. Και τι αγώνας από τους γονείς. Έχω πολλή αγωνία για το τι θα συμβεί,  αλλά είμαι σίγουρη ότι αν καταφέρουμε και γεννηθεί η μπεμπα, η αγωνία στη μενν θα είναι πολύ πολύ μεγαλύτερη. Πόσο άγχος. Φυσικά όλα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω και για αυτό σφίγγω τα δόντια μου και κάνω κουράγιο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Little star είπε:

Ναι μωρέ τα μικρούλια. Και τι αγώνας από τους γονείς. Έχω πολλή αγωνία για το τι θα συμβεί,  αλλά είμαι σίγουρη ότι αν καταφέρουμε και γεννηθεί η μπεμπα, η αγωνία στη μενν θα είναι πολύ πολύ μεγαλύτερη. Πόσο άγχος. Φυσικά όλα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω και για αυτό σφίγγω τα δόντια μου και κάνω κουράγιο.

Εννοείται ότι όλα μα όλα αξίζουν και με το παραπάνω ακόμα και αυτά που όταν τα βιώνεις σε λυγίζουν είναι μέρος της διαδρομής σου για να καταφέρεις να πάρεις το μωρουλι σου αγκαλιά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά όλο λέω-λέω μυαλό δεν βάζω ομως...4 μέρες πριν την αναμενομενη μέρα περιόδου...με επιβεβαιωμένη ωορρεξια 19/7 με πολλές πολλές τιμιες προσπαθειες κ περιμένω τώρα στις 2/8...έχω εδώ κ 6 μέρες με πόνο στο στήθος πόνους χαμηλά στην κοιλιά..σήμερα δεεεε απίστευτη εξάντληση ενώ δεν έχω κανει τίποτα κ με μια νυστα που δεν άντεχα τα μάτια μου ανοικτά όλη μερα ..Σκέφτομαι...ξανά σκέφτομαι...λέω τον περασμενο μήνα σε τέτοια μέρα έδειξε αχνό θετικό με τεστακι που δείχνει 6 μέρες νωριτερα( άλλο που καταλήξε σε βιοχημική) κ με πιάνει ο διοαλος βραδιατικα κ κάνω τεστ 9:30 το βράδυ( 4 μέρες νωρίτερα) κ με τεστακι που λέει ότι θέλει να το κάνεις από την πρώτη μέρα καθυστέρηση γιατί φυσικά κ δεν είχα τεστ που θέλει νωρίτερα κ λέω σιγα...κ φυσικά Ναααα ένα αρνητικό....και φυσικά Ναααα κ τα δικά μουτρα στο πατωμα...δηλαδη τι περιμενα ηλικρεινα???...Δεν με νοιάζει το αρνητικό...με νοιάζει κ θυμώνω που δεν βάζω μυαλό κ που όσο κ να θέλω το μυαλό μου δεν ξεκολλάει..αυτα...ήθελα απλά κάπου να τα πω.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,πριν λίγο γυρίσαμε από την κλινική..Εδώ και τρεις μέρες έχω υπερβολικα πολλά διάφανα υγρά,τα οποία δεν ήξερα αν είναι ούρα η αμνιακό υγρό. Παίρνω το γιατρό μου και μου λέει ότι αυτό είναι σοβαρό και πως πρέπει να πάω επείγοντως στην κλινική. Μετα το ραπιντ τεστ,με πήγαν στην αίθουσα τοκετών,όπου το άγχος μου άγγιξε ταβάνι..και μόνο που υπήρχε περίπτωση να πάμε για πρόωρο τοκετό στην 26η εβδομάδα,ήταν αρκετό για να τρομοκρατηθω..μου έκαναν καρδιοτοκογραφημα και ένα τεστ με μπατονετα στον κόλπο για να διαπιστώσει η μαία αν πρόκειται για αμνιακό υγρό(δλδ γέννα)η για κάτι άλλο.. ευτυχώς όπως μου είπε έχω αυξημένα κολπικά υγρά λόγω των οιστρογόνων,καθως και ακράτεια. Η μπέμπα είναι μια χαρά❤️ Ειλικρινά,την επόμενη φορά που κάποιος ξερολας αρχίσει να μου λέει ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο χαλαρή περίοδος της γυναίκας και πως η αδελφή/ξαδέρφη/φιλενάδα του/της δεν είχαν τίποτα το περίεργο και πως όλες όσες περνάμε δυσκολη εγκυμοσύνη είμαστε υπερβολικες,θα ρίξω πολύ μπινελικι. Έχω ακούσει πολλές μ@λ@κιες τον τελευταίο καιρό και μάλιστα από άτομα τα οποία δεν θέλουν καν να κάνουν παιδιά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται 

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Τελικά όλο λέω-λέω μυαλό δεν βάζω ομως...4 μέρες πριν την αναμενομενη μέρα περιόδου...με επιβεβαιωμένη ωορρεξια 19/7 με πολλές πολλές τιμιες προσπαθειες κ περιμένω τώρα στις 2/8...έχω εδώ κ 6 μέρες με πόνο στο στήθος πόνους χαμηλά στην κοιλιά..σήμερα δεεεε απίστευτη εξάντληση ενώ δεν έχω κανει τίποτα κ με μια νυστα που δεν άντεχα τα μάτια μου ανοικτά όλη μερα ..Σκέφτομαι...ξανά σκέφτομαι...λέω τον περασμενο μήνα σε τέτοια μέρα έδειξε αχνό θετικό με τεστακι που δείχνει 6 μέρες νωριτερα( άλλο που καταλήξε σε βιοχημική) κ με πιάνει ο διοαλος βραδιατικα κ κάνω τεστ 9:30 το βράδυ( 4 μέρες νωρίτερα) κ με τεστακι που λέει ότι θέλει να το κάνεις από την πρώτη μέρα καθυστέρηση γιατί φυσικά κ δεν είχα τεστ που θέλει νωρίτερα κ λέω σιγα...κ φυσικά Ναααα ένα αρνητικό....και φυσικά Ναααα κ τα δικά μουτρα στο πατωμα...δηλαδη τι περιμενα ηλικρεινα???...Δεν με νοιάζει το αρνητικό...με νοιάζει κ θυμώνω που δεν βάζω μυαλό κ που όσο κ να θέλω το μυαλό μου δεν ξεκολλάει..αυτα...ήθελα απλά κάπου να τα πω.

Γλυκιά μου όλες σε καταλαβαίνουμε, όλες τα έχουμε κάνει αυτά και έχουμε ρίξει δάκρυα πανω από αρνητικά τεστακια. Μην ότι είσαι. Αρχικά, το ξέρεις και η ίδια πώς είναι παααρα πολύ νωρίς για να δεις κάτι και κυρίως με βραδινά ουρά και τεστ όχι πρώιμης ανίχνευσης. Είναι σα να μην το έκανες. Κάνε λίγη υπομονή και σε λίγες μέρες θα ξέρεις. Και αν δεν ήταν αυτός ο μήνας σου, θα είναι ο επόμενος. Τώρα ξέρεις πως μπορείς και είναι θέμα χρόνου! Μια αγωνιστική αγκαλιά από μένα! 

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες,πριν λίγο γυρίσαμε από την κλινική..Εδώ και τρεις μέρες έχω υπερβολικα πολλά διάφανα υγρά,τα οποία δεν ήξερα αν είναι ούρα η αμνιακό υγρό. Παίρνω το γιατρό μου και μου λέει ότι αυτό είναι σοβαρό και πως πρέπει να πάω επείγοντως στην κλινική. Μετα το ραπιντ τεστ,με πήγαν στην αίθουσα τοκετών,όπου το άγχος μου άγγιξε ταβάνι..και μόνο που υπήρχε περίπτωση να πάμε για πρόωρο τοκετό στην 26η εβδομάδα,ήταν αρκετό για να τρομοκρατηθω..μου έκαναν καρδιοτοκογραφημα και ένα τεστ με μπατονετα στον κόλπο για να διαπιστώσει η μαία αν πρόκειται για αμνιακό υγρό(δλδ γέννα)η για κάτι άλλο.. ευτυχώς όπως μου είπε έχω αυξημένα κολπικά υγρά λόγω των οιστρογόνων,καθως και ακράτεια. Η μπέμπα είναι μια χαρά❤️ Ειλικρινά,την επόμενη φορά που κάποιος ξερολας αρχίσει να μου λέει ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο χαλαρή περίοδος της γυναίκας και πως η αδελφή/ξαδέρφη/φιλενάδα του/της δεν είχαν τίποτα το περίεργο και πως όλες όσες περνάμε δυσκολη εγκυμοσύνη είμαστε υπερβολικες,θα ρίξω πολύ μπινελικι. Έχω ακούσει πολλές μ@λ@κιες τον τελευταίο καιρό και μάλιστα από άτομα τα οποία δεν θέλουν καν να κάνουν παιδιά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται 

Κορίτσι μου τέλος καλό όλα καλά. Πήγε η ψυχή σας στην κουλουρη, αλλά ευτυχώς δεν ήταν τίποτα. Μπράβο σου όμως που ήσουν παρατηρητικη και ετοιμη να αντιδρασεις, γιατί αν 1:1000000 ήταν κάτι, θα είχες σώσει το μωράκι σου. Χαλάρωσε μετά την τρομάρα που πήρες και όλα θα πάνε καλά! Όσο για τον κόσμο και τους καλοθελητες που έχουν μια κουβέντα για όλα, κλείσε τα αυτιά σου. Αν και μερικοί από αυτούς πρέπει να μπαίνουν στη θέση τους ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τις προηγούμενες δύο μέρες με πόναγε η κοιλιά μου χαμηλά σαν πόνοι περιόδου. Σήμερα με πονάει η μέση μου. Λέτε να ειναι καλά σημάδια αυτά? 

Καλημερααα..τα ειχα κι εγώ αυτά..κ ακόμα τα έχω.. αλλά πολύ ήπια! Ελπίζω να σημαίνει και σε σένα το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σε όλες,πριν λίγο γυρίσαμε από την κλινική..Εδώ και τρεις μέρες έχω υπερβολικα πολλά διάφανα υγρά,τα οποία δεν ήξερα αν είναι ούρα η αμνιακό υγρό. Παίρνω το γιατρό μου και μου λέει ότι αυτό είναι σοβαρό και πως πρέπει να πάω επείγοντως στην κλινική. Μετα το ραπιντ τεστ,με πήγαν στην αίθουσα τοκετών,όπου το άγχος μου άγγιξε ταβάνι..και μόνο που υπήρχε περίπτωση να πάμε για πρόωρο τοκετό στην 26η εβδομάδα,ήταν αρκετό για να τρομοκρατηθω..μου έκαναν καρδιοτοκογραφημα και ένα τεστ με μπατονετα στον κόλπο για να διαπιστώσει η μαία αν πρόκειται για αμνιακό υγρό(δλδ γέννα)η για κάτι άλλο.. ευτυχώς όπως μου είπε έχω αυξημένα κολπικά υγρά λόγω των οιστρογόνων,καθως και ακράτεια. Η μπέμπα είναι μια χαρά❤️ Ειλικρινά,την επόμενη φορά που κάποιος ξερολας αρχίσει να μου λέει ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο χαλαρή περίοδος της γυναίκας και πως η αδελφή/ξαδέρφη/φιλενάδα του/της δεν είχαν τίποτα το περίεργο και πως όλες όσες περνάμε δυσκολη εγκυμοσύνη είμαστε υπερβολικες,θα ρίξω πολύ μπινελικι. Έχω ακούσει πολλές μ@λ@κιες τον τελευταίο καιρό και μάλιστα από άτομα τα οποία δεν θέλουν καν να κάνουν παιδιά και δεν ξέρουν τι τους γίνεται 

Ευτυχώς όλα καλά, αυτό έχει σημασία. Πάντως και εγώ πριν μπω σε όλο αυτό που ζω τώρα την ίδια άποψη είχα γιατί όντως όλες στο περιβάλλον μου  δεν δυσκολεύτηκαν να μείνουν έγκυες, δεν είχαν προβλήματα και σίγουρα λιγότερο άγχος από εμάς. Φυσικά και δεν είναι ολες οι εγκυμοσυνες ιδιες και τελειες. Εμείς ταλαιπωρούμαστε, η σκέψη οτι δεν θα τα καταφέρουμε γυρνάει συνέχεια στο μυαλό μας και μέχρι να το κρατήσουμε στα χέρια μας δεν θα ησυχάσουμε. Σίγουρα για εμάς η εγκυμοσύνη θα είναι μια μεγάλη περίοδος άγχους!!!

10 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Τελικά όλο λέω-λέω μυαλό δεν βάζω ομως...4 μέρες πριν την αναμενομενη μέρα περιόδου...με επιβεβαιωμένη ωορρεξια 19/7 με πολλές πολλές τιμιες προσπαθειες κ περιμένω τώρα στις 2/8...έχω εδώ κ 6 μέρες με πόνο στο στήθος πόνους χαμηλά στην κοιλιά..σήμερα δεεεε απίστευτη εξάντληση ενώ δεν έχω κανει τίποτα κ με μια νυστα που δεν άντεχα τα μάτια μου ανοικτά όλη μερα ..Σκέφτομαι...ξανά σκέφτομαι...λέω τον περασμενο μήνα σε τέτοια μέρα έδειξε αχνό θετικό με τεστακι που δείχνει 6 μέρες νωριτερα( άλλο που καταλήξε σε βιοχημική) κ με πιάνει ο διοαλος βραδιατικα κ κάνω τεστ 9:30 το βράδυ( 4 μέρες νωρίτερα) κ με τεστακι που λέει ότι θέλει να το κάνεις από την πρώτη μέρα καθυστέρηση γιατί φυσικά κ δεν είχα τεστ που θέλει νωρίτερα κ λέω σιγα...κ φυσικά Ναααα ένα αρνητικό....και φυσικά Ναααα κ τα δικά μουτρα στο πατωμα...δηλαδη τι περιμενα ηλικρεινα???...Δεν με νοιάζει το αρνητικό...με νοιάζει κ θυμώνω που δεν βάζω μυαλό κ που όσο κ να θέλω το μυαλό μου δεν ξεκολλάει..αυτα...ήθελα απλά κάπου να τα πω.

Όλες λέμε και γράφουμε να το βγάλουμε από το μυαλό μας, να ησυχάσουμε και βλέπουμε. Νομιζω καμία δεν τα καταφέρνει!!! Δεν έκανες κάτι παράλογο, το αντίθετο θα έλεγα. Προσπαθείς για παιδί και θες πάλι να δεις θετικό τεστ. Το θέμα είναι να μην γίνει εμμονή, προσπάθησε να το κανείς μετά την αναμενόμενη περίοδο, να έχεις ήδη καθυστέρηση γιατί θα δε φθείρει όλο αυτό. Επίσης τώρα που το έκανες μπορεί να απογοητεύτηκες τσάμπα και να είσαι έγκυος. Όλα θα γίνουν!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...