Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/5/2024 at 9:06 ΠΜ, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Γεια σας κορίτσια, έχω ωοληψία την Δευτέρα. Αν πάνε όλα καλά την Πέμπτη πιστεύω θα γίνει η εμβρυομεταφορά! 🙏🙏🙏

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω ημουν στην αθηνα απο θεσσακονικη κ μολις άλλαξα γιατρο κ πηγα στον Κο Παππα χρ. Επιασα μ την πρώτη κ τωρα την αλλη βδομάδα μπαίνω στον 5ο :)

Τον ειχα στα υπόψιν μου κ εγω αυτον τον γιατρο γιατι ξερω κ 2 ζευγάρια που πετυχαν με σπερματεγχυση μαζι του. Σκεφτομουν αν δεν πετύχει τωρα πρωτη φορά Λαρισα που ειμαι να παω Θεσσαλονίκη σ αυτον. Μπορεις να μου πεις για να ξερω κοπελα μου σε ποιο κεντρο δουλεύει?? Κ αν θελεις έστω σε μήνυμα προσωπικο πόσο σου στοιχισε περίπου??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Maria.28 είπε:

Τον ειχα στα υπόψιν μου κ εγω αυτον τον γιατρο γιατι ξερω κ 2 ζευγάρια που πετυχαν με σπερματεγχυση μαζι του. Σκεφτομουν αν δεν πετύχει τωρα πρωτη φορά Λαρισα που ειμαι να παω Θεσσαλονίκη σ αυτον. Μπορεις να μου πεις για να ξερω κοπελα μου σε ποιο κεντρο δουλεύει?? Κ αν θελεις έστω σε μήνυμα προσωπικο πόσο σου στοιχισε περίπου??? 

Fivi (διαβαλκανικό) ειναι…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Fivi (διαβαλκανικό) ειναι…

Σ ευχαριστώ πολυ! Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης σου ευχομαι να το απολαύσεις! Να σε ρωτήσω κατι τελευταίο που θελω, ελπιζω να μην σε πρήζω. Σου ειχαν μεινει κατάψυξη έμβρυα απο Αθήνα κ τα μετεφερες με τον κ. Παππ ή ξανα εκανες ωοληψια?? Ρωταω για να καταλαβω αν παιζει κ αυτό ρολο με την δουλειά των εμβρυολογων εξ αρχής...Εχω αγχωθεί λιγακι που περιμενω απο βδομαδα να ξεκινησω κ εχω περισσότερες αποριες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ! Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης σου ευχομαι να το απολαύσεις! Να σε ρωτήσω κατι τελευταίο που θελω, ελπιζω να μην σε πρήζω. Σου ειχαν μεινει κατάψυξη έμβρυα απο Αθήνα κ τα μετεφερες με τον κ. Παππ ή ξανα εκανες ωοληψια?? Ρωταω για να καταλαβω αν παιζει κ αυτό ρολο με την δουλειά των εμβρυολογων εξ αρχής...Εχω αγχωθεί λιγακι που περιμενω απο βδομαδα να ξεκινησω κ εχω περισσότερες αποριες! 

Δεν μ πρηζεις μην ανησυχεις ολες τα περάσαμε !Οχι απο την αθηνα δεν μ ειχαν περισσέψει τιποτα… εκανα εκ νέου ωοληψια κ τωρα εχω κ ενα στην κατάψυξη που με περιμενει :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Δεν μ πρηζεις μην ανησυχεις ολες τα περάσαμε !Οχι απο την αθηνα δεν μ ειχαν περισσέψει τιποτα… εκανα εκ νέου ωοληψια κ τωρα εχω κ ενα στην κατάψυξη που με περιμενει :)

Καταλαβα... Αρα μπορει κ το εργαστήριο να επαιξε το ρολο του! Τελοσπαντων, σεναρια ειναι ολα αυτα δεν μπορουμε να ξερουμε με σιγουρια. Σημασια εχει που πετυχες το θαυματακι σου! Σ ευχαριστώ για τις απαντησεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια , να ρωτήσω .. επειδή εμένα ο άντρας μ θα είναι εξωτερικό όταν θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία.. ξέρετε αν μπορεί να δώσει το δείγμα άλλη μέρα και να καταψυχτούν η πρέπει να το δώσει τη μέρα ωοληψιας;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια , να ρωτήσω .. επειδή εμένα ο άντρας μ θα είναι εξωτερικό όταν θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία.. ξέρετε αν μπορεί να δώσει το δείγμα άλλη μέρα και να καταψυχτούν η πρέπει να το δώσει τη μέρα ωοληψιας;;;

Μπορεί οποιαδήποτε μέρα. Εμενα ειναι ναυτικός και σκέψου έδωσε σπέρμα τον προηγούμενο μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα βιβλίο που διαβάζω, λέγεται " Μία μητέρα γεννιέται "του Daniel stern , αποφάσισα ότι πέρασα πολύ χρόνο προετοιμαζοντας τον εαυτό μου ιατρικά..κ ήρθε η στιγμή  να προετοιμαστω και ψυχολογικά για την εμβρυομεταφορα που θα κάνω στον επόμενο κύκλο. Η γέννηση ενός παιδιού συνεπάγεται μια ολοκληρωτική μεταμόρφωση μας , που πολλές φορές μπορεί να την φοβόμαστε κ  να την μπλοκάρουμε ασυνείδητα . Με το καλό όλες μας σύντομα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια
Ειμαι 7  βδομαδες απο τη μεταφορα. Εχουμε ακουσει κ καρδουλα. 
Αλλα απο χθες το πρωι ειχα λιγα καφε υγρα (οχι τοσα που να βγαινουν στο εσωρουχο, πιο πολυ οταν σκουπιζομαι).
Μιλησα με τη μαια κ μου εδωσε 1 utrogestan  επιπλεον απο στοματος (παιρνω ηδη 2 κολπικα). Σημερα τα ιδια.
Εχω προγραμματισμενο ραντεβου μαζι του την Τεταρτη. Πιστευετε οτι πρεπει να το αλλαξω κ να παρω για αυριο;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια
Ειμαι 7  βδομαδες απο τη μεταφορα. Εχουμε ακουσει κ καρδουλα. 
Αλλα απο χθες το πρωι ειχα λιγα καφε υγρα (οχι τοσα που να βγαινουν στο εσωρουχο, πιο πολυ οταν σκουπιζομαι).
Μιλησα με τη μαια κ μου εδωσε 1 utrogestan  επιπλεον απο στοματος (παιρνω ηδη 2 κολπικα). Σημερα τα ιδια.
Εχω προγραμματισμενο ραντεβου μαζι του την Τεταρτη. Πιστευετε οτι πρεπει να το αλλαξω κ να παρω για αυριο;; 

Μονο για να σου φύγει το ανχος κ να δεις ότι όλα καλά μην περιμένεις αλλες 3 μερες .  Γιατι από άλλη άποψη ότι κ να γινετε δεν μπορεί να κάνει κάτι ο γιατρός.  Μονο ξεκούραση αφού ειδες καφέ η ξάπλα ειναι το φάρμακο.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Μονο για να σου φύγει το ανχος κ να δεις ότι όλα καλά μην περιμένεις αλλες 3 μερες .  Γιατι από άλλη άποψη ότι κ να γινετε δεν μπορεί να κάνει κάτι ο γιατρός.  Μονο ξεκούραση αφού ειδες καφέ η ξάπλα ειναι το φάρμακο.  

Ναι κ αυτο μου ειπε..  εσωκλειστη ειμαι απο χθες...
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση  

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια
Ειμαι 7  βδομαδες απο τη μεταφορα. Εχουμε ακουσει κ καρδουλα. 
Αλλα απο χθες το πρωι ειχα λιγα καφε υγρα (οχι τοσα που να βγαινουν στο εσωρουχο, πιο πολυ οταν σκουπιζομαι).
Μιλησα με τη μαια κ μου εδωσε 1 utrogestan  επιπλεον απο στοματος (παιρνω ηδη 2 κολπικα). Σημερα τα ιδια.
Εχω προγραμματισμενο ραντεβου μαζι του την Τεταρτη. Πιστευετε οτι πρεπει να το αλλαξω κ να παρω για αυριο;; 

Χρησιμοποιείς μήπως vasclor;  γτ συνήθως στο σκούπισμα βγάζει καφέ υγρακια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια
Ειμαι 7  βδομαδες απο τη μεταφορα. Εχουμε ακουσει κ καρδουλα. 
Αλλα απο χθες το πρωι ειχα λιγα καφε υγρα (οχι τοσα που να βγαινουν στο εσωρουχο, πιο πολυ οταν σκουπιζομαι).
Μιλησα με τη μαια κ μου εδωσε 1 utrogestan  επιπλεον απο στοματος (παιρνω ηδη 2 κολπικα). Σημερα τα ιδια.
Εχω προγραμματισμενο ραντεβου μαζι του την Τεταρτη. Πιστευετε οτι πρεπει να το αλλαξω κ να παρω για αυριο;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις γερο μωράκι! Ένα είναι? Στην εβδομάδα αυτη περιπου είδα κι εγώ ένα απόγευμα λίγο καφε, το οποίο συνεχίστηκε ως την επόμενη μέρα, γιατί έφευγε σιγά σιγά με τα υπολείμματα του ουτρο. Ο γυναικολόγος μου πρόσθεσε κι εμένα ένα ουτρο το μεσημέρι (3 αντί για 2), αλλά εγώ κάνω και prolutex. Επίσης μου διέκοψε τις αντιπηκτικες για 2-3 μέρες μέχρι να βεβαιωθούμε πως δε συνεχίζεται. Ξέρω ότι σου κόβεται η ανάσα όταν το αντικρυζεις, αλλά να παραμείνεις ψύχραιμη, γιατί είναι πολύ συχνό πραγματικά. Όλα καλά θα πάνε. Ξεκουράσου και λιγάκι και θα δεις! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tintin είπε:

Χρησιμοποιείς μήπως vasclor;  γτ συνήθως στο σκούπισμα βγάζει καφέ υγρακια 

Οχι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε vasclor

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις γερο μωράκι! Ένα είναι? Στην εβδομάδα αυτη περιπου είδα κι εγώ ένα απόγευμα λίγο καφε, το οποίο συνεχίστηκε ως την επόμενη μέρα, γιατί έφευγε σιγά σιγά με τα υπολείμματα του ουτρο. Ο γυναικολόγος μου πρόσθεσε κι εμένα ένα ουτρο το μεσημέρι (3 αντί για 2), αλλά εγώ κάνω και prolutex. Επίσης μου διέκοψε τις αντιπηκτικες για 2-3 μέρες μέχρι να βεβαιωθούμε πως δε συνεχίζεται. Ξέρω ότι σου κόβεται η ανάσα όταν το αντικρυζεις, αλλά να παραμείνεις ψύχραιμη, γιατί είναι πολύ συχνό πραγματικά. Όλα καλά θα πάνε. Ξεκουράσου και λιγάκι και θα δεις! 

Σε ευχαριστω πολυυυ! Ναι, ενα πιαστηκε τελικα! 
Παιρνουμε ακριβως τα ιδια. Prolutex και  2 utro κολπικα (που απο χθες προστεθηκε κ ενα απο στοματος).
Ξεκουραζομαι παρα πολυ  και προσπαθω πραγματικα να μεινω ψυχραιμη. Καθε φορα που παω τουαλετα βεβαια φοβαμαι μηπως δω κοκκινο..
Εσενα πως ειναι τα διδυμακια σου; Εχεις ναυτιες καθολου;
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , eleonora85 είπε:

Οχι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε vasclor

Σε ευχαριστω πολυυυ! Ναι, ενα πιαστηκε τελικα! 
Παιρνουμε ακριβως τα ιδια. Prolutex και  2 utro κολπικα (που απο χθες προστεθηκε κ ενα απο στοματος).
Ξεκουραζομαι παρα πολυ  και προσπαθω πραγματικα να μεινω ψυχραιμη. Καθε φορα που παω τουαλετα βεβαια φοβαμαι μηπως δω κοκκινο..
Εσενα πως ειναι τα διδυμακια σου; Εχεις ναυτιες καθολου;
 

Δε φεύγει αυτός ο φόβος νομίζω. Εγώ ακόμα κοιτάω με αγωνία. Ναυτιες έχω λίγες, ευτυχώς λίγες είναι οι δύσκολες μέρες. 3-4 φορές έκανα εμετό μόνο. Αλλά κάθε απόγευμα το στομάχι μου είναι σα να έχει μολύβι. Μπήκα αισίως στην 11η εβδομάδα. 21 σεπτεμβρη έχω αυχενικη και αγωνιώ. Πήρα και ενάμιση κιλό και μου κακοφαινεται, αλλά μετά σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να είμαι αχάριστη και να μην ασχολούμαι με ρηχά πράγματα. Εσύ πως πας από ναυτία? Κουραση μπολικη? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...