Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσι μ πήραμε 2 ωαρια και περιμένουμε να  δούμε αν γονιμοποιηθουν... Με ε2 :32 και που πήραμε ωοθηλακια με ωαρια μέσα. Ευχαριστημενη είμαι!!

Απ οτι καταλαβα το 1 θα είναι οκ για να προχωρήσει αν προχωρήσει .. Το θέμα είναι ότι πρέπει να κάνω πάλι ωοληψια γτ δεν νομίζω ότι θα μπω στη διαδικασία να μεταφερω μόνο 1 εμβρυακι. 

Ναι ναι και στην 1η ivf πάλι έλειπε και βάλαμε κατεψυγμένο. Και σκέψου ήμουν και μονη στην ωοληψια... 

Δηλαδη βρε κοριτσια εσας ολοι οι γιατροι σας εχουν πει καλυτερα πανω απο ενα έμβρυο να βαζετε για μεγαλυτερες πιθανότητες??? Μονο εμενα μου ειπε καλυτερα ενα??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Maria.28 είπε:

Δηλαδη βρε κοριτσια εσας ολοι οι γιατροι σας εχουν πει καλυτερα πανω απο ενα έμβρυο να βαζετε για μεγαλυτερες πιθανότητες??? Μονο εμενα μου ειπε καλυτερα ενα??? 

Εγώ που είχα μιλήσει με μια εμβρυολογο μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μ θα μου βάλουν ένα όταν ξεκινήσω τη διαδικασία .. βέβαια εγώ δεν θέλω 1 γιατί θα μπω που θα μπω σε αυτό , κοστίζει κ αρκετά κ καλύτερα 2 για περισσότερες πιθανότητες !!!  Μου έδωσε να καταλάβω δηλαδή ότι λόγω της ηλικίας βάζουν 1..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , minnie26 είπε:

Εγώ που είχα μιλήσει με μια εμβρυολογο μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μ θα μου βάλουν ένα όταν ξεκινήσω τη διαδικασία .. βέβαια εγώ δεν θέλω 1 γιατί θα μπω που θα μπω σε αυτό , κοστίζει κ αρκετά κ καλύτερα 2 για περισσότερες πιθανότητες !!!  Μου έδωσε να καταλάβω δηλαδή ότι λόγω της ηλικίας βάζουν 1..

Α παλι καλα δεν ειμαι η μονη, συμφωνουν κ αλλοι γιατροι..Εγω παλι συμφώνησα για ενα γιατι αν πιαστουν κ τα 2 δεν νομιζω να ανταπεξελθω ουτε στην κυηση ουτε μετα. Αλλα έχω μπει σε σκεψεις τωρα παλι πφφφφ

Καλη επιτυχια να χεις κοπελα μου! 

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 7:34 ΜΜ, happiness79 είπε:

Εντάξει, πλησιάζει και το δικό σου θαύμα, αυτό να σκέφτεσαι! Είσαι ένα βήμα πιο κοντά! Με το καλό κορίτσι μου!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ,ναι αυτό σκέφτομαι και περνώ κουραγιο η αλήθεια ! Μακάρι σε όλες όσες προσπαθούμε σύντομα να έρθει και το δικό μας θαυματακι !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχω πολυ καιρο να μπω στο φορουμ.Τρεχω με τις ετοιμασίες του γαμου μου και με κατι αλλα θεματα υγειας του αντρα μου.

28 Αυγουστου σταματησα τα αντισυλληπτικα (τα πηρα υποτίθεται για να ρυθμίσουμε την εναρξη της περιοδου) Ακομα δεν μου έχει έρθει περίοδος και εχω λιγο αγχωθεί.  Ηθελα να σας ρωτήσω αν πρεπει να ανησυχήσω και αν εχει τυχει σε καμια να αργησει τοσο μετα την διακοπή των αντισυλληπτικων. Να σημειώσω οτι δεν εχω ξαναπαρει ποτε αντισυλληπτικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τλκ το 1 από τα 2 ωαρια μ γονιμοποιηθηκε. Τώρα περιμένουμε να δούμε πως θα προχωρήσει, 3ων ημερών τα βάζω κατάψυξη εγω.!! Θα κανω και τον άλλο μήνα ωοληψια είπε για να βάλουμε 2 στην εμβρυομεταφορά.!  Αναμενόμενο, τσάμπα ταλαιπωρία ήταν αυτός ο κύκλος. Με 32. Ε2 δεν έπρεπε να κάνω τπτ! 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια , να ρωτήσω .. επειδή εμένα ο άντρας μ θα είναι εξωτερικό όταν θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία.. ξέρετε αν μπορεί να δώσει το δείγμα άλλη μέρα και να καταψυχτούν η πρέπει να το δώσει τη μέρα ωοληψιας;;;

Γεια σου @minnie26 ναι ναι μπορεις! Το εχουμε κανει κ μεις λογω δουλειας συζυγου δεν μπορουσε να ρθει μαζι μου στην ωοληψια!εδωσε δειγμα ασχετη μερα και μπηκε καταψυξη σε αμπουλες 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Α παλι καλα δεν ειμαι η μονη, συμφωνουν κ αλλοι γιατροι..Εγω παλι συμφώνησα για ενα γιατι αν πιαστουν κ τα 2 δεν νομιζω να ανταπεξελθω ουτε στην κυηση ουτε μετα. Αλλα έχω μπει σε σκεψεις τωρα παλι πφφφφ

Καλη επιτυχια να χεις κοπελα μου! 

Ποσό χρόνων είσαι ; Μου είπε επίσης ότι κ ένα να βάλουν υπάρχει περίπτωση να ‘ανοιξει’ και να γονιμοποιηθεί κ δεύτερο ! Βέβαια λίγες οι πιθανότητες αλλά οκ..

πρίν από 19 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Γεια σου @minnie26 ναι ναι μπορεις! Το εχουμε κανει κ μεις λογω δουλειας συζυγου δεν μπορουσε να ρθει μαζι μου στην ωοληψια!εδωσε δειγμα ασχετη μερα και μπηκε καταψυξη σε αμπουλες 

Καλημέρα ! Παίζει κάποιο ρόλο αν είναι στην κατάψυξη η αν το δώσει εκείνο τη μέρα όσον αφορά στη ποιότητα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , minnie26 είπε:

Ποσό χρόνων είσαι ; Μου είπε επίσης ότι κ ένα να βάλουν υπάρχει περίπτωση να ‘ανοιξει’ και να γονιμοποιηθεί κ δεύτερο ! Βέβαια λίγες οι πιθανότητες αλλά οκ..

Καλημέρα ! Παίζει κάποιο ρόλο αν είναι στην κατάψυξη η αν το δώσει εκείνο τη μέρα όσον αφορά στη ποιότητα ;

Εμενα μ ειπε ο γιατρός προτιμά φρέσκο όταν μπορούμε / Αλλα όπως είπα πάλι, εγω με κατεψυγμένο έμεινα έγκυος την 1η φορά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Καλημέρα κορίτσια τλκ το 1 από τα 2 ωαρια μ γονιμοποιηθηκε. Τώρα περιμένουμε να δούμε πως θα προχωρήσει, 3ων ημερών τα βάζω κατάψυξη εγω.!! Θα κανω και τον άλλο μήνα ωοληψια είπε για να βάλουμε 2 στην εμβρυομεταφορά.!  Αναμενόμενο, τσάμπα ταλαιπωρία ήταν αυτός ο κύκλος. Με 32. Ε2 δεν έπρεπε να κάνω τπτ! 

μην το λες, μακαρι να προχωρησει το ενα, εγω ενα πηρα σε 4 ωοληψιες, μακαρι να επαιρνα ενα σε καθε ωοληψια
θα ξανακανεισ με κλομιφαινη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , silvy22 είπε:

μην το λες, μακαρι να προχωρησει το ενα, εγω ενα πηρα σε 4 ωοληψιες, μακαρι να επαιρνα ενα σε καθε ωοληψια
θα ξανακανεισ με κλομιφαινη?

Εσυ με φυσικό κύκλο είσαι;

Έλεγα να του πω να μου αλλάξει. Μήπως πάω με φεμαρα. Θυμάμαι παλιά που έπαιρνα για φυσικές επαφές έδινα καλή απάντηση. Τώρα ότι πει ο γιατρός. Πιστεύω πάλι κλομιφεν θα μ δώσει όμως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Angot είπε:

Εμενα μ ειπε ο γιατρός προτιμά φρέσκο όταν μπορούμε / Αλλα όπως είπα πάλι, εγω με κατεψυγμένο έμεινα έγκυος την 1η φορά. 

Κατάλαβα ! Να δούμε πως θα το κάνουμε .. δεν ξέρω και ποτέ θα ξεκινήσω τη διαδικασία γιατί εχασα ένα κύκλο .. η τελευταία μ περίοδος ήταν μέσα Ιουλίου (κύκλος 35-36) ημερών ..είχα πάει στο γιατρό στις 10 μέρες καθυστέρησης για πιθανή κύστη αλλά όχι ..όλα καθαρά ..και δεν ξέρω τώρα αν θα μου επιτρέψει να ξεκινήσω με το που αδιαθετήσω η αν θέλει στον επόμενο κύκλο … Βέβαια αν μπορέσουμε καλό θα ήταν κ εμείς να δώσει εκείνη τη μέρα αλλαααα είναι το θέμα η δουλει … 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , minnie26 είπε:

Κατάλαβα ! Να δούμε πως θα το κάνουμε .. δεν ξέρω και ποτέ θα ξεκινήσω τη διαδικασία γιατί εχασα ένα κύκλο .. η τελευταία μ περίοδος ήταν μέσα Ιουλίου (κύκλος 35-36) ημερών ..είχα πάει στο γιατρό στις 10 μέρες καθυστέρησης για πιθανή κύστη αλλά όχι ..όλα καθαρά ..και δεν ξέρω τώρα αν θα μου επιτρέψει να ξεκινήσω με το που αδιαθετήσω η αν θέλει στον επόμενο κύκλο … Βέβαια αν μπορέσουμε καλό θα ήταν κ εμείς να δώσει εκείνη τη μέρα αλλαααα είναι το θέμα η δουλει … 

Προσωπικά εγώ δεν πιστεύω ότι παίζει και τόσο ρόλο. Αν έτσι κ αλλιώς είναι καλό το σπέρμα... Με την επεξεργασία παραμένει καλό! Με τι διεγερση θα πας; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

Εσυ με φυσικό κύκλο είσαι;

Έλεγα να του πω να μου αλλάξει. Μήπως πάω με φεμαρα. Θυμάμαι παλιά που έπαιρνα για φυσικές επαφές έδινα καλή απάντηση. Τώρα ότι πει ο γιατρός. Πιστεύω πάλι κλομιφεν θα μ δώσει όμως. 

εγω 1 με φεμαρα μας εδωσε ενα, ενα παλι φεμαρα -0-, ενα μενοπουρ+σερπαφαρ -0-, κ ενα φυσικο 0-0
μιχ γκριλ απ ολα.....
σε προηγουμενο πακετο ενας κυκλος φυσικος μας εδωσε ενα, ενας κυκλος με φεμαρα μας εδωσε ενα...
εχει να κανει με το αποθεμα την ηλικια ...στο φαρμακειο μου ειπαν οτι το φεμαρα ειναι το αυθεντικο φαρμακα αν και
μου κανει απιστευτες ημικρανιες, η μαια λεει οτι ειναι το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Εγώ που είχα μιλήσει με μια εμβρυολογο μου είπε ότι λόγω της ηλικίας μ θα μου βάλουν ένα όταν ξεκινήσω τη διαδικασία .. βέβαια εγώ δεν θέλω 1 γιατί θα μπω που θα μπω σε αυτό , κοστίζει κ αρκετά κ καλύτερα 2 για περισσότερες πιθανότητες !!!  Μου έδωσε να καταλάβω δηλαδή ότι λόγω της ηλικίας βάζουν 1..

Να κάνεις αυτό που επιθυμείς γιατί είναι δικός σου ο κόπος και τα χρήματα. Μπες στο site της Εθνικής Αρχής Υποβοηθουμενης Αναπαρωγωγης να δεις τι προβλέπεται από τη νομοθεσία σχετικά με την καθε ηλικια.

Καλή επιτυχία και καλή δύναμη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...