Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ναι είμαι όντως ακριβά. Εγώ έχω κάνει άπειρους υπερήχους και δεν έχω πληρώσει ποτέ. Αιματολογικες τις γράφω και τις κάνω εκτος κέντρου. Συζήτησε με τον γιατρό σου για καλύτερη τιμή, δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι αλλά σίγουρα μπορούν να στο μαζέψουν.

Δεν νομιζω να μπορούν κ να σου πω την  αλήθεια η ψυχολογία μου δεν το επιτρέπει να μπω σε τέτοιες συζητήσεις.. Ισως κ να είναι όντως αυτές οι τιμες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Tintin είπε:

Δεν νομιζω να μπορούν κ να σου πω την  αλήθεια η ψυχολογία μου δεν το επιτρέπει να μπω σε τέτοιες συζητήσεις.. Ισως κ να είναι όντως αυτές οι τιμες.. 

Ευχομαι να είναι είναι η τελευταία ετ που κάνεις, να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια αλήθεια πόσο κυμαίνεται η εμβρυομεταφορα. Από το άγχος μου ξέχασα να τον ρωτήσω. Ευτυχώς που θα πάω πάλι αύριο να τον ρωτήσω 

Καλη επιτυχία να έχεις αυτή τη φορά!!! Νομίζω ότι περίπου την 1η φορά με κατεψυγμένα που είχα κάνει ηταν 1000€. Για τη 2η κ εγώ το ξέχασα να ρωτήσω. Λογικά περίπου τα ίδια υπολογίζω. Επίσης μια συμβουλή αν πας για ΠΑΠ κάνε κ καλλιέργεια κολπικού υγρου πριν τη μεταφορά μου την είχαν προτείνει από το τμήμα αποβολων κ έτσι θα κάνω πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tintin said:

Εχω κανει ηδη μια, κ τώρα πάω για δεύτερη με κατεψυγμενα.. Στην πρωτη δώσαμε 350€ κ θεωρούσαμε πως τόσο είναι κάθε μεταφορά, αλλά σήμερα μ είπε 1500 

Καλησπέρα. Η εμβρυομεταφορα νωπων εμβρυων ειναι γύρω στα 400 ευρώ -αναλογα το κέντρο. Στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα είναι συνήθως η παραπάνω τιμή συν την πληρωμή του γιατρού.εμας οι ετ με κατεψυγμένα μας κοστιζαν 1000-1100 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Δεν νομιζω να μπορούν κ να σου πω την  αλήθεια η ψυχολογία μου δεν το επιτρέπει να μπω σε τέτοιες συζητήσεις.. Ισως κ να είναι όντως αυτές οι τιμες.. 

1250 θα πληρώσουμε εμείς για την πρωτη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα με τους υπέρηχους μέσα στην τιμή. Ζήτησε να σου συμπεριλάβει τους υπερηχους

Καλή σου επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marjie είπε:

Καλημέρα!! Εχω κάποιες απορίες και πάλι.. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..:) Περιμένω λοιπόν να αδιαθετήσω. Στο μεταξύ βγήκα θετική στον κόβιντ. Και τώρα αναρωτιέμαι αν αδιαθετήσω στην ώρα μου, γίνεται να ξεκινήσω τα σικλακούρ (1η φορά θα τα πάρω) χωρίς να κάνω υπέρηχο επειδή είμαι θετική ;; Ποιές μέρες συνήθως πάμε για υπέρηχο κάτα την προετοιμασία για μεταφορά;; Και ποιά μέρα γίνεται η μεταφορά άραγε;; Θα με ξεκινήσουν προετοιμασία εάν έχω κόβιντ;; Και η άλλη απορία που έχω είναι αν έχουν παρενέργειες αυτά τα φάρμακα και είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγω απο την εμπερία σας. Ευχαριστώ και πάλι !!

Χμμμ.... Είναι ένα ρίσκο. Για την ωοληψία κάποια κέντρα ζητάνε ράπιντ ενώ κάποια άλλα pcr. Δεν ξέρω εκεί που είσαι τι ισχύει. Η μεταφορά γίνεται τόσες μέρες μετά την ωορρηξία όσες είναι τα έμβρυα που θα μεταφερθούν. Δηλαδή έχεις αρκετές μέρες περιθώριο μεν, το θέμα όμως είναι ότι στο μεταξύ θα πρέπει να σε παρακολουθεί ο γιατρός υπερηχογραφικά κάθε δυο μέρες περίπου, για να μετράει το ενδομήτριο σου και ανάλογα να προσαρμόζει τη δόση των cyclacur, οπότε καλύτερα να το συζητήσεις μαζί του. Βασικά κάτσε να δεις μέχρι να αδιαθετήσεις τι γίνεται με τον κόβιντ και τα τεστ σου. Οσο για τις παρενέργειες των cyclacur έχουν κάμποσες όπως θα δεις και στο φύλλο οδηγιών. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα σε πιάσουν όλες (αυτό μας έλεπε!!!) Για παράδειγμα εμένα με πείραζαν πάααααρα πολύ στα νεύρα (αλλά και τι να κάνεις γι' αυτό... υπομονή κι εσύ και οι γύρω σου!!) και επίσης μου άνοιγαν τρελά την όρεξη και πεινούσα σα λύκος και τσουπ τα κιλά! Άλλες κοπέλες όμως λένε ότι έχαναν βάρος με τα cyclacur, οπότε όλα είναι σχετικά! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα ραντεβού με τον γιατρό. Περιμένω να μου έρθει περίοδος σε λίγες μέρες για να ξεκινήσουμε. Μου έδωσε εκτός από τα άλλα τα φάρμακα τις βιταμίνες profertil female και μου είπε να τις ξεκινήσω άμεσα. Ρώτησα αν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω την κατάσταση και μου είπε όχι. Ότι θα με βοηθήσουν αυτοί με αυτά που  θα μου δώσουν. Επίσης του είπα να κάνουμε και ένα τεστ ΠΑΠ πρίν ξεκινήσουμε να δούμε αν είναι όλα οκ μετά τις διακοπές, μήπως έχω κολλήσει κανένα μικρόβιο από την θάλασσα. Για την προηγούμενη προσπάθεια δεν ξέρουμε τι μπορεί να πήγε στραβά 

Καλή αρχή κοριτσάκι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Powerzen είπε:

Καλησπέρα. Η εμβρυομεταφορα νωπων εμβρυων ειναι γύρω στα 400 ευρώ -αναλογα το κέντρο. Στην εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα είναι συνήθως η παραπάνω τιμή συν την πληρωμή του γιατρού.εμας οι ετ με κατεψυγμένα μας κοστιζαν 1000-1100 ευρώ. 

Η πρωτη παλι με κατεψυγμένα ήτανε.. Αλλά έχει σαν πολιτική το κεντρο στην πρωτη να παιρνει αυτό το ποσο.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, σήμερα πήγα για ραντεβού στο γιατρό για να δουμε πως θα προχωρήσουμε. Μου είπε πως η τιμή για δεύτερη έμβρυο μεταφορά είναι 1500€. Είναι καλη η τιμή; είναι πολλά τα λεφτά; έχει καμια εμπειρία να μου πει;

Κανονικά πρέπει να δώσετε όσα είχατε δώσει στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (προφανώς μόνο για την ετ και όχι όλο το πακέτο). Εφόσον έχετε έμβρυα εμένα μου φαίνονται πάρα πολλά και στη θέση σας δε θα το άφηνα έτσι, θα ρωτούσα γιατί τέτοια αύξηση και θα απαιτούσα να δώσω τα ίδια με την προηγούμενη φορά! Αυτό νομίζω είναι το σωστό! Βασικά μου φαίνεται τελείως ανεξήγητο, ότι είναι καθαρή εκμετάλλευση και εξοργιστικό! Στη θέση σου θα το θεωρούσα λόγο να αλλάξω γιατρό ή και κέντρο! Αν είναι δυνατόν!!!

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Σύνολο Ολη η διαδικασία μας βγήκε στα 4000€ ( το ξέραμε πως είναι λίγο ακριβό το κέντρο) αλλά μονο για έμβρυο μεταφορά 1500€ τα θεωρώ πολλα, ειδικα απ την στιγμη π κάθε έξτρα εξέταση ( υπέρηχο, αιματολογικες, κλπ) τα πληρώνω έξτρα κάθε φορά π πάω 

Συγνώμη, τι φαρμακείο είναι αυτό??? Δηλαδή έλεος...

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Δεν νομιζω να μπορούν κ να σου πω την  αλήθεια η ψυχολογία μου δεν το επιτρέπει να μπω σε τέτοιες συζητήσεις.. Ισως κ να είναι όντως αυτές οι τιμες.. 

Με αυτή την τιμή εγώ έκανα πάντως 3 μεταφορές και είχα και ρέστα, αν αυτό σου λέει κάτι... Συγνώμη για το θάρρος, αλλά έχω εξοργιστεί με το πόση εκμετάλλευση πέφτει, θυμώνω γιατί καταλαβαίνω ότι πατάνε πάνω στην αδυναμία μας, στο πόσο δύσκολο είναι να αλλάζει κανείς κέντρο, ότι θες μια σταθερά για να έχεις δύναμη να συνεχίσεις. Κι αυτό με θυμώνει διπλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Κανονικά πρέπει να δώσετε όσα είχατε δώσει στην προηγούμενη εμβρυομεταφορά (προφανώς μόνο για την ετ και όχι όλο το πακέτο). Εφόσον έχετε έμβρυα εμένα μου φαίνονται πάρα πολλά και στη θέση σας δε θα το άφηνα έτσι, θα ρωτούσα γιατί τέτοια αύξηση και θα απαιτούσα να δώσω τα ίδια με την προηγούμενη φορά! Αυτό νομίζω είναι το σωστό! Βασικά μου φαίνεται τελείως ανεξήγητο, ότι είναι καθαρή εκμετάλλευση και εξοργιστικό! Στη θέση σου θα το θεωρούσα λόγο να αλλάξω γιατρό ή και κέντρο! Αν είναι δυνατόν!!!

Συγνώμη, τι φαρμακείο είναι αυτό??? Δηλαδή έλεος...

Ειναι γενικά ακριβό κεντρο το γνωριζαμε απ την αρχή.. Αλλά έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας κ ο γιατρός του είναι απ τους καλύτερους στην πολη.. Αλλά λίγο τα χρήματα για τους υπερήχους λίγο για την επόμενη μεταφορά θα πάμε παλι στα 2000.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Tintin είπε:

Ειναι γενικά ακριβό κεντρο το γνωριζαμε απ την αρχή.. Αλλά έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυχίας κ ο γιατρός του είναι απ τους καλύτερους στην πολη.. Αλλά λίγο τα χρήματα για τους υπερήχους λίγο για την επόμενη μεταφορά θα πάμε παλι στα 2000.. 

Τι να σου πω, εφόσον είναι κάτι που το γνωρίζατε και άρα πρόκειται για συνειδητή επιλογή, τότε μαζί σου! Πάντως υπάρχουν κι άλλα γνωστά κέντρα με υψηλά ποσοστά επιτυχίας (που οφείλεται κυρίως στα πολύ καλά εμβρυολογικά τμήματα) που δε χρεώνουν τους υπερήχους χωριστά και με καλύτερες τιμές. Δε το λέω για να σε πείσω για κάτι, έτσι για την ιστορία! Το σημαντικό είναι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα και σου το εύχομαι ολόψυχα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penaki είπε:

Καλη επιτυχία να έχεις αυτή τη φορά!!! Νομίζω ότι περίπου την 1η φορά με κατεψυγμένα που είχα κάνει ηταν 1000€. Για τη 2η κ εγώ το ξέχασα να ρωτήσω. Λογικά περίπου τα ίδια υπολογίζω. Επίσης μια συμβουλή αν πας για ΠΑΠ κάνε κ καλλιέργεια κολπικού υγρου πριν τη μεταφορά μου την είχαν προτείνει από το τμήμα αποβολων κ έτσι θα κάνω πάλι. 

Ναι και καλλιέργεια θα κάνω μαζί. Σε ευχαριστώ πολύ. 

πρίν από 28 λεπτά , happiness79 είπε:

Χμμμ.... Είναι ένα ρίσκο. Για την ωοληψία κάποια κέντρα ζητάνε ράπιντ ενώ κάποια άλλα pcr. Δεν ξέρω εκεί που είσαι τι ισχύει. Η μεταφορά γίνεται τόσες μέρες μετά την ωορρηξία όσες είναι τα έμβρυα που θα μεταφερθούν. Δηλαδή έχεις αρκετές μέρες περιθώριο μεν, το θέμα όμως είναι ότι στο μεταξύ θα πρέπει να σε παρακολουθεί ο γιατρός υπερηχογραφικά κάθε δυο μέρες περίπου, για να μετράει το ενδομήτριο σου και ανάλογα να προσαρμόζει τη δόση των cyclacur, οπότε καλύτερα να το συζητήσεις μαζί του. Βασικά κάτσε να δεις μέχρι να αδιαθετήσεις τι γίνεται με τον κόβιντ και τα τεστ σου. Οσο για τις παρενέργειες των cyclacur έχουν κάμποσες όπως θα δεις και στο φύλλο οδηγιών. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα σε πιάσουν όλες (αυτό μας έλεπε!!!) Για παράδειγμα εμένα με πείραζαν πάααααρα πολύ στα νεύρα (αλλά και τι να κάνεις γι' αυτό... υπομονή κι εσύ και οι γύρω σου!!) και επίσης μου άνοιγαν τρελά την όρεξη και πεινούσα σα λύκος και τσουπ τα κιλά! Άλλες κοπέλες όμως λένε ότι έχαναν βάρος με τα cyclacur, οπότε όλα είναι σχετικά! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

Καλή αρχή κοριτσάκι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Τι να σου πω, εφόσον είναι κάτι που το γνωρίζατε και άρα πρόκειται για συνειδητή επιλογή, τότε μαζί σου! Πάντως υπάρχουν κι άλλα γνωστά κέντρα με υψηλά ποσοστά επιτυχίας (που οφείλεται κυρίως στα πολύ καλά εμβρυολογικά τμήματα) που δε χρεώνουν τους υπερήχους χωριστά και με καλύτερες τιμές. Δε το λέω για να σε πείσω για κάτι, έτσι για την ιστορία! Το σημαντικό είναι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα και σου το εύχομαι ολόψυχα!!!

Σ ευχαριστώ πολύ.. Ελπίζω αυτή τη φορά να Εχουμε τελειομηνη κύηση γτ αλλιως με βλέπω να ζητιανευω στα φανάρια

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tintin said:

Η πρωτη παλι με κατεψυγμένα ήτανε.. Αλλά έχει σαν πολιτική το κεντρο στην πρωτη να παιρνει αυτό το ποσο.. 

Α οκ εντάξει. Καλή επιτυχία να έχεις τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,ε και όπως τ περίμενα και δε το πίστευα ότι ξαφνικά έγινε το θαύμα αδιαθετησα τελικά και εγώ . Το περίμενα για κάποιο λόγο οπότε δεν απογοητεύτηκα και τόσο αν και μακάρι να είχε συμβεί το θαύμα μας και έμας . 

Οπότε πήρα έκλεισα ραντεβού και με το κέντρο 26 θα πάω μου είπε να με δει πριν αδιαθετησω ,ίσως γιατί δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο έχω πάρει και όλα τα φάρμακα επιτροπής και φαρμακείου και αναμένω να ξεκινήσω και εγώ . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...