Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία. Δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να κανείς για να πετύχει, ότι σου είπε ο γιατρός σου. Κανονικά την καθημερινότητα σου με μια προσοχή βέβαια σε βάρη και κούραση. Το τεστ αν βάλεις βλαστοκυστες δείχνει νωρίς σχετικά, εγώ είχα κάνει στις 12 μέρες με μοριδια. Στις 10 λογικά θα έχεις εικόνα. Πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια.

να είσαι καλά! σε ευχαριστώ πολύ! 3ων ημερών θα βάλω

1 hour ago, happiness79 είπε:

Καλή επιτυχία μέσα απ' την καρδιά μου!!! Ταπεινή μου γνώμη, προσπάθησε να μη σκέφτεσαι από τώρα πότε θα κάνεις τεστ, γιατί πολύ φοβάμαι ότι έτσι θα γίνει η αναμονή ακόμα πιο δύσκολη... Εκτός βέβαια κι αν εσένα σε βοηθάει περισσότερο αυτή η μέθοδος! Προσωπικά δεν ξέρω να σου απαντήσω πότε, γιατί ποτέ δεν είχα κάνει τεστ πριν τη μέρα της χοριακής κι έτσι δεν ξέρω πότε δείχνουν. Όσο για τις οδηγίες μετά την ετ, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, καθώς και τη δική σου αίσθηση. Το τελικό αποτέλεσμα πάντως δεν εξαρτάται από εσένα, οπότε υπομονή και ελπίδα! Με το καλό και εύχομαι να ριζώσουν γερά τα μωράκια σου!! 

έχεις δίκιο, δεν θα κάνω κανένα τεστ πριν. Με τη χοριακή μια και καλή. Έχω κάνει τα κουμάντα μου και θα έρθει η αδερφή μου με την ανιψιά μου (1,5 ετών που είμαι ερωτευμένη) από το εξωτερικό να μείνουν μαζί μας, για να με κολλήσει μωρουδιάση και να περάσουν γρήγορα οι μέρες:). Θα δουλεύω κιόλας οπότε εντάξει... Να είσαι καλά για τις ευχές, σε ευχαριστώ παρα πολύ!! 

1 hour ago, silvy22 είπε:

ολα να πανε καλα
ισως καποια να ειναι κυστικα
και μεσα σ αυτο μπορει να βρειτε κ καποια καλα!!!
εγω εκανα ωοληψια σε φυσικο σημερα, η Ε2 ολα καλα
υπερυχος μια χαρα, ωοθηλακιο κενο.....

το έχω πάθει κ εγώ και αισθάνεσαι απαίσια μετά.... Καλή δύναμη! θα περάσουν λίγες μέρες και θα το βρεις πάλι. Ευχομαι να πάμε όλα σύντομα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Βρε συ, δε θέλω να κάνω το συνήγορο της θείας, αλλά κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα διαβάζοντας σε, μήπως να κάνεις ένα τεστ?? Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? Εννοείται ότι δεν αποκλείεται η καθυστέρηση να οφείλεται στον κόβιντ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Αν πάντως είναι λόγω κόβιντ μην ανησυχείς και δεν κρατάνε καιρό οι αναταραχές απ' όσο ξέρω από φίλες που το έπαθαν.

Και πώς εξηγεί την πτώση? Ηταν κάτι που το περίμενε για κάποιο λόγο? Περίεργα πράγματα... Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σήμερα είναι 5η μέρα ,γενικά δεν είχα σταθερό κύκλο αλλά το τελευταίο 5μηνο είχε στρώσει. Μωρέ άλλες φορές ήδη θα είχα κάνει αλλά είναι και που δε το πιστεύω καθόλου και πιο πολύ πιστεύω ότι είναι λόγο κοβιντ.. θα περιμένω μέχρι το Σάββατο σκέφτομαι και μετά λέω να κάνω αλλά δε το νομίζω μωρέ δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση ! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

να είσαι καλά! σε ευχαριστώ πολύ! 3ων ημερών θα βάλω

έχεις δίκιο, δεν θα κάνω κανένα τεστ πριν. Με τη χοριακή μια και καλή. Έχω κάνει τα κουμάντα μου και θα έρθει η αδερφή μου με την ανιψιά μου (1,5 ετών που είμαι ερωτευμένη) από το εξωτερικό να μείνουν μαζί μας, για να με κολλήσει μωρουδιάση και να περάσουν γρήγορα οι μέρες:). Θα δουλεύω κιόλας οπότε εντάξει... Να είσαι καλά για τις ευχές, σε ευχαριστώ παρα πολύ!! 

το έχω πάθει κ εγώ και αισθάνεσαι απαίσια μετά.... Καλή δύναμη! θα περάσουν λίγες μέρες και θα το βρεις πάλι. Ευχομαι να πάμε όλα σύντομα καλά!

Ευχαριστώ πολύ σύντομα να μάθουμε ευχάριστα την καλύτερη παρέα θα έχεις ❤️

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Οο ρε κορίτσι μ, υπομονή για τον επόμενο...  Μια από τα ίδια θα παω κ γω απατα τα ωαριακια μ.  4 ήταν εχθές....  Το βλέπουμε! 

Πολύ περίεργη η περίπτωσή σου.. Καλά μην νομίζεις, μπορεί κι η ε2 να ναι οκ κ να ναι κούφια. Ο γιατρός σου θα το έχεις ξαναδεί τι να πω. Καλή επιτυχία με αισιοδοξία! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Πολύ περίεργη η περίπτωσή σου.. Καλά μην νομίζεις, μπορεί κι η ε2 να ναι οκ κ να ναι κούφια. Ο γιατρός σου θα το έχεις ξαναδεί τι να πω. Καλή επιτυχία με αισιοδοξία! 

Κορίτσια αν βρω ωαρια με τέτοια ε2 νομίζω θα αλλάξω τα δεδομένα....  Θα είναι πλέον ξεκάθαρο για μένα πως δεν πρέπει να ασχολούμαστε με κάτι συγκεκριμένο, αλλα να κοιτάζουμε τη γενικότερη εικόνα σε κάθε στάδιο...  Υπερηχος καλός, απάντηση στη κλομιφεν καλή, εχω επανέλθει από την αποξεση, αλλα εχω κακή ε2... Να μ πεις και στο 1ο μωρο που τα είχα όλα τέλεια, τα είδα τα αποτελέσματα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Εχω κάποιες απορίες και πάλι.. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..:) Περιμένω λοιπόν να αδιαθετήσω. Στο μεταξύ βγήκα θετική στον κόβιντ. Και τώρα αναρωτιέμαι αν αδιαθετήσω στην ώρα μου, γίνεται να ξεκινήσω τα σικλακούρ (1η φορά θα τα πάρω) χωρίς να κάνω υπέρηχο επειδή είμαι θετική ;; Ποιές μέρες συνήθως πάμε για υπέρηχο κάτα την προετοιμασία για μεταφορά;; Και ποιά μέρα γίνεται η μεταφορά άραγε;; Θα με ξεκινήσουν προετοιμασία εάν έχω κόβιντ;; Και η άλλη απορία που έχω είναι αν έχουν παρενέργειες αυτά τα φάρμακα και είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγω απο την εμπερία σας. Ευχαριστώ και πάλι !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Marjie είπε:

Καλημέρα!! Εχω κάποιες απορίες και πάλι.. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..:) Περιμένω λοιπόν να αδιαθετήσω. Στο μεταξύ βγήκα θετική στον κόβιντ. Και τώρα αναρωτιέμαι αν αδιαθετήσω στην ώρα μου, γίνεται να ξεκινήσω τα σικλακούρ (1η φορά θα τα πάρω) χωρίς να κάνω υπέρηχο επειδή είμαι θετική ;; Ποιές μέρες συνήθως πάμε για υπέρηχο κάτα την προετοιμασία για μεταφορά;; Και ποιά μέρα γίνεται η μεταφορά άραγε;; Θα με ξεκινήσουν προετοιμασία εάν έχω κόβιντ;; Και η άλλη απορία που έχω είναι αν έχουν παρενέργειες αυτά τα φάρμακα και είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγω απο την εμπερία σας. Ευχαριστώ και πάλι !!

Καλημέρα και περαστικά! Εγώ αδιαθέτησα το Σάββατο 20/8, πήγα για υπέρηχο Δευτέρα και ξεκίνησα cyclacur την ίδια μέρα (Δευτέρα). Με ξαναείδε στις 31/8 και θα κάνω εμβρυομεταφορά στις 7/9. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα ραντεβού με τον γιατρό. Περιμένω να μου έρθει περίοδος σε λίγες μέρες για να ξεκινήσουμε. Μου έδωσε εκτός από τα άλλα τα φάρμακα τις βιταμίνες profertil female και μου είπε να τις ξεκινήσω άμεσα. Ρώτησα αν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω την κατάσταση και μου είπε όχι. Ότι θα με βοηθήσουν αυτοί με αυτά που  θα μου δώσουν. Επίσης του είπα να κάνουμε και ένα τεστ ΠΑΠ πρίν ξεκινήσουμε να δούμε αν είναι όλα οκ μετά τις διακοπές, μήπως έχω κολλήσει κανένα μικρόβιο από την θάλασσα. Για την προηγούμενη προσπάθεια δεν ξέρουμε τι μπορεί να πήγε στραβά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν said:

Καλημέρα και περαστικά! Εγώ αδιαθέτησα το Σάββατο 20/8, πήγα για υπέρηχο Δευτέρα και ξεκίνησα cyclacur την ίδια μέρα (Δευτέρα). Με ξαναείδε στις 31/8 και θα κάνω εμβρυομεταφορά στις 7/9. 

Σ' ευχαριστώ και καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, σήμερα πήγα για ραντεβού στο γιατρό για να δουμε πως θα προχωρήσουμε. Μου είπε πως η τιμή για δεύτερη έμβρυο μεταφορά είναι 1500€. Είναι καλη η τιμή; είναι πολλά τα λεφτά; έχει καμια εμπειρία να μου πει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, σήμερα πήγα για ραντεβού στο γιατρό για να δουμε πως θα προχωρήσουμε. Μου είπε πως η τιμή για δεύτερη έμβρυο μεταφορά είναι 1500€. Είναι καλη η τιμή; είναι πολλά τα λεφτά; έχει καμια εμπειρία να μου πει;

Όλη η διαδικασία από την αρχή ή έχεις έτοιμα έμβρυα; Αν έχεις στην κατάψυξη θεωρώ πως είναι πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όλη η διαδικασία από την αρχή ή έχεις έτοιμα έμβρυα; Αν έχεις στην κατάψυξη θεωρώ πως είναι πολλά!!!

Εχω κανει ηδη μια, κ τώρα πάω για δεύτερη με κατεψυγμενα.. Στην πρωτη δώσαμε 350€ κ θεωρούσαμε πως τόσο είναι κάθε μεταφορά, αλλά σήμερα μ είπε 1500 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Tintin είπε:

Εχω κανει ηδη μια, κ τώρα πάω για δεύτερη με κατεψυγμενα.. Στην πρωτη δώσαμε 350€ κ θεωρούσαμε πως τόσο είναι κάθε μεταφορά, αλλά σήμερα μ είπε 1500 

350 δώσατε την ημέρα της ετ, φαντάζομαι όχι το σύνολο της εξωσωματικής; (Ωοληψια, σπερμα, γονιμοποιηση). Τι να σου πω, 1500 περίπου είναι όλη η διαδικασία σε φυσικό κύκλο, μόνο ετ με κατεψυγμένα μου φαίνονται πολλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

350 δώσατε την ημέρα της ετ, φαντάζομαι όχι το σύνολο της εξωσωματικής; (Ωοληψια, σπερμα, γονιμοποιηση). Τι να σου πω, 1500 περίπου είναι όλη η διαδικασία σε φυσικό κύκλο, μόνο ετ με κατεψυγμένα μου φαίνονται πολλά.

Σύνολο Ολη η διαδικασία μας βγήκε στα 4000€ ( το ξέραμε πως είναι λίγο ακριβό το κέντρο) αλλά μονο για έμβρυο μεταφορά 1500€ τα θεωρώ πολλα, ειδικα απ την στιγμη π κάθε έξτρα εξέταση ( υπέρηχο, αιματολογικες, κλπ) τα πληρώνω έξτρα κάθε φορά π πάω 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Tintin είπε:

Σύνολο Ολη η διαδικασία μας βγήκε στα 4000€ ( το ξέραμε πως είναι λίγο ακριβό το κέντρο) αλλά μονο για έμβρυο μεταφορά 1500€ τα θεωρώ πολλα, ειδικα απ την στιγμη π κάθε έξτρα εξέταση ( υπέρηχο, αιματολογικες, κλπ) τα πληρώνω έξτρα κάθε φορά π πάω 

Ναι είμαι όντως ακριβά. Εγώ έχω κάνει άπειρους υπερήχους και δεν έχω πληρώσει ποτέ. Αιματολογικες τις γράφω και τις κάνω εκτος κέντρου. Συζήτησε με τον γιατρό σου για καλύτερη τιμή, δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι αλλά σίγουρα μπορούν να στο μαζέψουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...