Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια είμαι σε αναμονή απαντήσεων για την νέα ε2.. 

Έχω αγχωθει όμως με τις τιμές μ κλπ. Θεωρώ βέβαια ότι ο γιατρός αν είχε προβλημάτιστει θα μ ειχε διακόψει τη διαδικασία...  Δεν ξερω γμτ! 

Έχει καμία από σας εμπειρία σαν τη δική μ; 

Διάβασα τώρα τα νέα σου και έχω μπερδευτεί ειλικρινά. Γίνεται από 400 να έπεσε στο 50 η Ε2? Κουφό μου φαίνεται! Κι εγώ έπαιρνα orgalutran τόσο στις διεγέρσεις όσο και στους φυσικούς κύκλους για να μην σπάνε, αλλά η Ε2 δεν υπήρξε ποτέ τόσο χαμηλή. Βέβαια γιατροί δεν είμαστε, για να λέει ο γιατρός σου ότι δεν τον ανησυχεί κάτι θα ξέρει. Για να δούμε! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Διάβασα τώρα τα νέα σου και έχω μπερδευτεί ειλικρινά. Γίνεται από 400 να έπεσε στο 50 η Ε2? Κουφό μου φαίνεται! Κι εγώ έπαιρνα orgalutran τόσο στις διεγέρσεις όσο και στους φυσικούς κύκλους για να μην σπάνε, αλλά η Ε2 δεν υπήρξε ποτέ τόσο χαμηλή. Βέβαια γιατροί δεν είμαστε, για να λέει ο γιατρός σου ότι δεν τον ανησυχεί κάτι θα ξέρει. Για να δούμε! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Έχω προβλημάτιστει τρομερα. Δεν εχω διαβάσει πουθενά κάτι παρόμοιο...  Συνήθως ακυρώνουν τον κύκλο!!  Αν δεν ήταν ο κελ.  γιατρός μ που ξέρω ότι είναι και τίμιος και καλός επιστήμονας, θα είχα πάει για 2η γνώμη. Ειλικρινά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

Έχω προβλημάτιστει τρομερα. Δεν εχω διαβάσει πουθενά κάτι παρόμοιο...  Συνήθως ακυρώνουν τον κύκλο!!  Αν δεν ήταν ο κελ.  γιατρός μ που ξέρω ότι είναι και τίμιος και καλός επιστήμονας, θα είχα πάει για 2η γνώμη. Ειλικρινά! 

καμια φορά κάνουν λάθος τα εργαστήρια, να δουμε και τα σημερινά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , silvy22 είπε:

καμια φορά κάνουν λάθος τα εργαστήρια, να δουμε και τα σημερινά αποτελέσματα

Το σκέφτηκα και αυτό. Θα δούμε σε λιγο, κατά τις 3 είπαν τα αποτελέσματα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, την Τετάρτη θα κάνω κ εγώ εμβρυομεταφορά! Ελπίζω με όλο μου το είναι να πετύχει γιατί έχουμε μόνο αυτά τα δύο που θα βάλουμε:)

Ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ γενικά. Μου είπε τη μέρα της εμβρυομεταφοράς ξεκούραση, αλλά μετά κάνω τη ζωή μου κανονικά τύπου... Έχετε μήπως καμία συμβουλή? Επίσης απο τις πόσες μέρες κ μετά μπορεί να φανεί σε ένα τεστ εγκυμοσύνης λετε? Μετά τις 10?

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, την Τετάρτη θα κάνω κ εγώ εμβρυομεταφορά! Ελπίζω με όλο μου το είναι να πετύχει γιατί έχουμε μόνο αυτά τα δύο που θα βάλουμε:)

Ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ γενικά. Μου είπε τη μέρα της εμβρυομεταφοράς ξεκούραση, αλλά μετά κάνω τη ζωή μου κανονικά τύπου... Έχετε μήπως καμία συμβουλή? Επίσης απο τις πόσες μέρες κ μετά μπορεί να φανεί σε ένα τεστ εγκυμοσύνης λετε? Μετά τις 10?

Καλησπέρα και καλή επιτυχία. Δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να κανείς για να πετύχει, ότι σου είπε ο γιατρός σου. Κανονικά την καθημερινότητα σου με μια προσοχή βέβαια σε βάρη και κούραση. Το τεστ αν βάλεις βλαστοκυστες δείχνει νωρίς σχετικά, εγώ είχα κάνει στις 12 μέρες με μοριδια. Στις 10 λογικά θα έχεις εικόνα. Πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Εμένα η περίοδος μου ακόμα άφαντη ,δε ξέρω τι να να υποθέσω. Έχω πονάκια περιόδου εδώ και 2 μέρες αλλά περίοδο δεν έχω .. πφφφ :( ειχε σταθεροποιηθη τώρα τη έπαθε πάλι δε ξέρω τι να πω ίσως φταίει και ο κοβιντ,θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά ίσως πάω στο γιατρό γιατί θέλω να κανονισω το ραντεβού στο γιατρό για τη διέγερση και δε μπορώ τώρα γιατί έγινε πάλι άνω κάτω ο κύκλος . 

Και ήρθε και η θεία του άντρα μου σήμερα που μένει δίπλα μας και ξέρεις ότι θα ξεκινούσαμε εξωσωματικη και μου λέει αδιαθετησες αυτό το μήνα ? Λέω όχι γιατί ? Μου λέει σε ακούω λίγο έντονη αυτες τις μέρες σα να έχεις νεύρα πολλά δες το λιγο μήπως είσαι εγκυος...αχ μου ήρθε να τις πω με το πόνο μου παίζεις ή με λες νευρική ? :? δε το αποκλείω αλλά δε το σκέφτομαι κιόλας λέω δε μπορεί.  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επεσε κ άλλο 32 πηγε από 52. Άρα δεν!  Περιμένω να μιλήσω τώρα ν μου πει τι συμβαίνει . Το περίεργο είναι και ότι η lh από 4. 18 που ήταν χθες, σήμερα πήγε 11,44.  Ούτε αυτό ξέρω γτ συμβαίνει. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μάφιν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, την Τετάρτη θα κάνω κ εγώ εμβρυομεταφορά! Ελπίζω με όλο μου το είναι να πετύχει γιατί έχουμε μόνο αυτά τα δύο που θα βάλουμε:)

Ο γιατρός μου είναι πολύ κουλ γενικά. Μου είπε τη μέρα της εμβρυομεταφοράς ξεκούραση, αλλά μετά κάνω τη ζωή μου κανονικά τύπου... Έχετε μήπως καμία συμβουλή? Επίσης απο τις πόσες μέρες κ μετά μπορεί να φανεί σε ένα τεστ εγκυμοσύνης λετε? Μετά τις 10?

Καλή επιτυχία μέσα απ' την καρδιά μου!!! Ταπεινή μου γνώμη, προσπάθησε να μη σκέφτεσαι από τώρα πότε θα κάνεις τεστ, γιατί πολύ φοβάμαι ότι έτσι θα γίνει η αναμονή ακόμα πιο δύσκολη... Εκτός βέβαια κι αν εσένα σε βοηθάει περισσότερο αυτή η μέθοδος! Προσωπικά δεν ξέρω να σου απαντήσω πότε, γιατί ποτέ δεν είχα κάνει τεστ πριν τη μέρα της χοριακής κι έτσι δεν ξέρω πότε δείχνουν. Όσο για τις οδηγίες μετά την ετ, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, καθώς και τη δική σου αίσθηση. Το τελικό αποτέλεσμα πάντως δεν εξαρτάται από εσένα, οπότε υπομονή και ελπίδα! Με το καλό και εύχομαι να ριζώσουν γερά τα μωράκια σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε ? 

Εμένα η περίοδος μου ακόμα άφαντη ,δε ξέρω τι να να υποθέσω. Έχω πονάκια περιόδου εδώ και 2 μέρες αλλά περίοδο δεν έχω .. πφφφ :( ειχε σταθεροποιηθη τώρα τη έπαθε πάλι δε ξέρω τι να πω ίσως φταίει και ο κοβιντ,θα περιμένω λίγο ακόμα και μετά ίσως πάω στο γιατρό γιατί θέλω να κανονισω το ραντεβού στο γιατρό για τη διέγερση και δε μπορώ τώρα γιατί έγινε πάλι άνω κάτω ο κύκλος . 

Και ήρθε και η θεία του άντρα μου σήμερα που μένει δίπλα μας και ξέρεις ότι θα ξεκινούσαμε εξωσωματικη και μου λέει αδιαθετησες αυτό το μήνα ? Λέω όχι γιατί ? Μου λέει σε ακούω λίγο έντονη αυτες τις μέρες σα να έχεις νεύρα πολλά δες το λιγο μήπως είσαι εγκυος...αχ μου ήρθε να τις πω με το πόνο μου παίζεις ή με λες νευρική ? :? δε το αποκλείω αλλά δε το σκέφτομαι κιόλας λέω δε μπορεί.  

Βρε συ, δε θέλω να κάνω το συνήγορο της θείας, αλλά κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα διαβάζοντας σε, μήπως να κάνεις ένα τεστ?? Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? Εννοείται ότι δεν αποκλείεται η καθυστέρηση να οφείλεται στον κόβιντ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Αν πάντως είναι λόγω κόβιντ μην ανησυχείς και δεν κρατάνε καιρό οι αναταραχές απ' όσο ξέρω από φίλες που το έπαθαν.

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια με πάει κανονικά ωοληψια την Κυριακή.  Τι να σας πω, κάτι θα ξέρει! 

Και πώς εξηγεί την πτώση? Ηταν κάτι που το περίμενε για κάποιο λόγο? Περίεργα πράγματα... Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Βρε συ, δε θέλω να κάνω το συνήγορο της θείας, αλλά κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα διαβάζοντας σε, μήπως να κάνεις ένα τεστ?? Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? Εννοείται ότι δεν αποκλείεται η καθυστέρηση να οφείλεται στον κόβιντ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Αν πάντως είναι λόγω κόβιντ μην ανησυχείς και δεν κρατάνε καιρό οι αναταραχές απ' όσο ξέρω από φίλες που το έπαθαν.

Και πώς εξηγεί την πτώση? Ηταν κάτι που το περίμενε για κάποιο λόγο? Περίεργα πράγματα... Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Το είπα στην Ιωαννα και μ ειπε έχει ενημερωθεί ο γιατρός και είπε θα προχωρήσεις...  Κούφια τα βλεπω και τα 4-5 μου. Χαχαχαχα τσάμπα τη μέθη! Ο άντρας μ λεει θέλει να σπάσει τη γρουσουζια, την προηγούμενη φορά ήταν όλα τέλεια και τλκ πήγαν σκατουλες, αυτή τη φορά ξεκινάμε με σκατουλες για να πανε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια με πάει κανονικά ωοληψια την Κυριακή.  Τι να σας πω, κάτι θα ξέρει! 

ολα να πανε καλα
ισως καποια να ειναι κυστικα
και μεσα σ αυτο μπορει να βρειτε κ καποια καλα!!!
εγω εκανα ωοληψια σε φυσικο σημερα, η Ε2 ολα καλα
υπερυχος μια χαρα, ωοθηλακιο κενο.....

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

ολα να πανε καλα
ισως καποια να ειναι κυστικα
και μεσα σ αυτο μπορει να βρειτε κ καποια καλα!!!
εγω εκανα ωοληψια σε φυσικο σημερα, η Ε2 ολα καλα
υπερυχος μια χαρα, ωοθηλακιο κενο.....

Ωχ βρε κορίτσι, τι κρίμα... Λυπάμαι πολύ. Κουράγιο κι ελπίζω την επόμενη φορά να είναι όλα ιδανικά! 

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Το είπα στην Ιωαννα και μ ειπε έχει ενημερωθεί ο γιατρός και είπε θα προχωρήσεις...  Κούφια τα βλεπω και τα 4-5 μου. Χαχαχαχα τσάμπα τη μέθη! Ο άντρας μ λεει θέλει να σπάσει τη γρουσουζια, την προηγούμενη φορά ήταν όλα τέλεια και τλκ πήγαν σκατουλες, αυτή τη φορά ξεκινάμε με σκατουλες για να πανε τέλεια! 

Πολύ μ' αρέσει το σκεπτικό του άντρα σου!!! Πορευτείτε έτσι, με αισιοδοξία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , silvy22 είπε:

ολα να πανε καλα
ισως καποια να ειναι κυστικα
και μεσα σ αυτο μπορει να βρειτε κ καποια καλα!!!
εγω εκανα ωοληψια σε φυσικο σημερα, η Ε2 ολα καλα
υπερυχος μια χαρα, ωοθηλακιο κενο.....

Οο ρε κορίτσι μ, υπομονή για τον επόμενο...  Μια από τα ίδια θα παω κ γω απατα τα ωαριακια μ.  4 ήταν εχθές....  Το βλέπουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...