Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,ε και όπως τ περίμενα και δε το πίστευα ότι ξαφνικά έγινε το θαύμα αδιαθετησα τελικά και εγώ . Το περίμενα για κάποιο λόγο οπότε δεν απογοητεύτηκα και τόσο αν και μακάρι να είχε συμβεί το θαύμα μας και έμας . 

Οπότε πήρα έκλεισα ραντεβού και με το κέντρο 26 θα πάω μου είπε να με δει πριν αδιαθετησω ,ίσως γιατί δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο έχω πάρει και όλα τα φάρμακα επιτροπής και φαρμακείου και αναμένω να ξεκινήσω και εγώ . 

Εντάξει, πλησιάζει και το δικό σου θαύμα, αυτό να σκέφτεσαι! Είσαι ένα βήμα πιο κοντά! Με το καλό κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!Εκανα σημερα την ωοληψια και πηραμε 15 τελικα...περιμενουμε τωρα αυριο να δουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!για να δουμε....

Παρά πολύ καλά, μπράβο. Καλές γονιμοποιησεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!Εκανα σημερα την ωοληψια και πηραμε 15 τελικα...περιμενουμε τωρα αυριο να δουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!για να δουμε....

Καταπληκτικά!!! Καλές γονιμοποιήσεις και καλή σου ξεκούραση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!Εκανα σημερα την ωοληψια και πηραμε 15 τελικα...περιμενουμε τωρα αυριο να δουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!για να δουμε....

Τελεια πηγες!!! Καλες γονιμοποιησεις!!

 

4 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Σύνολο Ολη η διαδικασία μας βγήκε στα 4000€ ( το ξέραμε πως είναι λίγο ακριβό το κέντρο) αλλά μονο για έμβρυο μεταφορά 1500€ τα θεωρώ πολλα, ειδικα απ την στιγμη π κάθε έξτρα εξέταση ( υπέρηχο, αιματολογικες, κλπ) τα πληρώνω έξτρα κάθε φορά π πάω 

Ειναι αρκετα! Σε εμας πηρε 800 στην 1η μεταφορα (με κατεψυγμενα)

On 1/9/2022 at 5:17 ΜΜ, μάφιν είπε:

να είσαι καλά! σε ευχαριστώ πολύ! 3ων ημερών θα βάλω

έχεις δίκιο, δεν θα κάνω κανένα τεστ πριν. Με τη χοριακή μια και καλή. Έχω κάνει τα κουμάντα μου και θα έρθει η αδερφή μου με την ανιψιά μου (1,5 ετών που είμαι ερωτευμένη) από το εξωτερικό να μείνουν μαζί μας, για να με κολλήσει μωρουδιάση και να περάσουν γρήγορα οι μέρες:). Θα δουλεύω κιόλας οπότε εντάξει... Να είσαι καλά για τις ευχές, σε ευχαριστώ παρα πολύ!! 

το έχω πάθει κ εγώ και αισθάνεσαι απαίσια μετά.... Καλή δύναμη! θα περάσουν λίγες μέρες και θα το βρεις πάλι. Ευχομαι να πάμε όλα σύντομα καλά!

Καλη επιτυχια!!! Κι εγω θα ελεγα να κρατηθεις μεχρι τη χοριακη! Τα τεστ ειναι λιγο αγχωτικα θεωρω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, happiness79 said:

Χμμμ.... Είναι ένα ρίσκο. Για την ωοληψία κάποια κέντρα ζητάνε ράπιντ ενώ κάποια άλλα pcr. Δεν ξέρω εκεί που είσαι τι ισχύει. Η μεταφορά γίνεται τόσες μέρες μετά την ωορρηξία όσες είναι τα έμβρυα που θα μεταφερθούν. Δηλαδή έχεις αρκετές μέρες περιθώριο μεν, το θέμα όμως είναι ότι στο μεταξύ θα πρέπει να σε παρακολουθεί ο γιατρός υπερηχογραφικά κάθε δυο μέρες περίπου, για να μετράει το ενδομήτριο σου και ανάλογα να προσαρμόζει τη δόση των cyclacur, οπότε καλύτερα να το συζητήσεις μαζί του. Βασικά κάτσε να δεις μέχρι να αδιαθετήσεις τι γίνεται με τον κόβιντ και τα τεστ σου. Οσο για τις παρενέργειες των cyclacur έχουν κάμποσες όπως θα δεις και στο φύλλο οδηγιών. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα σε πιάσουν όλες (αυτό μας έλεπε!!!) Για παράδειγμα εμένα με πείραζαν πάααααρα πολύ στα νεύρα (αλλά και τι να κάνεις γι' αυτό... υπομονή κι εσύ και οι γύρω σου!!) και επίσης μου άνοιγαν τρελά την όρεξη και πεινούσα σα λύκος και τσουπ τα κιλά! Άλλες κοπέλες όμως λένε ότι έχαναν βάρος με τα cyclacur, οπότε όλα είναι σχετικά! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

Καλή αρχή κοριτσάκι!!! 

Νομίζω ότι pcr θα μου ζητήσουν και πάλι. Αλλά ναι υποθέτω μέχρι τότε θα έχει περάσει ο κόβιντ.  Αυτό όμως που λές κάθε δύο μέρες και υπέρηχο δε μου άρεσε και πολύ γιατί πληρώνω άλλον γιατρό επιπλέον για κάθε υπέρηχο :( και δεν μου τα αφαιρεί ο δικός μου. Πρέπει να σε δει γιατρός οπωσδήποτε πριν ξεκινήσεις τα σικλακούρ;!

Διάβασα τις παρενέργειες φυσικα και τρελλάθηκα! χαχα,  Μακάρι να είμαι σε αυτές τις κοπέλες που χάνουν κιλά και άς εχω περισσότερα νεύρα απ ότι έχω τώρα!

Εχω πολύ άγχος και πολύ αγωνία πάντως. Θα επανέλθω σύντομα και με άλλες απορίες :) Σ'ευχαριστώ για την ώρα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!Εκανα σημερα την ωοληψια και πηραμε 15 τελικα...περιμενουμε τωρα αυριο να δουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!για να δουμε....

Πω πω τέλεια. Μπράβο. Καλές γονιμοποιησεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια ! Μπήκα κ εγώ στο κλαμπ , μιας και η μόνη λύση για να αποκτήσουμε παιδάκι είναι η εξωσωματική … εγώ θα την κάνω Θεσσαλονίκη .. γνωρίζετε μήπως κάποιον καλή γιατρό από δίκη σας εμπειρία η απ κάποιας γνωστής σας ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια ! Μπήκα κ εγώ στο κλαμπ , μιας και η μόνη λύση για να αποκτήσουμε παιδάκι είναι η εξωσωματική … εγώ θα την κάνω Θεσσαλονίκη .. γνωρίζετε μήπως κάποιον καλή γιατρό από δίκη σας εμπειρία η απ κάποιας γνωστής σας ; 

Καλησπέρα,θα σου πρότεινα το fertilia by Genesis και συγκεκριμένα τον Θ.Σταυράκη. Εγώ έχω κλειστές σάλπιγγες και ο άντρας μου ολιγοσπερμια και σε πεντεμιση μήνες έμεινα έγκυος. Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και η κλινική πολύ καλή. Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια ! Μπήκα κ εγώ στο κλαμπ , μιας και η μόνη λύση για να αποκτήσουμε παιδάκι είναι η εξωσωματική … εγώ θα την κάνω Θεσσαλονίκη .. γνωρίζετε μήπως κάποιον καλή γιατρό από δίκη σας εμπειρία η απ κάποιας γνωστής σας ; 

Καλησπερα κορίτσι! Εμενα μια κοπελα που ετυχε να γνωρισω πριν λιγο καιρο, που πηγε σε καμποσα κέντρα μεχρι να τα καταφερει μου ειπε αν το λεω σωστα για ενα κέντρο New Life αλλα δεν θυμαμαι γιατρο, παντως ειχε πει οτι ολοι τους είναι καλοι. Απλως της φανηκε πολύ καλύτερη η εμβρυολογικη ομαδα κ καταφερε κ εκανε το παιδακι της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια τελικα απο τα 15 γονιμοποιηθηκαν τα 11....και θα περιμενουμε να δουμε ποσα θα φτασουν 5ης μερας για καταψυξη...

Πολύ καλά πήγες, ευχομαι να τα καταφέρουν όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα,θα σου πρότεινα το fertilia by Genesis και συγκεκριμένα τον Θ.Σταυράκη. Εγώ έχω κλειστές σάλπιγγες και ο άντρας μου ολιγοσπερμια και σε πεντεμιση μήνες έμεινα έγκυος. Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και η κλινική πολύ καλή. Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Εγώ δεν έχω κάποιο γυναικολογικό θέμα , εχοτμε απ τη πλευρά του άντρα μου και έτσι η μόνη λύση μας ήταν η εξωσωματική.. τώρα τη Δευτέρα έχω ραντεβού και με το γιατρό μου , να δω ποιον θα μου προτείνει κ εκείνος γιατί θέλει ψάξιμο! Γιατί η διαδικασία τράβηξε 5.5 μήνες ,,, θέλει τόσο καιρό ;;

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Καλησπερα κορίτσι! Εμενα μια κοπελα που ετυχε να γνωρισω πριν λιγο καιρο, που πηγε σε καμποσα κέντρα μεχρι να τα καταφερει μου ειπε αν το λεω σωστα για ενα κέντρο New Life αλλα δεν θυμαμαι γιατρο, παντως ειχε πει οτι ολοι τους είναι καλοι. Απλως της φανηκε πολύ καλύτερη η εμβρυολογικη ομαδα κ καταφερε κ εκανε το παιδακι της. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι ! Να είσαι καλά , έστω για αυτό που ήξερες κ είπες !θα τ ψάξω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Tintin εμείς δώσαμε 1200 στην κάθε ετ. Στην 3η μας έριξε λίγο την τιμή. Μπορεις να ρωτήσεις αν γίνεται κάποια καλύτερη τιμή αλλά να σου πω αφού άλλη επιλογή δεν έχεις προς το παρόν μην αγχώνεσαι και με αυτό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...