Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ....τουλαχιστον τα μισα δεν θα φτασουν λες?

Λένε περίπου το 40% αλλά εγώ από πολλές κοπέλες βλέπω πολύ μεγαλύτερα ποσοστά. Μια χαρά πας, μπράβο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@Tintin εμείς δώσαμε 1200 στην κάθε ετ. Στην 3η μας έριξε λίγο την τιμή. Μπορεις να ρωτήσεις αν γίνεται κάποια καλύτερη τιμή αλλά να σου πω αφού άλλη επιλογή δεν έχεις προς το παρόν μην αγχώνεσαι και με αυτό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Σ ευχαριστώ πολύ.. Η αλήθεια είναι πως πηρα το πρωι κ σε αλλά 2 κέντρα τηλέφωνο κ πανω κάτω τις ίδιες τιμες μου είπανε.. Οποτε θα συνεχίσω με το κεντρο που είμαι ηδη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια ! Μπήκα κ εγώ στο κλαμπ , μιας και η μόνη λύση για να αποκτήσουμε παιδάκι είναι η εξωσωματική … εγώ θα την κάνω Θεσσαλονίκη .. γνωρίζετε μήπως κάποιον καλή γιατρό από δίκη σας εμπειρία η απ κάποιας γνωστής σας ; 

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω ημουν στην αθηνα απο θεσσακονικη κ μολις άλλαξα γιατρο κ πηγα στον Κο Παππα χρ. Επιασα μ την πρώτη κ τωρα την αλλη βδομάδα μπαίνω στον 5ο :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Εγώ δεν έχω κάποιο γυναικολογικό θέμα , εχοτμε απ τη πλευρά του άντρα μου και έτσι η μόνη λύση μας ήταν η εξωσωματική.. τώρα τη Δευτέρα έχω ραντεβού και με το γιατρό μου , να δω ποιον θα μου προτείνει κ εκείνος γιατί θέλει ψάξιμο! Γιατί η διαδικασία τράβηξε 5.5 μήνες ,,, θέλει τόσο καιρό ;;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι ! Να είσαι καλά , έστω για αυτό που ήξερες κ είπες !θα τ ψάξω!!

Δεν είναι πολύ οι 5,5 μήνες,εγώ νιώθω πολύ τυχερή που έμεινα έγκυος τόσο γρήγορα. Κάναμε πολλές εξετάσεις και μετά ξεκίνησα την αγωγη.Πήρα φάρμακα για ωοληψια δύο φορές,αλλά έκανα μόνο μια ωοληψια επειδή την πρώτη φορά είχα μόνο ένα ωάριο . Στη δεύτερη εβγαλαν δέκα ωάρια και πήραμε πέντε βλαστοκυστες 5ημερων.Έκανα δύο εμβρυομεταφορες και στη δεύτερη έμεινα έγκυος,αυτή τη στιγμή είμαι στην 31εβδομαδα κύησης.Σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Δεν είναι πολύ οι 5,5 μήνες,εγώ νιώθω πολύ τυχερή που έμεινα έγκυος τόσο γρήγορα. Κάναμε πολλές εξετάσεις και μετά ξεκίνησα την αγωγη.Πήρα φάρμακα για ωοληψια δύο φορές,αλλά έκανα μόνο μια ωοληψια επειδή την πρώτη φορά είχα μόνο ένα ωάριο . Στη δεύτερη εβγαλαν δέκα ωάρια και πήραμε πέντε βλαστοκυστες 5ημερων.Έκανα δύο εμβρυομεταφορες και στη δεύτερη έμεινα έγκυος,αυτή τη στιγμή είμαι στην 31εβδομαδα κύησης.Σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

Στην δεύτερη εμβρυομεταφορα έκανες κάτι διαφορετικό που πιστεύεις ότι σε βοήθησε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Kallo είπε:

Στην δεύτερη εμβρυομεταφορα έκανες κάτι διαφορετικό που πιστεύεις ότι σε βοήθησε? 

Ξεκίνησα να παίρνω κάποιες μέρες πριν την εμβρυομεταφορα αντιβίωση vibramycin προληπτικά,καθώς και σαλοσπιρ. Επίσης,μετά την εμβρυομεταφορα δεν έκανα καθολου δουλειες για τρεις μέρες. Ίσως να ήταν τυχαίο και να μην έπαιξαν ρόλο αυτά που σου λέω,ίσως πάλι και να βοήθησαν..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ξεκίνησα να παίρνω κάποιες μέρες πριν την εμβρυομεταφορα αντιβίωση vibramycin προληπτικά,καθώς και σαλοσπιρ. Επίσης,μετά την εμβρυομεταφορα δεν έκανα καθολου δουλειες για τρεις μέρες. Ίσως να ήταν τυχαίο και να μην έπαιξαν ρόλο αυτά που σου λέω,ίσως πάλι και να βοήθησαν..

Και εμενα μου δίνει vibramycin και σαλοσπιρ. Για να δούμε. Ελπίζω αυτήν την φορά να πετύχει. Εμένα μου έδωσε επιπλέον τις βιταμίνες profertil female 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου,εγω ημουν στην αθηνα απο θεσσακονικη κ μολις άλλαξα γιατρο κ πηγα στον Κο Παππα χρ. Επιασα μ την πρώτη κ τωρα την αλλη βδομάδα μπαίνω στον 5ο :)

Αν κατάλαβα καλά ήσουν σε γιατρό στην Αθήνα αλλά άλλαξες κ είσαι Θεσσαλονίκη στο συγκεκριμένο γιατρό που ανέφερες ; Με το καλό κορίτσι μου , να είναι γερό !  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , minnie26 είπε:

Αν κατάλαβα καλά ήσουν σε γιατρό στην Αθήνα αλλά άλλαξες κ είσαι Θεσσαλονίκη στο συγκεκριμένο γιατρό που ανέφερες ; Με το καλό κορίτσι μου , να είναι γερό !  

Ναι θεσσαλονικη μενω..εκανα 2 προσπάθειες στην Αθήνα στον καλυτερο θεωρητικά κ δεν εγινε τιποτα..κ μετα πηγα σε αυτον τ γιατρο ο οποιος πανω απο ολα ειναι ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Δεν είναι πολύ οι 5,5 μήνες,εγώ νιώθω πολύ τυχερή που έμεινα έγκυος τόσο γρήγορα. Κάναμε πολλές εξετάσεις και μετά ξεκίνησα την αγωγη.Πήρα φάρμακα για ωοληψια δύο φορές,αλλά έκανα μόνο μια ωοληψια επειδή την πρώτη φορά είχα μόνο ένα ωάριο . Στη δεύτερη εβγαλαν δέκα ωάρια και πήραμε πέντε βλαστοκυστες 5ημερων.Έκανα δύο εμβρυομεταφορες και στη δεύτερη έμεινα έγκυος,αυτή τη στιγμή είμαι στην 31εβδομαδα κύησης.Σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

Συγγνώμη αλλά δεν γνωρίζω .. για αυτό και μ φάνηκε πολύ ..έχω στο μυαλό μ ότι ειναι γρήγορη η διαδικασία ..βέβαια ειναι πολλοί οι παράγοντες κ εξαρτάται σε κάθε περίπτωση … τι εξετάσεις έκανες πριν ; Αυτό ειναι ευχάριστο ότι είσαι εγκυουλα !! Εύχομαι ένα υγιέστατο μωρό !!! 

πρίν από 3 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι θεσσαλονικη μενω..εκανα 2 προσπάθειες στην Αθήνα στον καλυτερο θεωρητικά κ δεν εγινε τιποτα..κ μετα πηγα σε αυτον τ γιατρο ο οποιος πανω απο ολα ειναι ανθρωπος

Κατάλαβα ! Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ! Θα το ψάξω κ εγώ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Kallo είπε:

Και εμενα μου δίνει vibramycin και σαλοσπιρ. Για να δούμε. Ελπίζω αυτήν την φορά να πετύχει. Εμένα μου έδωσε επιπλέον τις βιταμίνες profertil female 

Α ναι έπαιρνα κ τις βιταμίνες pregnacare

πρίν από 28 λεπτά , minnie26 είπε:

Συγγνώμη αλλά δεν γνωρίζω .. για αυτό και μ φάνηκε πολύ ..έχω στο μυαλό μ ότι ειναι γρήγορη η διαδικασία ..βέβαια ειναι πολλοί οι παράγοντες κ εξαρτάται σε κάθε περίπτωση … τι εξετάσεις έκανες πριν ; Αυτό ειναι ευχάριστο ότι είσαι εγκυουλα !! Εύχομαι ένα υγιέστατο μωρό !!! 

Κατάλαβα ! Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ! Θα το ψάξω κ εγώ! 

Δεν πειράζει κ εγώ δεν γνώριζα πριν ξεκινήσω.Καναμε: σαλπιγγογραφια,ορμονικές ,θυροειδή, ΑΜΗ, ηπατίτιδα, HIV,γενική αίματος, καρυότυπος ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,καρδιογράφημα και άλλες που δεν θυμάμαι Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα ❤️ Και ο,τι χρειαστείς,μη διστάσεις να ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 11:47 ΠΜ, Marjie είπε:

Καλημέρα!! Εχω κάποιες απορίες και πάλι.. Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει..:) Περιμένω λοιπόν να αδιαθετήσω. Στο μεταξύ βγήκα θετική στον κόβιντ. Και τώρα αναρωτιέμαι αν αδιαθετήσω στην ώρα μου, γίνεται να ξεκινήσω τα σικλακούρ (1η φορά θα τα πάρω) χωρίς να κάνω υπέρηχο επειδή είμαι θετική ;; Ποιές μέρες συνήθως πάμε για υπέρηχο κάτα την προετοιμασία για μεταφορά;; Και ποιά μέρα γίνεται η μεταφορά άραγε;; Θα με ξεκινήσουν προετοιμασία εάν έχω κόβιντ;; Και η άλλη απορία που έχω είναι αν έχουν παρενέργειες αυτά τα φάρμακα και είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγω απο την εμπερία σας. Ευχαριστώ και πάλι !!

Καλησπέρα και περαστικά σου ! Εγω πριν δύο μήνες βγήκα θετική σε κοβιντ την 1η μέρα που θα ξεκινούσα τα σικλακουρ για εμβρυομεταφορα, ο γιατρός μου είπε ότι πρέπει να ακυρώσουμε την εμβρυομεταφορα και να περιμένω μάλιστα και 3 μήνες πριν κάνω την ετ. Είναι λέει νέος ιός και δεν ξέρουν πως αντιδρά ο οργανισμός,. Πράγματι εμένα μου έκανε διαταραχή περιόδου και δύο μήνες δεν είχα περίοδο, χρειάστηκε να πάρω χάπια για να αδιαθετησω ... οπότε με το καλό πλέον θα κάνω ετ μέσα Οκτώβρη. Ίσως ο γιατρός σου να σου επιτρέψει να κάνεις ετ , αλλά να να είσαι προετοιμασμενη για όλα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Α ναι έπαιρνα κ τις βιταμίνες pregnacare

Δεν πειράζει κ εγώ δεν γνώριζα πριν ξεκινήσω.Καναμε: σαλπιγγογραφια,ορμονικές ,θυροειδή, ΑΜΗ, ηπατίτιδα, HIV,γενική αίματος, καρυότυπος ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,καρδιογράφημα και άλλες που δεν θυμάμαι Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα ❤️ Και ο,τι χρειαστείς,μη διστάσεις να ρωτησεις

Τις έχω κάνει ήδη όλες αυτές τις εξετάσεις εκτός από καρδιογράφημα .. ωραία!  Σε ευχαριστώ και πάλι!! <3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες! Βρε κοριτσια ξεκίνησα τώρα τα cuclogest τα κολπικά υποθέτω. Έβαλα ένα στις 9 και τώρα στις 11 παρά πήγα τουαλετα και έφυγε σχεδόν όλο. Έτσι γίνεται συνήθως; Η έκανα κάτι λάθος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...