Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Marlina είπε:

Ευχαριστω!! Η ημέρα της χοριακης είναι Δευτέρα 3/10.. κ επειδή θα είμαι στη δουλειά, ξερω ότι θα είμαι μέσα στο άγχος μέχρι να έρθει το μαιλ... επίσης δεν ξέρω πως θα αντίδρασω αν δω αρνητικό αποτέλεσμα!!!! Αν το κάνω Σάββατο απόγευμα λέτε να είναι έγκυρο το αποτέλεσμα? Θα είναι ακριβώς 1 εβδομάδα μετά από την  εμβρυομεταφορα..

Εμένα πάντως με βοηθούσε να κάνω ένα τεστακι το πρωί πριν πάω για χοριακη, όπου είχε ελάχιστα περιθώρια λάθους κι επίσης με βοηθούσε πολύ στην αναμονή του αποτελέσματος της χοριακης. Εύχομαι να διαβάσουμε ευχάριστα από εβδομάδα (ή και συντομότερα αν τελικα το αποφασίσεις)!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, froufrou80 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είναι κάποια κοπέλα από Γιάννενα; Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο φαρμακείο θα μπορούσα να βρω εύκολα φάρμακα εξωσωματικης;

Καλησπέρα!!Θα σου πρότεινα να πάρεις τηλ στα μεγάλα φαρμακεια της πόλης να ρωτήσεις ποιο έχει ή ποιο μπορεί να σου τα φέρει πιο σύντομα!!Έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια που έκανα την τελευταία εξωσωματικη οπότε φαντάζομαι θα έχουν αλλάξει τα πράγματα!!πχ πλατεία Πάργης, στην Ν. Ζέρβα, στην 28ης Οκτωβρίου λίγο πιο πάνω από τα Hondos απέναντι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!τι κανετε? Να σας ρωτησω,ο κυκλος σας μετα την ωοληψια πως ηταν?εκανα ωοληψια 2/9, αδιαθετησα σε πεντε μερες στις 7/9 και ενω κανονικα θα περιμενα ξανα απο την επομενη Τεταρτη 5/10 και επειτα,σημερα εχω πονους περιοδου...(κανενα αλλο συμπτωμα).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Giouli36 είπε:

Καλησπέρα!!Θα σου πρότεινα να πάρεις τηλ στα μεγάλα φαρμακεια της πόλης να ρωτήσεις ποιο έχει ή ποιο μπορεί να σου τα φέρει πιο σύντομα!!Έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια που έκανα την τελευταία εξωσωματικη οπότε φαντάζομαι θα έχουν αλλάξει τα πράγματα!!πχ πλατεία Πάργης, στην Ν. Ζέρβα, στην 28ης Οκτωβρίου λίγο πιο πάνω από τα Hondos απέναντι!!!

Ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Κ εγω έκανα το Σάββατο ετ 2 βλαστοκύστες!! Καλή επιτυχία!! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολη η αναμονή..  εσένα πότε σου είπανε να κάνεις χοριακη? Ήδη έχω ένα τεστακι για να κάνω μια μέρα πριν γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή της χοριακης...

Καλη επιτυχία να έχεις! Κ μια μεγάλη χοριακη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Ευχαριστω!! Η ημέρα της χοριακης είναι Δευτέρα 3/10.. κ επειδή θα είμαι στη δουλειά, ξερω ότι θα είμαι μέσα στο άγχος μέχρι να έρθει το μαιλ... επίσης δεν ξέρω πως θα αντίδρασω αν δω αρνητικό αποτέλεσμα!!!! Αν το κάνω Σάββατο απόγευμα λέτε να είναι έγκυρο το αποτέλεσμα? Θα είναι ακριβώς 1 εβδομάδα μετά από την  εμβρυομεταφορα..

Καλησπερα marlina εαν εχεις κανει ovitrelle περιμενε 12 μερουλες απο τη μερα που την εκανες γιατι μπορει να σου βγαινουν θετικα τα τεστ λογω ορμονης εαν δεν εχεις κανει μπορεις να δοκιμασεις αλλα σιγουρα θα πρεπει να το επαναλαβεις σε περιπτωση αρνητικου.καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marlina said:

Ευχαριστω!! Η ημέρα της χοριακης είναι Δευτέρα 3/10.. κ επειδή θα είμαι στη δουλειά, ξερω ότι θα είμαι μέσα στο άγχος μέχρι να έρθει το μαιλ... επίσης δεν ξέρω πως θα αντίδρασω αν δω αρνητικό αποτέλεσμα!!!! Αν το κάνω Σάββατο απόγευμα λέτε να είναι έγκυρο το αποτέλεσμα? Θα είναι ακριβώς 1 εβδομάδα μετά από την  εμβρυομεταφορα..

Εντάξει, αν είναι έτσι πάω πάσο. Εγώ παντως στην πρώτη μου ετ έκανα 1 ή 2 μέρες πριν την χοριακή ένα τεστ αρνητικό και μου ήρθε ταμπλάς. Για κάποιο λόγο είχα σίγουρο οτι θα δω θετικό και με έπιασε ένα πράγμα, δεν μπορούσα να ανασάνω καλά καλά. Και μετα αυτή η αμφιβολία μήπως ήταν νωρίς να σε τρώει. Απαπα, είπα δεν το ξανα κάνω. Μπορεί ομως να έκανα αυτό που κάνουν έξω με τα τεστ απο την 4η-5η μέρα πρωί βραδυ και βλέπουν την εξέλιξη της γραμμής (αν υπάρξει).

Αν το κανεις τελικά, είναι καλύτερα με πρωινά ούρα οπότε κάνε το Κυριακή πρωί. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει, αν είναι έτσι πάω πάσο. Εγώ παντως στην πρώτη μου ετ έκανα 1 ή 2 μέρες πριν την χοριακή ένα τεστ αρνητικό και μου ήρθε ταμπλάς. Για κάποιο λόγο είχα σίγουρο οτι θα δω θετικό και με έπιασε ένα πράγμα, δεν μπορούσα να ανασάνω καλά καλά. Και μετα αυτή η αμφιβολία μήπως ήταν νωρίς να σε τρώει. Απαπα, είπα δεν το ξανα κάνω. Μπορεί ομως να έκανα αυτό που κάνουν έξω με τα τεστ απο την 4η-5η μέρα πρωί βραδυ και βλέπουν την εξέλιξη της γραμμής (αν υπάρξει).

Αν το κανεις τελικά, είναι καλύτερα με πρωινά ούρα οπότε κάνε το Κυριακή πρωί. 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ. Δεν κρατήθηκα, έκανα τεστ και ένιωσα να μου κόβεται η ανάσα με τη μια μόνο γραμμή. Μετά η αμφιβολία μήπως δεν έδειξε τελικά. Άπαπα, έχω πει στον εαυτό μου την επόμενη φορά μόνο χοριακή, ελπίζω να το τηρήσω!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!τι κανετε? Να σας ρωτησω,ο κυκλος σας μετα την ωοληψια πως ηταν?εκανα ωοληψια 2/9, αδιαθετησα σε πεντε μερες στις 7/9 και ενω κανονικα θα περιμενα ξανα απο την επομενη Τεταρτη 5/10 και επειτα,σημερα εχω πονους περιοδου...(κανενα αλλο συμπτωμα).

Καλησπέρα! Στην τελευταία ωοληψια αδιαθετησα κ εγώ αρκετά νωρίς. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε επειδή βάλαμε arvekap αντί για ovitrelle αδιαθετησα τόσο γρήγορα 

πρίν από 34 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εντάξει, αν είναι έτσι πάω πάσο. Εγώ παντως στην πρώτη μου ετ έκανα 1 ή 2 μέρες πριν την χοριακή ένα τεστ αρνητικό και μου ήρθε ταμπλάς. Για κάποιο λόγο είχα σίγουρο οτι θα δω θετικό και με έπιασε ένα πράγμα, δεν μπορούσα να ανασάνω καλά καλά. Και μετα αυτή η αμφιβολία μήπως ήταν νωρίς να σε τρώει. Απαπα, είπα δεν το ξανα κάνω. Μπορεί ομως να έκανα αυτό που κάνουν έξω με τα τεστ απο την 4η-5η μέρα πρωί βραδυ και βλέπουν την εξέλιξη της γραμμής (αν υπάρξει).

Αν το κανεις τελικά, είναι καλύτερα με πρωινά ούρα οπότε κάνε το Κυριακή πρωί. 

Ευχαριστώ!! Έκανες ετ με βλαστοκυστες?

1 hour ago, Jamie είπε:

Καλησπερα marlina εαν εχεις κανει ovitrelle περιμενε 12 μερουλες απο τη μερα που την εκανες γιατι μπορει να σου βγαινουν θετικα τα τεστ λογω ορμονης εαν δεν εχεις κανει μπορεις να δοκιμασεις αλλα σιγουρα θα πρεπει να το επαναλαβεις σε περιπτωση αρνητικου.καλη επιτυχια!

Ευχαριστώ!! Δεν έχω κάνει οvitrelle, έχω βάλει κατεψυγμένα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Καλη επιτυχία να έχεις!!!!! Κ ευχομαι σε 9 μήνες μανουλα!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι 

5 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλή επιτυχία!! Έυχομαι ολόψυχα να βολευτούν εκεί μέσα :) Επίσης καλό κουράγιο για την αναμονή και να ξέρεις ότι εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα και πήγε μια χαρά.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Μακάρι να φωλιάσουν στην κοιλίτσα μου. Και σε εσένα τα καλύτερα εύχομαι. Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος 

5 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Κ εγω έκανα το Σάββατο ετ 2 βλαστοκύστες!! Καλή επιτυχία!! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολη η αναμονή..  εσένα πότε σου είπανε να κάνεις χοριακη? Ήδη έχω ένα τεστακι για να κάνω μια μέρα πριν γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή της χοριακης...

Αααα καλή επιτυχία και σε σένα τότε. Να μας πάνε όλα καλά εύχομαι. 7/10 μου είπε χοριακη. Και εγώ έχω τεστακι το σκέφτομαι αν θα κάνω. Θα δω. Την προηγούμενη είχα κάνει και ήταν αρνητικό και το είχα πάθει το εγκεφαλικό 

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Kαλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου ❤️

Καλή επιτυχία και σε σένα. Βρε τα τεστ ή τα κάνουμε από μέρες πριν ή δεν τα κάνουμε καθόλου. Αυτό το μία μέρα πριν δεν έχει κάποιο νόημα. Κάνε την χοριακή σου απλώς μία μέρα πριν. Τι φοβάσαι, μην σε μαλώσει ο γιατρός; Δεν θα αλλάξει κάτι για μία μέρα. Ενώ το τεστ μπορεί να σε αγχώσει παραπάνω και να μην είναι και σωστό το αποτέλεσμα. Ότι κι αν κάνεις πάντως εύχομαι θετικό αποτέλεσμα :)  

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Με το καλό!!Εύχομαι να είναι οι τυχερές σου!!! :)

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μακάρι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!τι κανετε? Να σας ρωτησω,ο κυκλος σας μετα την ωοληψια πως ηταν?εκανα ωοληψια 2/9, αδιαθετησα σε πεντε μερες στις 7/9 και ενω κανονικα θα περιμενα ξανα απο την επομενη Τεταρτη 5/10 και επειτα,σημερα εχω πονους περιοδου...(κανενα αλλο συμπτωμα).

Εμένα είχε διαταραχθεί απο τις ορμόνες και μου είχε πει ότι θα μου έρθει σε περίπου  15μερες μετα την ωοληψια.

Κι εγ  είχα αίμα 5μερες μετά και μου είχε πει ότι ειναι φυσιολογικό και δεν είναι η περίοδος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Σήμερα ξεκίνησα prezolon 10mg για να προετοιμάστε για την πρώτη μου εμβφυομετφορα σε περίπου 15 μέρες! Έχω μια ανησυχι σχετικά με τη κορτιζόνη, γνωρίζω ότι πρέπει ν αποφεύγω αλάτι κι ζάχαρη αλλά δεν έχω καταλάβει ποσο αυστηρή πρέπει να είμαι με αυτό.  Φοβάμαι μην πρηστω, κάποια κοπέλα που να παίρνει και αυτή κορτιζόνη? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Σήμερα ξεκίνησα prezolon 10mg για να προετοιμάστε για την πρώτη μου εμβφυομετφορα σε περίπου 15 μέρες! Έχω μια ανησυχι σχετικά με τη κορτιζόνη, γνωρίζω ότι πρέπει ν αποφεύγω αλάτι κι ζάχαρη αλλά δεν έχω καταλάβει ποσο αυστηρή πρέπει να είμαι με αυτό.  Φοβάμαι μην πρηστω, κάποια κοπέλα που να παίρνει και αυτή κορτιζόνη? 

Καλημέρααα καλή επιτυχία, εγω έπαιρνα κορτιζόνη , ειναι λίγες οι μέρες ώστε να επηρεάσουν. Θεωρώ ότι αν απλως δεν βάζεις πρόσθετο αλάτι στο πιατο σου και δεν τρως 3 πάστες την ημερα όπως έκανα εγώ, θα είσαι μια χαρά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ´Ισιδα said:

Κοριτσια καλημέρα! Σήμερα ξεκίνησα prezolon 10mg για να προετοιμάστε για την πρώτη μου εμβφυομετφορα σε περίπου 15 μέρες! Έχω μια ανησυχι σχετικά με τη κορτιζόνη, γνωρίζω ότι πρέπει ν αποφεύγω αλάτι κι ζάχαρη αλλά δεν έχω καταλάβει ποσο αυστηρή πρέπει να είμαι με αυτό.  Φοβάμαι μην πρηστω, κάποια κοπέλα που να παίρνει και αυτή κορτιζόνη? 

Καλή σου μέρα! Είναι μικρή η ποσότητα κορτιζόνης για να σε ανησυχεί. Παρόλα αυτά καλό είναι να τα περιορίσεις όσο μπορείς, χωρίς όμως να σου γίνει εμμονή. Με το καλό, εύχομαι να είναι η 1η και τυχερή :)

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...