Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 
εΕγω ειμαι στην τελική ευθεία για να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια!

Πηρα όλα τα φάρμακα για το πρωτόκολλο και από την Πεμπτη περιμένω να αδιαθετήσω…δεν είχα καθυστέρηση ποτε άλλη φορά…

Μιλάω  με το γιατρό την Παρασκευή, πηγα από εκεί να δει αν είχα κάποια κύστη. Τπτ όλα καλά, το ενδομήτριο παχύ, όπως πριν την περίοδο και η περίοδος άφαντη…

Συμπτωματα περιόδου κανονικά. 
Στήθος τούμπανο :-D

2 αρνητικά home test εντωμεταξυ.

Τι άλλο μπορεί να είναι; Δλδ μια φορά την περιμένω σαν τρελή την περίοδο μου και αυτή αργεί;;;; :-D

Εντωμεταξυ όλες οι ενέσεις στο ψυγείο παραταγμένες. Μαζί με 8 μπιφτέκια κοτόπουλο στην κατάψυξη χωρίς αλάτι! 
Και όλοι μαζί περιμενουμε την περίοδο!  

Καλη αρχηηηη! Εγω ξεκίνησα προσεχοντας αλλα μετα ουτε καν, εφαγα κ αλατι κ ζαχαρη... Με τι ενέσεις ξεκινας??? Εν τω μεταξύ δεν πας κ για μια χοριακουλα αυριο??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Maria.28 είπε:

Καλη αρχηηηη! Εγω ξεκίνησα προσεχοντας αλλα μετα ουτε καν, εφαγα κ αλατι κ ζαχαρη... Με τι ενέσεις ξεκινας??? Εν τω μεταξύ δεν πας κ για μια χοριακουλα αυριο??? 

Σε ευχαριστώ!!! Καλή συνέχεια και σε εσένα! Σε ποια μέρα είσαι; 
Από ζάχαρη δεν εχω θέμα και ποτε να μην φάω. Και με το αλάτι δεν εχω πρόβλημα πια, το έκανα και στη 1η διεγερση και είχε πάει καλά.  Όπως αισθανεσαι όμως καλύτερα εσυ. Δεν χρειάζεται και πολλή καταπίεση…

Με ενέσεις ξεκινάω, πρωί βράδυ από την 2η μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Chris_V είπε:

Σε ευχαριστώ!!! Καλή συνέχεια και σε εσένα! Σε ποια μέρα είσαι; 
Από ζάχαρη δεν εχω θέμα και ποτε να μην φάω. Και με το αλάτι δεν εχω πρόβλημα πια, το έκανα και στη 1η διεγερση και είχε πάει καλά.  Όπως αισθανεσαι όμως καλύτερα εσυ. Δεν χρειάζεται και πολλή καταπίεση…

Με ενέσεις ξεκινάω, πρωί βράδυ από την 2η μέρα. 

Η αληθεια ειναι οτι με τα φαγητά που μαγειρευα χωρις αλατι μ επιανε αναγουλα ηθελα απλα να ξερασω, μπράβο που μπορείτε με τα αναλατα! Κ απο ζαχαρη εφαγα καποια μπισκοτακια κ μούσλι με κομματια σοκολατας, οχι γλυκα δεν τρωω γενικά.. Αυριο ειναι η 12η μερα απο διέγερση κ η ωοληψια μου. Αντε να δουμε! Καλη αρχη με τις ενεσεις κ καλη επιτυχία με τις γονιμοποιησεις κοπελα μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria.28 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι με τα φαγητά που μαγειρευα χωρις αλατι μ επιανε αναγουλα ηθελα απλα να ξερασω, μπράβο που μπορείτε με τα αναλατα! Κ απο ζαχαρη εφαγα καποια μπισκοτακια κ μούσλι με κομματια σοκολατας, οχι γλυκα δεν τρωω γενικά.. Αυριο ειναι η 12η μερα απο διέγερση κ η ωοληψια μου. Αντε να δουμε! Καλη αρχη με τις ενεσεις κ καλη επιτυχία με τις γονιμοποιησεις κοπελα μου!

Περισσότερο πιπέρι κ ρίγανη για να μην σου φαίνονται αναλατα . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maria.28 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι με τα φαγητά που μαγειρευα χωρις αλατι μ επιανε αναγουλα ηθελα απλα να ξερασω, μπράβο που μπορείτε με τα αναλατα! Κ απο ζαχαρη εφαγα καποια μπισκοτακια κ μούσλι με κομματια σοκολατας, οχι γλυκα δεν τρωω γενικά.. Αυριο ειναι η 12η μερα απο διέγερση κ η ωοληψια μου. Αντε να δουμε! Καλη αρχη με τις ενεσεις κ καλη επιτυχία με τις γονιμοποιησεις κοπελα μου!

Με το καλό για αύριο! Πολλά και δυνατά να πάρετε! 
Είναι θέμα γούστου βέβαια, και εγώ υπάρχουν φαγητά που αηδιάζω να φάω χωρίς αλάτι, πχ αυγά αλλά κάποια αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου. Ζυμαρικά, Σολωμο με μαγιονέζα,  ψαράκια με λαδολέμονο, συκωτακια, μπιφτέκια κοτόπουλο με μπαχαρικά, όλα τα όσπρια ανάλατα είναι πολύ νόστιμα, σαλάτα και σούπα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Ναι, καθημερινά μπάς και τελειώνουμε κάποτε…αιώνας μου φαίνεται! 

Για τον κόβιντ πάντως, αρκετά μωράκια 2-5 μηνών νοσηλεύτηκαν και φίλων μας. Είναι επικίνδυνο για τα βρεφάκια, όπως και για τους ηλικιωμένους. Περαστικά! Να μην τύχει κάτι άλλο…

Λοιπόν χθες στην παιδική χαρά είχα μια συζήτηση με μια μαμά που αρρώστησε το παιδί της το καλοκαίρι και πριν μια βδομάδα έκανε κρίση στο σχολείο και έπεσε το οξυγόνο του για μια μέρα. Στην επόμενη κρίση η παιδίατρος είπε ραντεβού σε παιδοπνευμονολογο. Για τώρα της είπε στο τρίμηνο εξέταση από παιδοκαρδιολογο. Σας είπαν @Καντι και εσάς για εξετάσεις; Εμένα που αρρώστησε τον χειμώνα όταν το ανέφερα στην παιδίατρο μου δεν μου είπε κάτι.... μπλέξαμε...

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 
εΕγω ειμαι στην τελική ευθεία για να ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια!

Πηρα όλα τα φάρμακα για το πρωτόκολλο και από την Πεμπτη περιμένω να αδιαθετήσω…δεν είχα καθυστέρηση ποτε άλλη φορά…

Μιλάω  με το γιατρό την Παρασκευή, πηγα από εκεί να δει αν είχα κάποια κύστη. Τπτ όλα καλά, το ενδομήτριο παχύ, όπως πριν την περίοδο και η περίοδος άφαντη…

Συμπτωματα περιόδου κανονικά. 
Στήθος τούμπανο :-D

2 αρνητικά home test εντωμεταξυ.

Τι άλλο μπορεί να είναι; Δλδ μια φορά την περιμένω σαν τρελή την περίοδο μου και αυτή αργεί;;;; :-D

Εντωμεταξυ όλες οι ενέσεις στο ψυγείο παραταγμένες. Μαζί με 8 μπιφτέκια κοτόπουλο στην κατάψυξη χωρίς αλάτι! 
Και όλοι μαζί περιμενουμε την περίοδο!  

Κάνε μια χοριακη μπας και είναι καθυστερημένη σύλληψη αλλιώς κάπου μετατοπίστηκε η ωορρηξία εδώ γύρω...καλή αρχή!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα θα ηθελα μια μικρη χαρη..την τεταρτη εχω την χοριακη κως γνωστη ανυπομονη εκανα σημερα ενα τεστ.ειμαι ομως 12 μερα μετα την ovitrelle 250 .ειναι δυνατον να βγαινει τοσο εντονο θετικο μετα απο τοσες μερες απ την ενεση;εχω βαλει προφιλ τη φωτο αν καποια κοπελα θελησει να τη δει να μου πει μια γνωμη μιας κ ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη και δεν εχω εμπειρια.Σας ευχαριστω !

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα θα ηθελα μια μικρη χαρη..την τεταρτη εχω την χοριακη κως γνωστη ανυπομονη εκανα σημερα ενα τεστ.ειμαι ομως 12 μερα μετα την ovitrelle 250 .ειναι δυνατον να βγαινει τοσο εντονο θετικο μετα απο τοσες μερες απ την ενεση;εχω βαλει προφιλ τη φωτο αν καποια κοπελα θελησει να τη δει να μου πει μια γνωμη μιας κ ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη και δεν εχω εμπειρια.Σας ευχαριστω !

 

Θα στοιχημάτιζα ότι είσαι έγκυος και πολύ μάλιστα. Θα μπορούσε να διαβάζει ακόμα την ovitrelle αλλά θα ήταν πολύ αχνό έως καθόλου. Συγχαρητήρια κορίτσι μου, με το καλό και μια τεράστια χοριακή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα θα ηθελα μια μικρη χαρη..την τεταρτη εχω την χοριακη κως γνωστη ανυπομονη εκανα σημερα ενα τεστ.ειμαι ομως 12 μερα μετα την ovitrelle 250 .ειναι δυνατον να βγαινει τοσο εντονο θετικο μετα απο τοσες μερες απ την ενεση;εχω βαλει προφιλ τη φωτο αν καποια κοπελα θελησει να τη δει να μου πει μια γνωμη μιας κ ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη και δεν εχω εμπειρια.Σας ευχαριστω !

 

Ε δεν νομιζω μια τετοια γραμμή να ειναι απο την ovitrelle! Τι ωραια νεα!!! Εγω αυριο θα ετρεχα για χοριακη βεβαια να δω τι γινεται αφου μπηκες τωρα ηδη στο τρυπακι να το ψαξεις νωρίτερα! Ευχομαι να μας πεις τα θετικοτατα νεα σου!!! 

Κοριτσια??? Εσεις την καταψυξη ποτε την πληρώνετε??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Σποράκι είπε:

Θα στοιχημάτιζα ότι είσαι έγκυος και πολύ μάλιστα. Θα μπορούσε να διαβάζει ακόμα την ovitrelle αλλά θα ήταν πολύ αχνό έως καθόλου. Συγχαρητήρια κορίτσι μου, με το καλό και μια τεράστια χοριακή!!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου ειμαι συγκρατημενα πολυ αισιοδοξη θα παω την ημερομηνια που μου ειπαν να ειμαι και τυπικη.Σας ευχαριστω απο την καρδια μου 3 χρονια με φυσικο τροπο παλευω και αυτος ειναι ο 1 κυκλος φυσικος τροποοιημενος και δεν περιμενα να ειναι θετικο με τη μια.Επισης δεν εχω και συμπτωματα σχεδον καθολου

πρίν από 38 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ε δεν νομιζω μια τετοια γραμμή να ειναι απο την ovitrelle! Τι ωραια νεα!!! Εγω αυριο θα ετρεχα για χοριακη βεβαια να δω τι γινεται αφου μπηκες τωρα ηδη στο τρυπακι να το ψαξεις νωρίτερα! Ευχομαι να μας πεις τα θετικοτατα νεα σου!!! 

Κοριτσια??? Εσεις την καταψυξη ποτε την πληρώνετε??? 

Ειμαι πολυ ενθουσιασμενη θα περιμενω και την επιβεβαιωση της χοριακης!ευχαριστω παρα πολυ ευχομαι οτι καλυτερο για ολες να μην το βαζουμε κατω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα θα ηθελα μια μικρη χαρη..την τεταρτη εχω την χοριακη κως γνωστη ανυπομονη εκανα σημερα ενα τεστ.ειμαι ομως 12 μερα μετα την ovitrelle 250 .ειναι δυνατον να βγαινει τοσο εντονο θετικο μετα απο τοσες μερες απ την ενεση;εχω βαλει προφιλ τη φωτο αν καποια κοπελα θελησει να τη δει να μου πει μια γνωμη μιας κ ειναι η πρωτη μου εξωσωματικη και δεν εχω εμπειρια.Σας ευχαριστω !

 

Εγω όπως κ εσυ θα έκανα χοριακη Τετάρτη (θα ήταν 14η μέρα) έκανα τεστ Σάββατο και βγήκε θετικό. Δεν είχα κάνει ovitrelle. Συγκράτημένα βέβαια αλλά κ εγω νομιζω ότι είναι θετικό για τα καλα:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , μάφιν είπε:

Εγω όπως κ εσυ θα έκανα χοριακη Τετάρτη (θα ήταν 14η μέρα) έκανα τεστ Σάββατο και βγήκε θετικό. Δεν είχα κάνει ovitrelle. Συγκράτημένα βέβαια αλλά κ εγω νομιζω ότι είναι θετικό για τα καλα:)

Μπρααααβοοο ειδικα χωρις ovitrelle εισαι σιγουρα εγκυος ευχομαι τα καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πείτε μια γνώμη και για τα δικά μου αποτελέσματα… είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα μου με βλαστοκύστη 5 ημερών , όλα καλά, κ σήμερα στην 10 η μερα έκανα χοριακη όπως μου είπε με αποτέλεσμα 10.38 :( . Μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να την επαναλάβω παρά το ότι είναι παρά πολύ χαμηλή. Υπάρχει καμία ελπίδα η άδικα περιμένω… ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Tamina88 είπε:

Κορίτσια πείτε μια γνώμη και για τα δικά μου αποτελέσματα… είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα μου με βλαστοκύστη 5 ημερών , όλα καλά, κ σήμερα στην 10 η μερα έκανα χοριακη όπως μου είπε με αποτέλεσμα 10.38 :( . Μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα κ να την επαναλάβω παρά το ότι είναι παρά πολύ χαμηλή. Υπάρχει καμία ελπίδα η άδικα περιμένω… ;

Επανέλαβε γιατί γίνονται κ λάθη απτα εργαστήρια . Αν είναι όντως τόσο μικρή πολυ δύσκολα τα πράγματα δεν θεώρητε καν εγκυμοσύνη. 

Ίσως πηγε κάτι να γίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...