Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Χαχαχα ναι, ας κάνω ένα και βλέπουμε για πολύτεκνη... μέχρι στιγμής 4 εμβρυάκια έχουν φύγει έτσι και ήταν και όλα άριστα οπότε είμαι αισιόδοξη με τον αριθμό αλλά κρατάω και μικρό καλάθι. 

Την ετ θα την κάνετε σε αυτόν τον κύκλο; 

Θα τελειωσεις με τις αντιβιωσεις κ θα ξεκινησεις την προσπαθεια πιο αισιοδοξη κ μια χαρα θα πετύχεις με τοσα εμβρυα μην φοβασαι καθολου. Την ετ θα την κανουμε τον Οκτώβρη, γιατι ο γιατρος πιστευει οτι με ανεβασμενα οιστρογονα μειωνονται οι πιθανοτητες κ γενικα να ηρεμησει ο οργανισμος είπε. Απο βδομαδα ειπε οτι θα αδιαθετησω κιολας γιατί εκανα μονο arvekap κ όχι ovitrelle οποτε αναμένω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

48 minutes ago, Maria.28 said:

Θα τελειωσεις με τις αντιβιωσεις κ θα ξεκινησεις την προσπαθεια πιο αισιοδοξη κ μια χαρα θα πετύχεις με τοσα εμβρυα μην φοβασαι καθολου. Την ετ θα την κανουμε τον Οκτώβρη, γιατι ο γιατρος πιστευει οτι με ανεβασμενα οιστρογονα μειωνονται οι πιθανοτητες κ γενικα να ηρεμησει ο οργανισμος είπε. Απο βδομαδα ειπε οτι θα αδιαθετησω κιολας γιατί εκανα μονο arvekap κ όχι ovitrelle οποτε αναμένω.

Μακάρι κορίτσι μου. Σε ευχαριστώ! Ναι καλύτερα έτσι, θα είναι πιο ξεκούραστος ο οργανισμός και πιο έτοιμος να το υποδεχτεί :) 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια βοήθεια ψάχνω φάρμακα διεγέρσης 

600 μονάδες , είμαι στο τέλος του πρωτοκόλλου και δεν φτάνουν αυτές που έχω , περιοχή Αθήνα 

Εγώ κάνω Puregon αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα μου είπε αρκεί να ειναι φάρμακο διέγερσης εννοείται αν έχει κάποιο κορίτσι πάω να παραλάβω 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι αν έχεις πολλά έμβρυα το ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκύστες γιατί στα λίγα μπορεί και να μείνεις με κανένα. Εγώ όταν είχα 3 ο γιατρός ήθελε να προχωρήσουμε με 3ων ημερών κι εγώ ζήτησα να τα αφήσουμε για βλαστοκύστες και είχαν φτάσει και τα 3, όμως μου είχε πει ότι οι πιο πολλές πιθανότητες ήταν να μείνω με 1 ή κανένα.
Την 2η φορά που είχαμε 20 έμβρυα τα σταματήσαμε όλα στην 3η μέρα γιατί θέλαμε να δοκιμάσουμε και έτσι για αλλαγή. Την επόμενη φορά θα αφήσουμε πάλι για βλαστοκύστες κάποια (όχι όλα). Θα σου πω αυτό που μου είχε πει ο γιατρός μου, τα 3ης μέρας γίνονται 5ης αλλά τα 5ης δεν ξανά γίνονται 3ης και έχουν δει γυναίκες που δεν κατάφερναν με βλαστοκύστες και τελικά τα κατάφεραν με 3ης μέρας μετά από πολλές προσπάθειες. Αυτά βέβαια είναι θεωρίες γιατί κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν το πρόβλημα ήταν πράγματι αυτό.

Νομίζω πως πρέπει να αποφύγεις την κατανάλωση αλκοόλ με την κορτιζόνη 

  Μην βάζεις τέτοιες σκέψεις στο μυαλό σου. Πάρα πολλές γυναίκες το έχουν πάθει λόγω της προγεστερόνης και όλα πήγαν καλά. Δεν μπορεί να επηρεάσει σε αυτόν τον βαθμό την εμφύτευση ένας οργασμός. Σκέψου ότι οι γυναίκες που μένουν φυσιολογικά κάνουν και σεξ, σηκώνουν και βάρη, γυμναστική κτλ και πάνε όλα καλά. Έχω φίλη έγκυο που κάνει κάθε μέρα σεξ. Είναι κρίμα να βασανίζεσαι γι αυτό τον λόγο. 

Σε ευχαριστώ πολύ γι την απάντηση… αυτό φαντάστηκα κ εγώ !!! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Καλη επιτυχια στα κορίτσια που ειναι σε αναμονή εύχομαι μονο θετικές χοριακες!! 

Θελω να σας ρωτησω κατι για τα εμβρυα. Ο γιατρος μου μεχρι κ την ωοληψια δεν μου εκανε καμια κουβέντα για τα εμβρυα κ αν εχω επιλογες. Τον προλαβα εγω λοιπον κ τον ρώτησα ποσες μερες θα περιμενουμε Κ η αποψη του ηταν οτι αν εχω εως την τριτη ημερα 4,5,6 εμβρυα θα τα αφησουμε ολα για βλοστακυστες. Εστω κ ενα μου ειπε θα φτάσει σίγουρα με βαση την ηλικια μας κ ειναι μια χαρα....Εγω να πω την αληθεια ξενέρωσα πολυ με αυτο, γιατι με ολη τη διαδικασια κ τοσα χρήματα να ρισκαρω να καταληξω με ενα έμβρυο μια χαρα δεν ειμαι με τιποτα! Εν πάση περιπτώσει του ειπα αν γινεται να κρατησουμε καποια τριών ημερων κ ειπε αν κρίνουν οτι γινεται οι εμβρυολογοι θα δουμε....Ειχαν γονιμοποιηθει 7 εχθες κ περιμένω αυριο τηλέφωνο του να μου πει ποσα τα κατάφεραν κ τι θα κανουμε. Εσας βρε κοριτσια επιλεγουν οι γιατροι σας ποσων ημερών θα τα καταψυξουν τα εμβρυα??? Θελω αυριο να του πω οτι εστω ενα τριων ημερων να καταψυξουμε κ να μην ρισκαρω να τα αφησω ολα αλλα δεν θελω κ να τον προσβάλω οτι ξερω καλυτερα τι ειναι σωστο! Εσας σας ρωτανε? Αν ειναι μονο 4,5 εμβρυα το ρισκαρουν να τα αφηνουν ολα ντε κ καλα να φτασουν βλαστοκυστες??? 

Όλες οι περιπτώσεις έχουν ένα ρίσκο. Εγώ έβαλα 2 ωάρια, 3 ημερών, ίδια ποιότητα (1,5) και ίδιων διαιρέσεων και μόνο όταν μου έδωσαν τη φωτογραφία με τα ωάρια μου, φάνηκε ότι το ένα είναι λιιιιγο πιο πισω σε διαιρέσεις απο το άλλο. Και το ένα τα κατάφερε και τώρα είμαι έγγυος. Το θέμα είναι ότι ένα ωάριο 3ων ημερών μέσα στη μήτρα που είναι το φυσικό περιβάλλον "κατοικίας" έχει περισσότερες πιθανότητες να επιζήσει από το εργαστήριο για να φτάσει 5ης μέρας. Αλλά από την άλλη μπορεί να μην προχωρούσε ούτως η αλλως όπως το 2ο το δικό μου... κοινώς ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά γι αυτό όταν έχεις λίγα ωάρια, τα βάζεις 3ων ημερών και αν πετύχουν πέτυχαν. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , μάφιν είπε:

Όλες οι περιπτώσεις έχουν ένα ρίσκο. Εγώ έβαλα 2 ωάρια, 3 ημερών, ίδια ποιότητα (1,5) και ίδιων διαιρέσεων και μόνο όταν μου έδωσαν τη φωτογραφία με τα ωάρια μου, φάνηκε ότι το ένα είναι λιιιιγο πιο πισω σε διαιρέσεις απο το άλλο. Και το ένα τα κατάφερε και τώρα είμαι έγγυος. Το θέμα είναι ότι ένα ωάριο 3ων ημερών μέσα στη μήτρα που είναι το φυσικό περιβάλλον "κατοικίας" έχει περισσότερες πιθανότητες να επιζήσει από το εργαστήριο για να φτάσει 5ης μέρας. Αλλά από την άλλη μπορεί να μην προχωρούσε ούτως η αλλως όπως το 2ο το δικό μου... κοινώς ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά γι αυτό όταν έχεις λίγα ωάρια, τα βάζεις 3ων ημερών και αν πετύχουν πέτυχαν. 

Καλημερα κοπελα μου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Τι τελεια να διαβαζω τετοια το πρωι της ημερας!! Οποτε κ τα τρίτης δινουν εγκυμοσυνη απλως προτιμανε δύο για περισσότερες πιθανοτητες γιατι δεν μπορουν να κρίνουν τοσο καλα την ποιότητα τους. Αν κατάλαβα καλα κ οι γιατροί προτιμούν 5ης απλως γιατι βλεπουν ποια επιβιωνουν στο εργαστήριο κ τι ποιοτητα εχουν. Τελικα σημερα που ειναι η τριτη μερα εμαθα ηδη απ τον γιατρο οτι επιβιωσαν ολα και τα 7 που ειχαν γονιμοποιηθει δηλαδη. Κ τα 5 ειπε ειναι άριστα, τα 2 πολυ καλα, ετσι τα χαρακτηρισε, οποτε πηραμε το ρισκο να τα αφησουμε ολα για 5ης, θα μαθω το σαββατο παλι. Ελπιζω να πηρα τη σωστη αποφαση. 

Ηταν η πρωτη σου φορα που προσπάθησες κοριτσι μου??? 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Maria.28 είπε:

Καλημερα κοπελα μου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Τι τελεια να διαβαζω τετοια το πρωι της ημερας!! Οποτε κ τα τρίτης δινουν εγκυμοσυνη απλως προτιμανε δύο για περισσότερες πιθανοτητες γιατι δεν μπορουν να κρίνουν τοσο καλα την ποιότητα τους. Αν κατάλαβα καλα κ οι γιατροί προτιμούν 5ης απλως γιατι βλεπουν ποια επιβιωνουν στο εργαστήριο κ τι ποιοτητα εχουν. Τελικα σημερα που ειναι η τριτη μερα εμαθα ηδη απ τον γιατρο οτι επιβιωσαν ολα και τα 7 που ειχαν γονιμοποιηθει δηλαδη. Κ τα 5 ειπε ειναι άριστα, τα 2 πολυ καλα, ετσι τα χαρακτηρισε, οποτε πηραμε το ρισκο να τα αφησουμε ολα για 5ης, θα μαθω το σαββατο παλι. Ελπιζω να πηρα τη σωστη αποφαση. 

Ηταν η πρωτη σου φορα που προσπάθησες κοριτσι μου??? 

Να είσαι καλά! Σε ευχαριστώ πολύ:wub: εύχομαι σύντομα να είσαι με φουσκωμένη κοιλιτσα! Ήταν η πρώτη μου εμβρυομεταφορά αλλά είχα κάνει πολλές ωοληψίες για να καταφέρουμε να πάρουμε αυτά τα δυο. Εσύ έχεις περισσότερα ωάρια οπότε μια χαρά που τα άφησες για 5ης. Καλά αποτελέσματα το Σάββατο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Με τέσσερα ωάρια να πάω με μέθη στην ωοληψία,ε;
Στα δύο είχα πάει χωρίς μέθη

Εγώ θα πήγαινα χωρίς, με έχουν τρυπήσει αρκετές φορές και δεν πόνεσα ποτέ. Αν με τα δυο ήσουν οκ γιατί να πάρεις μέθη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσω και εγώ διέγερση με gonal . Ήθελα να ρωτήσω είναι κάτι που πρέπει να προσέχουμε κατά τι φάση τις διέγερσης σε φαγητό ή και γενικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας, σας παρακολουθώ απο την πρώτη μ προσπάθεια η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη θετική χοριακή χάθηκε! Αυτή τη φορά κάναμε ετ δυο άριστων βλαστοκύστων 5ης μέρας στις 14/09 και η πρώτη μας χοριακή 26/09 ήταν 699 :) μετά απο όλη την χαρά στις 28/09 πήγε μόνο 1089, δεν διπλασιάστηκε :( ! Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάμε αύριο για υπέρηχο αλλά ο εμβρυολόγος ήταν συγκρατημένος!! Τι λέτε κορίτσια; Να κρατήσω τις ελπίδες μ;;;

Και συγχαρητήρια σε όλες τις μελλοντικές μανούλες και εύχομαι όλες να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας σύντομα αγκαλιά ❤️ Δεν θα το βάλουμε κάτω ο κόσμος να χαλάσει :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, περιμένω να αδιαθετησω για να ξεκινήσω και εγώ διέγερση με gonal . Ήθελα να ρωτήσω είναι κάτι που πρέπει να προσέχουμε κατά τι φάση τις διέγερσης σε φαγητό ή και γενικά?

Κ εγώ διέγερση με γκοναλ έκανα. Εμένα προσωπικά η γιατρός μου δεν μου σύστησε τίποτα σε θέμα διατροφής, παρα μόνο να είμαι τυπική με τις ώρες που κάνω ενέσεις. Αλλά έχω διαβάσει πως βοηθαει να τρως πολύ πρωτεΐνη (ασπράδια, κοτόπουλο) να αποφεύγεις αλάτι κ ζάχαρη πολύ κ φυσικά πολύ ήπια άσκηση. Εγώ εκείνο το διάστημα δεν έκανα άσκηση , κ διατροφή κανονικά συνέχισα. Το πρήξιμο κ η ενόχληση μου έφυγε μετά από 10 μέρες από την ωοληψια νομίζω… 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Tamina88 είπε:

Κ εγώ διέγερση με γκοναλ έκανα. Εμένα προσωπικά η γιατρός μου δεν μου σύστησε τίποτα σε θέμα διατροφής, παρα μόνο να είμαι τυπική με τις ώρες που κάνω ενέσεις. Αλλά έχω διαβάσει πως βοηθαει να τρως πολύ πρωτεΐνη (ασπράδια, κοτόπουλο) να αποφεύγεις αλάτι κ ζάχαρη πολύ κ φυσικά πολύ ήπια άσκηση. Εγώ εκείνο το διάστημα δεν έκανα άσκηση , κ διατροφή κανονικά συνέχισα. Το πρήξιμο κ η ενόχληση μου έφυγε μετά από 10 μέρες από την ωοληψια νομίζω… 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ,ζάχαρη προσπαθώ ούτος σι άλλος να αποφεύγω τ αλατι μου είναι ένα θέμα αλλά θα το προσπαθήσω να βάζω λιγότερο . Και άσκηση δε κάνω οπότε... Ωραία ! 

Απλα εμείς κάνουμε 2 ώρες δρόμο για να πάμε Θεσσαλονίκη στο κέντρο και την ίδια μέρα θέλει ο άντρας μου να πάμε Βόλο για μια δουλειά που δεν επείγει τώρα αλλά λυσσαξε και έλεγα μήπως είναι ταλαιπωρία και δε κάνει ,δε ξέρω αγχώθηκα η αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elena88 είπε:

Κορίτσια γεια σας, σας παρακολουθώ απο την πρώτη μ προσπάθεια η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη θετική χοριακή χάθηκε! Αυτή τη φορά κάναμε ετ δυο άριστων βλαστοκύστων 5ης μέρας στις 14/09 και η πρώτη μας χοριακή 26/09 ήταν 699 :) μετά απο όλη την χαρά στις 28/09 πήγε μόνο 1089, δεν διπλασιάστηκε :( ! Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάμε αύριο για υπέρηχο αλλά ο εμβρυολόγος ήταν συγκρατημένος!! Τι λέτε κορίτσια; Να κρατήσω τις ελπίδες μ;;;

Και συγχαρητήρια σε όλες τις μελλοντικές μανούλες και εύχομαι όλες να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας σύντομα αγκαλιά ❤️ Δεν θα το βάλουμε κάτω ο κόσμος να χαλάσει :)

Καλησπέρα κορίτσι μου και συγχαρητήρια. Γενικά λένε ότι σχεδόν διπλασιάζεται μέσα σε 2-3 μέρες, δεν νομιζω ότι έχεις πρόβλημα, ανέβηκε αρκετά. Ευχομαι να είναι όλα τέλεια αύριο και να έχει δίκιο ο γιατρός σου… πολύ καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Σποράκι said:

Καλησπέρα κορίτσι μου και συγχαρητήρια. Γενικά λένε ότι σχεδόν διπλασιάζεται μέσα σε 2-3 μέρες, δεν νομιζω ότι έχεις πρόβλημα, ανέβηκε αρκετά. Ευχομαι να είναι όλα τέλεια αύριο και να έχει δίκιο ο γιατρός σου… πολύ καλή επιτυχία!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ, μακάρι γιατί με τρόμαξε λίγο ο εμβρυολόγος και αγχώθηκα! Μέχρι αύριο θα μ βγει η ψυχή νομίζω! Ακούσατε να τύχει ξανά να μην γίνει διπλασιασμός και να πάνε όλα καλά; Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...