Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,χτες έκανα και εγώ επιτέλους λέω επιτέλους γιατί είχαμε πάρει αναβολή λόγο κοβιντ με το γιατρό και το κέντρο .

Μου έκανε υπέρηχο και ήταν όλα καλά λέει και οι δύο ωοθήκες ήρεμες ,οπότε τώρα περιμένω να αδιαθετησω μέσα στις επόμενες μέρες και θα το πάρω τηλέφωνο για να μου πει ποια μέρα να ξεκινήσω . 

Θα ξεκινήσουμε με 300 μονάδες gonal 5 μέρες και μετά θα με δει και ίσως μειωσουμε ανάλογα μου είπε και μετά θα κάνω και τις meriofert . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

 Να μην στεναχωριέσαι κοπελα μου για αυτά. Συζητησε το με τους γιατρούς σου κ ότι είναι το καλύτερο. Πλέον η πληροφόρηση εχει γίνει τετοια που χάνουμε την ουσία κ μπερδεύετε ο κόσμος με το τι είναι καλό κ τι όχι έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο νομιζω που γινόμαστε καχύποπτοι με όλα αλλα ακολουθούμε πιστα μόδες που ακούγονται απλα ωραίες.  Κ στο λέω γιατί έχω δει κοπελα να την πανε σηκωτη επειδή στράβωσε τελευταία στιγμή η ονειρική της γέννα κ δεν ήθελε με τίποτα να μπει χειρουργείο επειδή το ειχε κανονίσει αλλιώς με το γιατρο. Παλιότερα παρακαλαγανε να υπάρχει έστω ένας γιατρός να βοηθήσει στην ανάγκη κ τρεμαν την γέννα γιατί χάνοταν κοσμος κ τωρα δεν θέλουν να πάνε καν στο νοσοκομείο. 

Δεν έχω όνειρα, ούτε οραματίζομαι την ιδανική γέννα, κάτι πιο ήπιο σκεφτόμουν, στην πορεία βέβαια βλέποντας κ κάνοντας.. :)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ Μαρία είμαι της άποψης ότι θα γεννήσω όπως εγώ νομίζω ότι θα είναι καλύτερο όχι όπως θα πει ο γυναικολόγος. Μέχρι τώρα ψάχνω πληροφορίες για τον φυσιολογικό τοκετό με σκπ. Βρήκα κ μια βοηθό μητρότητας για γυναίκες με αναπηρία κ της έστειλα μήνυμα. Πιθανόν να μου δώσει μια κατεύθυνση. 

Θα ρωτήσω κ εγώ το νευρολόγο αν κ γενικά δεν εμπιστεύομαι κ ιδιαίτερα τη γνώμη των νευρολόγων αλλά καλού κακού θα έχω μια ιδέα του τι θεωρεί καλύτερο για μένα. 

Γενικά πάντως είμαι πολύ δυνατή, οι μυς μου δουλεύουν πολύ καλά κ κάνω τις ασκήσεις μου με τη μπάλα πιλάτες, επίσης σε 1 μήνα περίπου ξεκινάω τα μαθήματα φυσιολογικού τοκετού. 

Δεν ξέρω ακόμα πώς θα καταλήξω να γεννήσω αλλά θα ενημερωθώ πρώτα για κάθε επιλογή.

ναι μάλλον δεν θέλει να πάρει την ευθύνη όπως γενικά κάνουν στην Ελλάδα πολλοί γιατροί, όμως δεν μπορεί κ αυτός να πιέζει μια γυναίκα να γεννήσει με τρόπο που αυτή δεν θέλει. Εγώ επίσημα ξέρω ότι δεν είναι λόγος η σκπ για καισαρική, από κει κ πέρα ο γιατρός μόνο να προτείνει μπορεί όχι να αποφασίσει μόνος του.

Κανόνισα την επόμενη φορά να συζητήσω κ με τη μαία τον τοκετό. Έχω χρόνο ακόμα ευτυχώς να κοιτάξω όλες τις επιλογές.

Ειλικρινά καταλαβαινω πολυ καλα τι εννοείς. Εγκυος δεν ειμαι αλλα οοοταν ερθει εκεινη η στιγμή δεν θα ηθελα κ εγω μια αντιμετώπιση "γενική". Οτι οι γυναίκες με σκπ γεννάνε ετσι κ τελος. Με βλεπω να παω κ να σηκώνω με το ενα χερι το γραφείο του γυναικολόγου για να τον πεισω οτι ειμαι πολυ δυνατή! Γιατι κ εγω γυμνάζομαι κ ισως με παραπανω κιλα απ το σύνηθες που προτιμούν οι γυναικες, αλλα πραγματικά δεν ξερω αν παιζει μονο αυτο ρολο! Το ρίχνω λιγο στο χιούμορ...γιατι δεν μπορω ουτε εγω ουτε καμια μας να σου πει τι θα κάνεις. Ουτε εμενα μ αρεσει η καισαρική αλλα αν έπρεπε θα το κανα δεν σκέφτομαι καθολου δηλαδη την στιγμή εκεινη αμα παρω το μωρο αγκαλια πρωτη η πιο μετα η δεν ξερω τι αλλο...Οπότε καταλαβαίνεις οτι ειναι πολυ προσωπικό κ ο καθένας σκεφτεται διαφορετικα. Ψαξε οτι μπορείς ενημερώσου απο τους ειδικους γιατρους κ εύχομαι να πάρεις την σωστη αποφαση! 

3 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! Η ιστορία μου δεν τελείωσε εκεί δυστυχώς έχασα το παιδάκι μου στις 33 εβδομάδες και εκεί που ετοιμαζόμουνα τον Σεπτέμβρη για την 4η εξωσωματική μένω έγκυος από το πουθενά. 17η εβδομάδα και πάμε ❤️
Μην χάνετε τις ελπίδες και να μην απογοητεύεστε . Υπομονή κορίτσια και θα έρθει. Εύχομαι σε όλες πολλές πολλές καλές επιτυχίες. 
 

Αυτό που έζησες ειναι τρομερο. Δεν εχω λογια να σου πω λυπαμαι πολυ... Τωρα ευχομαι πραγματικα μεσα απ την καρδια μου κ για ολες τις γυναίκες, να κυλήσουν ολα πολυ όμορφα. Αυτο το μωρακι σου ηρθε ξαφνικα κ θα το χεις στην αγκαλια σου! Ετσι να σκεφτεσαι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria.28 said:

Ειλικρινά καταλαβαινω πολυ καλα τι εννοείς. Εγκυος δεν ειμαι αλλα οοοταν ερθει εκεινη η στιγμή δεν θα ηθελα κ εγω μια αντιμετώπιση "γενική". Οτι οι γυναίκες με σκπ γεννάνε ετσι κ τελος. Με βλεπω να παω κ να σηκώνω με το ενα χερι το γραφείο του γυναικολόγου για να τον πεισω οτι ειμαι πολυ δυνατή! Γιατι κ εγω γυμνάζομαι κ ισως με παραπανω κιλα απ το σύνηθες που προτιμούν οι γυναικες, αλλα πραγματικά δεν ξερω αν παιζει μονο αυτο ρολο! Το ρίχνω λιγο στο χιούμορ...γιατι δεν μπορω ουτε εγω ουτε καμια μας να σου πει τι θα κάνεις. Ουτε εμενα μ αρεσει η καισαρική αλλα αν έπρεπε θα το κανα δεν σκέφτομαι καθολου δηλαδη την στιγμή εκεινη αμα παρω το μωρο αγκαλια πρωτη η πιο μετα η δεν ξερω τι αλλο...Οπότε καταλαβαίνεις οτι ειναι πολυ προσωπικό κ ο καθένας σκεφτεται διαφορετικα. Ψαξε οτι μπορείς ενημερώσου απο τους ειδικους γιατρους κ εύχομαι να πάρεις την σωστη αποφαση! 

Αυτό που έζησες ειναι τρομερο. Δεν εχω λογια να σου πω λυπαμαι πολυ... Τωρα ευχομαι πραγματικα μεσα απ την καρδια μου κ για ολες τις γυναίκες, να κυλήσουν ολα πολυ όμορφα. Αυτο το μωρακι σου ηρθε ξαφνικα κ θα το χεις στην αγκαλια σου! Ετσι να σκεφτεσαι!

Ευχαριστώ παρά πολύ για τα όμορφα σου λόγια! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Καλη επιτυχία να έχεις!!!!! Κ ευχομαι σε 9 μήνες μανουλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Καλή επιτυχία!! Έυχομαι ολόψυχα να βολευτούν εκεί μέσα :) Επίσης καλό κουράγιο για την αναμονή και να ξέρεις ότι εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα και πήγε μια χαρά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Κ εγω έκανα το Σάββατο ετ 2 βλαστοκύστες!! Καλή επιτυχία!! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολη η αναμονή..  εσένα πότε σου είπανε να κάνεις χοριακη? Ήδη έχω ένα τεστακι για να κάνω μια μέρα πριν γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή της χοριακης...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kallo said:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Kαλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου ❤️

10 minutes ago, Marlina said:

Κ εγω έκανα το Σάββατο ετ 2 βλαστοκύστες!! Καλή επιτυχία!! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολη η αναμονή..  εσένα πότε σου είπανε να κάνεις χοριακη? Ήδη έχω ένα τεστακι για να κάνω μια μέρα πριν γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή της χοριακης...

Καλή επιτυχία και σε σένα. Βρε τα τεστ ή τα κάνουμε από μέρες πριν ή δεν τα κάνουμε καθόλου. Αυτό το μία μέρα πριν δεν έχει κάποιο νόημα. Κάνε την χοριακή σου απλώς μία μέρα πριν. Τι φοβάσαι, μην σε μαλώσει ο γιατρός; Δεν θα αλλάξει κάτι για μία μέρα. Ενώ το τεστ μπορεί να σε αγχώσει παραπάνω και να μην είναι και σωστό το αποτέλεσμα. Ότι κι αν κάνεις πάντως εύχομαι θετικό αποτέλεσμα :)  

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Marlina είπε:

Κ εγω έκανα το Σάββατο ετ 2 βλαστοκύστες!! Καλή επιτυχία!! Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολη η αναμονή..  εσένα πότε σου είπανε να κάνεις χοριακη? Ήδη έχω ένα τεστακι για να κάνω μια μέρα πριν γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή της χοριακης...

Καλή επιτυχία και σε εσένα, σύντομα φουσκικοιλιτσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διάβαζα όλες αλλά δεν έχω γράψει τόσο καιρό γιατί δεν ήμουν σε mood. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυος. Καλή δύναμη στα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα και στα κορίτσια που είναι σε αναμονή. Εγώ σήμερα έκανα ετ δύο βλαστοκυστεων και τώρα θα είμαι στο στάδιο της αναμονης 

Με το καλό!!Εύχομαι να είναι οι τυχερές σου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Kαλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου ❤️

Καλή επιτυχία και σε σένα. Βρε τα τεστ ή τα κάνουμε από μέρες πριν ή δεν τα κάνουμε καθόλου. Αυτό το μία μέρα πριν δεν έχει κάποιο νόημα. Κάνε την χοριακή σου απλώς μία μέρα πριν. Τι φοβάσαι, μην σε μαλώσει ο γιατρός; Δεν θα αλλάξει κάτι για μία μέρα. Ενώ το τεστ μπορεί να σε αγχώσει παραπάνω και να μην είναι και σωστό το αποτέλεσμα. Ότι κι αν κάνεις πάντως εύχομαι θετικό αποτέλεσμα :)  

Ευχαριστω!! Η ημέρα της χοριακης είναι Δευτέρα 3/10.. κ επειδή θα είμαι στη δουλειά, ξερω ότι θα είμαι μέσα στο άγχος μέχρι να έρθει το μαιλ... επίσης δεν ξέρω πως θα αντίδρασω αν δω αρνητικό αποτέλεσμα!!!! Αν το κάνω Σάββατο απόγευμα λέτε να είναι έγκυρο το αποτέλεσμα? Θα είναι ακριβώς 1 εβδομάδα μετά από την  εμβρυομεταφορα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...