Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Τις πρωτες μέρες μετά την ετ κάνετε κανονικά μπάνιο? Δηλαδή την δεύτερη-τρίτη μέρα μετά την ετ? Επειδή ο γιατρός μου είπε Καναπέ-κρεβάτι το σκέφτομαι 

Ναι κανονικά, απλά ενώ μου αρέσει το καυτό νερό έκανα με χλιαρό και δεν έτριβα την περιοχή της κοιλιάς. Έκανα και μια υπερβολή για να μην σκύβω: έβαζα τον άντρα μου να μου κάνει τα πόδια με το σφουγγάρι...ντιπ άσχετη βλέπεις και πιο φοβισμένη, πεθαίνεις....


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Λογικό να νιώθεις έτσι, να φανταστείς εγώ φοβόμουν να φτερνιστω,νόμιζα πως δεν θα "κολλήσει" το εμβρυο:grin: Κάνε το μπανάκι σου άφοβα και ξεκουράσου ❤️

Χα χα τι έχουμε πάθει. Σκεφτόμαστε και φοβόμαστε τα πάντα. Ευχαριστώ 

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι κανονικά, απλά ενώ μου αρέσει το καυτό νερό έκανα με χλιαρό και δεν έτριβα την περιοχή της κοιλιάς. Έκανα και μια υπερβολή για να μην σκύβω: έβαζα τον άντρα μου να μου κάνει τα πόδια με το σφουγγάρι...ντιπ άσχετη βλέπεις και πιο φοβισμένη, πεθαίνεις....

Σε ευχαριστώ πολύ. Σε καταλαβαίνω. Και εγώ φοβάμαι μην κάνω κάτι λάθος και δεν πάει καλά η προσπάθεια 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!δεν θα μπορούσα να βρω πιο κατάλληλο παρεάκι για να πω τον «πόνο»μου!θεμα αιμορραγική κύστη.μου έσπασε είχα αιμορραγία στα μέσα του κύκλου κ ακόμα να μου ερθει περιοδος.περιμένω πως κ πως για να ξεκινήσω για εμβρυομεταφορα!αλλο κορίτσι που να το πέρασε αυτο;ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω καθυστέρηση κ αυτή τη στιγμή είμαι στην 39η μέρα του κύκλου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ,αδιαθετησα και εγώ τελικά σήμερα, πρώτη φορά χάρηκα που αδιαθετησα χαχα ... και από αύριο επιτέλους ξεκινάμε διέγερση! Μιλησα και με το γιατρό τη Τετάρτη θα πάμε να με δει στις 5 μέρες διέγερσης δηλαδή ! 

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα ανυπομονησία,φόβος,άγχος να πάνε όλα καλά ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,αδιαθετησα και εγώ τελικά σήμερα, πρώτη φορά χάρηκα που αδιαθετησα χαχα ... και από αύριο επιτέλους ξεκινάμε διέγερση! Μιλησα και με το γιατρό τη Τετάρτη θα πάμε να με δει στις 5 μέρες διέγερσης δηλαδή ! 

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα ανυπομονησία,φόβος,άγχος να πάνε όλα καλά ! 

όλα καλά να πάνε
καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,αδιαθετησα και εγώ τελικά σήμερα, πρώτη φορά χάρηκα που αδιαθετησα χαχα ... και από αύριο επιτέλους ξεκινάμε διέγερση! Μιλησα και με το γιατρό τη Τετάρτη θα πάμε να με δει στις 5 μέρες διέγερσης δηλαδή ! 

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα ανυπομονησία,φόβος,άγχος να πάνε όλα καλά ! 

Καλή επιτυχία κορίτσι. Όλα να σου πάνε τέλεια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,αδιαθετησα και εγώ τελικά σήμερα, πρώτη φορά χάρηκα που αδιαθετησα χαχα ... και από αύριο επιτέλους ξεκινάμε διέγερση! Μιλησα και με το γιατρό τη Τετάρτη θα πάμε να με δει στις 5 μέρες διέγερσης δηλαδή ! 

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα ανυπομονησία,φόβος,άγχος να πάνε όλα καλά ! 

Καλή επιτυχία !!! Όλα να πάνε καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,αδιαθετησα και εγώ τελικά σήμερα, πρώτη φορά χάρηκα που αδιαθετησα χαχα ... και από αύριο επιτέλους ξεκινάμε διέγερση! Μιλησα και με το γιατρό τη Τετάρτη θα πάμε να με δει στις 5 μέρες διέγερσης δηλαδή ! 

Έχω ανάμεικτα συναισθήματα ανυπομονησία,φόβος,άγχος να πάνε όλα καλά ! 

Καλημέρα! Καλή αρχή, όλα να πάνε τέλεια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

όλα καλά να πάνε
καλή επιτυχία!!

 

πρίν από 33 λεπτά , Kallo είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι. Όλα να σου πάνε τέλεια 

 

πρίν από 26 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλή επιτυχία !!! Όλα να πάνε καλά !!!

 

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα! Καλή αρχή, όλα να πάνε τέλεια 

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλες !!! Σε όλες μας σε οποία φάση και αν είμαστε αυτή τη στιγμή εύχομαι να πάνε όλα καλά και μόνο ευχάριστα να έχουμε !!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη να εχεις!!!

Κοριτσια σήμερα είμαι πάρα πολύ απογοητευμενη!! Ξεκίνησα να έχω καφέ υγρά... και εγώ πάντα σε κάθε κύκλο 3-4 μερες πριν αδιαθετησω έχω καφέ υγρά... οπότε είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα είναι αρνητικό... και τώρα σκέφτομαι το γιατί?? Κανένα εμβρυο δεν ήταν καλό? Μήπως έχω κάποιο άλλο θέμα? Εχπυμε κανει καρυοτυπο  ζεύγους, ελεγχο θρομβοφιλιας..Μήπως τα ωαρια μου δεν είναι καλά?? Με σπερματεγχηση ειχα μείνει έγκυος με 3  εμβρυα και κανένα δεν τα κατάφερε... Κατάφερα να μεινω έγκυος με σπεατεγχυση που οι πιθανοτητες είναι πολύ χαμηλές και με βλαστοκυστες που μου ειπε ο γιατρος 50% πιθανοτητες δεν τα κατάφερα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τι σημαίνει χαμηλή ε2 .Την δεύτερη μέρα του κύκλου είχα 08 ε2 .Ισχύει ότι πρέπει να είναι 30-50; Η είναι οκ και η τιμή που έχω; Μου συμβαίνει και άλλες φορές να είναι το σο χαμηλή και μετά κατά την 7-9 να ανεβαίνει.

Επίσης γνωρίζετε αν την συσχετιζουμε με fsh η είναι άσχετες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

Καλη αρχη να εχεις!!!

Κοριτσια σήμερα είμαι πάρα πολύ απογοητευμενη!! Ξεκίνησα να έχω καφέ υγρά... και εγώ πάντα σε κάθε κύκλο 3-4 μερες πριν αδιαθετησω έχω καφέ υγρά... οπότε είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα είναι αρνητικό... και τώρα σκέφτομαι το γιατί?? Κανένα εμβρυο δεν ήταν καλό? Μήπως έχω κάποιο άλλο θέμα? Εχπυμε κανει καρυοτυπο  ζεύγους, ελεγχο θρομβοφιλιας..Μήπως τα ωαρια μου δεν είναι καλά?? Με σπερματεγχηση ειχα μείνει έγκυος με 3  εμβρυα και κανένα δεν τα κατάφερε... Κατάφερα να μεινω έγκυος με σπεατεγχυση που οι πιθανοτητες είναι πολύ χαμηλές και με βλαστοκυστες που μου ειπε ο γιατρος 50% πιθανοτητες δεν τα κατάφερα??

Τα καφέ υγρά στην φάση που είσαι θεωρείται πολύ καλό σημάδι. Είναι δύσκολο να αδιαθετήσεις με όλα αυτά τα φάρμακα που παίρνεις και το καφέ θεωρείται αίμα εμφύτευσης. Δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά αλλά εγώ στη θέση σου θα χαιρόμουν -_-. Ευχομαι να βγω σωστή!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς κάποιες από τις ήδη εγκυουλες ή όσες έχουν ήδη γεννήσει γέννησαν και είχαν θρομβοφιλια!!Επειδή ρώτησα αιματολογο και θέλω να κάνω επισκληριδιο μου είπε ότι πρέπει να κάνω ή προγραμματισμένη καισαρική ή προγραμματισμένο τοκετό!Το πρόβλημα είναι ότι επειδή κάνω αντιπηκτικες ενέσεις από την αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 10 ώρες από την τελευταία ενεση για να κανω επισκληριδιο! Και όλα αυτά αν όλα πάνε καλά χωρίς απρόοπτα και δεδομένου ότι θα γεννήσω προς το τέλος της εγκυμοσύνης μετά την 38η εβδομάδα!Καλά για καισαρική δεν το συζητάω απ'την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος!!

Εντάξει βέβαια κάποια μπορεί να μου πει ότι παλιά που δεν υπήρχε καν η επισκληριδιος πως γεννούσαν τόσες γυναίκες!!Αλλά αφού υπάρχει πλέον αυτή η δυνατότητα γιατί να μην το εκμεταλλευτεις??? 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kallo said:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Τις πρωτες μέρες μετά την ετ κάνετε κανονικά μπάνιο? Δηλαδή την δεύτερη-τρίτη μέρα μετά την ετ? Επειδή ο γιατρός μου είπε Καναπέ-κρεβάτι το σκέφτομαι 

Ναι βρε 'σύ, κάνε το ντουζάκι σου κανονικά απλώς μην έχεις εντελώς καυτό νερό και μην βάζεις το τηλέφωνου του ντουζ χαμηλά με κλίση προς τα πάνω. Το θέμα μας είναι να μην μπει νερό γι αυτό και απαγορεύεται το αφρόλουτρο. 

3 hours ago, Clouds said:

Καλησπέρα σε όλες!

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τι σημαίνει χαμηλή ε2 .Την δεύτερη μέρα του κύκλου είχα 08 ε2 .Ισχύει ότι πρέπει να είναι 30-50; Η είναι οκ και η τιμή που έχω; Μου συμβαίνει και άλλες φορές να είναι το σο χαμηλή και μετά κατά την 7-9 να ανεβαίνει.

Επίσης γνωρίζετε αν την συσχετιζουμε με fsh η είναι άσχετες;

Καλησπέρα! Ισχύει πράγματι ότι η ιδανική είναι 25 με 50 αλλά και λίγο πάνω ή λίγο κάτω σίγουρα δεν είναι λόγος αποτυχίας. Έχουμε δει διεγέρσεις να πηγαίνουν πολύ καλά με τιμές εκτός ορίων. Τώρα η δική σου όμως είναι αρκετά χαμηλή και δεν ξέρω αν με αυτή την τιμή προχωράνε σε διέγερση. Νομίζω ο λόγος είναι ότι δεν δεν επαρκεί για την υγιή ανάπτυξη του ενδομητρίου. Σχετικά με την fsh ξέρω ότι η υψηλή τιμή της Ε2 μπορεί να δείχνει ψευδώς χαμηλή την FSH. Εσένα πόσο ήταν η FSH?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε τι σημαίνει χαμηλή ε2 .Την δεύτερη μέρα του κύκλου είχα 08 ε2 .Ισχύει ότι πρέπει να είναι 30-50; Η είναι οκ και η τιμή που έχω; Μου συμβαίνει και άλλες φορές να αι το σο χαμηλή και μετά κατά την 7-9 να ανεβαίνει.

Επίσης γνωρίζετε αν την συσχετιζουμε με fsh η είναι άσχετες;

Ναι κορίτσι μου συσχετίζεται συνήθως όταν έχεις χαμηλά οιστρογόνα έχεις υψηλη fsh. Όταν έχεις υψηλή fsh δεν συστήνεται να κάνεις διέγερση όμως αν τις επόμενες μέρες όπως λες ανεβαίνει ικανοποιητικα τουλάχιστον μπορείς να προχωρήσεις σε φυσικό κύκλο για το ωάριο του μήνα. Αυτά σε γενικές γραμμές γιατί με τις ορμόνες έχω δει όλα τα σενάρια κάθε φορά βγαίνει κ κάτι άλλο που δεν έχεις υπολογίσει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...