Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ,ζάχαρη προσπαθώ ούτος σι άλλος να αποφεύγω τ αλατι μου είναι ένα θέμα αλλά θα το προσπαθήσω να βάζω λιγότερο . Και άσκηση δε κάνω οπότε... Ωραία ! 

Απλα εμείς κάνουμε 2 ώρες δρόμο για να πάμε Θεσσαλονίκη στο κέντρο και την ίδια μέρα θέλει ο άντρας μου να πάμε Βόλο για μια δουλειά που δεν επείγει τώρα αλλά λυσσαξε και έλεγα μήπως είναι ταλαιπωρία και δε κάνει ,δε ξέρω αγχώθηκα η αλήθεια. 

Κατά την γνώμη μου στην διέγερση δεν υπάρχει θέμα. Σκέψου εγώ έπαιρνα την ένεση στην δουλειά κ προσπαθούσα να βρω κενό την ώρα που έπρεπε να την κάνω. Το μόνο άγχος μου αυτό ήταν, να καταφέρω να είμαι σπίτι η σε μέρος που βολεύει ώστε να μπορώ. Αν θες κάνε μια ερώτηση στο γιατρό μήπως σου πει κρι διαφορετικό βέβαια αλλα εγώ τότε κανονικά έκανα τα πάντα πλην γυμναστικής! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε σούπερ ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Ενώ σας παρακολουθώ και σας διαβάζω κατά περιόδους αρκετά χρόνια πήρα την απόφαση σήμερα να σας γράψω! Είμαι η Σίσσυ και μετά από κάποια χρόνια με όλες τις δυσκολιες που μπορεί να μας έρθουν με την υπογονιμοτητα... Αυτή τη στιγμή κοιμάται το αντράκι μου πάνω μου ακόμα κι ας έχει φτάσει 2.5 ετών!

Ήρθε η στιγμή όμως που ξεκινάμε νέο γύρο μπας και έρθει κι ένα αδερφάκι... Νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει όλα... Άσε που η τεχνολογία προχωράει! Αύριο πάω για υπέρηχο 2ης μέρας και θα προχωρήσουμε με την 1 ενεση (δεν συγκράτησα ονομασία)... Το έχετε δοκιμάσει? Ο γιατρός μου που έχω κάνει και τις προηγούμενες προσπάθειες μου είπε ότι ταιριάζει στο προφίλ μου αλλά το άγχος είναι πάντα άγχος...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Sisheido είπε:

Καλησπέρα! Ενώ σας παρακολουθώ και σας διαβάζω κατά περιόδους αρκετά χρόνια πήρα την απόφαση σήμερα να σας γράψω! Είμαι η Σίσσυ και μετά από κάποια χρόνια με όλες τις δυσκολιες που μπορεί να μας έρθουν με την υπογονιμοτητα... Αυτή τη στιγμή κοιμάται το αντράκι μου πάνω μου ακόμα κι ας έχει φτάσει 2.5 ετών!

Ήρθε η στιγμή όμως που ξεκινάμε νέο γύρο μπας και έρθει κι ένα αδερφάκι... Νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει όλα... Άσε που η τεχνολογία προχωράει! Αύριο πάω για υπέρηχο 2ης μέρας και θα προχωρήσουμε με την 1 ενεση (δεν συγκράτησα ονομασία)... Το έχετε δοκιμάσει? Ο γιατρός μου που έχω κάνει και τις προηγούμενες προσπάθειες μου είπε ότι ταιριάζει στο προφίλ μου αλλά το άγχος είναι πάντα άγχος...

:wub:Καλή αρχή και να έχεις γρήγορα φουσκωμένη κοιλιτσα!! Στις περισσότερες διεγέρσεις δίνουν ενέσεις. Μόνο όταν δεν έχεις πολλά ωάρια και δεν ανταποκρίνεσαι στις ενέσεις μπορεί να πάρεις χάπια για πιο ήπια αποτελέσματα. Καλή επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , μάφιν είπε:

:wub:Καλή αρχή και να έχεις γρήγορα φουσκωμένη κοιλιτσα!! Στις περισσότερες διεγέρσεις δίνουν ενέσεις. Μόνο όταν δεν έχεις πολλά ωάρια και δεν ανταποκρίνεσαι στις ενέσεις μπορεί να πάρεις χάπια για πιο ήπια αποτελέσματα. Καλή επιτυχια!!!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την όμορφη ευχή!

Έχω ξανακάνει διέγερση με μακρύ πρωτοκολλο και στην 3η εμβρυομεταφορα ήρθε το πολύτιμο μας!

Τώρα ξεκινάμε νέα διέγερση αλλά με πρωτοκολλο μίας ένεσης... ψάχνω αλλά δεν βρίσκω προσωπικές εμπειρίες για το αποτέλεσμα ...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sisheido said:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την όμορφη ευχή!

Έχω ξανακάνει διέγερση με μακρύ πρωτοκολλο και στην 3η εμβρυομεταφορα ήρθε το πολύτιμο μας!

Τώρα ξεκινάμε νέα διέγερση αλλά με πρωτοκολλο μίας ένεσης... ψάχνω αλλά δεν βρίσκω προσωπικές εμπειρίες για το αποτέλεσμα ...

Καλή επιτυχία να εχεις και να χαίρεσαι το παιδακι σου! Ευχομαι αυτή την φορα να ερθει με την 1η προσπάθεια. Αυτο το πρωτόκολλο με την μια ένεση δεν το εχω ξανα ακούσει. Αν μάθεις πες μας κ μας. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλή επιτυχία να εχεις και να χαίρεσαι το παιδακι σου! Ευχομαι αυτή την φορα να ερθει με την 1η προσπάθεια. Αυτο το πρωτόκολλο με την μια ένεση δεν το εχω ξανα ακούσει. Αν μάθεις πες μας κ μας. 

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Απ' όσο κατάλαβα αντί να κάνεις καθημερινά την ενεση κάνεις μία και υπέρηχο την 9η μέρα και συνεχίζεις να παρακολουθείς την πορεία... Ότι περισσότερο μάθω και γενικά τα αποτελέσματα θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

Καλησπέρα! Ενώ σας παρακολουθώ και σας διαβάζω κατά περιόδους αρκετά χρόνια πήρα την απόφαση σήμερα να σας γράψω! Είμαι η Σίσσυ και μετά από κάποια χρόνια με όλες τις δυσκολιες που μπορεί να μας έρθουν με την υπογονιμοτητα... Αυτή τη στιγμή κοιμάται το αντράκι μου πάνω μου ακόμα κι ας έχει φτάσει 2.5 ετών!

Ήρθε η στιγμή όμως που ξεκινάμε νέο γύρο μπας και έρθει κι ένα αδερφάκι... Νιώθω ότι τα έχω ξεχάσει όλα... Άσε που η τεχνολογία προχωράει! Αύριο πάω για υπέρηχο 2ης μέρας και θα προχωρήσουμε με την 1 ενεση (δεν συγκράτησα ονομασία)... Το έχετε δοκιμάσει? Ο γιατρός μου που έχω κάνει και τις προηγούμενες προσπάθειες μου είπε ότι ταιριάζει στο προφίλ μου αλλά το άγχος είναι πάντα άγχος...

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή αρχή. Έχω μια φίλη που έχει κάνει το παιδάκι της με αυτό το πρωτόκολλο, μια ένεση μπουστ. Γενικά τελευταία δεν το ακούμε συχνα αλλά υπάρχει και ο γιατρός σου σίγουρα ξέρει. Καλή επιτυχία και σύντομα το δεύτερο θαυματάκι σου. Να σου ζήσει και ο γιος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Απ' όσο κατάλαβα αντί να κάνεις καθημερινά την ενεση κάνεις μία και υπέρηχο την 9η μέρα και συνεχίζεις να παρακολουθείς την πορεία... Ότι περισσότερο μάθω και γενικά τα αποτελέσματα θα σας ενημερώσω!

Καλή αρχή και καλή επιτυχία και με την πρώτη! Ξέρεις με ποιο κριτήριο διάλεξε ο γιατρός αυτό το πρωτόκολλο;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία και με την πρώτη! Ξέρεις με ποιο κριτήριο διάλεξε ο γιατρός αυτό το πρωτόκολλο;

Σύμφωνα με το προφίλ μου και την ανταπόκριση που είχα στην προηγούμενη διέγερση (26 ωαρια... τα 15 γονιμοποιηθηκαν)... Αν εχω καταλάβει καλά είναι η ίδια ουσία αλλά σε μια δόση για να μη κάνεις ενέσεις κάθε μέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Τις πρωτες μέρες μετά την ετ κάνετε κανονικά μπάνιο? Δηλαδή την δεύτερη-τρίτη μέρα μετά την ετ? Επειδή ο γιατρός μου είπε Καναπέ-κρεβάτι το σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kallo είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Τις πρωτες μέρες μετά την ετ κάνετε κανονικά μπάνιο? Δηλαδή την δεύτερη-τρίτη μέρα μετά την ετ? Επειδή ο γιατρός μου είπε Καναπέ-κρεβάτι το σκέφτομαι 

Εγώ από την ημέρα της ετ κανονικά έκανα μπάνιο. Ο γιατρος μου είπε για δύο μέρες ανάπαυση και περιορισμό στο σπίτι.. και μέχρι το αποτέλεσμα όχι βάρη. Επίσης δουλεύω κανονικά.. αλλά είμαι σε δουλειά γραφείου..  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Marlina είπε:

Εγώ από την ημέρα της ετ κανονικά έκανα μπάνιο. Ο γιατρος μου είπε για δύο μέρες ανάπαυση και περιορισμό στο σπίτι.. και μέχρι το αποτέλεσμα όχι βάρη. Επίσης δουλεύω κανονικά.. αλλά είμαι σε δουλειά γραφείου..  

Οκ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Τις πρωτες μέρες μετά την ετ κάνετε κανονικά μπάνιο? Δηλαδή την δεύτερη-τρίτη μέρα μετά την ετ? Επειδή ο γιατρός μου είπε Καναπέ-κρεβάτι το σκέφτομαι 

Εννοείται πως μπορείς να κάνεις μπάνιο,απλά όχι αφρολουτρο!δεν κάνει να γεμίσεις τη μπανιέρα με ζεστό νερό, όμως μπορείς να κάνεις ντους αφοβα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Εννοείται πως μπορείς να κάνεις μπάνιο,απλά όχι αφρολουτρο!δεν κάνει να γεμίσεις τη μπανιέρα με ζεστό νερό, όμως μπορείς να κάνεις ντους αφοβα. 

Ευχαριστώ πολύ. Είναι αυτό που νοιώθω τύψεις ρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kallo είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Είναι αυτό που νοιώθω τύψεις ρε κορίτσια μήπως κάνω κάτι λάθος

Λογικό να νιώθεις έτσι, να φανταστείς εγώ φοβόμουν να φτερνιστω,νόμιζα πως δεν θα "κολλήσει" το εμβρυο:grin: Κάνε το μπανάκι σου άφοβα και ξεκουράσου ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...