Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω εκ μέρους φίλης που προσπαθησε να κάνει εγγραφή και δεν τα κατάφερε. Ενώ συμπληρώνει κανονικά, δεν λαμβάνει εμαιλ.

      ειναι 47 και έκανε δυο εμβρυομεταφορες με δικά της με αρνητική χοριακη. Τωρα σκέφτονται να προχωρήσουν με δωρεάν ωαρίων.
      Ποια είναι η διαδικασία; 

      Ο γιατρος της είπε ότι εδώ θα πρέπει να βρεθεί κοπέλα που μπορεί να περάσουν και κάποιοι μηνες.. αλλιώς στην Ισπανία υπαρχει τράπεζα . δεν ξερει πως να προχωρήσει, δηλ από εδώ ή από Ισπανία. Γενικά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μας δώσει πληροφορίες 

      σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 

       

       

       

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Αν θυμαμαι καλα είχες πει οτι ειχες ενα μονο εμβρυο κ ηταν η πρώτη σου προσπαθεια?? Να σου πανε ολα τελεια!!! Στειλε μας λιγη τυχηηη!! 

Ναι εκανα φυσικο με φεμαρα ομως για καλυτερη ωορηξια και ειχα μονο 1 εμβρυο το οποιο απ οτι καταλαβα ηταν καλο αλλα οχι το αριστο.Θα στειλω πολυ τυχη για ολες μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Marlina είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις!!! Δεν ηθελα να σε αγχωσω..Εγώ είχα ένα βάρος μέχρι το προηγουμενο Σαββατο ένιωθα ότι κάτι μεγαλώνει... μετά ξαφνικά σταμάτησε. Εκανα χοριακη την τριτη κ τρόμαξα γτ ενώ στις πρώτες μου χοριακες είχα διπλασιασμό ανά 2 μερες, την Δευτέρα θεωρούσα ότι έπρεπε να ναι διπλάσια. Οι γιατροι βέβαια είπαν ότι είναι ευχαριστιμενοι. Μήπως τα συμπτώματα ξεκινάνε αργότερα? Άλλες κοπέλες με θετικές χοριακες πότε ξεκίνησαν τα συμπτώματα?

εγω εκανα μονο δυο χοριακες ο γιατρος δεν ζητησε τριτη! Με εβαλε κατ ευθειαν για υπερηχο! Ας περιμενουμε και οι δυο κ ευχομαι να ειναι ολα καλα! Γνωριζεις καθολου απο βδομαδες κυησης; Μετραμε

απ την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου; Εγω εβαλα κρυοσυντηρημενες βλαστοκυστες 

πρίν από 18 λεπτά , Marlina είπε:
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Jamie είπε:

Ναι εκανα φυσικο με φεμαρα ομως για καλυτερη ωορηξια και ειχα μονο 1 εμβρυο το οποιο απ οτι καταλαβα ηταν καλο αλλα οχι το αριστο.Θα στειλω πολυ τυχη για ολες μας!

Τι ηλικία έχεις? Βλαστοκυστη βάλατε? Όλα καλά να σου πάνε!!!

πρίν από 57 λεπτά , Marlina είπε:

Καλη επιτυχια να εχεις!!! Δεν ηθελα να σε αγχωσω..Εγώ είχα ένα βάρος μέχρι το προηγουμενο Σαββατο ένιωθα ότι κάτι μεγαλώνει... μετά ξαφνικά σταμάτησε. Εκανα χοριακη την τριτη κ τρόμαξα γτ ενώ στις πρώτες μου χοριακες είχα διπλασιασμό ανά 2 μερες, την Δευτέρα θεωρούσα ότι έπρεπε να ναι διπλάσια. Οι γιατροι βέβαια είπαν ότι είναι ευχαριστιμενοι. Μήπως τα συμπτώματα ξεκινάνε αργότερα? Άλλες κοπέλες με θετικές χοριακες πότε ξεκίνησαν τα συμπτώματα?

Γύρω στην 6 με 7η εβδομάδα αρχίζουν αλλά όλα είναι σχετικά σε άλλες ξεκινάνε  ακόμα κ πριν την περίοδο σε άλλες πολύ αργότερα σε άλλες καθόλου.  Μην τα ερμηνευεις ως καλό ή κακό σημαδι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Zenia82 είπε:

Τι ηλικία έχεις? Βλαστοκυστη βάλατε? Όλα καλά να σου πάνε!!!

Γύρω στην 6 με 7η εβδομάδα αρχίζουν αλλά όλα είναι σχετικά σε άλλες ξεκινάνε  ακόμα κ πριν την περίοδο σε άλλες πολύ αργότερα σε άλλες καθόλου.  Μην τα ερμηνευεις ως καλό ή κακό σημαδι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!

Εβαλα ενα εμβρυο 3 ημερων και ειμαι 35 .Ευχαριστω πολυ να πανε ολα καλα για ολες μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marlina said:

Καλη επιτυχια να εχεις!!! Δεν ηθελα να σε αγχωσω..Εγώ είχα ένα βάρος μέχρι το προηγουμενο Σαββατο ένιωθα ότι κάτι μεγαλώνει... μετά ξαφνικά σταμάτησε. Εκανα χοριακη την τριτη κ τρόμαξα γτ ενώ στις πρώτες μου χοριακες είχα διπλασιασμό ανά 2 μερες, την Δευτέρα θεωρούσα ότι έπρεπε να ναι διπλάσια. Οι γιατροι βέβαια είπαν ότι είναι ευχαριστιμενοι. Μήπως τα συμπτώματα ξεκινάνε αργότερα? Άλλες κοπέλες με θετικές χοριακες πότε ξεκίνησαν τα συμπτώματα?

Είμαι 38 εβδομάδων και δεν είχα κανένα σύμπτωμα Περα από το στήθος , και αυτό κάπου στο δεύτερο μήνα. Ούτε πονακια, ούτε τράβηγματα, ούτε ναυτία, τίποτα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλή επιτυχία σε όλες  ,η ευχή μου συντομα να έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!!

Ξέρετε εάν η μαστογραφία μπορεί να επηρεάσει τα ωάρια; Είμαι σε φάση ωοληψιων έχετε ιδέα ;

Μήπως να μη τη κάνω ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου καλή επιτυχία σε όλες  ,η ευχή μου συντομα να έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!!

Ξέρετε εάν η μαστογραφία μπορεί να επηρεάσει τα ωάρια; Είμαι σε φάση ωοληψιων έχετε ιδέα ;

Καλή επιτυχία και σε εσένα κορίτσι μου. Δεν συνδέονται σε αυτή τη φάση, κανονικά μπορείς να κανείς μαστογραφία. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Με το καλο η ετ σου!!Εγω εχω 8,αλλα δεν εχω ιδεα πως καταψυχθηκαν...μου ανεφεραν μονο την ποιοτητα,την ημερα που με ενημερωσαν ποσα εφτασαν 5ης μερας! Ξεκινησα τα cyclacur σημερα, 2 την ημερα... θελει προσοχη στο φαγητο??εχουν καποιες παρενεργειες?

Σ ευχαριστώ πολυ κ σε εσενα!!! Εμενα ουτε καν μου είπαν ποιότητα και για το πως καταψυχθηκαν εγω ρωτησα τον γιατρο αλλιως δεν νομιζω να μου ελεγε κανεις... Αλλα ηταν ηδη αργα οταν εμαθα οτι γινεται ετσι η καταψυξη μονα, ζυγα κτλπ....Τι γινεται ρε παιδια δεν μας πεφτει λογος...? Δεν ξερω εγω σπάστηκα πολυ..

Εγω δεν εχω προσέξει ιδιαίτερα σε διατροφη σε καμια φαση ουτε στη διέγερση να σ πω την αληθεια. Τώρα με τα cyclacur δεν μου είπε παλι κατι να προσεξω ο γιατρός. Καποια ζαλαδα οτι μπορει να φερουν μου ειπε αλλα εγω δεν εχω κατι χτυπιεμαι μια χαρα κ στη γυμναστική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, zouko είπε:

Είμαι 38 εβδομάδων και δεν είχα κανένα σύμπτωμα Περα από το στήθος , και αυτό κάπου στο δεύτερο μήνα. Ούτε πονακια, ούτε τράβηγματα, ούτε ναυτία, τίποτα. 

Δεν ξερετε ποσο με ηρεμουν αυτα που μου γράφετε όλες οι κοπέλες..  Μακάρι να είμαι τόσο τυχερή όσο εσύ!!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!:x

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια. Επειδη εφυγα απ τον γιατρο κ άρχισε να μου γραφει ποια φαρμακα θα αρχισω να παιρνω κ καθε ποτε, αλλα χωρις να μου πει πότε ξεκιναω. Ουτε το γραψε που νομιζα... Υποθετω απο αυριο για να μην ειπε τιποτα. Αλλα τωρα εχει κοσμο δεν το σηκωνει το τηλ. Οσες κανατε ενέσεις κ prolutex και αντιπηκτικες + κορτιζονη και vasclor κρεμα, utrogestan, salospir.  Ολο το πακετο τελοσπαντων τα ξεκινησατε περιπου 5,6 μερες πριν την ετ ετσι δεν ειναι??? Για βλαστοκυστη εννοω. Την Πεμπτη μου είπε θα γινει η ετ. Λογικα αυριο να τα ξεκινησω πρεπει... Πιστευω να με παρει το βραδυ πίσω τηλεφωνο να ρωτησω.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου καλή επιτυχία σε όλες  ,η ευχή μου συντομα να έχουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας!!

Ξέρετε εάν η μαστογραφία μπορεί να επηρεάσει τα ωάρια; Είμαι σε φάση ωοληψιων έχετε ιδέα ;

Μήπως να μη τη κάνω ;;

Εγώ έχω κανει 2 φορες ελαστογραφια στήθους πριν τις διέγερσης και μου είχε πει ο γιατρός - ακτινολόγος οτι επιτρέπετε και σε εγκυμοσύνη. Αλλά για μαστογραφία ο ίδιος μου είπε ότι γενικότερα δεν συστήνετε να κάνουν γυναίκες σε παραγωγική ηλικια μαστογραφία λόγω των ακτίνων. Καλό είναι να ρωτήσεις το γυναικολόγο  σου!

πρίν από 15 λεπτά , Maria.28 είπε:

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια. Επειδη εφυγα απ τον γιατρο κ άρχισε να μου γραφει ποια φαρμακα θα αρχισω να παιρνω κ καθε ποτε, αλλα χωρις να μου πει πότε ξεκιναω. Ουτε το γραψε που νομιζα... Υποθετω απο αυριο για να μην ειπε τιποτα. Αλλα τωρα εχει κοσμο δεν το σηκωνει το τηλ. Οσες κανατε ενέσεις κ prolutex και αντιπηκτικες + κορτιζονη και vasclor κρεμα, utrogestan, salospir.  Ολο το πακετο τελοσπαντων τα ξεκινησατε περιπου 5,6 μερες πριν την ετ ετσι δεν ειναι??? Για βλαστοκυστη εννοω. Την Πεμπτη μου είπε θα γινει η ετ. Λογικα αυριο να τα ξεκινησω πρεπει... Πιστευω να με παρει το βραδυ πίσω τηλεφωνο να ρωτησω.... 

δεν περνουμε το ίδιο πρωτόκολλο ολες.Εγω salospir cyclacour και utrogestan ξεκίνησα  1η μέρα περιοδου. prolutex ξεκίνησα τη επόμενη μέρα μετα απο την ετ. Κορτιζόνη και αντιπυκτικες αμέσως μετά τη θετική χοριακη. Πρέπει να τον βρεις να τον ρωτήσεις.. 

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Υπομονή εύχομαι στα κορίτσια που έκαναν ετ και περιμένουν. Είναι πολύ δύσκολη περίοδος αυτή. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν. Εγώ είχα κάνει πρώτη χοριακη την προηγούμενη Παρασκευή και ήταν 52,30. Η δεύτερη χοριακη ήταν την Δευτέρα 212,90 και πήγα και έκανα και μια μόνη χθες το απόγευμα να δω πως πάει γιατί το είχα άγχος και βγήκε 1289,10. Τώρα ήσυχα. Ακόμα δεν το πιστεύω. Περιμένω την Δευτέρα να πάω για τον πρώτο υπέρηχο 

Και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση δυσκολευομαι να το πιστεψω! Και εγω την Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Maria.28 είπε:

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια. Επειδη εφυγα απ τον γιατρο κ άρχισε να μου γραφει ποια φαρμακα θα αρχισω να παιρνω κ καθε ποτε, αλλα χωρις να μου πει πότε ξεκιναω. Ουτε το γραψε που νομιζα... Υποθετω απο αυριο για να μην ειπε τιποτα. Αλλα τωρα εχει κοσμο δεν το σηκωνει το τηλ. Οσες κανατε ενέσεις κ prolutex και αντιπηκτικες + κορτιζονη και vasclor κρεμα, utrogestan, salospir.  Ολο το πακετο τελοσπαντων τα ξεκινησατε περιπου 5,6 μερες πριν την ετ ετσι δεν ειναι??? Για βλαστοκυστη εννοω. Την Πεμπτη μου είπε θα γινει η ετ. Λογικα αυριο να τα ξεκινησω πρεπει... Πιστευω να με παρει το βραδυ πίσω τηλεφωνο να ρωτησω.... 

Πρέπει να επιμείνεις να τον βρεις στο τηλέφωνο για να σου πει ακριβώς πότε πρέπει να τα ξεκινήσεις και τι ώρα να παίρνεις το καθένα. Λογικά αύριο θα ξεκινήσεις την προγεστερόνη, αλλά ρωτησε για σίγουρα και ρώτησε και για τα άλλα (κορτιζόνη κτλ).

πρίν από 29 λεπτά , Marlina είπε:

 Εγω salospir cyclacour και utrogestan ξεκίνησα  1η μέρα περιοδου. prolutex ξεκίνησα τη επόμενη μέρα μετα απο την ετ. Κορτιζόνη και αντιπυκτικες αμέσως μετά τη θετική χοριακη. Πρέπει να τον βρεις να τον ρωτήσεις.. 

Και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση δυσκολευομαι να το πιστεψω! Και εγω την Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο!!

Utrogestan την 1η μέρα της περιόδου; Μάλλον κάποιο άλλο φάρμακο ξεκίνησες την 1η μέρα. Το λέω γιατί το utrogestan είναι προγεστερόνη και έχει να κάνει με το παράθυρο εμφύτευσης. 

Καλό πρώτο υπέρηχο!!!❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marina_86 είπε:

Πρέπει να επιμείνεις να τον βρεις στο τηλέφωνο για να σου πει ακριβώς πότε πρέπει να τα ξεκινήσεις και τι ώρα να παίρνεις το καθένα. Λογικά αύριο θα ξεκινήσεις την προγεστερόνη, αλλά ρωτησε για σίγουρα και ρώτησε και για τα άλλα (κορτιζόνη κτλ).

Utrogestan την 1η μέρα της περιόδου; Μάλλον κάποιο άλλο φάρμακο ξεκίνησες την 1η μέρα. Το λέω γιατί το utrogestan είναι προγεστερόνη και έχει να κάνει με το παράθυρο εμφύτευσης. 

Καλό πρώτο υπέρηχο!!!❤️

Σωστά 13η μέρα υtrogestan! Ευχαριστωω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...