Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι..το πρωί έκανα ένα και βγήκε αρνητικό, τουλάχιστον δεν είχε τόσο αχνή γραμμή,δε φαινόταν καθόλου.Αυτο έχει γραμμουλα.μεν,αλλά φαίνεται ελάχιστα.Φοβαμαι ότι το επόμενο τεστ θα είναι αρνητικό,δεν ξέρω τι να πιστέψω...

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ σύντομα αν δεν έχεις. 

Λοιπόν εν συντομία η ιστορία μου ( είναι πολύ πίσω για να τη διαβάσετε:p)

1η σπερματεγχυση= εγκυμοσύνη,  παλινδρομη απόθεση

2η σπερματεγχυση = αποτυχία 

1η εξωσωματική (2 εμβρυα) = εγκυμοσυνη, παλινδρομη

Αλλάζω γιατρό βρίσκω τα προβλήματα των παλινδρομων και πάμε με προεμφυτευτικο έλεγχο

1η εξωσωματικη= 1 έμβρυο ο γιος μου που έκλεισε τα 4 πριν λίγες μέρες

2η εξωσωματική = κανένα φυσιολογικό έμβρυο

3η εξωσωματική = 2φυσιολογικα έμβρυα, έβαλα το 1 και βγήκε η κόρη μου...

Άρα όπως λένε πολλοί και σε μένα βγήκε. Με 1 καλό έμβρυο μπορεί να γίνεις μανούλα 

 

Καλά είμαι γενικά πολύ τρέξιμο.  Εσύ? Μεγαλώσατε πολυυυυυ. Τι έχεις κάνει εσύ? Προσπάθησες για αδερφάκι? Πως περνάτε? Εμένα ο μικρός πάει προνηπιο φέτος το πιστεύεις? πως πέρασαν τόσα χρόνια.  Η μικρή σχεδόν 17 μηνών τερατακι τρελό. 

Καιιιιι λέμε μέσα στο χειμώνα να κάνουμε την εμβρυομεταφορα του εμβρύου που έχουμε φυλαξει

Χρονια του πολλα!Με υγεια κ τυχη στη ζωη του!! Περασες πολλα απ οτι καταλαβαινω.. Αλλα τα καταφερες! τουλαχιστον βρηκες τι εφταιγε, γι αυτο παιζει τεραστιο ρολο ο γιατρός...Δινεις ελπιδα!!! Εγω δεν εχω παιδακι τωρα θα κανω πρωτη προσπαθεια!Σευχαριστώ για την ευχη. Παντα μας αγχωνει εαν τα εχουμε ψαξει πρωτα ολα για αυτο κ ρωταω συνηθως μπας κ μαθαινω τίποτα παραπάνω.... Καλη επιτυχία κ για το επομενο εμβρυακι σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα palmoira, και που να την παρακολουθούσες από την αρχή.. τα έγραφα εδώ στο φόρουμ κ όλα τα κορίτσια είχαν σοκαριστεί. 

Πραγματικά όλα μου φαίνονται άγνωστα εις διπλούν πλέον, ελπίζω να τα καταφέρω και πρώτα απ’ όλα ελπίζω ο μπέμπης να είναι γερός κ να διώξει όλη την πίκρα που έχω μέσα μου από αυτόν το γελοίο..

Καλημέρα! Πραγματικά θέλει πολλή δύναμη για να προχωρήσεις με τα λίγα που διάβασα για την κατάσταση σου. Νόμιζα ότι μια φίλη που χώρισε 1 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού της με εξωσωματική ότι ήταν σπάνια περίπτωση, αλλά εσύ κορίτσι μου έχεις περάσει χειρότερα. Τη δύναμη θα στη δώσει το πλασματακι σου, το θαυματακι σου! Πραγματικά ο πατέρας του θα χάσει στη ζωή του, γτ θα χάσει το παιδί του. Μόνο χαρές εύχομαι από δω και πέρα 

πρίν από 20 λεπτά , Maria.28 είπε:

Χρονια του πολλα!Με υγεια κ τυχη στη ζωη του!! Περασες πολλα απ οτι καταλαβαινω.. Αλλα τα καταφερες! τουλαχιστον βρηκες τι εφταιγε, γι αυτο παιζει τεραστιο ρολο ο γιατρός...Δινεις ελπιδα!!! Εγω δεν εχω παιδακι τωρα θα κανω πρωτη προσπαθεια!Σευχαριστώ για την ευχη. Παντα μας αγχωνει εαν τα εχουμε ψαξει πρωτα ολα για αυτο κ ρωταω συνηθως μπας κ μαθαινω τίποτα παραπάνω.... Καλη επιτυχία κ για το επομενο εμβρυακι σας!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Θετική ψυχολογία και ηρεμια και όλα θα γίνουν!!! Σε ποιο γιατρό είσαι? Γενικά θα σου πω πως μόλις ξεκινήσεις τις ενέσεις, μην σκέφτεσαι αν δεν έκανες κάτι ακόμα για να προετοιμαστεις. Αφέσου στα χέρια του γιατρού σου, που εμπιστεύεσαι και αυτός θα κάνει ότι μπορεί για να σας κάνει γονείς. Άλλωστε επιτυχίες θέλουν οι περισσότεροι για να έχουν καλή φήμη και να έχουν πάντα δουλειά.

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα! Πραγματικά θέλει πολλή δύναμη για να προχωρήσεις με τα λίγα που διάβασα για την κατάσταση σου. Νόμιζα ότι μια φίλη που χώρισε 1 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού της με εξωσωματική ότι ήταν σπάνια περίπτωση, αλλά εσύ κορίτσι μου έχεις περάσει χειρότερα. Τη δύναμη θα στη δώσει το πλασματακι σου, το θαυματακι σου! Πραγματικά ο πατέρας του θα χάσει στη ζωή του, γτ θα χάσει το παιδί του. Μόνο χαρές εύχομαι από δω και πέρα .

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ, μακάρι να μην περάσει καμία αυτό που πέρασα εγώ κ η φίλη σου, είναι σαν να σε κρεμάνε..

Θα προχωρήσουμε όμως.. δεν έχουμε κ άλλη επιλογή..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ, μακάρι να μην περάσει καμία αυτό που πέρασα εγώ κ η φίλη σου, είναι σαν να σε κρεμάνε..

Θα προχωρήσουμε όμως.. δεν έχουμε κ άλλη επιλογή..

Φαντάζομαι... Μακάρι να έχεις βοήθεια και από τους δικούς σου και η ζωή συνεχίζεται. Οι τοξικοι άνθρωποι (αν τον χαρακτηρίζω σωστα)  μακριά από τις ζωές ολων


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Φαντάζομαι... Μακάρι να έχεις βοήθεια και από τους δικούς σου και η ζωή συνεχίζεται. Οι τοξικοι άνθρωποι (αν τον χαρακτηρίζω σωστα)  μακριά από τις ζωές ολων

φαίνεται ότι οι δικοί μου είναι διατεθειμένοι να με βοηθήσουν. Έτσι λέω κ εγώ, η ζωή συνεχίζεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστηχως δεν είχα καλά νέα ούτε σήμερα είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτο ο γιαττος θέλει να προχωρήσω σε φάρμακα αντί φυσικού κύκλου. 

11 ώρες πρίν, voula1996 είπε:

έχω ακούσει κάτι παρόμοιο αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σου ευχομαι τα καλυτερα, δυναμη και υπομονη <3

Αποτύχαμε κ παλι.. Αναμενόμενο απλά είχα μια κρυφή ελπίδα 

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Elmira είπε:

Δυστηχως δεν είχα καλά νέα ούτε σήμερα είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτο ο γιαττος θέλει να προχωρήσω σε φάρμακα αντί φυσικού κύκλου. 

Αποτύχαμε κ παλι.. Αναμενόμενο απλά είχα μια κρυφή ελπίδα 

Δυστυχως η εξωσωματική είναι ένας αγώνας υπομονής .... πήγε στραβά αυτό το μήνα αλλά μάζεψε τα κουραγια σου κ προχωρά. Ισως πράγματι με φάρμακα να βγάλεις περισσότερα κ να αυξηθούν οι πιθανότητες για δυνατά έμβρυα που θα σου φέρουν το παιδάκι σου ... Μόνο με φυσικούς κύκλους εχεις δοκιμάσει μέχρι στιγμής ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

φαίνεται ότι οι δικοί μου είναι διατεθειμένοι να με βοηθήσουν. Έτσι λέω κ εγώ, η ζωή συνεχίζεται..

Πολύ σημαντικό το ότι έχεις στήριξη από τους δικούς σου. Θα χρειαστείς  βοήθεια αλλά είναι νομίζω και ψυχολογικό και ηθικό να ξέρεις ότι έχεις κάπου ένα στήριγμα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά για εσένα και το μπέμπη σου, προχώρα μπροστά και η ζωή θα σε αποζημιώσει και θα σε δικαιώσει 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια αχ κοντεύω να σκάσω δεν με έχουν πάρει ακόμα να με ενημερώσουν για τις βλαστοκυστες,σήμερα είναι 5η μέρα είχαν πει θα με ενημερώσουν Δευτέρα και ακόμα... Μια σκεφτομαι ότι ίσως είναι για καλό μία δε ξέρω. Πήρα κ εγώ πριν κάνα 2ωρο μου είπαν ότι έχουν δουλειά και θα το μεταφέρουν να με καλέσουν πφφφ :( 

πρίν από 12 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αχ κοντεύω να σκάσω δεν με έχουν πάρει ακόμα να με ενημερώσουν για τις βλαστοκυστες,σήμερα είναι 5η μέρα είχαν πει θα με ενημερώσουν Δευτέρα και ακόμα... Μια σκεφτομαι ότι ίσως είναι για καλό μία δε ξέρω. Πήρα κ εγώ πριν κάνα 2ωρο μου είπαν ότι έχουν δουλειά και θα το μεταφέρουν να με καλέσουν πφφφ :( 

Το πήρα απόφαση ,άλλη φορά όταν αργούν να με καλέσουν θα γράφω πρώτα εδώ . Όπως και τη προηγούμενη φορά με το που το έγραψα με πήραν τηλέφωνο . 

Λοιπόν σήμερα 5η μέρα μου είπαμε ότι καταψυξανε 11 εμβρυακια και έχει και κάποια μου είπε απ' τα υπόλοιπα που θα τα παρακολουθήσουν μέχρι αύριο να δουν . 

Είναι καλής ποιότητας αλλά μόλις τελειώσει η διαδικασία μπορώ να ζητήσω μια αναλυτική αναφορά από τη γραμματεία.

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και ειδαμε τον σακο!!! :x Kallo πες μας κ εσύ τα νέα σου!

Μπραβο κοριτσι μου! Ποσο εβδ εισαι; Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο και ειδαμε τον σακο!!! :x Kallo πες μας κ εσύ τα νέα σου!

Καλησπέρα κοριτσι μου. Αχχχ τι καλά. Μπράβο. Τέλεια. 8 έχω ραντεβού με την γιατρό. Θα σας στείλω όταν γυρίσω. Έχω πολύ άγχος. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα! Πραγματικά θέλει πολλή δύναμη για να προχωρήσεις με τα λίγα που διάβασα για την κατάσταση σου. Νόμιζα ότι μια φίλη που χώρισε 1 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού της με εξωσωματική ότι ήταν σπάνια περίπτωση, αλλά εσύ κορίτσι μου έχεις περάσει χειρότερα. Τη δύναμη θα στη δώσει το πλασματακι σου, το θαυματακι σου! Πραγματικά ο πατέρας του θα χάσει στη ζωή του, γτ θα χάσει το παιδί του. Μόνο χαρές εύχομαι από δω και πέρα 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Θετική ψυχολογία και ηρεμια και όλα θα γίνουν!!! Σε ποιο γιατρό είσαι? Γενικά θα σου πω πως μόλις ξεκινήσεις τις ενέσεις, μην σκέφτεσαι αν δεν έκανες κάτι ακόμα για να προετοιμαστεις. Αφέσου στα χέρια του γιατρού σου, που εμπιστεύεσαι και αυτός θα κάνει ότι μπορεί για να σας κάνει γονείς. Άλλωστε επιτυχίες θέλουν οι περισσότεροι για να έχουν καλή φήμη και να έχουν πάντα δουλειά.

Ειμαι στη Λαρισα σε εναν γιατρο... Μεχρι στιγμης πεφτει μεσα κ ειναι πολυ προσεκτικος κτλ. Κ μου εκανε κ scratching δωρο με ωοληψια :-P χωρις να εχω κανει αλλη εμβρυομεταφορα, φαίνεται δηλαδη οτι ασχολειται κ θέλει να πετυχαίνει η προσπάθεια. Εχω κανει διεγερση, τωρα θα κάνω εμβρυομεταφ. αυτη τη βδομάδα. Προσπαθώ να σκεφτομαι θετικα αλλα με αυτα που ακουω και διαβαζω εχω σαλταρει...Αλλααα ψυχραιμία οκ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Ποσο εβδ εισαι; Ποτε θα σε ξαναδει ο γιατρος;

5 εβδομάδων κ 5 ημερων. Υπερηχο καναμε μόνο από την κοιλιά μέχρι στιγμής. Μου είπε να με ξαναδεί σε 10 μερες αλλά λέω δε γίνεται θα πεθάνω από το το άγχος τόσες μέρες... Τελικα με έβαλε την επόμενη Τρίτη.

πρίν από 31 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου. Αχχχ τι καλά. Μπράβο. Τέλεια. 8 έχω ραντεβού με την γιατρό. Θα σας στείλω όταν γυρίσω. Έχω πολύ άγχος. 

Καλή επιτυχία είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!! Σε καταλαβαίνω  απόλυτα με το άγχος σημερα είχα τέτοιο άγχος που ζαλιζόμουν!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marlina είπε:

5 εβδομάδων κ 5 ημερων. Υπερηχο καναμε μόνο από την κοιλιά μέχρι στιγμής. Μου είπε να με ξαναδεί σε 10 μερες αλλά λέω δε γίνεται θα πεθάνω από το το άγχος τόσες μέρες... Τελικα με έβαλε την επόμενη Τρίτη.

Καλή επιτυχία είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!! Σε καταλαβαίνω  απόλυτα με το άγχος σημερα είχα τέτοιο άγχος που ζαλιζόμουν!!!

Αχ και εγώ ακριβώς το ίδιο. Ζαλίζομαι από το άγχος μου. Σε ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...