Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Marlina είπε:

5 εβδομάδων κ 5 ημερων. Υπερηχο καναμε μόνο από την κοιλιά μέχρι στιγμής. Μου είπε να με ξαναδεί σε 10 μερες αλλά λέω δε γίνεται θα πεθάνω από το το άγχος τόσες μέρες... Τελικα με έβαλε την επόμενη Τρίτη.

Καλή επιτυχία είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!! Σε καταλαβαίνω  απόλυτα με το άγχος σημερα είχα τέτοιο άγχος που ζαλιζόμουν!!!

Τι οδηγιες σου εδωσε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Όσες έχετε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έπρεπε να πάρετε αντισυλληπτικά πριν αρχίσει η προετοιμασία για εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων ή κάποια ένεση τύπου Αρβεκαπ; Εμένα μου έδινε αντισυλληπτικά για ένα μήνα πριν από κάθε προσπάθεια αλλά τώρα  μου πρότεινε να πάρω καλύτερα για 2 μήνες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, armousi said:

Καλησπέρα! Όσες έχετε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έπρεπε να πάρετε αντισυλληπτικά πριν αρχίσει η προετοιμασία για εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων ή κάποια ένεση τύπου Αρβεκαπ; Εμένα μου έδινε αντισυλληπτικά για ένα μήνα πριν από κάθε προσπάθεια αλλά τώρα  μου πρότεινε να πάρω καλύτερα για 2 μήνες 

Εγώ που έχω πολυκυστικές δεν πήρα ποτέ αντισυλληπτικά πριν από ετ. Είτε είμαι από προηγούμενο μήνα με κάποια τύπου διέγερση και έρχεται η περίοδος στην ώρα της είτε παίρνω duphaston 5 μέρες για να έρθει.  

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, armousi είπε:

Καλησπέρα! Όσες έχετε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών έπρεπε να πάρετε αντισυλληπτικά πριν αρχίσει η προετοιμασία για εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων εμβρύων ή κάποια ένεση τύπου Αρβεκαπ; Εμένα μου έδινε αντισυλληπτικά για ένα μήνα πριν από κάθε προσπάθεια αλλά τώρα  μου πρότεινε να πάρω καλύτερα για 2 μήνες 

Καλησπέρα. Εγώ που έχω έντονο θέμα πολυκυστικών ωοθηκών. Εχω περίοδο αλλά καθόλου ωορρηξία χωρίς βοήθεια. Αντισύλληπτικα δεν μου έχουν πει πότε. Εκτός και αν τα cyclacur  είναι αντισυλληπτικα??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Ειμαι στη Λαρισα σε εναν γιατρο... Μεχρι στιγμης πεφτει μεσα κ ειναι πολυ προσεκτικος κτλ. Κ μου εκανε κ scratching δωρο με ωοληψια :-P χωρις να εχω κανει αλλη εμβρυομεταφορα, φαίνεται δηλαδη οτι ασχολειται κ θέλει να πετυχαίνει η προσπάθεια. Εχω κανει διεγερση, τωρα θα κάνω εμβρυομεταφ. αυτη τη βδομάδα. Προσπαθώ να σκεφτομαι θετικα αλλα με αυτα που ακουω και διαβαζω εχω σαλταρει...Αλλααα ψυχραιμία οκ! 

Μου είχαν πει για 2 ονόματα στη Λάρισα πριν χρόνια αλλά δεν τα θυμάμαι.  Μόνο αν τα ακούσω ξανά... Η φάση της διέγερσης παλεύεται. Το πολύ άγχος είναι στην αναμονή μετά την εμβρυομεταφορα. Αν δουλεύεις βοηθάει στο να περάσουν οι μέρες. Αλλιώς βρες βιβλία, ταινίες και σειρές που θα σε κάνουν να ξεχαστεις.

Καλή επιτυχία και σε λίγους μήνες αγκαλιά με τουλάχιστον 1 μωράκι 

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, Kallo said:

Κορίτσια έκανα τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε ένα μικρό σάκο. Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω κι άλλη χοριακη την Τετάρτη και Πέμπτη ή Παρασκευή να πάω πάλι να με δει. 

Σου είπε ότι υπάρχει κάτι που τον ανησυχεί ή έτσι θα την κάνεις προληπτικά; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σου είπε ότι υπάρχει κάτι που τον ανησυχεί ή έτσι θα την κάνεις προληπτικά; 

Δεν μου είπε ότι την ανησυχεί κάτι. Απλα ήταν μικρός ο σάκος και ακόμα δεν είχε σχηματιστεί εμβρυο. Μία άσπρη γραμμή είχε μέσα που μου είπε ότι λογικά αυτό θα γίνει εμβρυο. Και θέλει να κάνω χοριακη και να πάω πάλι να με δει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kallo said:

Δεν μου είπε ότι την ανησυχεί κάτι. Απλα ήταν μικρός ο σάκος και ακόμα δεν είχε σχηματιστεί εμβρυο. Μία άσπρη γραμμή είχε μέσα που μου είπε ότι λογικά αυτό θα γίνει εμβρυο. Και θέλει να κάνω χοριακη και να πάω πάλι να με δει 

Ωραία, άρα όλα μια χαρά πήγαν! Μπράβο κορίτσι μου!!! 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Θα δείξει τις επόμενες μέρες. Δεν ξέρω. Έχω μπερδευτεί. Αγχώθηκα πολύ 

Ποσο είσαι τωρα σου είπε ; Σκευτομαι μήπως πηγές νωρίς για υπερυχο …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kallo είπε:

Όχι δεν μου είπε. Το Κινητό με βγάζει 5 εβδομάδων και 6 ημερών 

Σύμφωνα και με τις χοριακες που έκανες θεωρώ ότι σε έβαλε νωρίς για υπερυχο πάνω απο 3000 συνήθως λένε, λίγο υπομονη ακόμη σε 4-5 μέρες θα ναι ξεκάθαρα , συνεχισε την αγωγή σου να δεις και τη χοριακη , πίστη στο εμβρυακι σου !

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kallo said:

Θα δείξει τις επόμενες μέρες. Δεν ξέρω. Έχω μπερδευτεί. Αγχώθηκα πολύ 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Μην ξεχνάς ότι άργησε να πάρει και μπρος η χοριακή σου. Εννοώ ξεκίνησες τις μετρήσεις από χαμηλά, άρα πήγες σχετικά νωρίς για υπέρηχο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Μην ξεχνάς ότι άργησε να πάρει και μπρος η χοριακή σου. Εννοώ ξεκίνησες τις μετρήσεις από χαμηλά, άρα πήγες σχετικά νωρίς για υπέρηχο 

Εγω όταν με το καλό έρθει η ώρα  θα πάω για υπερυχο μια κ καλή 7 εβδομάδων …  δεν το ξανά περνάω το μαρτύριο !!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...