Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια καλημέρα είμαι στην 6η μέρα αναμονής,  έχω από την 1η μέρα πονακια σαν περιόδου κ τις τελευταίες μέρες υπνηλία   κ γενικά η διάθεση μου είναι πολύ καλή κ νιώθω ήδη έγκυος! Ελπίζω η διαίσθηση μου να είναι  σωστή κ να μην πέσω από τα σύννεφα την Πέμπτη,  αφού μιλάω ήδη με το μωρό :)

Καλά κάνεις, να του/της μιλάς! Σαφώς και αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου σα να είσαι έγκυος, πιθανότατα είσαι! Τα συμπτώματα σου ακούγονται πολύ θετικά! Περιμένουμε τα νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/10/2022 at 9:35 ΠΜ, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Όταν κάναμε διέγερση, παίρνατε κανονικά το χάπι για θυρεοειδή ; ( όσες περνάτε φυσικά … ) Εγώ παίρνω Τ4 και το παίρνω κανονικά , κάνω κ την ενεσουλα μου ταυτόχρονα ..

Οταν κανεις χοριακη κάνε και  μια tsh k ft4 , γιατι η εγκυμοσυνη συνήθως απαιτεί να ανεβαίνει η δόση, θα το δεις.

Μια καλη ώρα να κάνετε τις αντιπηκτικες ειναι 11 το πρωί.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είμαι κι εγώ στον Σφακ. Για την υστεροσκόπηση ο γιατρός μας δεν πληρώνεται, θα δώσεις μόνο στην κλινική 350€. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε λίγους μήνες πριν. Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Καλή επιτυχία εύχομαι και για το 2ο. Αλήθεια, στις πόσες προσπάθειες τα είχατε καταφέρει;

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω με όλη μου την καρδιά! Ευτυχώς είχαμε πετύχει με την πρώτη προσπάθεια! Μακάρι να γίνει το ίδιο και τώρα χωρίς πολλά-πολλά… Διαβάζω για εγχύσεις στη μήτρα, για μικρόβια κλπ και φοβάμαι τι θα ακούσω κι εγώ…. Κάπου εκεί υπολόγιζα κι εγώ το ποσο της υστεροσκόπισης όμως μου είπαν για το οικονομικό να μιλήσω με το λογιστήριο όπου μου δώσαν την τριπλάσια σχεδόν τιμή… τέλος πάντων, τι να πω…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Καντι είπε:

Οταν κανεις χοριακη κάνε και  μια tsh k ft4 , γιατι η εγκυμοσυνη συνήθως απαιτεί να ανεβαίνει η δόση, θα το δεις.

Μια καλη ώρα να κάνετε τις αντιπηκτικες ειναι 11 το πρωί.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ! Μου είναι χρήσιμες ! :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αχ τι όμορφα νέα!!! Πολύ χαίρομαι για εσάς και το εμβρυάκι σας! Να κυλίσουν όλα ομαλά και ευχάριστα από εδώ και πέρα! Τα φιλιά μου σε σένα και στο μικρούλι σου! ❤❤ 

Ναι, σίγουρα οι μετρήσεις είναι ένα απαραίτητο στάδιο για να δούμε τι παίζει. Αν και μέχρι στιγμής φαίνεται ότι όντως η καλή διατροφή που κάνω έχει αποτελέσματα, μου βγαίνει πολύ νορμάλ το ζάχαρο στις μετρήσεις μετά τα γεύματα. Εκεί που έχω θέμα είναι στο νηστείας, που δυστυχώς βγαίνει ορισμένες φορές ανεβασμένο και ειδικά σήμερα ήταν στο Θεό... Και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το νηστείας δε ρυθμίζεται από τη διατροφή και θέλει ινσουλίνη. Λίγες μέρες έμειναν και θα δούμε τι θα μου πει η γιατρός. Σ' ευχαριστώ για το νοιάξιμο! 

Καταπληκτικά!!! Με το καλό ο πρώτος υπέρηχος! Να το χαρείς στο φουλ!!! ❤

Τέλειος ο μικρός!!! Και πολύ καλή εξέλιξη αυτή με το γιατρό σου, ανακουφιστική! Σχετικά με την επισκληρίδειο, επειδή το έχω συζητήσει πολύ ως τώρα, καταλήγω ότι είναι θέμα ανσισθησιολόγου. Δηλαδή να ξέρει να εκτιμήσει τη χρονική στιγμή που θα στην χορηγήσει. Εχει συμβεί σε κοπέλες να τους την κάνουν πολύ νωρίς και να περνάει η επίδραση της πάνω στι ζενίθ του πόνου (ότι χειρότερο!) και άλλες που να τις πιάνει 100%. Είναι πολύ σχετικό. Δεν ξέρω κατά πόσο σχετίζεται με την ασθένεια σου δηλαδή, ή με αλλούς παράγοντες και απλά το αποδίδουν εκεί σαν εύκολη λύση... Μια σκέψη δική μου το τελευταίο σχόλιο.

Πωπω, τούμπανη η μικρούλα σου!!! ❤ Εχεις τις ευχές μου για μία εύκολη γέννα και να πάνε όλα άψογα και για τις δυο σας!!!

Γλυκουλα μου ευχαριστω πολυ ησουν η πρωτη που μου απαντουσε οταν ρωταγα για την εξωσωματικη παντα βοηθητικη.Να σαι καλα σευχαριστω μεσα απο την καρδια μου!!

19 ώρες πρίν, Sofia2192 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια! Ψάχνουμε με τον σύζυγό μου έναν καλό γιατρό και καλό άνθρωπο για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική! Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον; 

Εχεις προσωπικο μηνυμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Titti είπε:

Γεια σας κι από μένα, είμαι παλιό μέλος, ο γιατρός μου είναι ο κος Σφακιανούδης χάρη στον οποίο απέκτησα το πρώτο μου παιδάκι πριν 5 χρόνια περίπου… Τώρα λέμε να πάμε και για το επόμενο… Σε λίγες μέρες έχω ραντεβού για την κλασική, προαπαιτούμενη υστεροσκόπιση που απ´ ότι φαίνεται ζητά ο γιατρός . Θέλετε να μου πείτε τι τιμή σας είπαν όσες κάνατε εκεί υστεροσκόπιση; Έχω φρικάρει λίγο με το ποσό… ( ζήτω συγγνώμη αν παραβιάζω καποιον κανονισμό, δεν βρηκα κάπου κάτι σχετικό)

Έχεις κάνει ήδη ένα παιδάκι έχεις μείνει εγκυος γιατί να χρειαστεί υστεροσκοπηση κ θεραπείες? Αυτά είναι γαι κοπέλες που έχουν συνεχόμενες αποτυχίες.  Εσυ αφού έμεινες εγκυος δεν χρειαζετε να μπεις σε διαδικασίες έρευνας.  

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλά κάνεις, να του/της μιλάς! Σαφώς και αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου σα να είσαι έγκυος, πιθανότατα είσαι! Τα συμπτώματα σου ακούγονται πολύ θετικά! Περιμένουμε τα νέα σου!!!

Αχ μακάρι!! Για να δούμε αν το σποράκι γαντζωθηκε :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Titti said:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω με όλη μου την καρδιά! Ευτυχώς είχαμε πετύχει με την πρώτη προσπάθεια! Μακάρι να γίνει το ίδιο και τώρα χωρίς πολλά-πολλά… Διαβάζω για εγχύσεις στη μήτρα, για μικρόβια κλπ και φοβάμαι τι θα ακούσω κι εγώ…. Κάπου εκεί υπολόγιζα κι εγώ το ποσο της υστεροσκόπισης όμως μου είπαν για το οικονομικό να μιλήσω με το λογιστήριο όπου μου δώσαν την τριπλάσια σχεδόν τιμή… τέλος πάντων, τι να πω…

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλό είναι τα οικονομικά να τα συζητάς απευθείας με τον γιατρό και όχι με τις βοηθούς ή το λογιστήριο. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

γεια σου Ζαργανάρα! Καιρό έχω να σε δω στο φόρουμ!

Όχι απλά μετακόμισα, έλυσα το σύμφωνο, του έχω ρίξει βρισίδι και ο ακατανόμαστος τώρα έχει αδειάσει σχεδόν το σπίτι μας κ μένει με τη γκόμενα στον Άλιμο η οποία έχει 2 παιδιά 18 και 20 χρονών. Έχει λέει τριόροφο εκεί κ τα παιδιά της έχουν ξεχωριστό σπίτι. Είναι μεγάλος ξεφτίλας. Με παράτησε 3 μηνών έγκυο να κάνει δεσμό με την 50αρα με 2 παιδιά. Ο γελοίος..

Ο γιατρός μου εχτές μου έλεγε ότι δεν βγάζεις άκρη μαζί του, προφανώς του μίλησε κ αυτός κ μου είπε ότι 22 χρόνια που κάνει αυτή τη δουλειά στην Ελλάδα πρώτη φορά του συμβαίνει ζευγάρι να προσπαθεί με εξωσωματικές για μωρό κ μόλις πετυχαίνει εγκυμοσύνη ο άλλος να την κοπανάει. 

Κορίτσια με πόνεσε πολύ αυτή η ιστορία αλλά πιστεύω ότι κάποια μέρα θα γυρίσει ο τροχός κ θα φάει σκατά (με το συμπάθειο) αυτός που μου φέρθηκε τόσο άνανδρα. Επίσης κράτησα κ τα 2 σκυλιά εγώ κ ούτε ξαναρώτησε τι κάνουν..

Να σου ζήσει ο γιος! Μια χαρά θα είναι, εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα στη β επιπέδου! 4 κιλά δεν είναι τίποτα καλέ, εγώ μπήκα στον 7ο κ έχω πάρει 6 κιλά, είναι μια χαρά μου είπαν κ ο γιατρός κ η μαία.

Ναι μου είπε ότι θα πρέπει να το προγραμματίσουμε κ τις αντιπηκτικές θα πρέπει να τις κόψω λίγο πριν γεννήσω αλλά δεν αναφέρθηκε στη νάρκωση.. 

Τι να πω.. Άντε να μιλήσουμε για πιο χαρούμενα πράγματα επιτέλους! Τι έμειναν.. 2-3 μήνες ακόμα..

Βρε κορίτσι έχω πάθει σοκ με την ιστορία σου... Μα πόσο μ@λ@κ@ς Θεέ μου! Κοίταξε μόνο μπροστά και με το καλό να έρθει το μωρό σου


preg.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2022 at 1:05 ΜΜ, Maria.28 είπε:

Καλησπέρα Μαρία.. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Ευχαριστούμε πολυ για αυτη την πληροφορία, απασχολεί κ εμενα οπως κ πολλες κοπελες αυτο το θέμα φαντάζομαι. Στις ποσες εμβρυομεταφορες δηλαδη πετυχες το πολυπόθητο αν επιτρέπεται? 

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ σύντομα αν δεν έχεις. 

Λοιπόν εν συντομία η ιστορία μου ( είναι πολύ πίσω για να τη διαβάσετε:p)

1η σπερματεγχυση= εγκυμοσύνη,  παλινδρομη απόθεση

2η σπερματεγχυση = αποτυχία 

1η εξωσωματική (2 εμβρυα) = εγκυμοσυνη, παλινδρομη

Αλλάζω γιατρό βρίσκω τα προβλήματα των παλινδρομων και πάμε με προεμφυτευτικο έλεγχο

1η εξωσωματικη= 1 έμβρυο ο γιος μου που έκλεισε τα 4 πριν λίγες μέρες

2η εξωσωματική = κανένα φυσιολογικό έμβρυο

3η εξωσωματική = 2φυσιολογικα έμβρυα, έβαλα το 1 και βγήκε η κόρη μου...

Άρα όπως λένε πολλοί και σε μένα βγήκε. Με 1 καλό έμβρυο μπορεί να γίνεις μανούλα 

 

21 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσι τι κάνεις; Τι κάνουν τα ζουζούνια σου;

Καλά είμαι γενικά πολύ τρέξιμο.  Εσύ? Μεγαλώσατε πολυυυυυ. Τι έχεις κάνει εσύ? Προσπάθησες για αδερφάκι? Πως περνάτε? Εμένα ο μικρός πάει προνηπιο φέτος το πιστεύεις? πως πέρασαν τόσα χρόνια.  Η μικρή σχεδόν 17 μηνών τερατακι τρελό. 

Καιιιιι λέμε μέσα στο χειμώνα να κάνουμε την εμβρυομεταφορα του εμβρύου που έχουμε φυλαξει

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθες ωοληψια σήμερα δεν είχε γονιμοποίηθει μου είπαν να πάρω αύριο μηοως έχει αλλάξει κάτι με μικρή πιθανότητα. Έχει συμβεί σε καμία να είχε γονιμοποίηση καθυστερημένα σε εξωσωματικη κ να πήγε καλά? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ σύντομα αν δεν έχεις. 

Λοιπόν εν συντομία η ιστορία μου ( είναι πολύ πίσω για να τη διαβάσετε:p)

1η σπερματεγχυση= εγκυμοσύνη,  παλινδρομη απόθεση

2η σπερματεγχυση = αποτυχία 

1η εξωσωματική (2 εμβρυα) = εγκυμοσυνη, παλινδρομη

Αλλάζω γιατρό βρίσκω τα προβλήματα των παλινδρομων και πάμε με προεμφυτευτικο έλεγχο

1η εξωσωματικη= 1 έμβρυο ο γιος μου που έκλεισε τα 4 πριν λίγες μέρες

2η εξωσωματική = κανένα φυσιολογικό έμβρυο

3η εξωσωματική = 2φυσιολογικα έμβρυα, έβαλα το 1 και βγήκε η κόρη μου...

Άρα όπως λένε πολλοί και σε μένα βγήκε. Με 1 καλό έμβρυο μπορεί να γίνεις μανούλα 

 

Καλά είμαι γενικά πολύ τρέξιμο.  Εσύ? Μεγαλώσατε πολυυυυυ. Τι έχεις κάνει εσύ? Προσπάθησες για αδερφάκι? Πως περνάτε? Εμένα ο μικρός πάει προνηπιο φέτος το πιστεύεις? πως πέρασαν τόσα χρόνια.  Η μικρή σχεδόν 17 μηνών τερατακι τρελό. 

Καιιιιι λέμε μέσα στο χειμώνα να κάνουμε την εμβρυομεταφορα του εμβρύου που έχουμε φυλαξει

Θα τρελαθώ!!! Προνήπια;;;; Μα, ποτέ μεγαλώνουν;;; Και ακολουθεί και η μικρή. Ωωωω ευχή μου να στεριώσει και το μικρό αδερφάκι!!! Ναι, μεγάλωσε το ταρζανακι. Τώρα θα ξεκινήσουμε δεύτερη προσπάθεια, για αδερφάκι. Μακάρι να έχω την τύχη της πρώτης φοράς. Σου στέλνω πμ.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elmira είπε:

Χθες ωοληψια σήμερα δεν είχε γονιμοποίηθει μου είπαν να πάρω αύριο μηοως έχει αλλάξει κάτι με μικρή πιθανότητα. Έχει συμβεί σε καμία να είχε γονιμοποίηση καθυστερημένα σε εξωσωματικη κ να πήγε καλά? 

Καλησπέρα. Έχει τύχει σε εμένα να έχω βάλει δυο για γονιμοποίηση και την επόμενη να έχει γονιμοποιηθεί το ένα. Μου είπαν ότι θα άφηναν και το άλλο μήπως και προχωρήσει. Τρεις μέρες μετά με πήραν τηλ ότι ειχα δυο πολύ καλά έμβρυα. Δυστυχώς δεν πέτυχε η ετ με κανένα από τα δυο αλλά μπορεί αύριο να έχεις καλά νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elmira είπε:

Χθες ωοληψια σήμερα δεν είχε γονιμοποίηθει μου είπαν να πάρω αύριο μηοως έχει αλλάξει κάτι με μικρή πιθανότητα. Έχει συμβεί σε καμία να είχε γονιμοποίηση καθυστερημένα σε εξωσωματικη κ να πήγε καλά? 

έχω ακούσει κάτι παρόμοιο αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σου ευχομαι τα καλυτερα, δυναμη και υπομονη <3

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Βρε κορίτσι έχω πάθει σοκ με την ιστορία σου... Μα πόσο μ@λ@κ@ς Θεέ μου! Κοίταξε μόνο μπροστά και με το καλό να έρθει το μωρό σου

Καλημέρα palmoira, και που να την παρακολουθούσες από την αρχή.. τα έγραφα εδώ στο φόρουμ κ όλα τα κορίτσια είχαν σοκαριστεί. 

Πραγματικά όλα μου φαίνονται άγνωστα εις διπλούν πλέον, ελπίζω να τα καταφέρω και πρώτα απ’ όλα ελπίζω ο μπέμπης να είναι γερός κ να διώξει όλη την πίκρα που έχω μέσα μου από αυτόν το γελοίο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...