Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Marlina είπε:

Εγώ έχω κανει 2 φορες ελαστογραφια στήθους πριν τις διέγερσης και μου είχε πει ο γιατρός - ακτινολόγος οτι επιτρέπετε και σε εγκυμοσύνη. Αλλά για μαστογραφία ο ίδιος μου είπε ότι γενικότερα δεν συστήνετε να κάνουν γυναίκες σε παραγωγική ηλικια μαστογραφία λόγω των ακτίνων. Καλό είναι να ρωτήσεις το γυναικολόγο  σου!

δεν περνουμε το ίδιο πρωτόκολλο ολες.Εγω salospir cyclacour και utrogestan ξεκίνησα  1η μέρα περιοδου. prolutex ξεκίνησα τη επόμενη μέρα μετα απο την ετ. Κορτιζόνη και αντιπυκτικες αμέσως μετά τη θετική χοριακη. Πρέπει να τον βρεις να τον ρωτήσεις.. 

Και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση δυσκολευομαι να το πιστεψω! Και εγω την Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο!!

Αααα είμαστε μαζί. Τι καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Maria.28 είπε:

Να σας ρωτησω ρε κοριτσια. Επειδη εφυγα απ τον γιατρο κ άρχισε να μου γραφει ποια φαρμακα θα αρχισω να παιρνω κ καθε ποτε, αλλα χωρις να μου πει πότε ξεκιναω. Ουτε το γραψε που νομιζα... Υποθετω απο αυριο για να μην ειπε τιποτα. Αλλα τωρα εχει κοσμο δεν το σηκωνει το τηλ. Οσες κανατε ενέσεις κ prolutex και αντιπηκτικες + κορτιζονη και vasclor κρεμα, utrogestan, salospir.  Ολο το πακετο τελοσπαντων τα ξεκινησατε περιπου 5,6 μερες πριν την ετ ετσι δεν ειναι??? Για βλαστοκυστη εννοω. Την Πεμπτη μου είπε θα γινει η ετ. Λογικα αυριο να τα ξεκινησω πρεπει... Πιστευω να με παρει το βραδυ πίσω τηλεφωνο να ρωτησω.... 

Παίζει σημαντικό ρόλο το πότε ακριβώς θα ξεκινήσεις τι. Να επιμείνεις να μιλήσεις μαζί του ή με τη μαία. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Maria.28 said:

Κ εγω την αλλη βδομαδα εχω ετ μία βλαστοκυστη θα βαλω. Εμενα μου τα κατεψυξαν χωρις να συζητησουμε τίποτα. Ενα ηθελα κ εγω να μεταφερω το ηξερε ο γιατρός οκ. Αλλα απο τις 7 βλαστοκυστες μου κατεψυξαν τα 3 μονά και δύο διπλά. Τι γινεται σε περίπτωση που δεν θελεις να βαλεις 2 αλλα εχουν καταψυχθει ετσι αληθεια??? 

Μπορούν να αποψυχθούν και να καταψυχθούν ξανά. Εμείς την 1η φορά είχαμε αποψύξει 3 έμβρυα 3ων ημερών, έφτασαν βλαστοκύστες και τα 3 και μεταφέραμε τα 2. Ρώτησα τότε τον γιατρό και την εμβρυολόγο που ήταν μαζί αν θα χρειαστεί να το πετάξουμε το 3ο και μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα. Πιθανότατα βέβαια να χάνουν μέρος της δυναμικής τους αλλά αν είναι ήδη πολύ καλές βλαστοκύστες να μην έχεις θέμα να τα χάσεις.

 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marina_86 είπε:

Πρέπει να επιμείνεις να τον βρεις στο τηλέφωνο για να σου πει ακριβώς πότε πρέπει να τα ξεκινήσεις και τι ώρα να παίρνεις το καθένα. Λογικά αύριο θα ξεκινήσεις την προγεστερόνη, αλλά ρωτησε για σίγουρα και ρώτησε και για τα άλλα (κορτιζόνη κτλ).

Utrogestan την 1η μέρα της περιόδου; Μάλλον κάποιο άλλο φάρμακο ξεκίνησες την 1η μέρα. Το λέω γιατί το utrogestan είναι προγεστερόνη και έχει να κάνει με το παράθυρο εμφύτευσης. 

Καλό πρώτο υπέρηχο!!!❤️

Ναι εχετε δικιο ολες.Δεν εχουμε ολες το ιδιο πρωτόκολλο. Εννοείται πρέπει να τον βρω... Εγω θα τα ξεκινησω ολα την ιδια μερα αυτο το θυμαμαι, οπότε αυριο μαζι με προγεστερονη κτλπ. Τέλος πάντων θα ξαναπαρω τηλεφωνο να σιγουρευτώ γιατι με επιασε ταραχη τωρα. 

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπορούν να αποψυχθούν και να καταψυχθούν ξανά. Εμείς την 1η φορά είχαμε αποψύξει 3 έμβρυα 3ων ημερών, έφτασαν βλαστοκύστες και τα 3 και μεταφέραμε τα 2. Ρώτησα τότε τον γιατρό και την εμβρυολόγο που ήταν μαζί αν θα χρειαστεί να το πετάξουμε το 3ο και μου είπαν να μην ανησυχώ καθόλου, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα. Πιθανότατα βέβαια να χάνουν μέρος της δυναμικής τους αλλά αν είναι ήδη πολύ καλές βλαστοκύστες να μην έχεις θέμα να τα χάσεις.

 

Οποτε μπορει κ να γίνεται.... Τα ειχατε ολα μαζι δηλαδη κ τα τρια σε μια καψουλα? Κ τα ξεχωριζουν κ μετα την καταψυξη δηλαδη, ωραια.. Καλη πληροφορία!! Σ ευχαριστώ! Εύχομαι μην χρειαστεί να φτασω στην τέταρτη προσπαθεια βεβαια για να σκεφτομαι τα διπλα αυτα εμβρυακια. (γιατι εχω τρια μονά το λεω) 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Maria.28 said:

Οποτε μπορει κ να γίνεται.... Τα ειχατε ολα μαζι δηλαδη κ τα τρια σε μια καψουλα? Κ τα ξεχωριζουν κ μετα την καταψυξη δηλαδη, ωραια.. Καλη πληροφορία!! Σ ευχαριστώ! Εύχομαι μην χρειαστεί να φτασω στην τέταρτη προσπαθεια βεβαια για να σκεφτομαι τα διπλα αυτα εμβρυακια. (γιατι εχω τρια μονά το λεω) 

Λογικά ήταν 2 + 1 γιατί ήταν από 2 ωοληψίες. Δεν γινόταν όμως να αφήσουμε κάποιο γιατί δεν ξέραμε αν θα φτάσουν όλα σε βλαστοκύστες και έπρεπε να κάνουμε την ετ 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κ εγω την αλλη βδομαδα εχω ετ μία βλαστοκυστη θα βαλω. Εμενα μου τα κατεψυξαν χωρις να συζητησουμε τίποτα. Ενα ηθελα κ εγω να μεταφερω το ηξερε ο γιατρός οκ. Αλλα απο τις 7 βλαστοκυστες μου κατεψυξαν τα 3 μονά και δύο διπλά. Τι γινεται σε περίπτωση που δεν θελεις να βαλεις 2 αλλα εχουν καταψυχθει ετσι αληθεια??? 

Αποψύχονται, εμφυτεύεται η μια βλαστοκύστη και κρίνουν οι εμβρυολόγοι εάν μπορεί να ξανά καταψυχθεί η βλαστοκύστη που απομένει.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Αποψύχονται, εμφυτεύεται η μια βλαστοκύστη και κρίνουν οι εμβρυολόγοι εάν μπορεί να ξανά καταψυχθεί η βλαστοκύστη που απομένει.

Ευχαριστώ πολυ και @kateriiina25 με καλύψατε κορίτσια κατάλαβα, υπάρχει ρίσκο να το κάνεις κ αυτο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου πηγα χθες υπερηχο και ειδαμε το εμβρυακι μου ειπε οτι ειναι μια χαρα εχει παρει πολυ καλη θεση και χτυπουσε η καρδουλα αλλα δεν μπορεσαμε να την ακουσουμε χθες αλλα αναβοσβηνε ενα φωτακι!!αντε να περασουν οι μερες να παω για το 2 να δουμε ποσο μεγαλωνει.ειμαι πολυ χαρουμενη και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας..

Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Όταν κάναμε διέγερση, παίρνατε κανονικά το χάπι για θυρεοειδή ; ( όσες περνάτε φυσικά … ) Εγώ παίρνω Τ4 και το παίρνω κανονικά , κάνω κ την ενεσουλα μου ταυτόχρονα ..

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Penny33 είπε:

Τι κάνεις πώς είσαι ζουζούνα ? 

 

18 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Ωχ! Μη μου λες τετοια! Εγω εχω τον πρωτο υπερηχο την τεταρτη! Και εγω χωρις κανενα συμπτωμα!τελευταια χοριακη τη δευτερα Που ηταν μια χαρα!

Συγχαρητήρια κοριτσια!!!!! Με το καλο:wub: Μην ανησυχείτε καθολου. Κ εγω κανένα σύμπτωμα δεν είχα και τώρα είμαι 9 εβδομάδων.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Όταν κάναμε διέγερση, παίρνατε κανονικά το χάπι για θυρεοειδή ; ( όσες περνάτε φυσικά … ) Εγώ παίρνω Τ4 και το παίρνω κανονικά , κάνω κ την ενεσουλα μου ταυτόχρονα ..

Καλημέρα κορίτσι! Ναι κανονικα το παίρνεις δεν το σταματας επειδη παίρνεις ορμόνες..απλα παρακολουθησε το κ αυτο αφου θα σου γραφει συχνα ο γυναικολόγος ορμονολογικες ζητα κ αυτα καμια φορα. Θα κανεις στον ιδιο κυκλο εμβρυομεταφορα με φρεσκα η σε αλλη κυκλο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maria.28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ναι κανονικα το παίρνεις δεν το σταματας επειδη παίρνεις ορμόνες..απλα παρακολουθησε το κ αυτο αφου θα σου γραφει συχνα ο γυναικολόγος ορμονολογικες ζητα κ αυτα καμια φορα. Θα κανεις στον ιδιο κυκλο εμβρυομεταφορα με φρεσκα η σε αλλη κυκλο? 

Πηρα και το γιατρό για επιβεβαίωση γιατί δεν το είχαμε αναφέρει αν το σταματάω η όχι κ αγχώθηκα μη κάνω κάτι λάθος … Μου είπε το συνεχίζουμε κανονικά..είχα κάνει εξέταση πριν 2 εβδομάδες περίπου , μου είχε ζητήσει ο ίδιος ..

Ειμαι στη δεύτερη μέρα διέγερσης και εμβρυομεταφορα είπαμε θα κάνουμε στον επόμενο κύκλο με βλαστοκύστη 5 ημερών για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες .. υπολογίζω για μέσα Νοεμβρίου δηλαδή! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , minnie26 είπε:

Πηρα και το γιατρό για επιβεβαίωση γιατί δεν το είχαμε αναφέρει αν το σταματάω η όχι κ αγχώθηκα μη κάνω κάτι λάθος … Μου είπε το συνεχίζουμε κανονικά..είχα κάνει εξέταση πριν 2 εβδομάδες περίπου , μου είχε ζητήσει ο ίδιος ..

Ειμαι στη δεύτερη μέρα διέγερσης και εμβρυομεταφορα είπαμε θα κάνουμε στον επόμενο κύκλο με βλαστοκύστη 5 ημερών για να ηρεμήσουν οι ωοθήκες .. υπολογίζω για μέσα Νοεμβρίου δηλαδή! 

Ενταξει τοτε θα τον τσεκαρεις τοτε παλι τον θυρεοειδή πριν τα φαρμακα για την ετ για να εισαι σιγουρη, λογικα θα στο ζητήσει κ ο γυναικολόγος. Αλλα μην το σκεφτεσαι καθόλου αν δεν εχεις μεγαλο πρόβλημα με θυρεοειδή, με το χαπι θα εισαι οκ σιγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Ενταξει τοτε θα τον τσεκαρεις τοτε παλι τον θυρεοειδή πριν τα φαρμακα για την ετ για να εισαι σιγουρη, λογικα θα στο ζητήσει κ ο γυναικολόγος. Αλλα μην το σκεφτεσαι καθόλου αν δεν εχεις μεγαλο πρόβλημα με θυρεοειδή, με το χαπι θα εισαι οκ σιγουρα. 

Δεν έχω θέμα με το θυρεοειδή .. απλά θελουμε να έχουμε μια σταθερή τιμή ! Όποτε όλα καλά … αλλά σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Εγώ έχω κανει 2 φορες ελαστογραφια στήθους πριν τις διέγερσης και μου είχε πει ο γιατρός - ακτινολόγος οτι επιτρέπετε και σε εγκυμοσύνη. Αλλά για μαστογραφία ο ίδιος μου είπε ότι γενικότερα δεν συστήνετε να κάνουν γυναίκες σε παραγωγική ηλικια μαστογραφία λόγω των ακτίνων. Καλό είναι να ρωτήσεις το γυναικολόγο  σου!

δεν περνουμε το ίδιο πρωτόκολλο ολες.Εγω salospir cyclacour και utrogestan ξεκίνησα  1η μέρα περιοδου. prolutex ξεκίνησα τη επόμενη μέρα μετα απο την ετ. Κορτιζόνη και αντιπυκτικες αμέσως μετά τη θετική χοριακη. Πρέπει να τον βρεις να τον ρωτήσεις.. 

Και εγώ στην ίδια ακριβώς φάση δυσκολευομαι να το πιστεψω! Και εγω την Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο!!

Ευχαριστώ. Θα τον ρώτησω ,τώρα με έπιασε και εμένα ..χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...