Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Popi32 είπε:

Καλημέρα είμαι καινούργια στο φόρουμ και έχω και εγώ την ιστορία μου με την εξωσωματική 

Είναι η Τρίτη μου προσπάθεια και εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστεων , είμαι στην 7η μέρα με καφέ εκκρίσεις πολύ λίγες σχεδόν σταγόνα σταγόνα που μια σταματάνε μια ξαναβγαίνουν , χοριακη έχω να κάνω στις 17/10 αλλά έχω μεγάλο φόβο 

Να σας πω πως οι άλλες 2 μου προσπάθειες ήταν με θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν προχωρισε η εγκυμοσύνη , δεν ξέρω αν το βλέπει κάποιος απλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω 

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω το καφέ σ' αυτή τη φάση είναι πολύ καλό σημάδι! Και το γεγονός ότι έχεις κάνει κι άλλες προσπάθειες με θετικό αποτέλεσμα δίνει ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες να έχει πάει καλά και μάλιστα να προχωρήσει αισίως μέχρι τέλους, γιατί τι στο καλό, θα το πετύχετε το καλό το έμβρυο, δεν υπάρχει περίπτωση! Πολύ καλή επιτυχία αύριο στη χοριακή σου!!! Περιμένουμε τα νέα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , minnie26 είπε:

Πηρα πάντως τηλέφωνο και το γιατρό .. δεν άντεχα ! Χαλάρωσα λιγάκι κ μόνο που μιλήσαμε ..μ είπε ότι συμβαίνει στις περισσότερες γυναίκες αυτό και είναι φυσιολογικό..απ τη στιγμή που είδαμε ότι όλα είναι καλά απλά θα περιμένω καιθα έρθει! Σε ευχαριστώ πολύ , πολύ!!! Και σε σένα ότι στάδιο και αν βρίσκεσαι εύχομαι όλα να είναι καλά !!!

Ηθελες να το ακουσεις απ τον γιατρο για να ηρεμησεις, καλα εκανες. Εγω την αλλη βδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα, σ ευχαριστω πολυ!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , happiness79 είπε:

6 βλαστοκύστες ΑΑ!!! Ουάουυυυ!!! Τι ωραία νέα!!! Επιτέλους να ξενοιάσεις με τις ωοληψίες και είναι η ώρα να πάνε όλα τέλεια στην επόμενη ετ! Αυτό πάλι με την υδροσάλπιγγα τι στο καλό, από πού προέκυψε?? Ωχου... Ελπίζω να μη χρειαστεί να τις βγάλεις... Να χαρείς όμως για τα εμβρυάκια σου!!! Και θα δεις πώς θα πάει το άλλο θέμα που προέκυψε. 

Πωπω τι αριθμός είναι αυτός καλέ!!! Συγχαρητήρια! Καλές γονιμοποιήσεις!!!

Χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Εμένα μου εστάλησαν ήδη τ´αποτελέσματα και μου έστειλαν και άμεσα απ την κλινική. Έκανα της μίας ώρας μόνο, (ήπια την αηδία και περίμενα μια ώρα) και βγήκε 137. Το ανώτατο όριο μου είπε η νοσοκόμα είναι 130 και θα πρέπει να κανω την τρίωρη καμπύλη. Δεν ξέρω αν πρέπει ν ανησυχώ ή όχι.. 
ελπίζω τα δικά σου να είναι τα επιθυμητά καλή μου ♥️

Αγαπημένη μου ♥️ Θα ρωτήσω, ναι! Υπάρχει περίπτωση να δω καμία σας στα μαθήματα δλδ;; WOW!! Γι αυτό και μόνο θα τα παρακολουθήσω, στην ανάγκη θα ξυπνάω τ αξημέρωτα :P

Εσυ τι έκανες με το ζάχαρό σου; Τι σου πρότεινε ο γιατρός;;

Χαχα! Ε όχι καλέ, μη χάσεις τον ύπνο σου από τώρα!!! Στα μαθήματα γυμναστικής (αν κάνεις) λογικά εμένα θα με δεις! Στα μαθήματα προετοιμασίας γονεϊκότητας δεν ξέρω, γιατί έχουν πολλά τμήματα και μάλλον θα σε βάλουν σε επόμενο κύκλο, γιατί εμείς έχουμε ξεκινήσει ήδη. 

Σήμερα πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι εφόσον οι τιμές μου είναι εντός ορίων δε μιλάμε για διαβήτη κύησης τώρα, θα το παρακολουθήσουμε βέβαια γιατί είμαι πολύ κοντά στο όριο. Από αύριο και για μια βδομάδα ξεκινάω μετρήσεις και στη βδομάδα πάνω θα έχουμε βγάλει συμπέρασμα. Με καθησύχασε όμως πάρα πολύ, λέγοντάς μου ότι ακόμα κι αν χρειαστεί να κάνω ινσουλίνες, ότι δεν περνάνε στο μωρό, ίσα ίσα που το προστατεύουν. Κι αυτό που φοβόμουν ότι υπάρχει περίπτωση να έχει αυξημένες πιθανότητες για εμφάνιση παιδικού διαβήτη, μου είπε ότι δεν ισχύει. Μερικές επισημάνσεις για τη διατροφή μου έκανε, που τα περισσότερα τα τηρώ ήδη και να περπατάω πιο συστηματικά μου είπε. Θα δούμε τι θα δούμε!

Καλά αποτελέσματα και στην επόμενη καμπύλη που θα κάνεις, ελπίζω να μην είναι τίποτα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ηθελες να το ακουσεις απ τον γιατρο για να ηρεμησεις, καλα εκανες. Εγω την αλλη βδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα, σ ευχαριστω πολυ!! 

Είναι αλλιώς όταν μιλάς με το γιατρό..νιώθεις άλλη ασφάλεια ! Απ ότι βλέπω άρχισε σιγά σιγά να έρχεται η ροη..όποτε τ πρωί θα είμαι κανονικά! Με το καλό σου εύχομαι!!! Ένα θα βάλετε η δυο; Είναι η πρώτη σου φορά ; Και σε πιο κέντρο είσαι; Αχ, σε βομβάρδισα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια χθες έκανα την πρώτη μου ετ!  1 βλαστοκυστη 5 ημερων.Μέχρι κ σήμερα έχω πονακια στη κοιλια , αυτό μόνο . Οσες είχατε θετική χοριακη ,είχατε συμπτώματα? Και αν τι?

Ωραία, καλοστέργιωτη να είναι!!! Αχ είναι βασανιστικές οι μέρες αναμονής μετά την ετ και είναι δύσκολο να μην ψάχνεις για συμπτώματα, το ξέρω. Όμως πραγματικά δεν μπορείς να βασιστείς σε συμπτώματα είτε υπάρχουν είτε όχι. Προσπάθησε να κρατάς τα πόδια σου ζεστά, να τρως ζεστά φαγητά, αβοκάντο και ανανά, μερικά τιπς που βοηθούν στην εμφύτευση! Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , happiness79 είπε:

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω το καφέ σ' αυτή τη φάση είναι πολύ καλό σημάδι! Και το γεγονός ότι έχεις κάνει κι άλλες προσπάθειες με θετικό αποτέλεσμα δίνει ακόμα μεγαλύτερες πιθανότητες να έχει πάει καλά και μάλιστα να προχωρήσει αισίως μέχρι τέλους, γιατί τι στο καλό, θα το πετύχετε το καλό το έμβρυο, δεν υπάρχει περίπτωση! Πολύ καλή επιτυχία αύριο στη χοριακή σου!!! Περιμένουμε τα νέα σου!

Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια κορίτσια εύχομαι να έχω θετικό αποτελέσμα

θα σας ενημερωσω σίγουρα !!! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω τα έχω κάνει όλα κυριολεκτικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , minnie26 είπε:

Είναι αλλιώς όταν μιλάς με το γιατρό..νιώθεις άλλη ασφάλεια ! Απ ότι βλέπω άρχισε σιγά σιγά να έρχεται η ροη..όποτε τ πρωί θα είμαι κανονικά! Με το καλό σου εύχομαι!!! Ένα θα βάλετε η δυο; Είναι η πρώτη σου φορά ; Και σε πιο κέντρο είσαι; Αχ, σε βομβάρδισα!

Ισχυει αυτο κ εγω οταν βλέπω τον γιατρό νιωθω καλύτερα. Αντε ωραια μεχρι αυριο θα κατεβει το αιμα.. Μία βλαστοκυστη θα βαλω κ ναι ειναι η πρωτη φορα, επιτελους μετα απο σχεδον ενα χρονο εφτασα σε αυτο το σταδιο! Στο Assisting Nature που ειναι μεσα στο Ιασω της Λαρισας ειμαι. 

πρίν από 29 λεπτά , Popi32 είπε:

Ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια κορίτσια εύχομαι να έχω θετικό αποτελέσμα

θα σας ενημερωσω σίγουρα !!! Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω τα έχω κάνει όλα κυριολεκτικά 

Καλη επιτυχία Πόπη μια θετικη χοριακη κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι να ειναι η τυχερη σου!!!

2 ώρες πρίν, Reni είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την ψυχή μου...μην ψάχνεις για συμπτώματα...όλα αυτά δημιουργούνται από τις τόσες ορμόνες που παίρνουμε. Είχα 4 αποτυχημένες ετ κ κάθε φορά πόναγα. Όταν έκανα την 5 μου προσπάθεια κ πάλι πόναγα πολύ κ έλεγα ότι πάλι δεν έγινε τίποτα...σήμερα έχω να σου πω πως μπαίνω στον έκτο κ περιμένω 2 κοριτσάκια... 

Συγχαρητήρια! Με το καλο τα κοριτσακια σου!!! Να πάνε ολα τελεια! 

Να σε ρωτησω? Αν θελεις μου απαντας βεβαια δεν θελω να φερνω καμια σε δυσκολη θεση. Μετα τις 4 προσπάθειες χωρις θετικο αποτέλεσμα, εμαθες αν εφταιγε κατι??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ισχυει αυτο κ εγω οταν βλέπω τον γιατρό νιωθω καλύτερα. Αντε ωραια μεχρι αυριο θα κατεβει το αιμα.. Μία βλαστοκυστη θα βαλω κ ναι ειναι η πρωτη φορα, επιτελους μετα απο σχεδον ενα χρονο εφτασα σε αυτο το σταδιο! Στο Assisting Nature που ειναι μεσα στο Ιασω της Λαρισας ειμαι. 

Καλη επιτυχία Πόπη μια θετικη χοριακη κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι να ειναι η τυχερη σου!!!

Συγχαρητήρια! Με το καλο τα κοριτσακια σου!!! Να πάνε ολα τελεια! 

Να σε ρωτησω? Αν θελεις μου απαντας βεβαια δεν θελω να φερνω καμια σε δυσκολη θεση. Μετα τις 4 προσπάθειες χωρις θετικο αποτέλεσμα, εμαθες αν εφταιγε κατι??? 

Με το καλό , με το καλό όλα να πάνε καλά !!! Άντε να παίρνουμε κ εμείς σειρά σιγά σιγά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Maria.28 said:

Ισχυει αυτο κ εγω οταν βλέπω τον γιατρό νιωθω καλύτερα. Αντε ωραια μεχρι αυριο θα κατεβει το αιμα.. Μία βλαστοκυστη θα βαλω κ ναι ειναι η πρωτη φορα, επιτελους μετα απο σχεδον ενα χρονο εφτασα σε αυτο το σταδιο! Στο Assisting Nature που ειναι μεσα στο Ιασω της Λαρισας ειμαι. 

Καλη επιτυχία Πόπη μια θετικη χοριακη κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι να ειναι η τυχερη σου!!!

Συγχαρητήρια! Με το καλο τα κοριτσακια σου!!! Να πάνε ολα τελεια! 

Να σε ρωτησω? Αν θελεις μου απαντας βεβαια δεν θελω να φερνω καμια σε δυσκολη θεση. Μετα τις 4 προσπάθειες χωρις θετικο αποτέλεσμα, εμαθες αν εφταιγε κατι??? 

Δε με φέρνεις σε καμία δύσκολη θέση. Εδώ είμαστε γισ να βοηθάει η μια την άλλη. Λοιπόν τις πρώτες μου δυο προσπάθειες τις έκανα σε ένα κέντρο που μου έλεγαν ότι σίγουρα θα πετύχω με την πρώτη κ μάλιστα μου είδαν 85% επιτυχία. Κ στις δύο αποτυχίες μου είπαν ότι απλά δεν έκατσε. Σηκώθηκα κ έφυγα κ πήγα στον καλύτερο γιατρό αλλά κ άνθρωπο που υπάρχει τον κύριο σφακ. Αφού έκανα κ εκεί άλλες 2 αποτυχημένες προσπάθειες μου είπε να κάνουμε prp ωοθηκών κ μόλις το έκανα έμεινα αμέσως. Το πρόβλημα ξεκίνησε από κακό σπέρμα συζύγου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria.28 είπε:

Καλα αποτελεσματα Ισιδα!!! Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! Δεν ξερω απο συμπτωματα δεν το εχω ζησει, την αλλη βδομάδα θα κανω κ εγω πρωτη ετ! Κ εγω μια βλαστοκυστη θα βαλω. Σε ποσες μερες σου ειπε για χοριακη? 

Καλησπερα κοριτσι μου εγω δεν ειχα σχεδον καθολου συμπτωματα περα απο κανενα μικρο τσιμπηματακι κ μια αισθηση βαρους μεχρι και 2 μερες πριν τη χοριακη που ειχα πολυ ηπια πονακια.φαντασου οτι το στηθος μου ουτε ειχε πρηστει ουτε πονουσε καθολου.αρχισε γυρω στις 3 με 4 μερες μετα τη χοριακη να με ποναει και μεχρι σημερα ουσιαστικα το στηθος εχω μονο και την αισθηση βαρους χαμηλα.Αα επισης ειχα σταθερα 37,3 δεκατα.Ευχομαι να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Reni είπε:

Δε με φέρνεις σε καμία δύσκολη θέση. Εδώ είμαστε γισ να βοηθάει η μια την άλλη. Λοιπόν τις πρώτες μου δυο προσπάθειες τις έκανα σε ένα κέντρο που μου έλεγαν ότι σίγουρα θα πετύχω με την πρώτη κ μάλιστα μου είδαν 85% επιτυχία. Κ στις δύο αποτυχίες μου είπαν ότι απλά δεν έκατσε. Σηκώθηκα κ έφυγα κ πήγα στον καλύτερο γιατρό αλλά κ άνθρωπο που υπάρχει τον κύριο σφακ. Αφού έκανα κ εκεί άλλες 2 αποτυχημένες προσπάθειες μου είπε να κάνουμε prp ωοθηκών κ μόλις το έκανα έμεινα αμέσως. Το πρόβλημα ξεκίνησε από κακό σπέρμα συζύγου. 

Καταλαβα... Ο επιμένων νικά! Ευτυχως υπάρχουν κ πολυ καλοι γιατροί! Καλο υπολοιπο εγκυμοσύνης να εχεις με το καλο οι μπεμπουλες σου! 

πρίν από 57 λεπτά , Πεγκούλα! είπε:

 

Αληθεια????! Αρα καλο team εμβρυολογων! Συγχαρητηρια κοπελα μου!!!Ειμαι στον Γκεk.. νομιζω υπεύθυνος του τμήματος ειναι, αλλα πηγαινω στο ιατρειο του εξω μόνο, στο Ιασω πηγα μονο για ωοληψια κ τωρα θα παω για μεταφορα. Μακαρι να εχω την ιδια τυχη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου εγω δεν ειχα σχεδον καθολου συμπτωματα περα απο κανενα μικρο τσιμπηματακι κ μια αισθηση βαρους μεχρι και 2 μερες πριν τη χοριακη που ειχα πολυ ηπια πονακια.φαντασου οτι το στηθος μου ουτε ειχε πρηστει ουτε πονουσε καθολου.αρχισε γυρω στις 3 με 4 μερες μετα τη χοριακη να με ποναει και μεχρι σημερα ουσιαστικα το στηθος εχω μονο και την αισθηση βαρους χαμηλα.Αα επισης ειχα σταθερα 37,3 δεκατα.Ευχομαι να πανε ολα καλα

Μαλλον για την @Ίσιδα πηγαινει αυτη η απάντηση. Αλλα σε λιγο καιρο μπορεί να εχω την ιδια απορια δεν πειραζει! :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Reni είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ....Κ μια συμβουλή μην κάτσεις όλες τις μέρες μέσα σε ένα σπίτι...να βγαίνεις έξω...χαλαρά ναι μεν αλλά να βγαίνεις...όσο είσαι μέσα το μυαλό σου είναι συνέχεια στην όλη κατάσταση...Κ αυτό δεν πρέπει.εγω την τελευταία φορά έκατσα μόνο 3 μέρες κ μετά ήμουν συνέχεια έξω, μέχρι κ σε γάμο πήγα κ χόρευα...η ψυχολογία σε αυτές τις καταστάσεις είναι το παν.

Συχαριστώ πολύ!  αύριο Τρίτη μέρα θα πάω 6 ώρες δουλειά, κάνω καθιστική δουλειά οπότε αποφάσισα να πάω για να ξεφεύγω κιόλας! Νομίζω ότι αν κάτσω κιαλλο μέσα θα πάθω εμμονή με το θέμα 

πρίν από 34 λεπτά , Maria.28 είπε:

Μαλλον για την @Ίσιδα πηγαινει αυτη η απάντηση. Αλλα σε λιγο καιρο μπορεί να εχω την ιδια απορια δεν πειραζει! :razz:

Συχαριστώ πολύ @Jamie να έχεις κ εσύ μια όμορφη εγκυμοσύνη!

3 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλή επιτυχία, μια και τυχερή να είναι. Ξέχνα τα συμπτώματα σε αυτή τη φάση, δεν έχουν καμία σημασία 

Συχαριστώ πολύ! Πολύ ωραίο αυτό που είπες...μια και τυχερή!!! :)

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ωραία, καλοστέργιωτη να είναι!!! Αχ είναι βασανιστικές οι μέρες αναμονής μετά την ετ και είναι δύσκολο να μην ψάχνεις για συμπτώματα, το ξέρω. Όμως πραγματικά δεν μπορείς να βασιστείς σε συμπτώματα είτε υπάρχουν είτε όχι. Προσπάθησε να κρατάς τα πόδια σου ζεστά, να τρως ζεστά φαγητά, αβοκάντο και ανανά, μερικά τιπς που βοηθούν στην εμφύτευση! Καλή επιτυχία!!!

Συχαριστώ πολύ! Ναι θα τα ακολουθήσω αυτά!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...