Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια! Έχω πολύ καιρό να γράψω.. σας διαβάζω πού και πού αλλά έχω χάσει πολλές σελίδες. Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες που διάβασα και καλή συνέχεια σε όσα κορίτσια έχουν ξεκινήσει τις προσπάθειες πάλι. Εγώ είμαι ακόμα σε αναμονή. Προσπαθώ να το διαχειριστώ μέχρι να περάσω πάλι επιτροπή σε λίγες μέρες. Με έχει πιάσει και ένα άγχος ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά εκεί και να ζητήσουν κάτι που δεν έχω, δε ξέρω. Επίσης κοιτάω τις μέρες και βλέπω ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος εκείνες τις μέρες που περνάω επιτροπή και να μην προλάβω τον επόμενο κύκλο. Πού να φανταζόμουν τέτοια αναμονή τον Ιούνιο όταν είπαμε να κάνουμε μία παύση πριν συνεχίσουμε..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Ria_ είπε:

Δεν έλεγα κάτι άλλο ,μόλις με πήραν ! Εχουν προχωρήσει και τα 17 στη 2η μέρα !!!!!!!

Τώρα θα έχουμε το τελικό αποτέλεσμα δευτερα-τριτη ,αλλά θα με πάρει Δευτέρα είπε !!! 

Τέλεια !! Εύχομαι όλα να γίνουν βλαστοκυστες !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα ! Εγώ έκανα πριν 4 μέρες πρώτη φορά εμβρυομεταφορα και έβαλα μια βλαστοκύστη 5 ημερών . Δεν έχω κανένα πρόβλημα υγείας και είναι και ψηλή (δηλαδή θα μπορούσα σωματικά να στηρίξω δίδυμη κύηση ) όμως ο γιατρός μου , πρότεινε να βακουμε μια βλαστοκύστη . Γενικά στο εξωτερικό όλο και περισσότερες χώρες προτείνουν και σε κάποιες είναι και υποχρεωτικό πριν τα 40 να είναι μια βλαστοκύστη . Η εγκυμοσύνη δίδυμης κύησης είναι υψηλού κινδύνου . Δυο φίλες μου που γέννησαν δίδυμα από εξωσωματικη πρόσφατα , χρειάστηκε από την αρχή να μείνουν Σπιτι μέχρι τέλους . Θέλει παρά πολύ προσοχή και έχει και μεγάλη επικινδυνότητα. Όποτε και εγώ προτίμησα να ακολουθήσω τη συμβουλή του γιατρού και να κάνω με μια βλαστοκύστη . Βέβαια αν δεν πετύχει αυτή , οι επόμενες επιλογές μου είναι πάλι να κάνω ετ με μια βλαστοκύστη και μετά με δυο βλαστοκυστες, γιατί τις κατέφυγαν 1-1-2 , (επειδή η μια δεν ήταν πολύ καλή ποιότητας την κατέψυχαν διπλή 

Ελπίζω οι επόμενες επιλογές που λες να έρθουν μετά από χρόνια για το αδερφάκι. Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα ! Εγώ έκανα πριν 4 μέρες πρώτη φορά εμβρυομεταφορα και έβαλα μια βλαστοκύστη 5 ημερών . Δεν έχω κανένα πρόβλημα υγείας και είναι και ψηλή (δηλαδή θα μπορούσα σωματικά να στηρίξω δίδυμη κύηση ) όμως ο γιατρός μου , πρότεινε να βακουμε μια βλαστοκύστη . Γενικά στο εξωτερικό όλο και περισσότερες χώρες προτείνουν και σε κάποιες είναι και υποχρεωτικό πριν τα 40 να είναι μια βλαστοκύστη . Η εγκυμοσύνη δίδυμης κύησης είναι υψηλού κινδύνου . Δυο φίλες μου που γέννησαν δίδυμα από εξωσωματικη πρόσφατα , χρειάστηκε από την αρχή να μείνουν Σπιτι μέχρι τέλους . Θέλει παρά πολύ προσοχή και έχει και μεγάλη επικινδυνότητα. Όποτε και εγώ προτίμησα να ακολουθήσω τη συμβουλή του γιατρού και να κάνω με μια βλαστοκύστη . Βέβαια αν δεν πετύχει αυτή , οι επόμενες επιλογές μου είναι πάλι να κάνω ετ με μια βλαστοκύστη και μετά με δυο βλαστοκυστες, γιατί τις κατέφυγαν 1-1-2 , (επειδή η μια δεν ήταν πολύ καλή ποιότητας την κατέψυχαν διπλή 

Καλημερα!!! Καλη επιτυχια ευχομαι! Και εγω ετσι βλεπω να προχωραω...και βλεπουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα!! Σημερα εκανα τις ορμονολιγικες,πηρα και τα φαρμακα και περιμενω οδηγιες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις απαντησεις σας! Ο κυριος λογος που ειμαι τοσο διστακτικη ειναι οτι λογω αλλου θεματος που εχω θα με δυσκολεψει παρα πολυ η διδυμη κυηση...απο το κεντρο προτεινουν μεν 2,αλλα θα το δουμε οριστικα οταν φτασουν οι μερες...ο ορθοπαιδικος μου ομως δεν συνιστα διδυμη κυηση...για αυτο κ ειμαι λιγο μπερδεμενη! Οποτε ισως παμε στη λυση να μεταφερουμε αν χρειαστει περισσοτερες φορες απο 1 μονο...θα δουμε...κ παλι σας ευχαριστω!

Εγώ λόγω μονόκερης  μήτρας μεταφέρουμε πάντα 1 βλαστοκύστη.

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasoula88 είπε:

Καλημερα!!! Καλη επιτυχια ευχομαι! Και εγω ετσι βλεπω να προχωραω...και βλεπουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα!! Σημερα εκανα τις ορμονολιγικες,πηρα και τα φαρμακα και περιμενω οδηγιες!!

Κ εγω την αλλη βδομαδα εχω ετ μία βλαστοκυστη θα βαλω. Εμενα μου τα κατεψυξαν χωρις να συζητησουμε τίποτα. Ενα ηθελα κ εγω να μεταφερω το ηξερε ο γιατρός οκ. Αλλα απο τις 7 βλαστοκυστες μου κατεψυξαν τα 3 μονά και δύο διπλά. Τι γινεται σε περίπτωση που δεν θελεις να βαλεις 2 αλλα εχουν καταψυχθει ετσι αληθεια??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κ εγω την αλλη βδομαδα εχω ετ μία βλαστοκυστη θα βαλω. Εμενα μου τα κατεψυξαν χωρις να συζητησουμε τίποτα. Ενα ηθελα κ εγω να μεταφερω το ηξερε ο γιατρός οκ. Αλλα απο τις 7 βλαστοκυστες μου κατεψυξαν τα 3 μονά και δύο διπλά. Τι γινεται σε περίπτωση που δεν θελεις να βαλεις 2 αλλα εχουν καταψυχθει ετσι αληθεια??? 

Αναγκαστικά ξεπαγώνουν και τα δυο μαζί όποτε λογικά βάζεις δυο. Εκτός αν καταστρέψεις το ένα έμβρυο αλλά ποιος το κάνει αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια μου πηγα χθες υπερηχο και ειδαμε το εμβρυακι μου ειπε οτι ειναι μια χαρα εχει παρει πολυ καλη θεση και χτυπουσε η καρδουλα αλλα δεν μπορεσαμε να την ακουσουμε χθες αλλα αναβοσβηνε ενα φωτακι!!αντε να περασουν οι μερες να παω για το 2 να δουμε ποσο μεγαλωνει.ειμαι πολυ χαρουμενη και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας..

Συγχαρητήρια!!!  :x Ποσων εβδομάδων είσαι? Έχεις συμπτώματα? Εγώ έχω τον πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα αλλά ανησυχώ γτ δεν έχω κανένα συμπτωμα.. φοβάμαι μηπως έχει παλινδρομισει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marlina είπε:

Συγχαρητήρια!!!  :x Ποσων εβδομάδων είσαι? Έχεις συμπτώματα? Εγώ έχω τον πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα αλλά ανησυχώ γτ δεν έχω κανένα συμπτωμα.. φοβάμαι μηπως έχει παλινδρομισει..

Ωχ! Μη μου λες τετοια! Εγω εχω τον πρωτο υπερηχο την τεταρτη! Και εγω χωρις κανενα συμπτωμα!τελευταια χοριακη τη δευτερα Που ηταν μια χαρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αναγκαστικά ξεπαγώνουν και τα δυο μαζί όποτε λογικά βάζεις δυο. Εκτός αν καταστρέψεις το ένα έμβρυο αλλά ποιος το κάνει αυτό;;;

Ευχομαι να μην φτασω σ αυτο το δίλημμα. Οπότε δεν γινεται να χωριστουν καπως κ να ξαναμπει το ενα καταψυξη?Μήπως καταστρεφονται ετσι? Τέλος πάντων θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ευχομαι να μην φτασω σ αυτο το δίλημμα. Οπότε δεν γινεται να χωριστουν καπως κ να ξαναμπει το ενα καταψυξη?Μήπως καταστρεφονται ετσι? Τέλος πάντων θα δειξει...

Από αυτά που ξέρω ξεπαγώνουν όπως τα έχουν βάλει. Νομιζω έχω ακούσει από κοπέλες ότι μπορεί να ξαναμπούν κατάψυξη αλλά χάνουν λίγο τη δυναμική τους. Μακάρι να μη χρειαστεί όντως να μπεις σε αυτό το δίλλημα, στο ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Κ εγω την αλλη βδομαδα εχω ετ μία βλαστοκυστη θα βαλω. Εμενα μου τα κατεψυξαν χωρις να συζητησουμε τίποτα. Ενα ηθελα κ εγω να μεταφερω το ηξερε ο γιατρός οκ. Αλλα απο τις 7 βλαστοκυστες μου κατεψυξαν τα 3 μονά και δύο διπλά. Τι γινεται σε περίπτωση που δεν θελεις να βαλεις 2 αλλα εχουν καταψυχθει ετσι αληθεια??? 

Με το καλο η ετ σου!!Εγω εχω 8,αλλα δεν εχω ιδεα πως καταψυχθηκαν...μου ανεφεραν μονο την ποιοτητα,την ημερα που με ενημερωσαν ποσα εφτασαν 5ης μερας! Ξεκινησα τα cyclacur σημερα, 2 την ημερα... θελει προσοχη στο φαγητο??εχουν καποιες παρενεργειες?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marlina είπε:

Συγχαρητήρια!!!  :x Ποσων εβδομάδων είσαι? Έχεις συμπτώματα? Εγώ έχω τον πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα αλλά ανησυχώ γτ δεν έχω κανένα συμπτωμα.. φοβάμαι μηπως έχει παλινδρομισει..

Marlina μου ευχαριστω πολυ τωρα κλεινω την 6 εβδομαδα και μπαινω στην 7.Συμπτωματα εχω μονο πρησμενο στηθος λιγα δεκατα 37,3 και οταν κουραζομαι νιωθω ενα βαρος λιγο χαμηλα .Τιποτα αλλο και φαντασου το στηθος τωρα πρηστηκε μετα την ας πουμε καθυστερηση.αχ και εγω φοβαμαι τις παλλινδρομες αφου λεω αντε να περασουν 2 εβδομαδες να δω παλι οτι ολα ειναι καλα.Λιγο σου εμεινε υπομονη και στειλε μας τα νεα σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

Ωχ! Μη μου λες τετοια! Εγω εχω τον πρωτο υπερηχο την τεταρτη! Και εγω χωρις κανενα συμπτωμα!τελευταια χοριακη τη δευτερα Που ηταν μια χαρα!

Καλη επιτυχια να εχεις!!! Δεν ηθελα να σε αγχωσω..Εγώ είχα ένα βάρος μέχρι το προηγουμενο Σαββατο ένιωθα ότι κάτι μεγαλώνει... μετά ξαφνικά σταμάτησε. Εκανα χοριακη την τριτη κ τρόμαξα γτ ενώ στις πρώτες μου χοριακες είχα διπλασιασμό ανά 2 μερες, την Δευτέρα θεωρούσα ότι έπρεπε να ναι διπλάσια. Οι γιατροι βέβαια είπαν ότι είναι ευχαριστιμενοι. Μήπως τα συμπτώματα ξεκινάνε αργότερα? Άλλες κοπέλες με θετικές χοριακες πότε ξεκίνησαν τα συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...