Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια στο φόρουμ.  Σας διαβάζω όμως καιρό. Και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μας. Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια. Έχουμε κάνει ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο. Λέμε να κάνουμε άλλη μια σε ιδιωτικό κέντρο στην Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα την γνώμη σας για κέντρα, γιατρούς. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς με αζωοσπερμια με πέντε αρνητικές χοριακες...αλλά και γω 43 χρόνων με χαμηλή ποιότητα ωαρίων...τώρα θα πήγαινα new life στον Δόβα Δημήτριο αν συνέχιζα αλλά δεν θα συνεχίσουμε....προσπαθώ να αποδεχτώ την ατεκνία μας ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

2βλαστοκυστες και εγώ.. Φτάσαμε μέχρι 9βδομαδα και έχοντας ακουσει και τις 2καρδουλες- η μια πιο αδυναμη. Στη 10η βδομάδα πλεον ακουσαμε μόνο τη 1..

Το ίδιο μου πε ο γιατρός μου. δεν είδα αίμα.. Απορροφήθηκε.. Η μήτρα αντιλαμβάνεται οτι υπαρχει ζωντανό έμβρυο και δε  κανει συσπάσεις να  αποβάλλει το ένα ώστε να προστατεψει το άλλο..Αν ήταν 1 απ'την αρχή τότε ήταν περιασοτερες οι πιθανοτητες να δω αίμα μου χε πει ο γιατρός..Μεχρι την αυχενικη το βλέπαμε στον υπέρηχο κάθε φορά ολο και πιο μικρό.. Μετά πλεον απορροφήθηκε κ δε φαινόταν

Εσυ εισαι σε ακόμη μικρότερη βδομάδα οπότε νομίζω θα απορροφηθεισίγουρα.. Καλη εγκυμοσύνη.. Με το καλό τι δυνατό σου εβρυακι να ρθει στα χέρια σου

Σ ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την ιστορία σου μαζί μου. Θα ταν πιο δύσκολο που ακούσατε την καρδούλα στην αρχή.. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Με το καλό αν θελήσεις κ επόμενο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 minutes ago, Nancouka said:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Περνάνε δύσκολα αυτές οι μέρες δυστυχώς :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Θα συμφωνήσω με την kateriina25 περνάνε πολύ δύσκολα οι μέρες αυτές. Όμως μην αγχώνεσαι. (Όσο γίνεται δηλαδή). Όλα καλά θα πάνε. 

1 ώρα πρίν, JJAA είπε:

Και εμείς με αζωοσπερμια με πέντε αρνητικές χοριακες...αλλά και γω 43 χρόνων με χαμηλή ποιότητα ωαρίων...τώρα θα πήγαινα new life στον Δόβα Δημήτριο αν συνέχιζα αλλά δεν θα συνεχίσουμε....προσπαθώ να αποδεχτώ την ατεκνία μας ..

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Εγώ είμαι 26 αλλά τα οικονομικά μας είναι άστα να πάνε, οπότε είπαμε τελευταία προσπάθεια και βλέπουμε. Να σαι καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω πως και πως. Μα έχουν κολλήσει οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα. Έτσι μου έρχεται να πάω να κάνω τέστ τώρα. 4 μέρες μόνο από την ετ. Δεν αισθάνομαι τπτ δεν πονάω πουθενά μόνο στην κοιλιά από τις ενέσεις και πονοκέφαλος τρομερός. Ουφ πως θα αντέξω άλλες 6 ημέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Με το καλό κορίτσι μου, να πάνε όλα τέλεια. Καλά αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2022 at 10:24 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια μου γλυκά,γέννησα χθες με καισαρική και η μπεμπα βγήκε 3400. Μετά από πολλά χρόνια με γυναικολογικά προβλήματα από την ηλικία των 17,μετά από περιτονίτιδα λόγω κύστης και μόλυνση στις σάλπιγγες με αποτέλεσμα να κλείσουν,αποβολη,με δύσκολη εγκυμοσύνη  κυρίως λογω εμετων μέχρι την τελευταία μέρα και με πολύ δύσκολη γέννα, επιτέλους πήρα στην αγκαλιά μου την μπέμπα μου.. Διχως την γνώση των γιατρών μου, την δύναμη και το πεισμα που έδειξα,όπως όλες οι γυναίκες οι οποίες κάνουν εξωσωματική ,δεν θα τα είχα καταφέρει . Να μην το βάζετε κάτω και να ξέρετε πως όλες μας αξίζουμε αυτή την χαρά που ένα μωράκι μπορεί να μας δώσει.Και θα γινει.Ευχομαι μέσα από την καρδιά μου  σε όλες, να φουσκώσουν οι κοιλιτσες και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μπεμπακια σας ❤️

Γλυκιά μου να σας ζήσει η κορούλα σας!!! Γερή, καλότυχη και φωτεινή να είναι!!! Πολύ συγκινητικά και αληθινά αυτά που γράφεις! Δίνεις κουράγιο και πίστη! ❤

On 27/10/2022 at 5:46 ΠΜ, Giouli36 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά να σας πω και γω τα νέα μου!Παρακολουθώ το forum πανω από 3 χρόνια αλλά είμαι ενεργή για περίπου 1 χρόνο τώρα οπότε πολλές μπορεί να μην με γνωρίζουν!!Μετά απο περίπου 5 χρόνια προσπαθειών, 3 σπερματεγχυσεων, 3 εξωσωματικων, πολλών χειρουργειων, μιας παλλινδρομης κύησης, την Τριτη το πρωί γέννησα με καισαρική τον γιο μου 2950 κιλά!!Έχω να σας πω ότι αξίζουν όλες οι ταλαιπωρίες και κατά την προσπάθεια σύλληψης και κατά την εγκυμοσύνη μόλις παίρνεις στην αγκαλιά το παιδί σου!!!Το συναίσθημα είναι απεριγραπτο!!!

Ευτυχώς εμένα η εμπειρία μου παρολη την προηγούμενη ταλαιπωρία είναι μέχρι στιγμής πολύ καλή!!Πήγαν όλα καλά, εγώ αναρρώνω και ο μπεμπαρος είναι μέχρι στιγμής μια χαρά και πολύ ήσυχος!!Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες οι κοπέλες του forum αλλά και γενικότερα όσες κοπέλες θέλουν να γίνουν μανούλες να τα καταφέρουν όσο πιο γρήγορα και ανώδυνα γίνεται!

Blue Velvet, κορίτσι μου γεννησαμε την ίδια μέρα!!Να σου ζήσει ο κοριτσαρος σου, να είναι πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της και εσύ να την καμαρώνεις!!Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και στις 2 σας!!!

 

Κοριτσάρα μου συγχαρητήρια, να σας ζήσει το αγοράκι σας!!! Να έχει μια όμορφη ζωή με υγεία και χαρές!!! Πάρα πολύ χαίρομαι για εσάς!!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Apple1 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια στο φόρουμ.  Σας διαβάζω όμως καιρό. Και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μας. Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια. Έχουμε κάνει ήδη μια αποτυχημένη εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο. Λέμε να κάνουμε άλλη μια σε ιδιωτικό κέντρο στην Θεσσαλονίκη. Θα ήθελα την γνώμη σας για κέντρα, γιατρούς. Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στο φόρουμ! Από προσωπική εμπειρία αλλά και με βάση τα όσα έχουν γραφτεί,θα σου πρότεινα να μην κολλάς στους "διάσημους" γιατρούς και κλινικές. Έκανα εξωσωματική στο fertilia by genesis με τον Θ.Στ@υρακη και είμαι ευγνώμων που πήγα κατευθείαν σ αυτον,ο οποίος με αντιμετώπισε σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι και ποτε δεν με έβαλε να κάνω περιττές επεμβάσεις και εξετάσεις. Με ανέλαβε αυτός,είχα διαρκή επικοινωνία μαζί του και πότε δεν με παρέπεμψε σε κάποια μαία η σε κάποιον από την ομάδα του. Ρωτούσε συνέχεια για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης μου και μάλιστα την προηγούμενη τρίτη που γέννησα,ήρθε και με επισκέφτηκε στην κλινική. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποια κοπέλα θέλει να αποκτήσει παιδάκι και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Και λογικα μπαινοντας σε κλιμακτηριο θα πρεπει και οι κυκλοι να χανονται,σωστα;;  δηλαδη να μην υπαρχει περιοδος καθε μηνα..

Ναι μου ειπαν απο το κεντρο,να τις επαναλαβω την αλλη εβδομαδα..Τι να πω..Θα δουμε..

19 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Και λογικα μπαινοντας σε κλιμακτηριο θα πρεπει και οι κυκλοι να χανονται,σωστα;;  δηλαδη να μην υπαρχει περιοδος καθε μηνα..

Ναι μου ειπαν απο το κεντρο,να τις επαναλαβω την αλλη εβδομαδα..Τι να πω..Θα δουμε..

Ο γυναικολόγος σου όμως είναι σε θέση να δει αν μπαίνεις κλημακτηριο ,με υπέρηχο ..και επίσης υπάρχουν και άλλες εξετάσεις όπως Αμη να δεις που βρισκεσαι

2 ώρες πρίν, Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Καλή επιτυχία να έχετε ,με μια υψηλή χοριακη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Εμείς κάναμε Ετ στις 27/10 και έχουμε χοριακή το Σάββατο που μας έρχεται.. Αυτές οι μέρες της αναμονής είναι οι πιο δύσκολες, δεν περνάει ο χρόνος με τίποτα. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με σειρές, βιβλία, παρέες.. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα έτσι κ αλλιώς για να αλλάξουμε το αποτέλεσμα. Θετική σκέψη και μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στο φόρουμ! Από προσωπική εμπειρία αλλά και με βάση τα όσα έχουν γραφτεί,θα σου πρότεινα να μην κολλάς στους "διάσημους" γιατρούς και κλινικές. Έκανα εξωσωματική στο fertilia by genesis με τον Θ.Στ@υρακη και είμαι ευγνώμων που πήγα κατευθείαν σ αυτον,ο οποίος με αντιμετώπισε σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι και ποτε δεν με έβαλε να κάνω περιττές επεμβάσεις και εξετάσεις. Με ανέλαβε αυτός,είχα διαρκή επικοινωνία μαζί του και πότε δεν με παρέπεμψε σε κάποια μαία η σε κάποιον από την ομάδα του. Ρωτούσε συνέχεια για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης μου και μάλιστα την προηγούμενη τρίτη που γέννησα,ήρθε και με επισκέφτηκε στην κλινική. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποια κοπέλα θέλει να αποκτήσει παιδάκι και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να γίνεις σύντομα μανούλα ❤️

Αχ τι ωραία!!! Να σας ζήσει. Γερό, δυνατό και ευτυχισμένο να είναι!! Όλα τα καλά να έχει!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.πολυ σημαντικό να μην μας βλέπουν σαν πορτοφόλι αλλά  ως άνθρωποι. Είμαι ανάμεσα σε δύο. EMBRYOLAB και genesis.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...