Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

53 minutes ago, ck2022! said:

Καλησπέρα κορίτσια νέα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής. Και είμαι στο στάδιο εύρεσης γιατρού. Έχω ήδη επισκεφθεί δύο και είμαι ήδη πελαγωμενη. Υπάρχει κάποια που μπορεί να μου πει τη γνώμη της είτε για τον Κο Διάκουμακο είτε για τον Κο Δημακοπούλου;

Καλωσηρθες κοριτσι! Δε γνωριζω τους δυο γιατρους που λες..ξερεις με ποιες κλινικες συνεργαζονται γιατι παιζει ρολο κ αυτο...Αλλα κοριτσια ισως σε βοηθησουν..Θελει παντως προσοχη η επιλογη γιατρου..να δεις ισως κ τριτο κ τεταρτο..αν κατι δε σου κουμπωσε μ αυτους τους δυο..επειδη την εχω πατησει στο λεω..Καλη αρχη με αισιοδοξια ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Θυμάμαι που έκλαιγα με λυγμούς όταν είχα αποτύχει,διότι δεν είχαμε λεφτά για πολλές προσπάθειες και πίστεψα ότι δεν πρόκειται να μείνω έγκυος.. Με πιάνει αγκαλιά και μου λέει : ηρεμησε,δεν έγινε και κάτι,έχουμε άλλα 4 έμβρυα!Θα μείνεις έγκυος,στο υπόσχομαι!Και η επόμενη φορά ήταν η τυχερή μου,έμεινα όντως έγκυος και αυτή τη στιγμή έχω την μπέμπα μου δίπλα και την χαζεύω να κοιμάται ❤️Να ναι καλά ο γυναικολόγος μου,ο οποίος όταν διαγνώστηκα με κλειστές σάλπιγγες και έχασα τη γη κάτω από τα πόδια,μου είπε να μην ανησυχω και πως θ κανω εξωσωματική σε έναν πολύ καλό γιατρό,ο οποίος είναι πάνω απ' όλα Άνθρωπος και εξαιρετικός επιστήμονας. Όπως και έγινε :)

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σου ζήσει και πάλι η μικρή σου !!! 

Ευτυχώς που υπάρχουν και αυτοί οι γιατροί που είναι πάνω απ' όλα και άνθρωποι. Είναι πολύ σημαντικό να σου δίνει δύναμη ότι θα τα καταφέρεις και όλα θα πάνε καλά ,από τη πρώτη στιγμή ηταν πολύ θετικός και υποστηρικτικός ότι όλα θα πάνε καλά και ότι έγκυος θα μείνεις ! Μου έδωσε πολύ δύναμη να πιστέψω ότι θα τα καταφέρουμε και ότι δεν είναι όλα τόσο μαύρα όσο τα έβλεπα εκείνη τη στιγμή γιατί τον γνώρισα τη κατάλληλη στιγμή που δεν ήμουν σίγουρη για το άλλο κέντρο ήταν απρόσωπο δεν ενοιωθα καλά δε ξέρω πως να το εξηγήσω και σκεφτόμουν ότι δεν είχα και άλλη εναλλακτική και ξαφνικά μέσω του φόρουμ και πόσο μάλλον μέσα από εσένα γνώρισα ένα πολύ καλό γιατρό κ άνθρωπο που ασχέτως αποτελέσματος, εγώ πάντα θα σε ευχαριστώ που τον γνώρισα και έκανα όλη αυτή τη προσπάθεια μαζι του ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαριευα είπε:

Καλωσηρθες κοριτσι! Δε γνωριζω τους δυο γιατρους που λες..ξερεις με ποιες κλινικες συνεργαζονται γιατι παιζει ρολο κ αυτο...Αλλα κοριτσια ισως σε βοηθησουν..Θελει παντως προσοχη η επιλογη γιατρου..να δεις ισως κ τριτο κ τεταρτο..αν κατι δε σου κουμπωσε μ αυτους τους δυο..επειδη την εχω πατησει στο λεω..Καλη αρχη με αισιοδοξια ευχομαι!

Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο ΙΑΣΩ είναι και οι δύο στο ivf. Σίγουρα κανένας από τους δύο δε μου έχει κάνει κλικ αλλά νομίζω αν δω και άλλους θα μπερδευτω ακόμα περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angot said:

Κορίτσια θυμάστε είχα κοβιντ και ακυρώθηκε την πεμπτη η ωοληψια μου.  Σημερα ήρθα στο γιατρό γτ είχα κάτι πονακια και κάνω 2πλη ωορρηξία, μάλλον πάμε για ωοληψια την Κυριακή!! Θα κανω αύριο ε2 να δούμε και θα μ πει να κανω οβιτρελ.. Εχει συμβεί σε καμία; 

Μπράβο!! Υπέροχα νέα. Ναι, έχει συμβεί σε πολλά κορίτσια να κάνουν 2η ωορρηξία στον ίδιο κύκλο. Ειδες που σε θέλει τελικά; :P
 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο!! Υπέροχα νέα. Ναι, έχει συμβεί σε πολλά κορίτσια να κάνουν 2η ωορρηξία στον ίδιο κύκλο. Ειδες που σε θέλει τελικά; :P
 

Θα δούμε, ειπε οτι μπορει να πάρουμε και 2.. Μακαρι να μην πάει χαμένος ο κύκλος! Δεν το είχα ξανακούσει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια θυμάστε είχα κοβιντ και ακυρώθηκε την πεμπτη η ωοληψια μου.  Σημερα ήρθα στο γιατρό γτ είχα κάτι πονακια και κάνω 2πλη ωορρηξία, μάλλον πάμε για ωοληψια την Κυριακή!! Θα κανω αύριο ε2 να δούμε και θα μ πει να κανω οβιτρελ.. Εχει συμβεί σε καμία; 

Φυσικά, εγώ πολλές φορές. Είναι δεύτερης φάσης!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

Είναι ποιοτικά; η θ μου βγουν κούφια; 

Όσες φορές έκανα 2η ωοληψια πάντα είχαν ωάριο και καλό. Απλά δεν έχω γονιμοποιήσει για να ξέρω τη συνέχεια γιατί έβαζα κατάψυξη. Η εμβρυολογος ομως πάντα μου έλεγε είναι καλό το βάζουμε κατάψυξη. Γενικά ο γιατρός μου εμένα με βάζει πάντα για υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψια γιατί υπάρχει αυτή η πιθανότητα και δεν θέλει να τα χάνουμε. Ειδικά όταν έχω πάρει τέτοια χαπάκια τύπου κλομιφεν.

πρίν από 11 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όσες φορές έκανα 2η ωοληψια πάντα είχαν ωάριο και καλό. Απλά δεν έχω γονιμοποιήσει για να ξέρω τη συνέχεια γιατί έβαζα κατάψυξη. Η εμβρυολογος ομως πάντα μου έλεγε είναι καλό το βάζουμε κατάψυξη. Γενικά ο γιατρός μου εμένα με βάζει πάντα για υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψια γιατί υπάρχει αυτή η πιθανότητα και δεν θέλει να τα χάνουμε. Ειδικά όταν έχω πάρει τέτοια χαπάκια τύπου κλομιφεν.

πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

Είναι ποιοτικά; η θ μου βγουν κούφια; 

έχω ακουσει όμως και από άλλες κοπέλες ότι δεν τους πάει καλά η 2η φάση, νομιζω είναι θέμα οργανισμού. Αξίζει να δοκιμάσεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Όσες φορές έκανα 2η ωοληψια πάντα είχαν ωάριο και καλό. Απλά δεν έχω γονιμοποιήσει για να ξέρω τη συνέχεια γιατί έβαζα κατάψυξη. Η εμβρυολογος ομως πάντα μου έλεγε είναι καλό το βάζουμε κατάψυξη. Γενικά ο γιατρός μου εμένα με βάζει πάντα για υπέρηχο μια βδομάδα μετά την ωοληψια γιατί υπάρχει αυτή η πιθανότητα και δεν θέλει να τα χάνουμε. Ειδικά όταν έχω πάρει τέτοια χαπάκια τύπου κλομιφεν.

Μακαρι τι να πω. Πήγαινα νομίζοντας ότι έχω πάλι κυστικα γτ έχω πολλά πονακια.. Θέλει ε2 αυριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

Μακαρι τι να πω. Πήγαινα νομίζοντας ότι έχω πάλι κυστικα γτ έχω πολλά πονακια.. Θέλει ε2 αυριο

Τα πονάκια δεν σημαίνουν κυστικό, μόνο μην κανεις ωορρηξία και δεν τα προλάβεις! Θα φανεί βέβαια και από τις εξετάσεις σου. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Σποράκι είπε:

Τα πονάκια δεν σημαίνουν κυστικό, μόνο μην κανεις ωορρηξία και δεν τα προλάβεις! Θα φανεί βέβαια και από τις εξετάσεις σου. Καλή επιτυχία!

Σκεψου  με το μαρκούτσι του γιατρού  πονουσα, και τωρα σκουπιστηκα λίγο ροζακι.. Τι να πω θα κανω την εξεταση αύριο και βλεπουμε.. Τα μέτρησε 3 ήταν.. Και μ ειπε Κυριακή! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ck2022! said:

Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο ΙΑΣΩ είναι και οι δύο στο ivf. Σίγουρα κανένας από τους δύο δε μου έχει κάνει κλικ αλλά νομίζω αν δω και άλλους θα μπερδευτω ακόμα περισσότερο 

Δε γνωριζω αν ειναι καλες οι συνθηκες κ το εμβρυολογικο στο Ιασω..αλλα πολλα κοριτσια εδω θα ξερουν να σου πουν..Αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι σημαντικο να σου κανει κλικ ο γιατρος..Σου στελνω πμ να μη γραφω εδω λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ck2022! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια νέα και εγώ στη διαδικασία της εξωσωματικής. Και είμαι στο στάδιο εύρεσης γιατρού. Έχω ήδη επισκεφθεί δύο και είμαι ήδη πελαγωμενη. Υπάρχει κάποια που μπορεί να μου πει τη γνώμη της είτε για τον Κο Διάκουμακο είτε για τον Κο Δημακοπούλου;

Μια φίλη μου έκανε κατάψυξη ωαρίων στον πρώτο στην αρχή της χρονιάς. Δεν κατάλαβα να ενθουσιάστηκε, κάπως στο έτσι κι έτσι θα έλεγα την εμπειρία της μαζί του. 

 

Εγώ το παρακανα κι έχασα το μέτρημα στο πόσους επισκέφτηκα! Νομίζω ότι ήταν 7 και κατέληξα τελικά στον 3ο που είχα δει

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια μη με κραξετε αλλα θέλω να ρωτήσω όσες είχατε θετική χοριακη και προχώρησε,σας έδωσε ο γιατρός από την αρχή και μαγνήσιο??Όχι ότι με πειράζει να πάρω και αυτά τα χάπια έτσι κ αλλιώς 13 την ημέρα κουμπωνω απλά αναρρωτιεμαι γτ από τωρα να μου δώσει κ αυτά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...