Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Μαρία τζορμπατζακη είπε:

Και εγώ περιμένω πως και πως. Μα έχουν κολλήσει οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα. Έτσι μου έρχεται να πάω να κάνω τέστ τώρα. 4 μέρες μόνο από την ετ. Δεν αισθάνομαι τπτ δεν πονάω πουθενά μόνο στην κοιλιά από τις ενέσεις και πονοκέφαλος τρομερός. Ουφ πως θα αντέξω άλλες 6 ημέρες.

Κάνε υπομονή κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ πόνο απ τις ενέσεις δεν έχω καθόλου(έκανα συνολικά 16) μόνο λίγο πόνο στο στήθος στις θηλές μου,είναι κάπως ευαίσθητες. Σου εύχομαι με μια μεγάλη χοριακή πραγματικά!!!!!!

1 hour ago, vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Εκανα και εγω σημερα την ετ μου, με μια βλαστοκυστη και μολις επιστρεψαμε...καθοτι ειμαστε και μακρια!!! Χωριακη στις 11/11...οποτε πανω κατω ειμαστε μαζι πολλα κοριτσια!!! Ξεκουραση μου ειπε η γιατρος...αλλα οχι ακινησια,ουτε ακροτητες..και μπανιο κανονικα να κανω κ αν θελω να βγω μια βολτα απο αυριο...οχι εντελως ξαπλα! Καμια εξτρα συμβουλη? Εσεις τι κανατε;

Καλη μας επιτυχια!!!

Με το καλό με μια μεγάλη χοριακή!!!!Όπως σου.είπε και η γιατρός δεν χρειάζεται πολλή κούραση όλα με μέτρο.Επίσης φρόντιζε να τρως καλά ,όσο πιο γίνεται υγιεινά γιατί έτσι κι αλλιώς καλό μόνο θα κάνει ,όχι πολύ αλάτι γιατί εμένα μου προκαλεσε κατακράτηση αρκετή ειδικά στην περίοδο με τις ενέσεις και νερό πολύ και όλα θα πάμε τέλεια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Nancouka είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσια!Κάναμε επιτέλους την εμβρυομεταφορά μας τη Δευτέρα το ένα εμβρυάκι από τα 2(το δεύτερο καταψύχθηκε επισης μια χαρά μας είπαν :-) ) ,όλα καλά πήγαν απλά επειδή είχα λίγο πόνο στις ωοθήκες ,(είναι ακόμα ευαίσθητες από την ωοληψία) η γιατρός μου είπε να κάτσω λίγες μέρες στο κρεβάτι.14Νοεμβρίου θα κάνουμε την πρώτη εξέταση χοριακής και εννοείται το μυαλό μου δεν σταματάει να το σκέφτεται!!! 

Καλή επιτυχία, πράγματι οι μέρες αυτές είναι δύσκολες, ειδικά οι δύο τελευταίες πριν την β-χοριακή. Όμορφες σκέψεις να κάνει και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Γλυκιά μου να σας ζήσει η κορούλα σας!!! Γερή, καλότυχη και φωτεινή να είναι!!! Πολύ συγκινητικά και αληθινά αυτά που γράφεις! Δίνεις κουράγιο και πίστη! ❤

Κοριτσάρα μου συγχαρητήρια, να σας ζήσει το αγοράκι σας!!! Να έχει μια όμορφη ζωή με υγεία και χαρές!!! Πάρα πολύ χαίρομαι για εσάς!!! ❤❤❤

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!!!Γερά και καλότυχα να είναι!Τελικά όλη η διαδικασία που περνάμε πιστεύω θα αξίζει τον κόπο και το άγχος που ζήσαμε και τα κλάματα και τις απογοητεύεσεις που μπορει να περάσαμε.Είμαστε δυνατές και μας αξίζει να ζήσουμε κάθε σπιθαμή της μητρότητας και αν ακόμα δεν έρθει δεν πειράζει,εμείς θα ξέρουμε.ότι δεν το βάλαμε κάτω και προσπαθήσαμε!

1 ώρα πρίν, Avocando86 είπε:

Εμείς κάναμε Ετ στις 27/10 και έχουμε χοριακή το Σάββατο που μας έρχεται.. Αυτές οι μέρες της αναμονής είναι οι πιο δύσκολες, δεν περνάει ο χρόνος με τίποτα. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με σειρές, βιβλία, παρέες.. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα έτσι κ αλλιώς για να αλλάξουμε το αποτέλεσμα. Θετική σκέψη και μια μεγάλη χοριακή σου εύχομαι!! 

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσι μου για τις συμβουλές ,τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είμαι μόνη μου σε όλο αυτό και από τα μηνύματά σας παιρνω θάρρος !Σου εύχομαι το Σάββατο μοιραστείς μαζί μας μία μεγάλη χοριακή!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Εκανα και εγω σημερα την ετ μου, με μια βλαστοκυστη και μολις επιστρεψαμε...καθοτι ειμαστε και μακρια!!! Χωριακη στις 11/11...οποτε πανω κατω ειμαστε μαζι πολλα κοριτσια!!! Ξεκουραση μου ειπε η γιατρος...αλλα οχι ακινησια,ουτε ακροτητες..και μπανιο κανονικα να κανω κ αν θελω να βγω μια βολτα απο αυριο...οχι εντελως ξαπλα! Καμια εξτρα συμβουλη? Εσεις τι κανατε;

Καλη μας επιτυχια!!!

Εύχομαι αυτή η βλαστοκυστη να είναι η τυχερή σας και να έχεις μια υψηλή χοριακή!! Η ακινησία είναι υπερβολή, αλλά σίγουρα τις πρώτες 2-3 μέρες να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται.. Φυσικά να κάνεις κ το μπάνιο σου, απλώς μην σηκώνεις βαριά πράγματα, δε θα πάθουμε τίποτα να μην μπει πλυντήριο για μερικές μέρες.. Ή δίνε οδηγίες στο σύζυγο ❤️. Εγω προσπαθώ να φωνάζω συνέχεια παρέα σπίτι για να ξεχνιέμαι, βλεπω πολλές σειρές και προσπαθώ όσο γίνεται να μην το σκέφτομαι ΟΛΗ μέρα. Αν κ το πιο δύσκολο είναι η μία μέρα πριν.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Avocando86 είπε:

Εύχομαι αυτή η βλαστοκυστη να είναι η τυχερή σας και να έχεις μια υψηλή χοριακή!! Η ακινησία είναι υπερβολή, αλλά σίγουρα τις πρώτες 2-3 μέρες να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται.. Φυσικά να κάνεις κ το μπάνιο σου, απλώς μην σηκώνεις βαριά πράγματα, δε θα πάθουμε τίποτα να μην μπει πλυντήριο για μερικές μέρες.. Ή δίνε οδηγίες στο σύζυγο ❤️. Εγω προσπαθώ να φωνάζω συνέχεια παρέα σπίτι για να ξεχνιέμαι, βλεπω πολλές σειρές και προσπαθώ όσο γίνεται να μην το σκέφτομαι ΟΛΗ μέρα. Αν κ το πιο δύσκολο είναι η μία μέρα πριν.. 

Σε ευχαριστω πολυ!!που θα παει θα περασουν οι μερες...εχω εξοπλιστει με βιβλια κ νετφλιξ!! Οι δουλειες αλλωστε δεν τελειωνουν ποτε...ας περιμενουν τωρα λιγο!!Περιμενουμε θετικα νεα ευχομαι απο ολα τα κοριτσια!

πρίν από 59 λεπτά , Nancouka είπε:

Κάνε υπομονή κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!Εγώ πόνο απ τις ενέσεις δεν έχω καθόλου(έκανα συνολικά 16) μόνο λίγο πόνο στο στήθος στις θηλές μου,είναι κάπως ευαίσθητες. Σου εύχομαι με μια μεγάλη χοριακή πραγματικά!!!!!!

Με το καλό με μια μεγάλη χοριακή!!!!Όπως σου.είπε και η γιατρός δεν χρειάζεται πολλή κούραση όλα με μέτρο.Επίσης φρόντιζε να τρως καλά ,όσο πιο γίνεται υγιεινά γιατί έτσι κι αλλιώς καλό μόνο θα κάνει ,όχι πολύ αλάτι γιατί εμένα μου προκαλεσε κατακράτηση αρκετή ειδικά στην περίοδο με τις ενέσεις και νερό πολύ και όλα θα πάμε τέλεια!!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!! Ευτυχως σταματησαν να με πονανε και οι ενεσεις και ειναι καλυτερα τα πραγματα...ναι σε γενικες γραμμες προσεχω τι τρωω...οποτε μεχρι στιγμης δεν εχω κατακρατηση! Καλα αποτελεσματα να εχουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , agg83 είπε:

Κι εγώ εδώ! 

Έκανα εχθές μεταφορά της μίας βλαστοκύστης μας ο ντοκ είπε ότι πήγαν όλα όπως ακριβώς έπρεπε. Όποτε τώρα περιμένουμε ως τις 12/11 την χοριακή. 

 

Καλά αποτελέσματα σε όλες!! 

Μωρέ οι γιατροί όπως πρέπει τα βάζουν οι καημένοι, το θέμα είναι να μείνουν εκεί που τα βάζουν! Εύχομαι να είναι τυχερός ο Νοέμβρης και να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα! Υπομονή! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Apple1 είπε:

Αχ τι ωραία!!! Να σας ζήσει. Γερό, δυνατό και ευτυχισμένο να είναι!! Όλα τα καλά να έχει!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.πολυ σημαντικό να μην μας βλέπουν σαν πορτοφόλι αλλά  ως άνθρωποι. Είμαι ανάμεσα σε δύο. EMBRYOLAB και genesis.

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ είχα ξεκινήσει επαφές με το πρώτο που αναφέρεις αλλά μετά διάβασα και μίλησα με τη @Blue Velvet για το genesis. Δεν έχω κάνει ακόμα έμβρυομεταφορα,μόνο ωοληψια αλλά και εμένα η άποψη μου είναι η καλύτερη μέχρι τώρα. 

Νοιωθεις οικεία, ο γιατρός είναι εξαιρετικός και σε ότι χρειάστηκα μπόρεσα να το βρω και να μιλήσω μαζί του ,όχι όπως στο πρώτο που μιλάς με της μαίες και γενικότερα υπάρχει κάτι απόμακρο..στη πρώτη μου επικοινωνία με το κύριο Στ@υρακη τηλεφωνική αρχικά μιλούσαμε σχεδόν μισή ώρα και μου εξήγησε τα πάντα και το σημαντικότερο ότι δε σε βλέπουν σα πορτοφόλι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ είχα ξεκινήσει επαφές με το πρώτο που αναφέρεις αλλά μετά διάβασα και μίλησα με τη @Blue Velvet για το genesis. Δεν έχω κάνει ακόμα έμβρυομεταφορα,μόνο ωοληψια αλλά και εμένα η άποψη μου είναι η καλύτερη μέχρι τώρα. 

Νοιωθεις οικεία, ο γιατρός είναι εξαιρετικός και σε ότι χρειάστηκα μπόρεσα να το βρω και να μιλήσω μαζί του ,όχι όπως στο πρώτο που μιλάς με της μαίες και γενικότερα υπάρχει κάτι απόμακρο..στη πρώτη μου επικοινωνία με το κύριο Στ@υρακη τηλεφωνική αρχικά μιλούσαμε σχεδόν μισή ώρα και μου εξήγησε τα πάντα και το σημαντικότερο ότι δε σε βλέπουν σα πορτοφόλι. 

Όταν δεν πέτυχε η πρώτη εμβρυομεταφορα,είχα πάει στο Θωμά κλαμμενη και απελπισμένη και του είχα πει να κάνω υστεροσκοπηση και σκραμπ,διότι τα έχω διαβάσει παρά πολλές φορές εδώ στο φόρουμ. Και ενώ θα μπορούσε να μου πει να τα κάνω ολα αυτά και μάλιστα σ αυτον και να βγάλει επιπλέον λεφτά,αυτός μου είπε πως δεν χρειάζεται να μπω σε τέτοιες διαδικασίες και πως αν είχα κάτι θα φαινόταν στον υπέρηχο. Το ίδιο ακριβώς μου είπε και ο γυναικολόγος μου. Ευτυχώς που πήγα από την αρχή στο fertilia και με ανέλαβε ο Θωμάς και γλίτωσα χρόνο,χρήμα και με ηρέμησε,διότι τα έβλεπα όλα μαύρα..Εύχομαι σε όλες να γίνουν σύντομα μανούλες❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , foza είπε:

Γεια σας κορίτσια και εγώ ετ 29/10 2 βλαστοκυστες 5ημερων 

2η μου προσπάθεια ελπίζω για όλες καλά νέα με μεγάλες χοριακές !!

Καλησπέρα και καλή επιτυχία!! Βλαστοκυστες βάζεις πρώτη φορά? Γιατί εγώ έβαλα πρώτη φορά δύο βλαστοκυστες 5 ημερών..Δεν το είχαμε επιχειρήσει ξανά στο παρελθόν. 4 εμβρυακια είχαν γονιμοποιηθει άριστης ποιότητας, από τα οποία 2 μόνο προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Στεναχωρηθηκα αρκετά να σου πω, γιατί αν δεν πιάσει τώρα θα πρέπει να κάνουμε πάλι διέγερση.. Ενώ διαφορετικα θα είχαμε για δύο προσπάθειες. Αλλά ελπίζω ότι γιατρός προσπαθεί να αυξήσει τις πιθανότητες όπως μπορεί.

Εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σου προσπάθεια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!!!Εκανα και εγω σημερα την ετ μου, με μια βλαστοκυστη και μολις επιστρεψαμε...καθοτι ειμαστε και μακρια!!! Χωριακη στις 11/11...οποτε πανω κατω ειμαστε μαζι πολλα κοριτσια!!! Ξεκουραση μου ειπε η γιατρος...αλλα οχι ακινησια,ουτε ακροτητες..και μπανιο κανονικα να κανω κ αν θελω να βγω μια βολτα απο αυριο...οχι εντελως ξαπλα! Καμια εξτρα συμβουλη? Εσεις τι κανατε;

Καλη μας επιτυχια!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι ! Ακριβώς όπως τα λέει ο γιατρός ! Και εγώ καθησα Σπιτι 2 μέρες και μετά ξεκίνησα κανονικά δουλειά κ βόλτες . Δουλειές απέφευγα να κάνω , μόνο μαγείρεμα και γενικά προσπαθούσα να μην κουράζομαι . Και φυσικά να μην σηκώνω βάρη . Όλα τα αλλά κανονικά όμως στη ζωή μου χωρίς ακρότητες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Avocando86 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία!! Βλαστοκυστες βάζεις πρώτη φορά? Γιατί εγώ έβαλα πρώτη φορά δύο βλαστοκυστες 5 ημερών..Δεν το είχαμε επιχειρήσει ξανά στο παρελθόν. 4 εμβρυακια είχαν γονιμοποιηθει άριστης ποιότητας, από τα οποία 2 μόνο προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Στεναχωρηθηκα αρκετά να σου πω, γιατί αν δεν πιάσει τώρα θα πρέπει να κάνουμε πάλι διέγερση.. Ενώ διαφορετικα θα είχαμε για δύο προσπάθειες. Αλλά ελπίζω ότι γιατρός προσπαθεί να αυξήσει τις πιθανότητες όπως μπορεί.

Εύχομαι να είναι η τελευταία και τυχερή σου προσπάθεια! 

Ναι βλαστοκυστες πρώτη φορά την προηγούμενη  έβαλα 3μερων έμβρυα , εγώ στη διέγερση ειχα βγάλει 23 από τα οποία 7 έμειναν 3 ημερών και 2 βλαστοκυστες , βάλαμε τα 2(3ημερων) και δεν πέτυχε 

τωρα μου είπαν ότι βγάλανε τα 5 από την κατάψυξη να δουν αν προχωρησουν  και προχώρησαν  τα 4 σε βλαστοκυστες εκ των οποίων βάλαμε τα 2 και μου έμειναν και 2 μακάρι κορίτσια για όλες να είναι η τελευταία και τυχερή !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Γλυκιά μου να σας ζήσει η κορούλα σας!!! Γερή, καλότυχη και φωτεινή να είναι!!! Πολύ συγκινητικά και αληθινά αυτά που γράφεις! Δίνεις κουράγιο και πίστη! ❤

Κοριτσάρα μου συγχαρητήρια, να σας ζήσει το αγοράκι σας!!! Να έχει μια όμορφη ζωή με υγεία και χαρές!!! Πάρα πολύ χαίρομαι για εσάς!!! ❤❤❤

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ!!!Σου εύχομαι να έχεις καλό υπόλοιπο κύησης και μια πολύ εύκολη γέννα!!Με το καλό να κρατήσετε και εσείς τον πρίγκηπα σας αγκαλιά και να φωτίσει τη ζωή σας!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...