Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

44 minutes ago, Effie99 said:

Μμμ μάλιστα,ευχαριστώ!Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο (χαζό ισως).Και πώς θα ξερουν πότε να κάνω την ovitrelle?Θα πάω για υπέρηχο μήπως,όπως κάναμε πριν την ωοληψία;

Μέθη λένε,αλλά πάλι σου βάζουν ορό και σου έρχεται αυτό το «κύμα»προς το στήθος και κοιμάσαι.Στη μεθη πάλι δεν καταλαβαίνεις τίποτα,απλά ίσως είναι πιο ελαφριά αναισθησία.

Και καλύτερα,εννοείται.Μετά από αρκετές φορες που πήρα αναισθησία ,κατάλαβα ότι εμένα τουλάχιστον με βοηθάει στις επεμβάσεις τύπου υστεροσκοπηση.Δεν θα ήθελα με τίποτα να την κάνω ξύπνια!

Όλα καλά θα πάνε!

Aκριβώς όπως σου είπε το @Σποράκι, θα σε παρακολουθούν όπως στην ωοληψία. Να θυμάσαι ότι για περίπου 10 μέρες η ovitrelle ανιχνεύεται στον οργανισμό και μπορεί να σου βγάλει λανθασμένα θετικό τεστ. Πότε με το καλό η ετ? 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ή είμαι τρελή, ή ειμαι τρελη! Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα ή σύμπτωση αλλα με επιασε ο γοφος μου, εδω και ενα 3ωρο περιπου .. Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη τα πρωτα 3 συμπτώματα που ειχα (αρχη τυπου χοριακη, τοσο αρχη) ηταν να υποφερω απο τον πονο στο γοφο, σπαστικος βηχας και ζεστο στηθος...  Υπαρχει περιπτωση να εμφανισω κάποιο συμπτώμα απο την 6η μερα και με αρνητικο τεστ το πρωι; ο μονος λογος που δινω σημασια ειναι γτ τα χαπια δεν εχουν καμια σχεση με τον γοφο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Aκριβώς όπως σου είπε το @Σποράκι, θα σε παρακολουθούν όπως στην ωοληψία. Να θυμάσαι ότι για περίπου 10 μέρες η ovitrelle ανιχνεύεται στον οργανισμό και μπορεί να σου βγάλει λανθασμένα θετικό τεστ. Πότε με το καλό η ετ? 

Ναι,κατάλαβα..το διαβασα αυτό για την ovitrelle.Λέμε να την κάνουμε γύρω στα τέλη Γενάρη,γιατί τώρα έπεφτε μέσα στις γιορτές μου είπε ο γιατρός. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Κορίτσια ή είμαι τρελή, ή ειμαι τρελη! Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα ή σύμπτωση αλλα με επιασε ο γοφος μου, εδω και ενα 3ωρο περιπου .. Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη τα πρωτα 3 συμπτώματα που ειχα (αρχη τυπου χοριακη, τοσο αρχη) ηταν να υποφερω απο τον πονο στο γοφο, σπαστικος βηχας και ζεστο στηθος...  Υπαρχει περιπτωση να εμφανισω κάποιο συμπτώμα απο την 6η μερα και με αρνητικο τεστ το πρωι; ο μονος λογος που δινω σημασια ειναι γτ τα χαπια δεν εχουν καμια σχεση με τον γοφο. 

Εγώ το βλέπω σαν ένα καλό σημάδι πάντως αλλά τόσο νωρίς σύμπτωμα εγκυμοσύνης μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Και να έχει γίνει η εμφύτευση πόσο να είναι τώρα η χοριακή; Κάτω από 10 θα είναι λογικά.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχει ο ανηψιος μου κοξακι. Εννοείται πως έχουμε έρθει σε επαφή. Έχω ανησυχήσει πολύ. Γνωρίζει καμία αν κολλάει? Εχουμε κίνδυνο με την εγκυμοσύνη και το εμβρυο? Έχει καμία εμπειρία? 

Όχι μην αγχώνεσαι δεν έχεις πρόβλημα με το κοξακι. Ομως αν το παιδί είναι νήπιο προνηπιο παιδικο καλο ειναι οι επαφές σας τωρα το χειμώνα να ειναι μονο σε ανοιχτούς χώρους. Γενικα με μικρα παιδια οχι πολλες αγκαλιές κ φιλιά τωρα στην εγκυμοσύνη γιατί κυκλοφορούν πολλά που επηρεάζουν κ δεν έχουν συμπτώματα στα παιδια  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Ειμαι απο Κυπρο και εχω κανει μεχρι τωρα 3 εξωσωματικες κ 5 εμβρυομεταφορες, ολες με μηδενικες χωριακες. Πριν τις εξωσωματικες ειχα φυσικη συλληψη που κατελειξε σε παλινδρομη την 8η βδομαδα- το αποδοσαν σε τυχαιο γεγονος.Εκανα παρα πολλες εξετασεις, υστεροσκοπισεις, λαπαροσκοπισεις, αναλυσεις, γενετικες τοσο εγω οσο και ο συζυγος μου. Δεν βρισκουν τιποτα εκτος απο χαμηλη AMH ομως μου λενε οτι σημασια εχει οτι αντιδρω στα φαρμακα και παραγω ωαρια κ βλαστοκυστες. Εχει καποια παραμοια εμπειρια και την αντιμετωπισε και αν ναι πως; Επισης, δεν ξερω αν αυτο ειναι δυνατο, εχετε να μου προτεινετε απο προσωπικη εμπειρια καποιο ιατρο στην ελλαδα που θα μπορουσε να με βοηθησει και να εχει καλο ονομα; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ElCy είπε:

Καλημερα κοριτσια. Θα ηθελα τη βοηθεια σας. Ειμαι απο Κυπρο και εχω κανει μεχρι τωρα 3 εξωσωματικες κ 5 εμβρυομεταφορες, ολες με μηδενικες χωριακες. Πριν τις εξωσωματικες ειχα φυσικη συλληψη που κατελειξε σε παλινδρομη την 8η βδομαδα- το αποδοσαν σε τυχαιο γεγονος.Εκανα παρα πολλες εξετασεις, υστεροσκοπισεις, λαπαροσκοπισεις, αναλυσεις, γενετικες τοσο εγω οσο και ο συζυγος μου. Δεν βρισκουν τιποτα εκτος απο χαμηλη AMH ομως μου λενε οτι σημασια εχει οτι αντιδρω στα φαρμακα και παραγω ωαρια κ βλαστοκυστες. Εχει καποια παραμοια εμπειρια και την αντιμετωπισε και αν ναι πως; Επισης, δεν ξερω αν αυτο ειναι δυνατο, εχετε να μου προτεινετε απο προσωπικη εμπειρια καποιο ιατρο στην ελλαδα που θα μπορουσε να με βοηθησει και να εχει καλο ονομα; Ευχαριστω πολυ.

Οι εξετασεις συνήθως μετα απο αποτυχίες ειναι nsg για να δουν το ενδομητριο,  Ερα τεστ για να εξεταστεί το παράθυρο εμφυτευσης κ φυσικά προεμφυτικος έλεγχος στα εμβρυα . 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι δεν έχεις πρόβλημα με το κοξακι. Ομως αν το παιδί είναι νήπιο προνηπιο παιδικο καλο ειναι οι επαφές σας τωρα το χειμώνα να ειναι μονο σε ανοιχτούς χώρους. Γενικα με μικρα παιδια οχι πολλες αγκαλιές κ φιλιά τωρα στην εγκυμοσύνη γιατί κυκλοφορούν πολλά που επηρεάζουν κ δεν έχουν συμπτώματα στα παιδια  

Είναι δύσκολο γιατί κάθε Δευτέρα και Τετάρτη έρχεται σπίτι μου και τον κρατάω. Παντα όμως όταν φεύγει ανοίγω το σπίτι για λίγη ώρα να φύγουν τα μικρόβια και να αεριστει τώρα που είμαι έγκυος 

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω 

πρίν από 48 λεπτά , linaa είπε:

Οι εξετασεις συνήθως μετα απο αποτυχίες ειναι nsg για να δουν το ενδομητριο,  Ερα τεστ για να εξεταστεί το παράθυρο εμφυτευσης κ φυσικά προεμφυτικος έλεγχος στα εμβρυα . 

Σ' ευχαριστω πολυ. Δεν μου εχει αναφερει κανεις αυτες τις εξετασεις. Το Ερα τεστ στο διαβασα εγω μεσω του internet αλλα το nsg οχι. Για προεμφυτευτικο μου ειπαν οτι λογω ηλικιας (33) δεν χρειαζοταν ακομα αλλα κ λογω του οτι τα εμβρυα μου ηταν αριστης ποιοτητας βλαστοκυστες δεν εδειχναν να υπαρχει καποιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, 3η μέρα που χρησιμοποιώ τα κολπική υποθετα eva biolact και με έπιασε διάρροια. Έχει συμβεί σε καμία? Σκοπός είναι να φτιάξουμε την χλωριδα του κόλπου. Η μαία μου λέει ότι μπορεί να είναι από κάτι άλλο αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι από τα προβιοτικα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, 3η μέρα που χρησιμοποιώ τα κολπική υποθετα eva biolact και με έπιασε διάρροια. Έχει συμβεί σε καμία? Σκοπός είναι να φτιάξουμε την χλωριδα του κόλπου. Η μαία μου λέει ότι μπορεί να είναι από κάτι άλλο αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι από τα προβιοτικα. 

και γω πιστευω οτι ειναι κατι άλλο, προβιοτικά απο το στόμα παιρνεις? αντιβιωση?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElCy said:

Σ' ευχαριστω 

Σ' ευχαριστω πολυ. Δεν μου εχει αναφερει κανεις αυτες τις εξετασεις. Το Ερα τεστ στο διαβασα εγω μεσω του internet αλλα το nsg οχι. Για προεμφυτευτικο μου ειπαν οτι λογω ηλικιας (33) δεν χρειαζοταν ακομα αλλα κ λογω του οτι τα εμβρυα μου ηταν αριστης ποιοτητας βλαστοκυστες δεν εδειχναν να υπαρχει καποιο θεμα.

Μετά απο τόσες αποτυχίες εμφύτευσης πρέπει οπωσδήποτε να δείτε το μικροβίωμα της μήτρας με μία απ όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν (όπως το ngs που σου ειπε ήδη η @linaa) αλλά και το παράθυρο εμφύτευσης. Και απορώ πως δεν σου το έχουν ήδη πει μετά απο 5 ετ. Ο προεμφυτευτικός στην ηλικία σου ίσως ειναι πράγματι περιττός. Κι εμένα που είμαι 35 το ίδιο μου έχουν πει.

43 minutes ago, Αγάπ said:

Καλημέρα κορίτσια, 3η μέρα που χρησιμοποιώ τα κολπική υποθετα eva biolact και με έπιασε διάρροια. Έχει συμβεί σε καμία? Σκοπός είναι να φτιάξουμε την χλωριδα του κόλπου. Η μαία μου λέει ότι μπορεί να είναι από κάτι άλλο αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι από τα προβιοτικα. 

Γιατί εισαι τόσο σίγουρη οτι ειναι από τα προβιοτικά; Δεν είναι λογικό παντως. Αν τα έπαιρνες απο το στόμα ίσως και να σε ενοχλούσαν αλλα τα ενδοκολπικά τι δουλειά έχουν με το έντερο; Δεν ξέρω


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μετά απο τόσες αποτυχίες εμφύτευσης πρέπει οπωσδήποτε να δείτε το μικροβίωμα της μήτρας με μία απ όλες τις εξετάσεις που υπάρχουν (όπως το ngs που σου ειπε ήδη η @linaa) αλλά και το παράθυρο εμφύτευσης. Και απορώ πως δεν σου το έχουν ήδη πει μετά απο 5 ετ. Ο προεμφυτευτικός στην ηλικία σου ίσως ειναι πράγματι περιττός. Κι εμένα που είμαι 35 το ίδιο μου έχουν πει.

Γιατί εισαι τόσο σίγουρη οτι ειναι από τα προβιοτικά; Δεν είναι λογικό παντως. Αν τα έπαιρνες απο το στόμα ίσως και να σε ενοχλούσαν αλλα τα ενδοκολπικά τι δουλειά έχουν με το έντερο; Δεν ξέρω

Kateriina25 σε ευχαριστω. Οντως δεν ξερω γιατι δεν μου το αναφεραν. Αλλα θα το αναφερω εγω.. Ισως επειδη εκανα υστεροσκοπησεις και ειπαν οτι ειναι ενταξει το περιβαλλον της μητρας; Δεν ξερω τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Είναι δύσκολο γιατί κάθε Δευτέρα και Τετάρτη έρχεται σπίτι μου και τον κρατάω. Παντα όμως όταν φεύγει ανοίγω το σπίτι για λίγη ώρα να φύγουν τα μικρόβια και να αεριστει τώρα που είμαι έγκυος 

Να φοράς μασκουλα! Χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...