Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ωραία! Όσο πάει γίνεται και πιο ελεεινός αυτός. Μακριά κορίτσι μου, ο άνθρωπος ειναι τοξικός. Νομικά δεν δικαιούσαι διατροφή κτλ; Αν θυμάμαι καλά είχατε σύμφωνο συμβίωσης;

Τι να κάνει ο άμοιρος κι αυτός;; Γελάει με την τρελή που έμπλεξε :lol:

Διακωμωδω το αγχος μου κσιντον φοβο μου.  Τι να κανω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε?? @kateriiina25 θα απευθυνθω πρωτιστως σε σενα...γιατι βλεπω εχεις master στο ζητημα...:-D και ετοιμαζεσαι κ εσυ για ετ...και φυσικα οποια αλλη γνωμη ευπροσδεκτη...μετα τις γιορτες θα κανω κ εγω τη 2η ετ...ολο αυτο τον καιρο εως τοτε υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να αυξησω τις πιθανοτητες? Μονο φυλλικο οξυ παιρνω... κ προσεχω να τρεφομαι σχετικα υγιεινα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε?? @kateriiina25 θα απευθυνθω πρωτιστως σε σενα...γιατι βλεπω εχεις master στο ζητημα...:-D και ετοιμαζεσαι κ εσυ για ετ...και φυσικα οποια αλλη γνωμη ευπροσδεκτη...μετα τις γιορτες θα κανω κ εγω τη 2η ετ...ολο αυτο τον καιρο εως τοτε υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να αυξησω τις πιθανοτητες? Μονο φυλλικο οξυ παιρνω... κ προσεχω να τρεφομαι σχετικα υγιεινα...

Καλημέρα σου, είμαι και εγώ στην ίδια κατηγορία. Εγώ έχω αρχίσει να γυμνάζομαι και πάλι συστηματικά, με βοηθάει στην διαχείριση του άγχους και στην ευεξία μου :)

13 ώρες πρίν, Nels είπε:

Βρε κορίτσια, να ρωτήσω, όσες έχετε κάνει ωοληψια μετά από διεγερση και δεν προχωρήσετε σε εμβρυομεταφορα, στον επόμενο κύκλο είδατε κάποια διαφορά στη διάρκεια του ή κάποια άλλη παρενεργεια? Τον προηγούμενο μήνα που έκανα ωοληψια αδιαθετησα λίγο νωρίτερα από συνηθως, στις 24 μέρες αντί για 28-29 που είναι το σύνηθες μου και αυτό το μήνα είμαι ήδη στην 31η μέρα, νιώθω ένα βάρος εδώ και δύο μέρες αλλά ακομη δε έχω αδιαθετησει. 

Χαχαχα, στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κορίτσι μου, τρελανε τον!!!!

Καλησπέρα, εγώ μετά την ωοληψία αδιαθέτησα νωρίτερα 5 μέρες μου είχε πει  ο ιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο, βέβαια είχα τρελό αίμα, αλλά στη συνέχεια ομαλοποιήθηκε στον επόμενο κύκλο. Έχεις κάνει τεστ εγκυμοσύνης για να αποκλείσεις ένα τέτοιο ενδεχόμενο; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, vasoula88 said:

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε?? @kateriiina25 θα απευθυνθω πρωτιστως σε σενα...γιατι βλεπω εχεις master στο ζητημα...:-D και ετοιμαζεσαι κ εσυ για ετ...και φυσικα οποια αλλη γνωμη ευπροσδεκτη...μετα τις γιορτες θα κανω κ εγω τη 2η ετ...ολο αυτο τον καιρο εως τοτε υπαρχει κατι που μπορω να κανω ωστε να αυξησω τις πιθανοτητες? Μονο φυλλικο οξυ παιρνω... κ προσεχω να τρεφομαι σχετικα υγιεινα...

Καλημέρα! Εγώ παίρνω απο μόνη μου βιταμίνη D και C γιατί πάντα τσεκάρουμε την D πριν την ετ και ειμαι συνήθως στα όρια ή λίγο πιο πάνω. Εχω και μερικές κάψουλες Q10 που μου έχουν μείνει απο την ωοληψια και τις κρατούσα για πριν την ετ. Επίσης ξεκινάω τώρα και σίδηρο γιατί πάντα και αυτός ειναι χαμηλός πριν την ετ. Απο συμπληρώματα αυτα, δεν θα κάνω κατι αλλο. Γνωρίζω δηλαδή τις ελλείψεις μου και προλαμβάνω.

Διατροφικά έτσι κ αλλιώς εχω εγκράτεια στις σαβούρες αλλά τωρα λεω να κόψω/μειώσω και την γλουτένη που μου είχε πει και η Λευκού. Και όπως λεει και η @EvgeniaCher πιο πάνω, η συστηματική άσκηση θα βοηθήσει πολύ και κυρίως ψυχολογικά γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός αγχώνομαι και περισσότερο οπότε ξεκινάω κι εγώ πάλι συστηματικά γιατί τα είχα παρατήσει.

A και προβιοτικά με γαλακτοβάκιλλους φουλ εννοείται. Το πιο σημαντικό 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ωραία! Όσο πάει γίνεται και πιο ελεεινός αυτός. Μακριά κορίτσι μου, ο άνθρωπος ειναι τοξικός. Νομικά δεν δικαιούσαι διατροφή κτλ; Αν θυμάμαι καλά είχατε σύμφωνο συμβίωσης;

Νομικά δικαιούμαι κ διατροφή κ συμμετοχή στα έξοδα κ όλα. Αλλά πρακτικά δεν νομίζω να πάρω τίποτα. Μόνο στα δικαστήρια θα τρέχω κ θα καίγεται η ψυχή μου για να μην πετύχω κ τίποτα. Τα χρήματα που μου έχει φάει όμως τα θέλω. Γιατί είναι το αίμα μου, τα μάζευα για το παιδί μου. 

Μετά ας κάνει ο,τι θέλει. Ας μην μας ξαναενοχλήσει κ ποτέ. Ακόμα καλύτερα θα είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , teenthybell είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Θέλω να σας ρωτήσω μετά απο τις εγχύσεις έχετε αίμα?

εγω ειχα ναι, ειδικά στις πρωτες μπορει να μου κραταγε και 3-4 μέρες, τώρα που έκανα τη 12η δεν ειχα τίποτα ουτε καν το φάρμακο δεν βγήκε... δεν ξερω που πηγε...θα δεις πρόοδο στην πορεία

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Νομικά δικαιούμαι κ διατροφή κ συμμετοχή στα έξοδα κ όλα. Αλλά πρακτικά δεν νομίζω να πάρω τίποτα. Μόνο στα δικαστήρια θα τρέχω κ θα καίγεται η ψυχή μου για να μην πετύχω κ τίποτα. Τα χρήματα που μου έχει φάει όμως τα θέλω. Γιατί είναι το αίμα μου, τα μάζευα για το παιδί μου. 

Μετά ας κάνει ο,τι θέλει. Ας μην μας ξαναενοχλήσει κ ποτέ. Ακόμα καλύτερα θα είναι.

Κοτοπουλάκι χαίρομαι που έχεις συνειδητοποιήσει τι ακριβώς είναι αυτός ο άνθρωπος. Εννοείται να διεκδικήσεις ότι σου χρωστάει, ο τύπος είναι επιεικά λαμόγιο σκέτο. Τα όμορφα έρχονται για εσένα, ο νέος χρόνος θα σου δώσει το πιο ωραίο δώρο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Νομικά δικαιούμαι κ διατροφή κ συμμετοχή στα έξοδα κ όλα. Αλλά πρακτικά δεν νομίζω να πάρω τίποτα. Μόνο στα δικαστήρια θα τρέχω κ θα καίγεται η ψυχή μου για να μην πετύχω κ τίποτα. Τα χρήματα που μου έχει φάει όμως τα θέλω. Γιατί είναι το αίμα μου, τα μάζευα για το παιδί μου. 

Μετά ας κάνει ο,τι θέλει. Ας μην μας ξαναενοχλήσει κ ποτέ. Ακόμα καλύτερα θα είναι.

κοτοπουλακι μου χαίρομαι που σε βλέπω συνειδητοποιημένη και προσγειωμένη ...όλα να πάνε καλά ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Νομικά δικαιούμαι κ διατροφή κ συμμετοχή στα έξοδα κ όλα. Αλλά πρακτικά δεν νομίζω να πάρω τίποτα. Μόνο στα δικαστήρια θα τρέχω κ θα καίγεται η ψυχή μου για να μην πετύχω κ τίποτα. Τα χρήματα που μου έχει φάει όμως τα θέλω. Γιατί είναι το αίμα μου, τα μάζευα για το παιδί μου. 

Μετά ας κάνει ο,τι θέλει. Ας μην μας ξαναενοχλήσει κ ποτέ. Ακόμα καλύτερα θα είναι.

Τι ελεεινός και γουρούνι είναι αυτός.....!!! Να διεκδικήσεις ότι δικαιούσαι και μετά ασφαλιστικά μέτρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα!σήμερα έκανα την υστεροσαλπιγγογραφια.τα ευρήματα είναι ικανοποιητικως διαβατες και οι 2 σάλπιγγες .μικρου βαθμού  κατακράτηση  σκιαγραφικου περικωδωνικα αριστερά...με αγχωσε πολύ η κατακράτηση ..ο ακτινολόγος ββ είπε καλή η εξέταση και όταν τον ρώτησα γιατι γίνεται κατακράτηση ίσως είναι καμιά σύμφυση είπε αλλά γενικως είναι καλή ..περιμένω το ραντεβού με τον γιατρό το βράδυ..έχετε κάποια άποψη ? ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω και θα ήθελα τη γνώμη σας! Ξεκίνησε με την 1η εξωσωματικη με φυσικό κύκλο γιατί μου είπε επειδή δεν κάνω πολλά από μόνη μου, ότι δεν θα με βοηθήσουν τα φαρμακα. Οπότε στις 11 Νοεμβρίου πήγα για την ωοληψια και δυστυχώς ήταν όλα άδεια. Αλλά από τότε έχω αίμα που έγινε μετά καφε, στις 26 που ήταν κανονικά να αδιαθετησω είχα βλεννες με αίμα μόνο  και μετά πολλά καφέ. Και σήμερα μου ήρθε πάλι κανονικά περίοδος. Τον πηρα τηλ. Και μου λεει ανωμαλιες κυκλου και οτι στρεσαριστικα! Γενικα πονουσα και μετα την ωοληψια.Σκεφτομαι μηπως με τραυματισε; Δεν ξερω... εχω αγχωθει... ειχε καποια τετοιο προβλημα; Συγγνώμη για το κατεβατό! 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα! Εγώ παίρνω απο μόνη μου βιταμίνη D και C γιατί πάντα τσεκάρουμε την D πριν την ετ και ειμαι συνήθως στα όρια ή λίγο πιο πάνω. Εχω και μερικές κάψουλες Q10 που μου έχουν μείνει απο την ωοληψια και τις κρατούσα για πριν την ετ. Επίσης ξεκινάω τώρα και σίδηρο γιατί πάντα και αυτός ειναι χαμηλός πριν την ετ. Απο συμπληρώματα αυτα, δεν θα κάνω κατι αλλο. Γνωρίζω δηλαδή τις ελλείψεις μου και προλαμβάνω.

Διατροφικά έτσι κ αλλιώς εχω εγκράτεια στις σαβούρες αλλά τωρα λεω να κόψω/μειώσω και την γλουτένη που μου είχε πει και η Λευκού. Και όπως λεει και η @EvgeniaCher πιο πάνω, η συστηματική άσκηση θα βοηθήσει πολύ και κυρίως ψυχολογικά γιατί όσο πλησιάζει ο καιρός αγχώνομαι και περισσότερο οπότε ξεκινάω κι εγώ πάλι συστηματικά γιατί τα είχα παρατήσει.

A και προβιοτικά με γαλακτοβάκιλλους φουλ εννοείται. Το πιο σημαντικό 

 @vasoula88

Κι εγώ ετ μετά τις γιορτές....τι ωραιααα

Εμένα μου ειπε να κάνω μια καλλιέργεια λίγες μέρες πριν να ξεκινήσουμε τις ορμόνες για να προλάβουμε κάποιο χαζο μικρόβιο, εάν τυχον υπάρχει. Παίρνω ένα συμπλήρωμα διατροφής με σίδηρο και φολικο οξύ, C,D.

Και μια εβδομάδα γαλακτοβακιλλους, eva biolact υποθετα

@kateriiina25 Δεν ξερω εαν κανει παραπάνω γάλακτοβ...να σου πω την αλήθεια έχει μέσα 10 το κουτί κι έλεγα μήπως χρησιμοποιήσω 1 την εβδομάδα σαν συντήρηση μέχρι την ετ. Αλλα φοβάμαι μην κάνω βλακεια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω και θα ήθελα τη γνώμη σας! Ξεκίνησε με την 1η εξωσωματικη με φυσικό κύκλο γιατί μου είπε επειδή δεν κάνω πολλά από μόνη μου, ότι δεν θα με βοηθήσουν τα φαρμακα. Οπότε στις 11 Νοεμβρίου πήγα για την ωοληψια και δυστυχώς ήταν όλα άδεια. Αλλά από τότε έχω αίμα που έγινε μετά καφε, στις 26 που ήταν κανονικά να αδιαθετησω είχα βλεννες με αίμα μόνο  και μετά πολλά καφέ. Και σήμερα μου ήρθε πάλι κανονικά περίοδος. Τον πηρα τηλ. Και μου λεει ανωμαλιες κυκλου και οτι στρεσαριστικα! Γενικα πονουσα και μετα την ωοληψια.Σκεφτομαι μηπως με τραυματισε; Δεν ξερω... εχω αγχωθει... ειχε καποια τετοιο προβλημα; Συγγνώμη για το κατεβατό! 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλη αρχή. Γενικά είναι σύνηθες να έχεις λίγο αίμα μετά την ωοληψια κάποιες φορές. Αν το σκεφτείς μια βελόνα τρυπάει τις ωοθήκες μας. Τώρα δεν ξέρω για τόσες μέρες που αναφέρεις, εμενα γενικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ και έχω κάνει πολλές ωοληψιες. Ο κύκλος κάθε μήνα είναι διαφορετικός, ειδικά όσο μεγαλώνουμε και αυτά συμβαίνουν και λένε ότι δεν επηρεάζει η ωοληψια. Έτσι λένε!!! Όταν λες όλα άδεια σε φυσικό κύκλο; Πόσα είχες δηλαδή;; Είναι τόσο σίγουρος ο γιατρός ότι δεν θα ανταποκριθείς που δεν θέλει να προσπαθήσεις μια φορά με φάρμακα;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ο γιατρός δεν βλέπει κάποιο πρόβλημα, μου λέει ότι είναι τέλειος ο μικρός, εγώ πιο πολύ αγχώνομαι γιατί ξέρω ότι πολλά πράγματα δεν φαίνονται ούτε στους υπερήχους ούτε κ πουθενά, τέλοσπάντων, ο καιρός φτάνει όπου να ναι κ θα τον δούμε όταν γεννήσω.

Ο άλλος δεν πρόκειται να συνειδητοποιήσει τίποτα. Μετά από τόσους μήνες κατέληξα σε ένα συμπέρασμα. Ότι στην πραγματικότητα με μισούσε κ δεν θέλει το καλό μου. Αυτό είναι ξεκάθαρο από τις πράξεις του τόσο καιρό. Του είχα δανείσει κάποτε χρήματα, δεν μου τα δίνει. Του είχα δώσει την πιστωτική μου όσο ήμασταν μαζί κ όταν με έδιωξε σταμάτησε κ να την πληρώνει. Τώρα χρωστάω 2000€ στην alpha bank κ μάλλον θα πρέπει να τα πληρώσω μόνη μου. Τον εξυπηρέτησα κ με πούλησε για τα καλά. Δεν τον ένοιαξε ούτε για την υγεία μου ούτε για τίποτα. Ανεβάζει φωτογραφίες με τη γκόμενα που διασκεδάζει σε μπουζούκια κ εμένα με αφήνει να χρωστάω δικά του έξοδα ενώ ξέρει ότι είμαι έγκυος κ σε λίγο θα γεννήσω. Εννοείται ότι το μαιευτήριο εγώ θα το πληρώσω κ δεν πιστεύω πως θα δώσει έστω κ 1€ για το παιδί. Λέει συνέχεια ψέματα κ όταν του ζητάω τα λεφτά μου με βγάζει τρελή. 

Με βλέπω να τρέχω στα δικαστήρια με μωρό παιδί..

Εύχομαι καλή επιτυχία να έχεις κ να έχουμε ακόμα ένα μωράκι στην παρέα! :wub:

Ξέρει περίπου πότε γεννάω. Εγώ δεν πρόκειται βέβαια να πω τίποτα..Όπως έγραψα κ παραπάνω με έχει βασανίσει απίστευτα κ πραγματικά έχω εξαντληθεί από την κοροϊδία του. 

Οι εξετάσεις μου θα γίνουν σύντομα, ας μην τρέχω να κάνω κ άλλες έξτρα, σε μια βδομάδα θα ξέρω πως είναι η κατάσταση του μπέμπη.

Ο καθένας με κάποιο τρόπο παίρνει ο,τι του αξίζει. Σου εύχομαι από καρδιας ο,τι καλύτερο. Με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...