Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κλομιφαίνη είναι η ουσία και Serpafar η ονομασία του φαρμάκου. Εσένα μπορεί να μην σου έχουν μετρήσει FSH λόγω ηλικίας ή μπορεί να στην είχε μετρήσει στις αρχές και να ήταν αρκετά χαμηλή και να μην χρειάστηκε ξανά.  

@Kk85 να μην κλαις κορίτσι μου. Και με αυτές τις τιμές μπορείς να έχεις αποτέλεσμα με φυσικούς, στην διέγερση δεν βοηθάνε. Άσε που μπορεί απλώς να είναι ένας κακός κύκλος 

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια

Ξερω οτι η ψυχολογια μετραει κ η δικη μ δεν ηταν καλη τους τελ μηνες...σας ευχαριστω με βοηθατε πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Kk85 είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια

Ξερω οτι η ψυχολογια μετραει κ η δικη μ δεν ηταν καλη τους τελ μηνες...σας ευχαριστω με βοηθατε πολυ!

Καλη επιτυχια σου εύχομαι οτι και να κανετε. Μην στεναχωριέσαι παντως, καλυτερα να προχωρήσεις με πιο ιδανικά δεδομενα εστω λιγο πιο μετα,παρα να χρειαστεί να αντιμετωπίσεις μια απογοήτευση αργοτερα! Πίστεψε με. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σήμερα με τρώει ο λαιμος μου σα να θέλω να βηξω και βήχω που και που, υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω? επειδή αύριο έχω την έμβρυομεταφορα ρωτάω,έχω πιει τσάι καραμέλες Hals,κάτι πιο δραστικό κάνει? Αγχώθηκα... 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angot said:

Εμενα λεγεται και κλομιφεν το φαρμακο. Καλα οι εταιρειες ενα καρο εχουν βγαλει! Οχι δεν εχω ιδεα καν τι δείχνει η συγκεκριμένη ορμονη, δεν την έχουμε συζητήσει ποτε! Παντα κοιταζαμε lh, e2, προγεστερονη. 

Μάλλον λόγω ηλικίας δεν χρειάστηκε. Με αυτήν την ορμόνη βλέπουμε την λειτουργία των ωοθηκών σε κάθε κύκλο. Με την ηλικία ανεβαίνει σταδιακά και η τιμή της και συνδυαστικά με την AMH μπορούμε να δούμε το απόθεμα ωαρίων που έχουμε. Σε μία διέγερση, όσο πιο υψηλή τόσο λιγότερα ωάρια θα πάρουμε. Στον φυσικό όμως κύκλο δεν σημαίνει ότι θα επηρεάσει την ποιότητα του ωαρίου. 

19 minutes ago, Ria_ said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σήμερα με τρώει ο λαιμος μου σα να θέλω να βηξω και βήχω που και που, υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω? επειδή αύριο έχω την έμβρυομεταφορα ρωτάω,έχω πιει τσάι Hals,κάτι πιο δραστικό κάνει? Αγχώθηκα... 

Μήπως είναι στο μυαλό σου επειδή το έχεις άγχος; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι σήμερα με τρώει ο λαιμος μου σα να θέλω να βηξω και βήχω που και που, υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω? επειδή αύριο έχω την έμβρυομεταφορα ρωτάω,έχω πιει τσάι καραμέλες Hals,κάτι πιο δραστικό κάνει? Αγχώθηκα... 

Παρε αυτες τις καραμελες strephen που εχουν κ λιγο φαρκακο ηπιο μεσα κ κανε γαργαρες με λεμονι κ μελι

Κ μη πιεις νερο μετα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μάλλον λόγω ηλικίας δεν χρειάστηκε. Με αυτήν την ορμόνη βλέπουμε την λειτουργία των ωοθηκών σε κάθε κύκλο. Με την ηλικία ανεβαίνει σταδιακά και η τιμή της και συνδυαστικά με την AMH μπορούμε να δούμε το απόθεμα ωαρίων που έχουμε. Σε μία διέγερση, όσο πιο υψηλή τόσο λιγότερα ωάρια θα πάρουμε. Στον φυσικό όμως κύκλο δεν σημαίνει ότι θα επηρεάσει την ποιότητα του ωαρίου. 

Μήπως είναι στο μυαλό σου επειδή το έχεις άγχος; 

Μωρέ το σκέφτηκα αλλά από το προηγούμενο Σάββατο κάπως άρχισα να νοιωθω πήρα trachishan 2-3 μέρες συνήλθα, τώρα πάλι κατά φαντασίαν λέει ... Αλλά όχι δε νομίζω 

πρίν από 15 λεπτά , Kk85 είπε:

Παρε αυτες τις καραμελες strephen που εχουν κ λιγο φαρκακο ηπιο μεσα κ κανε γαργαρες με λεμονι κ μελι

Κ μη πιεις νερο μετα...

Ααα τέλεια σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kk85 είπε:

Η ε2 ηταν 22

Κ η prg ηταν π.62

Μα πως στο καλο ανεβαινει καθε μηνα η fsh!!!!!σπορω αν θα πεσει ποτε ξανα....τον αυγουστο που ημουν σε αλλο γιατρο ηταν 14....

Πωπω νομιζω θα πω να τα στελνουν κατευθειαν στο Σφακ .να μη ξερω τπτ 

Ολο κλαιω...καθε φορα!

Prg εννοείς 0,62 φαντάζομαι. Η ε2 είναι λίγο χαμηλή και αυτό δικαιολογεί την υψηλή fsh. Αυτές οι εξετάσεις είναι ψυχοφθόρες, εγώ πλέον δεν μετράω δεύτερη μέρα, δεν το αντέχω. Επίσης στον φυσικό δεν έχει και κανέναν νόημα. Πιστεύω ότι απλά δεν είναι πολύ καλός κύκλος, αλλά μπορεί να έχει αποτέλεσμα. Μην κλαις, θέλει γερό στομάχι όλο αυτό και απίστευτη υπομονή!!! Να πάνε όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Σποράκι είπε:

Prg εννοείς 0,62 φαντάζομαι. Η ε2 είναι λίγο χαμηλή και αυτό δικαιολογεί την υψηλή fsh. Αυτές οι εξετάσεις είναι ψυχοφθόρες, εγώ πλέον δεν μετράω δεύτερη μέρα, δεν το αντέχω. Επίσης στον φυσικό δεν έχει και κανέναν νόημα. Πιστεύω ότι απλά δεν είναι πολύ καλός κύκλος, αλλά μπορεί να έχει αποτέλεσμα. Μην κλαις, θέλει γερό στομάχι όλο αυτό και απίστευτη υπομονή!!! Να πάνε όλα τέλεια!

Σε ευχαριστω βρε @Σπορακι

Ξερω εχεις ταλαιπωρηθει πολυ με φυσικους κ ξερεις ποοοολυ καλα

Ελπιζω ολα καλα να πανε για ολεςμας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kk85 είπε:

Σε ευχαριστω βρε @Σπορακι

Ξερω εχεις ταλαιπωρηθει πολυ με φυσικους κ ξερεις ποοοολυ καλα

Ελπιζω ολα καλα να πανε για ολεςμας

Θα πάνε!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kk85 είπε:

Η ε2 ηταν 22

Κ η prg ηταν π.62

Μα πως στο καλο ανεβαινει καθε μηνα η fsh!!!!!σπορω αν θα πεσει ποτε ξανα....τον αυγουστο που ημουν σε αλλο γιατρο ηταν 14....

Πωπω νομιζω θα πω να τα στελνουν κατευθειαν στο Σφακ .να μη ξερω τπτ 

Ολο κλαιω...καθε φορα!

Τον Φεβρουάριο είχα fsh 26 κι είχα απογοητευτεί τρελά. Μετά είδα τον Ιούλιο fsh 19 και δεν έκανα διέγερση λόγω υψηλής fsh αλλά πήρα μόνο femara (κλομιφαινη). Δεν πήγε καλά ούτε ο φυσικός κύκλος. Και τους επόμενους μήνες ειχε πεσει στο 10-13 η fsh μου κι έκανα διέγερση. 

Άρα πέφτει η fsh. Δεν ξέρω αν έχει βοηθήσει η βιταμίνη Ε που μου έχει πει ο ενδοκρινολόγος να παίρνω για να επιβραδύνουμε τη γήρανση των οωθηκών. Μην απογοητεύεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Καλημέρα στην παρέα! Έχουμε κορίτσια που έκαναν εμβρυομεταφορά σε τεχνητό κύκλο χωρίς ωορρηξία να ρωτήσω κάτι; Ευχαριστώ! 

Παρούσα!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

Οι περισσότερες κοριτσι μου μην αγχώνεσαι είναι απλώς ένα στατιστικό. Δείξε τις εξετασεις σου σε αιματολογο περνε την πίεση σου συχνά κ μην αγχώνεσαι ειναι απλώς ένα στατιστικό που σπάνια επιβεβαιωνετε.  

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο γυναικολόγος με τη γενική κλινική μου εικόνα ήταν εντελώς καθησυχαστικός αλλά εγώ στεναχωρήθηκα κ αγχώθηκα. Ειδικά επειδή είμαι από εξωσωματική κ το ένα από τα δύο έμβρυα που μου μετέφεραν είχε παλινδρομήσει από την αρχή αλλά έχω ακόμα καφέ κ δεν μπορώ να πάρω κ σαλοσπιρ που προτείνεται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Margeau είπε:

Παρούσα!

Τέλεια! Λοιπόν εν τάχει θέλουμε να κάνουμε μεταφορά και οι κύκλοι μου πλέον υπερβαίνουν τις 70 με 80 μέρες. Αδιαθέτησα τέλη Νοεμβρίου με ύπαρξη κυστικού το οποίο δεν έχει λυθεί ακόμα. Ίσως κάνω παρακεντηση θα δούμε. Η γιατρός πρότεινε επαναφορά του κύκλου με ορμόνες αλλά όχι μεταφορά στον πρώτο κύκλο αλλά να το κάνουμε δύο ή τρεις συνεχόμενες φορές ώστε ορμονικά να πιστεύει ο οργανισμός ότι είναι φυσιολογικά όλα. Η ερώτηση μου είναι η υποτιθέμενη ωορρηξία γίνεται με οβιτρελ ή απλά ξεκινάμε προγεστερόνη;  Και υπάρχει επιτυχία στατιστικα σε τετοιες περιπτώσεις; Εσείς πώς το διαχειρίζεστε ιατρικά; Τι πρωτόκολλα ακολουθείτε; Ευχαριστώ πολύ πολύ! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIM. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο γυναικολόγος με τη γενική κλινική μου εικόνα ήταν εντελώς καθησυχαστικός αλλά εγώ στεναχωρήθηκα κ αγχώθηκα. Ειδικά επειδή είμαι από εξωσωματική κ το ένα από τα δύο έμβρυα που μου μετέφεραν είχε παλινδρομήσει από την αρχή αλλά έχω ακόμα καφέ κ δεν μπορώ να πάρω κ σαλοσπιρ που προτείνεται. 

Έτσι κ αλλιώς η προεκλαμψια εμφανίζετε σε πολυ προχωρημένη εγκυμοσυνη . Οποτε αν χρειαστείς κάτι από φάρμακο θα επανεξετάστει στην β επιπέδου το θέμα.  Καλό είναι να ρωτήσεις κ τότε που θα εξεταστουν παλι όλα.  Γενικα απλα να είσαι τυπική με το να περνεις την πίεση σου κ γενικα να παρατηρείς τυχόν αλλαγές σε εσένα ώστε να ενημερώσεις τον γιατρό πχ πρήξιμο κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...