Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ!Ναι και γω απο αυτα που ειχα διαβασει ηταν για λιγο αιμα μετα την ωοληψια,οχι αυτο το πραγμα που εχω εγώ:unsure:Τώρα μου είπε να πάρω ένα μήνα αντισυλληπτικά για να ηρεμησουν οι ωοθήκες και μετά θα ξεκινήσω με φάρμακα. Μου είπε να ξεκινήσουμε με puregon 600. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πήγα στην τράπεζα κ πλήρωσα την πιστωτική. Με δικά μου χρήματα φυσικά. Τουλάχιστον να μη με κυνηγάει κ η alpha bank. 

Θα του κάνω αγωγή κάποια στιγμή για όσα μου χρωστάει κ θα ζητήσω κ για ψυχική οδύνη. 

Από κάπου θα το βρει το κάθαρμα όλο αυτό. Θα γυρίσει ο τροχός..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλη αρχή. Γενικά είναι σύνηθες να έχεις λίγο αίμα μετά την ωοληψια κάποιες φορές. Αν το σκεφτείς μια βελόνα τρυπάει τις ωοθήκες μας. Τώρα δεν ξέρω για τόσες μέρες που αναφέρεις, εμενα γενικά δεν μου έχει συμβεί ποτέ και έχω κάνει πολλές ωοληψιες. Ο κύκλος κάθε μήνα είναι διαφορετικός, ειδικά όσο μεγαλώνουμε και αυτά συμβαίνουν και λένε ότι δεν επηρεάζει η ωοληψια. Έτσι λένε!!! Όταν λες όλα άδεια σε φυσικό κύκλο; Πόσα είχες δηλαδή;; Είναι τόσο σίγουρος ο γιατρός ότι δεν θα ανταποκριθείς που δεν θέλει να προσπαθήσεις μια φορά με φάρμακα;

Ευχαριστώ πολύ!Ναι και γω απο αυτα που ειχα διαβασει ηταν για λιγο αιμα μετα την ωοληψια,οχι αυτο το πραγμα που εχω εγώ:unsure:Τώρα μου είπε να πάρω ένα μήνα αντισυλληπτικά για να ηρεμησουν οι ωοθήκες και μετά θα ξεκινήσω με φάρμακα. Μου είπε να ξεκινήσουμε με puregon 600.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια πήγα στην τράπεζα κ πλήρωσα την πιστωτική. Με δικά μου χρήματα φυσικά. Τουλάχιστον να μη με κυνηγάει κ η alpha bank. 

Θα του κάνω αγωγή κάποια στιγμή για όσα μου χρωστάει κ θα ζητήσω κ για ψυχική οδύνη. 

Από κάπου θα το βρει το κάθαρμα όλο αυτό. Θα γυρίσει ο τροχός..

Καλε φυσικά να κάνεις αγωγη κ διατροφή να ζητήσεις ή έστω περιουσιακά στοιχεία. Ξέρεις όσο τα αφήνεις αυτά μετα βρίσκεις εσυ τον μπελα σου . Μπορει να εμφανιστεί μετα απο χρόνια να σου ζητάει κ επιμέλεια κ να λεει ότι εσύ εξαφανίστηκες όλα να τα περιμένεις γιαυτο ζητα τα εσυ πρώτα κ ας μην τα πάρεις θα ειναι καταγεγραμενες οι κινήσεις σου κ οι κινήσεις του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια πήγα στην τράπεζα κ πλήρωσα την πιστωτική. Με δικά μου χρήματα φυσικά. Τουλάχιστον να μη με κυνηγάει κ η alpha bank. 

Θα του κάνω αγωγή κάποια στιγμή για όσα μου χρωστάει κ θα ζητήσω κ για ψυχική οδύνη. 

Από κάπου θα το βρει το κάθαρμα όλο αυτό. Θα γυρίσει ο τροχός..

Διαβαζω αυτα που περνας σε αυτη την τόσο ιερη περίοδο κ εξοργίζομαι. Ποσο τραγικος μπορεί να είναι? Θα είναι αναγκασμένος απο το νόμο να σου δίνει διατροφή γιατί το παιδί είναι κ δικό του. Εγω θα τον κυνηγουσα πολυ άσχημα πιστεύω. Καλη δύναμη να σκεφτεσυτο μωρο σου κ τίποτα άλλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

Καλε φυσικά να κάνεις αγωγη κ διατροφή να ζητήσεις ή έστω περιουσιακά στοιχεία. Ξέρεις όσο τα αφήνεις αυτά μετα βρίσκεις εσυ τον μπελα σου . Μπορει να εμφανιστεί μετα απο χρόνια να σου ζητάει κ επιμέλεια κ να λεει ότι εσύ εξαφανίστηκες όλα να τα περιμένεις γιαυτο ζητα τα εσυ πρώτα κ ας μην τα πάρεις θα ειναι καταγεγραμενες οι κινήσεις σου κ οι κινήσεις του 

Έχεις δίκιο, κ η δικηγόρος μου μου λέει να κάνω αγωγή για τα χρωστούμενα κ σκέφτομαι αν είναι καλύτερα να μπω στη διαδικασία πριν ή αφού γεννήσω. 

 

πρίν από 18 λεπτά , teenthybell είπε:

Διαβαζω αυτα που περνας σε αυτη την τόσο ιερη περίοδο κ εξοργίζομαι. Ποσο τραγικος μπορεί να είναι? Θα είναι αναγκασμένος απο το νόμο να σου δίνει διατροφή γιατί το παιδί είναι κ δικό του. Εγω θα τον κυνηγουσα πολυ άσχημα πιστεύω. Καλη δύναμη να σκεφτεσυτο μωρο σου κ τίποτα άλλο.

Όλοι έχουμε εξοργιστεί. Άνθρωποι που τον ήξεραν από πριν δεν μπορούν να το πιστέψουν πως κατάντησε τέτοιος αλήτης.. Δυστυχώς σε τέτοια ο νόμος είναι στην κρίση του δικαστή κ τα αποδεικτικά στοιχεία. Και πολλά αποδεικτικά δεν υπάρχουν ανάμεσα σε ένα ζευγάρι. Αυτός είναι μανούλα στο να κοροϊδεύει τον κόσμο. Λέει ψέματα με φοβερή φυσικότητα κ πείθει. 
Γι’ αυτό φοβάμαι ότι δεν θα καταφέρω κ πολλά. Κοροϊδεύει με φυσικότητα τον οποιονδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!Ναι και γω απο αυτα που ειχα διαβασει ηταν για λιγο αιμα μετα την ωοληψια,οχι αυτο το πραγμα που εχω εγώ:unsure:Τώρα μου είπε να πάρω ένα μήνα αντισυλληπτικά για να ηρεμησουν οι ωοθήκες και μετά θα ξεκινήσω με φάρμακα. Μου είπε να ξεκινήσουμε με puregon 600.  

Συγγνώμη τώρα το μαθαίνω εδώ πως λειτουργει και τα χω στείλει 2 φορές. 

Είχα 5, αλλά 1 είχε μεγαλώσει όσο ήθελε στην αριστερη ωοθηκη και μετά ένα δεύτερο στη δεξιά.  Στην ωοληψια λεει ότι πήρε από όλα και ήταν όλα άδεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Έχεις δίκιο, κ η δικηγόρος μου μου λέει να κάνω αγωγή για τα χρωστούμενα κ σκέφτομαι αν είναι καλύτερα να μπω στη διαδικασία πριν ή αφού γεννήσω. 

 

Όλοι έχουμε εξοργιστεί. Άνθρωποι που τον ήξεραν από πριν δεν μπορούν να το πιστέψουν πως κατάντησε τέτοιος αλήτης.. Δυστυχώς σε τέτοια ο νόμος είναι στην κρίση του δικαστή κ τα αποδεικτικά στοιχεία. Και πολλά αποδεικτικά δεν υπάρχουν ανάμεσα σε ένα ζευγάρι. Αυτός είναι μανούλα στο να κοροϊδεύει τον κόσμο. Λέει ψέματα με φοβερή φυσικότητα κ πείθει. 
Γι’ αυτό φοβάμαι ότι δεν θα καταφέρω κ πολλά. Κοροϊδεύει με φυσικότητα τον οποιονδήποτε.

Αυτη την περίοδο Κ σε ολη αυτη την περιπέτεια που περναει η καθε γυναίκα είναι σημαντική κι η στήριξη του συντρόφου. Νομίζω ότι μερικοι άντρες δεν το βιώνουν όπως θα έπρεπε. Κοίταξε τον εαυτό σου να μην στεναχωριέσαι και να είσαι ηρεμη οσο μπορείς με άτομα που σε νοιάζονται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Συγγνώμη τώρα το μαθαίνω εδώ πως λειτουργει και τα χω στείλει 2 φορές. 

Είχα 5, αλλά 1 είχε μεγαλώσει όσο ήθελε στην αριστερη ωοθηκη και μετά ένα δεύτερο στη δεξιά.  Στην ωοληψια λεει ότι πήρε από όλα και ήταν όλα άδεια.

Πέντε σε φυσικό κύκλο;;; Κάτι δεν καταλαβαίνω. Αν όντως είχες 5 εννοείται πως πρέπει να πάρεις φάρμακα να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Σποράκι είπε:

Πέντε σε φυσικό κύκλο;;; Κάτι δεν καταλαβαίνω. Αν όντως είχες 5 εννοείται πως πρέπει να πάρεις φάρμακα να δοκιμάσεις.

Μα και μένα όταν μου είπε ότι έχω 5 από μονη μου φάνηκαν μια χαρα και για την ηλικία μου! Αλλά συνέχεια μου έλεγε ότι είναι λίγα οπότε και εγω έλεγα οκ ότι πεις! Δεν ξέρω και γω κάπου έχω μπερδευτεί... Τώρα ελπίζω να φτιάξει ο κύκλος μου... για να συνεχίσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , teenthybell είπε:

Αυτη την περίοδο Κ σε ολη αυτη την περιπέτεια που περναει η καθε γυναίκα είναι σημαντική κι η στήριξη του συντρόφου. Νομίζω ότι μερικοι άντρες δεν το βιώνουν όπως θα έπρεπε. Κοίταξε τον εαυτό σου να μην στεναχωριέσαι και να είσαι ηρεμη οσο μπορείς με άτομα που σε νοιάζονται.

Δυστυχώς ..δεν μπορούν να μπουν οι άντρες στη θέση μας... γενικότερα δεν είναι εύκολο να μας καταλάβουν...υπομονή και επιμονή !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Μα και μένα όταν μου είπε ότι έχω 5 από μονη μου φάνηκαν μια χαρα και για την ηλικία μου! Αλλά συνέχεια μου έλεγε ότι είναι λίγα οπότε και εγω έλεγα οκ ότι πεις! Δεν ξέρω και γω κάπου έχω μπερδευτεί... Τώρα ελπίζω να φτιάξει ο κύκλος μου... για να συνεχίσω....

Επίσης άλλη απορία... η ποσότητα της πρώτης ένεσης δεν καθορίζεται ύστερα από τις εξετάσεις αίματος?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Συγγνώμη τώρα το μαθαίνω εδώ πως λειτουργει και τα χω στείλει 2 φορές. 

Είχα 5, αλλά 1 είχε μεγαλώσει όσο ήθελε στην αριστερη ωοθηκη και μετά ένα δεύτερο στη δεξιά.  Στην ωοληψια λεει ότι πήρε από όλα και ήταν όλα άδεια.

Καλησπέρα κοριτσι και από Εμενα.

Εκανα πρόσφατα φυσικό, και από ότι εχω καταλάβει μέχρι τώρα σε κάθε κύκλο, στην αρχή μπορεί να έχουμε αρκετά ωοθηλακια από τα οποία ένα θα επικρατήσει, θα μεγαλώσει και θα έχει (ή όχι) το ωάριο του μήνα μας μέσα. Μερικές φορές, σπάνια χωρίς φαρμακευτικη υποστήριξη μπορεί να έχουμε 2 και έτσι προκύπτουν και τα έτερο ζυγά δίδυμα. 
Δεν ξέρω πως μπορεί να είχες πολλά και όλα κενά. Ίσως ήταν κύστες; 
Και εγώ στον φυσικό που έκανα είχα μέχρι και την ωοληψια 2, ένα μεγάλο που μας παραπλάνησε και κάναμε την ωοληψια, και τελικά ήταν κενό και ενα μικρούλη που είχε το ωάριο του μήνα μέσα, εκεί δίπλα κολλημένο (όπως το ειδα αρον υπέρηχο)

Βρε κορίτσια, άσχετη ερώτηση τώρα αλλά μιας και έχουμε τις εξπερ εδώ, πέστε μου και εσείς τη γνώμη σας, εχω την αίσθηση ότι το μεγάλο το χάσαμε το πρωί της ωοληψιας….πριν πάω νοσοκομείο ειδα είχα στην τουαλέτα αυτό το λευκο υγρό σαν ασπράδι αβγού, και λεω στον άντρα μου πάει, το χάσαμε. Όταν μου έκανα υπέρηχο φαινόταν ακόμη εκεί μεγάλο μεγάλο και ησύχασα αλλά τελικά ήταν κενό. Στον γιατρό φυσικά δεν είπα τις θεωρίες μου για ασπράδια αβγών :cool:

Μεγαλη προσοχη με τις κύστες, κυρίως αν πάρεις φάρμακα. Ορμόνες τσέκαρες αυτόν τον μήνα με το φυσικό κύκλο; 

πρίν από 21 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Επίσης άλλη απορία... η ποσότητα της πρώτης ένεσης δεν καθορίζεται ύστερα από τις εξετάσεις αίματος?

Μάλλον η ποσότητα που σου έδωσε 600 είναι  η ποσότητα όλων των μονάδων που έχει η πένα, και θα αποφασίσει μετά ανάλογα με το ορμονικό σου προφίλ τη δόση. 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , teenthybell είπε:

Αυτη την περίοδο Κ σε ολη αυτη την περιπέτεια που περναει η καθε γυναίκα είναι σημαντική κι η στήριξη του συντρόφου. Νομίζω ότι μερικοι άντρες δεν το βιώνουν όπως θα έπρεπε. Κοίταξε τον εαυτό σου να μην στεναχωριέσαι και να είσαι ηρεμη οσο μπορείς με άτομα που σε νοιάζονται.

Σ’ εμένα όχι απλά δεν υπήρξε καμία στήριξη από μέρους του, με βασάνισε όσο δεν πάει. Αυτό δείχνει κακία κ μένος προς εμένα. Έχω να κάνω με κάποιον που είναι εχθρός δυστυχώς. 

Η οικογένειά μου με στηρίζει όσο μπορεί ο καθένας αλλά κ αυτοί δεν μπορούν να μπουν στη θέση μου. Οι γονείς μου είναι μεγάλοι άνθρωποι κ η αδερφή μου δουλεύει πολλές ώρες. 

Αυτό το καημένο εμβρυάκι μέσα μου σκέφτομαι τι έχει τραβήξει.. Η ψυχή μου ξέρει τι ένιωθα κ τι νιώθω τόσο καιρό.

Ευτυχώς μιλάω με μια ψυχολόγο από τη Φαιναρέτη κ γενικά το έχω ρίξει στα τηλέφωνα με τις φίλες μου. Προσπαθώ να ξεχνιέμαι για να μην τρελαθώ τελείως. Έχω να διαχειριστώ κ το πρόβλημά μου με την σκλήρυνση. Πρέπει να αντέξω για μένα κ για το μπεμπάκι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ εμένα όχι απλά δεν υπήρξε καμία στήριξη από μέρους του, με βασάνισε όσο δεν πάει. Αυτό δείχνει κακία κ μένος προς εμένα. Έχω να κάνω με κάποιον που είναι εχθρός δυστυχώς. 

Η οικογένειά μου με στηρίζει όσο μπορεί ο καθένας αλλά κ αυτοί δεν μπορούν να μπουν στη θέση μου. Οι γονείς μου είναι μεγάλοι άνθρωποι κ η αδερφή μου δουλεύει πολλές ώρες. 

Αυτό το καημένο εμβρυάκι μέσα μου σκέφτομαι τι έχει τραβήξει.. Η ψυχή μου ξέρει τι ένιωθα κ τι νιώθω τόσο καιρό.

Ευτυχώς μιλάω με μια ψυχολόγο από τη Φαιναρέτη κ γενικά το έχω ρίξει στα τηλέφωνα με τις φίλες μου. Προσπαθώ να ξεχνιέμαι για να μην τρελαθώ τελείως. Έχω να διαχειριστώ κ το πρόβλημά μου με την σκλήρυνση. Πρέπει να αντέξω για μένα κ για το μπεμπάκι..

Ο θεός να σου δίνει δύναμη. Προσεξε την ψυχολογία σου οσο μπορεις. Μην επιτρέψεις σε αυτον να σε χαλάσει αλλο. Καταλαβαίνω ότι η παρουσία του συντρόφου δεν αντικαθίσταται απο κάποιον άλλο. Αλλά προσπαθησε να σκέφτεσαι θετικά για το θαυματακι σου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...