Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

34 minutes ago, Maroxmarox said:

Οποία δουλεύει κατά την ωοληψια που θα χρειαστεί άδεια για την εργασία,τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δε θέλω να το μάθουν,δεν είναι τόσο προοδευτικοί και ίσως έχω θέμα..καμία ιδέα; Χιχι

Κι εγω δεν ήθελα να τους πω κάτι αν και είναι πολύ οκ με άδειες  όποτε είχα πει ότι εχω ραντεβού με γυναικολόγο για άλλο θέμα κ δεν μπορώ να το αλλάξω. Το καλύτερο νομιζω να προφασιστείς γαστρεντερίτιδα  που έχει κ έξαρση τώρα και να μπορέσεις να μείνεις κ σπίτι 2-3 μέρες μετα. 
α τώρα είδα λες για ωοληψια. Εννοούσα για ετ εγω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Οποία δουλεύει κατά την ωοληψια που θα χρειαστεί άδεια για την εργασία,τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δε θέλω να το μάθουν,δεν είναι τόσο προοδευτικοί και ίσως έχω θέμα..καμία ιδέα; Χιχι

Ρωτα τον εξωσωματικο τι αλλο μπορει να σου γράψει για εκείνη την μερα. Μια βιοψία πχ, αλλα μετα απο πέντε μερες θα πάρεις ουτε σ ή άλλως μια εβδομαδα για την μεταφορά, τότε τι χαρτί θα δώσεις; Η ωοληψια δεν πονάει τοσο για να πάρεις και την επόμενη. Εγω εκανα ωοληψια στις 7 και μετα πήγαινα κανονικά σχολειο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Καντι είπε:

Ρωτα τον εξωσωματικο τι αλλο μπορει να σου γράψει για εκείνη την μερα. Μια βιοψία πχ, αλλα μετα απο πέντε μερες θα πάρεις ουτε σ ή άλλως μια εβδομαδα για την μεταφορά, τότε τι χαρτί θα δώσεις; Η ωοληψια δεν πονάει τοσο για να πάρεις και την επόμενη. Εγω εκανα ωοληψια στις 7 και μετα πήγαινα κανονικά σχολειο.

ξεκαθαρα σε θαυμαζω που το εκανες αυτο!! εμενα ειναι σε περιεργη θεση η μια ωοθηκη αρκετα πισω...ισως για αυτο ταλαιπωρηθηκα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nina21 είπε:

ξεκαθαρα σε θαυμαζω που το εκανες αυτο!! εμενα ειναι σε περιεργη θεση η μια ωοθηκη αρκετα πισω...ισως για αυτο ταλαιπωρηθηκα...

Κι εμενα ειναι κρυμμένη πίσω απο την μήτρα. Ενώ στην εύκολη δεν καταλαβαινω τιποτα. Το εκανα στους φυσικούς με μεγαλη άνεση και αποφάσισα να το κανω και μετα απο μέθη, μεγαλη μου μ@λ@κι@ πηγα σχολειο και ήμουν χαλια. Αυτο δεν το ξανακάνω. Η μάθημα θελει ξάπλα και ξεκουραση μετα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Καντι είπε:

Κι εμενα ειναι κρυμμένη πίσω απο την μήτρα. Ενώ στην εύκολη δεν καταλαβαινω τιποτα. Το εκανα στους φυσικούς με μεγαλη άνεση και αποφάσισα να το κανω και μετα απο μέθη, μεγαλη μου μ@λ@κι@ πηγα σχολειο και ήμουν χαλια. Αυτο δεν το ξανακάνω. Η μάθημα θελει ξάπλα και ξεκουραση μετα.

μα καθηγητρια ειμαι κ γω και πραγματικα λεω πως το εκανε αυτο?!? εμενα ειναι πισω απο την ουρυθρα και σκεψου ακομη κ σημερα μια βδομαδα μετα εχω ενοχλησεις μετα την τουαλετα...αλλα χαλαλι με το αποτελεσμα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια .. ποσο αγχωθηκα που ειπατε οτι υποφερετε στις ετ .. αχ κ ξεκιναω διαδικασια για τη πρωτη μου κ παγωσε τωρα λιγακι .. δε θελω να περασω το πονο της σαλπιγγογραφιας 

Καμια σχέση δεν καταλαβαινεις τίποτα!εχω κανει 3 κ πραγματικα το τεστ παπ πιο πολυ το νοιωθεις! Μην αγχωνεσαι καθολου!! ετυχε τα κοριτσια που πονεσανε να ειναι εξαιρέσεις.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Καντι είπε:

Ρωτα τον εξωσωματικο τι αλλο μπορει να σου γράψει για εκείνη την μερα. Μια βιοψία πχ, αλλα μετα απο πέντε μερες θα πάρεις ουτε σ ή άλλως μια εβδομαδα για την μεταφορά, τότε τι χαρτί θα δώσεις; Η ωοληψια δεν πονάει τοσο για να πάρεις και την επόμενη. Εγω εκανα ωοληψια στις 7 και μετα πήγαινα κανονικά σχολειο.

Κάντι ευχαριστώ! Κάτι από όλα αυτά θα προφασιστω,τα έχουμε όλα πρέπει να σκεφτόμαστε και αυτά.πφφφφ,για κάτι απλό και νομιμο τεσπά..μΕλλάδα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

Οποία δουλεύει κατά την ωοληψια που θα χρειαστεί άδεια για την εργασία,τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δε θέλω να το μάθουν,δεν είναι τόσο προοδευτικοί και ίσως έχω θέμα..καμία ιδέα; Χιχι

εμενα μου χε γραψει ο γυναικολογος μου (οχι ο εξωσωματικος) οτι ειχα κοιλιακο αλγος. (κ ειχα οντως γιατι ειχαν παρει μια 20αρια ωαρια)

πρίν από 41 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κάντι ευχαριστώ! Κάτι από όλα αυτά θα προφασιστω,τα έχουμε όλα πρέπει να σκεφτόμαστε και αυτά.πφφφφ,για κάτι απλό και νομιμο τεσπά..μΕλλάδα!

εμενα και στη μεταφορα παλι 3 μερες μου χε γραψει. εμπυρετη γαστρεντεριτιδα. κ παλι ο γυναικολογος μου! μετα πηγα κανονικα δουλεια. κι εγω δεν ηθελα να μαθουν γιατι απουσιαζω. ο εξωσωματικος μου χε πει οτι μπορω να επιστρεψω κι απο την επομενη μερα. 

Link to comment
Share on other sites

Όσες είσαστε δημ. υπάλληλοι, δικαιούστε και 1 μέρα το χρόνο για ετήσιο γυναικολογικό έλεγχο. Σας γράφει απλώς μία βεβαίωση ο γυναικολόγος σας. Αυτό είχα κάνει εγώ για να δικαιολογήσω την απουσία μου τη μέρα της ωοληψίας. Από την επομένη είχα επιστρέψει κανονικά στη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια!! Εύχομαι μια ευτυχισμένη χρόνια με πολλές μεγάλες χοριακες κ ευτυχισμένα κλάματα μέσα στα σπίτια μας !!  Εγώ πρώτα ο Θεός ξεκινάω στον επόμενο μου κύκλο διαδικασία εξωσωματικής... κ αγχώθηκα ... επειδή διάβασα ότι καλά είναι να παρω άδεια από την εργασία μου ... πράγμα αδύνατο.... θα τα βρω σκούρα αν δουλεύω ;  Εννοείται πως δεν θέλω να μαθευτεί.... καλή επιτυχία σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Επιτελουσ μετά από τόσο καιρό άκουσα και ένα καλό νέο ...πάμε για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη . Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα του σφακ αν ξέρει στην ετ αν επιτρέπεται να είναι και ο άντρας μαζί , γιατί αν κρίνω στισ εγχυσεισ αντιβίωσης πόσο ποναγα σίγουρα θα θέλω να κρατάω κάποιου το χέρι χαχα. Επισησ ξεχασα να ρωτήσω την μαία την ημέρα τησ ετ πριν βάζουμε το υπόθετο προγεστερόνησ ;

καλησπερα. εγω το ειχα παρει απο το στομα εκεινη την ημερα. πρεπει να ειναι καθαρος ο κολπος για να μπει το εμβολο με το εμβρυακι. φανταζομαι θα ισχυει για ολους τους γιατρους το ιδιο αλλα παρε ενα τηλ να ρωτησεις καλου κακου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Strawberry* said:

καλησπερα. εγω το ειχα παρει απο το στομα εκεινη την ημερα. πρεπει να ειναι καθαρος ο κολπος για να μπει το εμβολο με το εμβρυακι. φανταζομαι θα ισχυει για ολους τους γιατρους το ιδιο αλλα παρε ενα τηλ να ρωτησεις καλου κακου.

Ναι θα ρωτήσω αύριο τισ μαίες . Σ ευχαριστώ !!!!

3 hours ago, silvy22 said:

Με το καλό!!! Επιτρέπεται ναι με ραπιντ , θα είστε παρεούλα, σε πάνε σ ένα δωμάτιο κ γίνεται εκεί,εγώ το είχα βάλει το πρωί κανονικά 

Αχ τι τέλεια δεν θα θελα να είμαι μόνη είναι η αλήθεια . Θα μιλήσω αύριο με την μαία γιατί ξέχασα να ρωτήσω . Το άλλο που μένει είναι το εμβόλιο που έχω την τρίτη για τρίτη δόση και δεν ξέρω να πάω να μην πάω 

3 hours ago, KoraliaP said:

Καλημέρα! εγώ που ήμουν Σφακ, ναι φυσικά ο άντρας μαζί στην ΕΤ, είναι στιγμή όμορφη και για τους 2! επισης πιστεύω θα του κρατάς το χέρι από αγάπη γιατί δεν θα χρειαστει για συμπαράσταση. Εγώ όχι μόνο δεν πόνεσα σε καμία από τις 3, αλλά δεν κατάλαβα και τιποτα!! στην τελευταία θυμάμαι μόνο κατ***μουν γιατί είχα πιει λίγο παραπάνω νεράκι απ το κανονικο χαχχα Για το utro, δεν θυμαμαι, νομίζω το είχα βάλει κανονικά το πρωί. Πάρε όμως τις μαίες να ρωτήσεις. Καλή καλή επιτυχία!!

Τι όμορφο αυτό που είπες . Πραγματικά είναι μια μοναδική στιγμή . Σου είχαν δώσει και φωτογραφία μετά με τα έμβρυα ;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια!! Εύχομαι μια ευτυχισμένη χρόνια με πολλές μεγάλες χοριακες κ ευτυχισμένα κλάματα μέσα στα σπίτια μας !!  Εγώ πρώτα ο Θεός ξεκινάω στον επόμενο μου κύκλο διαδικασία εξωσωματικής... κ αγχώθηκα ... επειδή διάβασα ότι καλά είναι να παρω άδεια από την εργασία μου ... πράγμα αδύνατο.... θα τα βρω σκούρα αν δουλεύω ;  Εννοείται πως δεν θέλω να μαθευτεί.... καλή επιτυχία σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου !!! 

δεν χρειαζεται καποια αδεια. εκτος αν πονας μετα την ωοληψια λογω υπερδιεργερσης και δεν μπορεις να κινεισαι. αλλα αυτο ουτε απαραιτητο ειναι ουτε και συχνο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κι εμενα ειναι κρυμμένη πίσω απο την μήτρα. Ενώ στην εύκολη δεν καταλαβαινω τιποτα. Το εκανα στους φυσικούς με μεγαλη άνεση και αποφάσισα να το κανω και μετα απο μέθη, μεγαλη μου μ@λ@κι@ πηγα σχολειο και ήμουν χαλια. Αυτο δεν το ξανακάνω. Η μάθημα θελει ξάπλα και ξεκουραση μετα.

Έτσι νομίζω και εγώ ,εφόσον θα φας μέθη πρέπει να ξεκουραστείς , και για ποιο λόγο να γίνουμε κουρέλι;

Όσες έχετε κάνει ετ με σφακ,κάθε δύο μέρες κάνατε υπέρηχο ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , KONNA28 είπε:

Ναι θα ρωτήσω αύριο τισ μαίες . Σ ευχαριστώ !!!!

Αχ τι τέλεια δεν θα θελα να είμαι μόνη είναι η αλήθεια . Θα μιλήσω αύριο με την μαία γιατί ξέχασα να ρωτήσω . Το άλλο που μένει είναι το εμβόλιο που έχω την τρίτη για τρίτη δόση και δεν ξέρω να πάω να μην πάω 

Τι όμορφο αυτό που είπες . Πραγματικά είναι μια μοναδική στιγμή . Σου είχαν δώσει και φωτογραφία μετά με τα έμβρυα ;

 

Ναι Βέβαια, όταν μπαίνει ο Σφάκ με την εμβρυολόγο πρώτη κίνηση είναι να σας δώσει τη φωτογραφία με τα εμβρυάκια :wub:

πρίν από 27 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Έτσι νομίζω και εγώ ,εφόσον θα φας μέθη πρέπει να ξεκουραστείς , και για ποιο λόγο να γίνουμε κουρέλι;

Όσες έχετε κάνει ετ με σφακ,κάθε δύο μέρες κάνατε υπέρηχο ;

Υπέρηχο συνήθως 2η ή 3η μέρα, μετά 7η ή 8η και μετά ωοληψία. Μπορεί να προσθέσει και ακόμη έναν υπέρηχο μετά την 7η/8η μέρα ανάλογα την πορεία. Εγώ είχα μικρό κύκλο οπότε συνήθως κάναμε 2 υπερήχους προ ωοληψιας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...