Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

28 minutes ago, winspert said:

Εχεις δικιο...αυτο θα κάνουμε..ετσι πρέπει βασικα...

Κορίτσια... μου εγραψαν για αύριο εξετάσεις αίματος αλλα δεν μου ειπαν κατι για υπέρηχο; Χρειάζεται και υπέρηχος τη 2η μερα σε φκ; Στον Σφακ μιλαμε πλεον παντα

Ούτε κι εγώ έκανα 2η μέρα. Την 8η είναι να πάω 

20 minutes ago, Mommy39 said:

@happiness79 τα ανώριμα ωάρια ηταν σε μέγεθος μικρά δηλαδή το ενα 11 χιλιοστά και το αλλο ακόμη ποιο μικρό.. 
Άρα Όπως αναφερεις μικρά σε μέγεθος = ακατάλληλα.. άρα γιατι τα πηρανε;;;;  

απο τα τέσσερα λοιπόν που πήραν μου είπανε οτι εχουν ενα εμβρυο ( όπως θα έπαιρναν και στους φυσικούς κύκλους) Το ενα ωαριο μου ανέφεραν ήτανε ήδη διαιρεμένο;;; Ρώτησα δηλαδή τι σημαινει αυτο και μου απάντησαν οτι δεν κανει .. 
 

αυτο που με ενοχλεί ειναι οχι  οτι η διέγερση δεν πήγε καλα αφου ειμαι πτωχή απαντητρια .. αλλα ο τρόπος Που το χειρίζονται και δειχνει Την οικονομική  Τους αναλγησία.. δεν με ενδιαφερει το αποτελεσμα της εμβρυονεταφορας , με ενδιαφερει οτι η αντιμετώπιση Όλη ειναι πλήρωνε και ουτε τηρούμε αυτο που είπαμε οτι πτωχή απαντητρια = χρεωςη φυσικού κυκλου..

καλός γιατρος δεν ειναι αυτός που φεύγεις εγκυος αλλα αυτός που σε αντιμετωπίζει σωςτα και σν εχεις παθολογία τη θεραπεύει, που αν δεν ανταποκριβεσαι αντι να εκτιμώ 5-6 ωάρια και παραπάνω να λέει ακριβωσ Την αλήθεια , που αν το 11 χιλιοστό ωαριο δεν δίνει με τιποτα εγκυμοσυνη δεν το παίρνει στην ωοληψια ..καλός γιατρος ειναι ο έντιμος γιατρος . Λαθος εκτιμήσεις όλοι μπορει να κανουν , ποιος όμως το αναγνωρίζει και πως το διαχειρίζονται;;

Έχεις δίκιο σε όσα είπες. Δεν μετράει μόνο το αποτέλεσμα αλλά και η όλη αντιμετώπιση. Τώρα τι σκέφτεσαι να κάνεις; Πες μας αν θες σε ποιο κέντρο είσαι κ με ποιον γιατρό. Δεν είμαστε εδώ για να τους αναφέρουμε μόνο στα καλά

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια ερωτηση.. Αδιαθετησα σημερα στις 17.00. Αυριο το πρωι παω για υπερηχο. Να πλυθω απο κατω κανονικα ή θα κοψω τη ροη;? (ή ειπα βλακεια;?)

 

Να πλυθείς πριν πας και εκεί αν έχεις πολύ ροη βαλε λίγο χαρτάκι απο κάτω μέχρι να κάτσεις και να σηκωθείς απο την καρέκλα, το βλέπουν συνέχεια μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια ερωτηση.. Αδιαθετησα σημερα στις 17.00. Αυριο το πρωι παω για υπερηχο. Να πλυθω απο κατω κανονικα ή θα κοψω τη ροη;? (ή ειπα βλακεια;?)

 

Αν εχεις πολύ αίμα κ εχεις λερωθεί να πλυθείς . Εγω πάντα πλένομαι γιατί νιώθω άβολα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iro 39 είπε:

Κατ’αρχας σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!Ειναι τόσο όμορφο που βοηθάει η μια την άλλη,μια μεγάλη αγκαλιά το αισθάνομαι!Εγω έκοψα το τσιγάρο και αντικατέστησα το καφεδακι μου σε decaf,να τον κόψω δεν θα μπορέσω!Ζαχαρη να υποθέσω ούτε κατά διάνοια ε;

Ναι, κι εγώ έτσι το αισθάνομαι αυτό το μπλογκ και είμαι πολύ χαρούμενη που αποφάσισα να γραφτώ, ύστερα από τόσο καιρό που το παρακολουθούσα σιωπηλή! 

Όσο για τη ζάχαρη προφανώς και δεν έχει να προφέρει κάτι, οπότε αν μπορείς να την κόψεις θα είναι καλή κίνηση! Ήταν το μόνο που δεν είχα κόψει μαχαίρι εγώ (ήμουν όμως πολύ αυστηρή με όλα τα υπόλοιπα), απλά έτρωγα κυρίως μαύρη σοκολάτα όταν ήθελα γλυκό ή παστέλι με μέλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι, κι εγώ έτσι το αισθάνομαι αυτό το μπλογκ και είμαι πολύ χαρούμενη που αποφάσισα να γραφτώ, ύστερα από τόσο καιρό που το παρακολουθούσα σιωπηλή! 

Όσο για τη ζάχαρη προφανώς και δεν έχει να προφέρει κάτι, οπότε αν μπορείς να την κόψεις θα είναι καλή κίνηση! Ήταν το μόνο που δεν είχα κόψει μαχαίρι εγώ (ήμουν όμως πολύ αυστηρή με όλα τα υπόλοιπα), απλά έτρωγα κυρίως μαύρη σοκολάτα όταν ήθελα γλυκό ή παστέλι με μέλι! 

 

πρίν από 6 λεπτά , Iro 39 είπε:

 

Ναι έχεις δικιο....καλή ιδέα με το μέλι και τη μαύρη σοκολατα γιατί θέλω κάτι γλυκό το απογευματάκι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου μια ερωτηση.. Αδιαθετησα σημερα στις 17.00. Αυριο το πρωι παω για υπερηχο. Να πλυθω απο κατω κανονικα ή θα κοψω τη ροη;? (ή ειπα βλακεια;?)

 

Καλέ πλύσου κανονικά! Γιατί, κόβεται η ροή όταν πλενόμαστε με περίοδο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nina21 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι χαζό? Πριν λίγο στην τουαλέτα είδα μια σταγόνα αίμα σαν πήγμα όμως...φαντάζομαι δεν φεύγουν έτσι τα εμβρυακια εεε? 

Σε ποια μέρα είσαι ; Συνήθως είναι ή απο την ωοληψια ή αιματακι εμφύτευσης, μπορεί και απο μικροτραυματισμό κατά τη μεταφορά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Σε ποια μέρα είσαι ; Συνήθως είναι ή απο την ωοληψια ή αιματακι εμφύτευσης, μπορεί και απο μικροτραυματισμό κατά τη μεταφορά 

2η μέρα από την μεταφορά... παρασκευή έκανα μεταφορά 2 βλαστοκυστες 5αα...

Εμένα ο νους μ στο χαζό και στο κακό αμέσως!!!

Εσυ κοριτσι μ πως είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , nina21 είπε:

2η μέρα από την μεταφορά... παρασκευή έκανα μεταφορά 2 βλαστοκυστες 5αα...

Εμένα ο νους μ στο χαζό και στο κακό αμέσως 

3 η μέρα είσαι , η Παρασκευή ήταν η 1η 

μην σε ανησυχεί, ξάπλες ζεστασιά , σημαντικό και τα ποδαράκια σου να είναι ζεστά , όχι πχ θερμοφορα σε κοιλιά ή μέση , μην τρως κρύα φαγητά , ζεστουλια 

και θα φωλιάσουν τα εμβρυακια σου !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Παρακολουθώ τόσο καιρό χωρίς να σχολιάζω , και αποφάσισα σήμερα να γραφτώ και εγώ. Ανεξήγητη, σπέρμα άψογο, οπότε πήγαμε και εμείς με εξωσωματική λόγω ηλικίας (37)  και AMH προς το χαμηλό (1,4).  Αναμένουμε.  

Θα ήθελα επίσης να πω οτι έχω μια menopur ανοιχτή, με λίγο πάνω απο 550 μονάδες (ίσα ίσα μονο 37.5 χάλασα), και εαν την θέλει καμία την χαρίζω, περιοχή, νότια προάστια. Ανοίχτηκε την Τετάρτη 03/02.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zouko είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Παρακολουθώ τόσο καιρό χωρίς να σχολιάζω , και αποφάσισα σήμερα να γραφτώ και εγώ. Ανεξήγητη, σπέρμα άψογο, οπότε πήγαμε και εμείς με εξωσωματική λόγω ηλικίας (37)  και AMH προς το χαμηλό (1,4).  Αναμένουμε.  

Θα ήθελα επίσης να πω οτι έχω μια menopur ανοιχτή, με λίγο πάνω απο 550 μονάδες (ίσα ίσα μονο 37.5 χάλασα), και εαν την θέλει καμία την χαρίζω, περιοχή, νότια προάστια. Ανοίχτηκε την Τετάρτη 03/02.

Καλώς την , ποτέ κάνατε μεταφορά ; Τι εμβρυακια βάλατε ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , silvy22 είπε:

3 η μέρα είσαι , η Παρασκευή ήταν η 1η 

μην σε ανησυχεί, ξάπλες ζεστασιά , σημαντικό και τα ποδαράκια σου να είναι ζεστά , όχι πχ θερμοφορα σε κοιλιά ή μέση , μην τρως κρύα φαγητά , ζεστουλια 

και θα φωλιάσουν τα εμβρυακια σου !!!

Αχχ όλη μέρα στην ζέστη είμαι...το έχω κάνει φούρνο τ σπίτι κ γυρίζω με κουβέρτα

αχχχ μακάρι βρε κορίτσι μ!!

Εσύ πως είσαι με συμπτώματα covid; έκανες άλλο τεστακι σήμερα να δεις εάν έγινε πιο σκούρο? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα κ ε΄γω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε, σε σχέση με το ζάχαρο. Πριν από 3 εβδομάδες είχα 94 μετά τα έκοψα όλα (μακαρόνια ζάχαρη, ρύζι, αλεύρι κτλ) και προχθές που έκανα εξετάσεις μου βγήκε 93. Στην επόμενη περίοδο θα ξεκινήσω τη διέγερση. Γνωρίζετε γιατί είναι τόσο σημαντικό και τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Έκανα και καμπύλη χθες αλλά επειδή η ενδοκρινόλογος δεν έχει άμεσα ραντεβού και θα αργήσω να παώ να μου εξηγησει είπα να σας ρωτήσω γιατί το έχω έννοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...