Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Όταν λες όχι καλή ανταπόκριση ,δηλαδή πόια είναι καλή ανταπόκριση πάνω από πόσα ωάρια;

πρίν από 15 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Δυδυμακια ; Να έχεις καλη λευτερια !!

Η πρώτη σου ήταν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι χαζό? Πριν λίγο στην τουαλέτα είδα μια σταγόνα αίμα σαν πήγμα όμως...φαντάζομαι δεν φεύγουν έτσι τα εμβρυακια εεε? 

Μπορεί να είναι αιμα εμφύτευσης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα κ ε΄γω να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε, σε σχέση με το ζάχαρο. Πριν από 3 εβδομάδες είχα 94 μετά τα έκοψα όλα (μακαρόνια ζάχαρη, ρύζι, αλεύρι κτλ) και προχθές που έκανα εξετάσεις μου βγήκε 93. Στην επόμενη περίοδο θα ξεκινήσω τη διέγερση. Γνωρίζετε γιατί είναι τόσο σημαντικό και τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις? Έκανα και καμπύλη χθες αλλά επειδή η ενδοκρινόλογος δεν έχει άμεσα ραντεβού και θα αργήσω να παώ να μου εξηγησει είπα να σας ρωτήσω γιατί το έχω έννοια...

Καλησπερα,η καμπυλη τι εδειξε?
Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι επηρεαζει την ποιοτητα των ωαριων.
Κοριτσια εγω το χω ξανααναφερει,επειδη καπου αναφερθηκατε για το αν δινουν αξιολογηση εμβρυων,οτι εμενα στο Μητερα δε μου εδωσαν τιποτα,παρα μονο οταν εκαναν την εμβρυομεταφορα.Πιο πριν μου ειπαν απλα οτι ειναι "καλα".Εκ των υστερων ειδα οτι το ενα ηταν καλο,το αλλο μετριο.Κι αλλο ενα που εχω καταψυξη παλι δε μου χουν πει αξιολογηση.Απλα οτι ειναι μετριο προς κακο.
Γινεται αραγε να ζητησω απο το νοσοκομειο αναφορα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , KoraliaP είπε:

2 έβαλα, 1 εμφυτεύτηκε :) Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι ότι επιθυμείς!! γρήγορα να σου έρθει!!

Μπράβο Μπράβο αυτά θέλουμε να ακουμε! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!! Σου έχω στείλει πμ γιατί ξεκινάω και εγώ με τον ίδιο γιατρό,πρώτη μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maroxmarox είπε:

Όταν λες όχι καλή ανταπόκριση ,δηλαδή πόια είναι καλή ανταπόκριση πάνω από πόσα ωάρια;

Η πρώτη σου ήταν;

5 πήραμε, τα 3 ήταν ώριμα και τα 2 έφτασαν 3η μέρα. Με 300μονάδες μενοπούρ. 

Ήταν η 3η εμβρυομεταφορά. Οι άλλες 2 (βιοχημικές) ήταν εμβρυάκια που μαζέψαμε από φυσικούς. 

Εσύ σε τι φάση είσαι;

πρίν από 7 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Μπράβο Μπράβο αυτά θέλουμε να ακουμε! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!! Σου έχω στείλει πμ γιατί ξεκινάω και εγώ με τον ίδιο γιατρό,πρώτη μου..

Δεν έχω πμ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , KoraliaP είπε:

5 πήραμε, τα 3 ήταν ώριμα και τα 2 έφτασαν 3η μέρα. Με 300μονάδες μενοπούρ. 

Ήταν η 3η εμβρυομεταφορά. Οι άλλες 2 (βιοχημικές) ήταν εμβρυάκια που μαζέψαμε από φυσικούς. 

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Θα ξεκινήσω και εγώ σε λίγες μέρες ,300 Μον μενοπουρ και εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, winspert said:

Κορίτσια,θελω να μοιραστω καποιες σκεψεις μου μαζι σας...Βρισκομαστε σε ενα φορουμ και ανωνυμα κάνουμε καποιες συζητησεις.Μεσα σε αυτα που λεμε αναφερομαστε επωνυμα σε καποιους ανθρωπους και πολλες φορες τους χαρακτηρίζουμε. Αναφερόμαστε στους γιατρούς που πηγαμε και ασκουμε κριτική. Αμα το σκεφτείτε, αυτο σε καποιες περιπτώσεις μπορει να χαρακτηριστεί ακομα και ανηθικο. Γιατί καποιος γιατρός που σε εμας δεν ηταν "καλος", για καποια αλλη μπορει να ειναι ο καλύτερος. Ομως με χαρακτηρισμους και μια ασχημη κριτική του κάνουμε κακο. Οπότε καλο θα ηταν να προσέχουμε πολυ γι αυτα που λεμε.

Φυσικα μιλαω και για τον εαυτό μου οπου τον τελευταίο καιρό έχω αναφερθεί αρνητικά στο γιατρό που στο παρελθόν εχω εκθειασει. Εκατσα και σκέφτηκα πως δεν ειναι σωστο. Πολλες φορές αν έχουμε επιτυχια με εναν γιατρό λέμε τα καλύτερα και στις αποτυχιες θυμώνουμε και κατηγορουμε.Θελω λοιπον να ζητησω συγγνώμη απο εδω γι αυτα που εχω πει και πως στο μελλον θα ειμαι πολυ πιο προσεχτική.Αυτος ο άνθρωπος,αναφερομαι στον κο Μακράκη,ειναι πραγματικά υπεροχος ανθρωπος και αψογος επιστημονας. Θυμωσα λιγο με τις απανωτες αποτυχιες που ισως και πολυ πιθανό ειναι να μη φταιει φυσικα ο ίδιος ή το κέντρο αλλα το δικο μας υλικο και ειπα καποια πράγματα παραπανω...Αν και δεν θα συνεχισω μαζι του,θα επιστρέψω στην αρχικη μου γνωμη πως ειναι υπέροχος και "εξαιτίας"του η διαδικασία της εξωσωματικής εγινε για μενα αν οχι ευχαριστη,ευκολη... Θα μπορουσα να πω πως τον αγαπαω αυτον τον άνθρωπο και επειτα απο συζήτηση που ειχα με τον άντρα μου αισθανθηκα ασχημα που πανω στη στενοχωρια μου τον δυσφημισα...Δεν μου φταιει ο γιατρός...Ισως καποια στιγμη απλα να χρειάζεται αλλαγη...Ισως και για ψυχολογικούς λόγους. Δεν θα αναφερθώ καθόλου στο πρώτο κέντρο που ειχα παει γιατι εκει επιμενω πως ειχα ασχημη εμπειρία. Τον κο Μακράκη ομως τον αδικησα. Και θεωρω σωστό απο μερους μου να επανορθωσω.Θα ηταν αδικο να αποτρεψω εγω μια κοπελα με τα λεγομενα μου να παει...Να παει και να ειναι ησυχη πως ειναι σε καλα χέρια...Αυτα ηθελα να πω...Καληνυχτα σας...και καλη συνέχεια

Συμφωνώ και γιαυτο και εγώ δεν αναφέρθηκα ποτε που είμαι και με ποιον παρόλα αυτά που έπαθα με την υπερδιέγερση , ποιος ξέρει πόσες γυναίκες έχει βοηθήσει αυτός ο άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Συμφωνώ και γιαυτο και εγώ δεν αναφέρθηκα ποτε που είμαι και με ποιον παρόλα αυτά που έπαθα με την υπερδιέγερση , ποιος ξέρει πόσες γυναίκες έχει βοηθήσει αυτός ο άνθρωπος όλα αυτά τα χρόνια .. 

Ακριβώς αυτό... πρεπει να είμαστε πολυ προσεχτικες πως εκφραζομαστε...Κ εγω αισθανθηκα απαίσια που πανω στη στενοχωρια μου ειπα καποια πράγματα...Βεβαια δεν αναφερθηκα στον κο Μακράκη οσο στο κέντρο που δεν εμεινα ευχαριστημενη κυριως απο τους χωρους... Ηθελα ομως να το πω δημοσια. Λυπάμαι που ειπα το οτιδήποτε γιατί δεν τα εννοούσα...τα ειπα πανω στην απογοητευση μου. Συνεχίζω να πιστεύω πως ειναι υπέροχος και πως διαφερει κατα πολυ απο ολους τους αλλους συμφωνα με αυτα που διαβαζω. Αν θα μπορούσε να διαβασει αυτό το φόρουμ θα του έλεγα πως θα τον ευχαριστώ και θα τον ευγνωμονώ για παντα που μου χαρισε το παιδακι μου. Πιστεψα σε αυτον και αυτος σε εμας και μας έκανε γονείς...Αυτο δε θα αλλαξει ποτε...

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , winspert είπε:

Ακριβώς αυτό... πρεπει να είμαστε πολυ προσεχτικες πως εκφραζομαστε...Κ εγω αισθανθηκα απαίσια που πανω στη στενοχωρια μου ειπα καποια πράγματα...Βεβαια δεν αναφερθηκα στον κο Μακράκη οσο στο κέντρο που δεν εμεινα ευχαριστημενη κυριως απο τους χωρους... Ηθελα ομως να το πω δημοσια. Λυπάμαι που ειπα το οτιδήποτε γιατί δεν τα εννοούσα...τα ειπα πανω στην απογοητευση μου. Συνεχίζω να πιστεύω πως ειναι υπέροχος και πως διαφερει κατα πολυ απο ολους τους αλλους συμφωνα με αυτα που διαβαζω. Αν θα μπορούσε να διαβασει αυτό το φόρουμ θα του έλεγα πως θα τον ευχαριστώ και θα τον ευγνωμονώ για παντα που μου χαρισε το παιδακι μου. Πιστεψα σε αυτον και αυτος σε εμας και μας έκανε γονείς...Αυτο δε θα αλλαξει ποτε...

Κοριτσι μου δεν εχω δει τι ακριβως εγραψες,αλλα νομιζω οτι εχουμε την ικανοτητα να φιλτραρουμε τι απο αυτα που γραφει η καθεμια μας εδω μεσα ειναι αποτελεσμα στενοχωριας ή αποτελεσμα πολυ κακης δουλειας πραγματι.
Εγω για παραδειγμα ειχα μια ασχημη προηγουμενη εξωσωματικη γιατι δεν ενιωσα την προσοχη που ηθελα και πραγματι με οσους το συζητησα υπηρχαν αστοχιες και αισχροκερδια,οχι ομως σε βαθμο να αποτρεψω αλλη κοπελα να παει.Απλα αλλαξα γιατρο.
Υπαρχουν ομως περιπτωσεις που κεντρα εχουν κανει τα "τερατα" και αναφεροντας τα εδω μεσα εχουν βοηθηθει κοπελες.Πολλα μεγαλα ονοματα ειναι κατωτερα προσδοκιων.Ακομα και το γεγονος ας πουμε οτι μπορει να πας σε ενα γιατρο που θα σου ριξει την ψυχολογια γιατι κατα τη γνωμη του εισαι μεγαλη,ειναι ενα αξιοσημειωτο γεγονος.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, despina. said:

Κοριτσι μου δεν εχω δει τι ακριβως εγραψες,αλλα νομιζω οτι εχουμε την ικανοτητα να φιλτραρουμε τι απο αυτα που γραφει η καθεμια μας εδω μεσα ειναι αποτελεσμα στενοχωριας ή αποτελεσμα πολυ κακης δουλειας πραγματι.
Εγω για παραδειγμα ειχα μια ασχημη προηγουμενη εξωσωματικη γιατι δεν ενιωσα την προσοχη που ηθελα και πραγματι με οσους το συζητησα υπηρχαν αστοχιες και αισχροκερδια,οχι ομως σε βαθμο να αποτρεψω αλλη κοπελα να παει.Απλα αλλαξα γιατρο.
Υπαρχουν ομως περιπτωσεις που κεντρα εχουν κανει τα "τερατα" και αναφεροντας τα εδω μεσα εχουν βοηθηθει κοπελες.Πολλα μεγαλα ονοματα ειναι κατωτερα προσδοκιων.Ακομα και το γεγονος ας πουμε οτι μπορει να πας σε ενα γιατρο που θα σου ριξει την ψυχολογια γιατι κατα τη γνωμη του εισαι μεγαλη,ειναι ενα αξιοσημειωτο γεγονος.

Μπράβο ναι συμφωνώ μην στεναχωριέσαι σιγά τώρα στο κάτω κάτω είμαστε εδώ για να λέμε τον πόνο μας δεν έγινε και τίποτα πρέπει να φιλτράρουμε ότι διαβάζουμε εξάλλου !

Πείτε μου τι μου συμβαίνει θα σκάσω είχα μια καφέ στάμπα σήμερα το μεσημέρι και λίγο απαλό ροζ είχαμε ελεύθερη επαφή τις μέρες της ωοριξιας μου ακριβώς μια εβδομάδα πριν … περίοδο περιμένω σε 11 μέρες δεν μου έχει ξανά τύχει ούτε χοριακη μπορώ ν κάνω ακόμα τόσο νωρίς που είναι έλα όμως που είναι να κάνω arvekap σε 2 μέρες για να κάνω ετ τέλος του μήνα ! Αν μια στο εκατομμύριο έμεινα έγκυος ; Πως ξεχωρίζει το αίμα της εμφύτευσης ; Λέτε να είναι ορμονική ανωμαλία ;; Δεν το έχω πάθει στα μισά του κύκλου να έχω αίμα ποτε !

Πείτε μου τι μου συμβαίνει θα σκάσω είχα μια καφέ στάμπα σήμερα το μεσημέρι και λίγο απαλό ροζ είχαμε ελεύθερη επαφή τις μέρες της ωοριξιας μου ακριβώς μια εβδομάδα πριν … περίοδο περιμένω σε 11 μέρες δεν μου έχει ξανά τύχει ούτε χοριακη μπορώ ν κάνω ακόμα τόσο νωρίς που είναι έλα όμως που είναι να κάνω arvekap σε 2 μέρες για να κάνω ετ τέλος του μήνα ! Αν μια στο εκατομμύριο έμεινα έγκυος ; Πως ξεχωρίζει το αίμα της εμφύτευσης ; Λέτε να είναι ορμονική ανωμαλία ;; Δεν το έχω πάθει στα μισά του κύκλου να έχω αίμα ποτε !

Επίσης αίμα δεν είχα ξανά από το μεσημέρι :unsure: τι γίνεται … δυο περιόδους είχα από την ωοληψια γίνεται οι ανωμαλίες να εμφανίστηκαν τώρα που πάω για την 3η περίοδο ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Όταν λες όχι καλή ανταπόκριση ,δηλαδή πόια είναι καλή ανταπόκριση πάνω από πόσα ωάρια;

Η πρώτη σου ήταν;

Εσύ κοπέλα μου ποτέ ξεκινάς!?? Νομίζω είχες πει σε μια βδομάδα?? 

Είναι κάποια που είναι στην αναμονή περιόδου για να ξεκινήσει??εγώ περιμένω σε 5-6 μέρες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εχεις δικιο...αυτο θα κάνουμε..ετσι πρέπει βασικα...

Κορίτσια... μου εγραψαν για αύριο εξετάσεις αίματος αλλα δεν μου ειπαν κατι για υπέρηχο; Χρειάζεται και υπέρηχος τη 2η μερα σε φκ; Στον Σφακ μιλαμε πλεον παντα

Θεωρω οτι υπέρηχο θα σου ζητούσε γιατι δεν εχει δει καν την εικόνα σου, θα το συζητήσετε την τριτη τωρα.

 Οσο για τα υπόλοιπα που έγραψες, γι αυτο θελουμε τους άνδρες μας , ειναι η φωνή της λογικής μας. Κια μενα οταν ξεφεύγω με φέρνει στα ίσα μου.

5 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

@happiness79 τα ανώριμα ωάρια ηταν σε μέγεθος μικρά δηλαδή το ενα 11 χιλιοστά και το αλλο ακόμη ποιο μικρό.. 
Άρα Όπως αναφερεις μικρά σε μέγεθος = ακατάλληλα.. άρα γιατι τα πηρανε;;;;  

απο τα τέσσερα λοιπόν που πήραν μου είπανε οτι εχουν ενα εμβρυο ( όπως θα έπαιρναν και στους φυσικούς κύκλους) Το ενα ωαριο μου ανέφεραν ήτανε ήδη διαιρεμένο;;; Ρώτησα δηλαδή τι σημαινει αυτο και μου απάντησαν οτι δεν κανει .. 
 

αυτο που με ενοχλεί ειναι οχι  οτι η διέγερση δεν πήγε καλα αφου ειμαι πτωχή απαντητρια .. αλλα ο τρόπος Που το χειρίζονται και δειχνει Την οικονομική  Τους αναλγησία.. δεν με ενδιαφερει το αποτελεσμα της εμβρυονεταφορας , με ενδιαφερει οτι η αντιμετώπιση Όλη ειναι πλήρωνε και ουτε τηρούμε αυτο που είπαμε οτι πτωχή απαντητρια = χρεωςη φυσικού κυκλου..

καλός γιατρος δεν ειναι αυτός που φεύγεις εγκυος αλλα αυτός που σε αντιμετωπίζει σωςτα και σν εχεις παθολογία τη θεραπεύει, που αν δεν ανταποκριβεσαι αντι να εκτιμώ 5-6 ωάρια και παραπάνω να λέει ακριβωσ Την αλήθεια , που αν το 11 χιλιοστό ωαριο δεν δίνει με τιποτα εγκυμοσυνη δεν το παίρνει στην ωοληψια ..καλός γιατρος ειναι ο έντιμος γιατρος . Λαθος εκτιμήσεις όλοι μπορει να κανουν , ποιος όμως το αναγνωρίζει και πως το διαχειρίζονται;;

Τα πήρανε γιατι δεν αφηνουν ωάρια κατα την ωοληψια , δεν τα πήραν ντε και καλα να τα γονιμοποιήσουν. Μπορείς και να τους ρωτήσεις αν εγινε προσπαθεια γονιμοποίησης. Λογικά θα σου πουν όχι. Στο γεν οταν παιρνουν ωάρια και δεν γινεται προσπαθεια γονιμοποίησης χρεώνουν 150 την ωοληψια.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...