Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Maroxmarox said:

Σε ποιο κέντρο ήσουν;

Είμαι Θεσσαλονίκη δεν νομίζω να το ξέρεις αν και δεν παίζει ρόλο είμαι της άποψης ότι ολα με τον ίδιο τρόπο λειτουργούνε , εγώ επειδή είμαι σχετικά νέα δεν με πρόσεξαν αρκετά θέλουν να βγάζουν πολλά ωαρια ώστε να ανεβάζουν τα ποσοστά επιτυχίας τους .. επίσης έμαθα εδώ πως αν στα μισά της διέγερσης μου ελάττωναν τις μονάδες θα χάναμε τα ωαρια μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ακόμα και έτσι τουλάχιστον είχαμε αποτέλεσμα μέχρι εδώ , για εμένα η διέγερση είναι στο μυαλό μου σαν βασανιστήριο ούτε πως φαντάζομαι πως είναι να μην πάθεις τίποτα μια φορά έχω κάνει( δύσκολα θα ξαναέκανα ) αυτό ξέρω σαν εμπειρία. Δεν είναι όμως το κέντρο είναι ο οργανισμός μου και πολλοί άλλοι παράγοντες.. καλή επιτυχία όλα θα σου πάνε καλά !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Δηλαδή όλες εσείς δε κάνατε σαλπιγγογραφια; 

Να σκοτώνονται τα έμβρυα εννοείς παρόλο που έχει γίνει η σύλληψη με εξωσωματική;

Ακομα και στην εξωσωματικη η σαλπιγγογραφεια ειναι απαραιτητη.γιατί αν υπαρχει υδροσαλπιγγα επηρεαζεει την εμφυτευση λογω του  υγρου κ δεν εμφυτευονται τα εμβρυα ή αν για παραδειγμα εμφυτευτουν αυξάνεται ακόμα και ο κινδυνος για αποβολή.

5 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Η υδροσαλπιγγα φαίνεται στον υπέρηχο..καθώς πριζεται.. όταν βλέπουμε σαλπιγγα στον υπέρηχο πρόκειται για υδροσαλπιγγα!!!επίσης στην σαλπιγγογραφια σου χορηγούν σκιαγραφικό που γεμίζουν οι σάλπιγγες.. για να δεις αν είναι υδροσαλπιγγα πρέπει να φύγει αυτό το υγρό!! Τα πέρασα και έμαθα.. κόντεψα  να χάσω την σάλπιγγα γτ μου έλεγε για υδροσαλπιγγα.. ενώ είχε μέσα το σκιαγραφικό υγρό!! Εν τέλη μετά από 2 μήνες έκανα λαπαροσκόπηση..αφού είχε αδειάσει απ το σκιαγραφικό.. και έκανα διάνοιξη.. δεν ήταν εννοείται υδροσαλπιγγα!!

Εγώ προσωπικά 2 έχω κάνει αλλά για να πάω φυσιολογικά και με σπερματεγχυση!

Και εγώ πόνεσα στην σπερματεγχυση... Αλλά εκεί που πέθανα ήταν οι σαλπιγγογραφιες.. λιποθύμησα.. επειδή ήταν οπίσθια η μήτρα δεν μπορούσε να μου βάλει εκείνο το μανταλάκι.. και μόλις μου έλεγε ξεκινάμε.. εκείνο έφευγε.. και πάλι απ' την αρχή.. μέχρι που μάτωσα!! Για αυτό φοβάμαι!!

Δηλαδή μιλάμε για ασχετοσυνη;; τι τραβηξες και εσυ πολυ λυπαμαι κοπελα μου.δεν φαινεται στον υπερηχο παντα οι υδροσαλπιγγες.μικρο ποσοστο φαινεται. @winspert στο γεν στον παντο

4 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Φωτογραφία και έκθεση των εμβρύων δίνουνε ;το ζητάμε; 

Στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες φωτο ..κ ενημερωνουν για τη ποιοτητα των εμβρυων.αν θελουμε έκθεση τη ζηταμε κ γραφει το τι εχουμε κανει απο την αρχη αναλυτικα τα παντα με λεπτομερειες.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, winspert said:

Κορίτσια...στο Γένεσις συγκεκριμένα...Τι ζητανε απο τεστ στην ωοληψια στη γυναίκα και στον αντρα; Εχει σημασια αν εισαι εμβολιασμενος στο τι ζητανε; Εμεις έχουμε νοσησει στο παρελθόν και δεν έχουμε κάνει εμβόλιο...Επισης κατι ξεκινησε οποτε φαντάζομαι αυριο θα εχω κανονική ροη οποτε και θα πιαστει 1η μερα... Άρα πάω για εξετάσεις τη Δευτέρα; Ευτυχώς που ζήτησα και μου τις γραψανε...

Κοπέλα μου εμάς για την πρώτη ωοληψία μας ζήτησαν να έχουμε κάνει και οι δύο εξετάσεις για HIV, HCV, VDRL, HBsAg και HbA2, να έχουμε ράπιντ 48 ωρών (είμαστε ανεμβολίαστοι) και να έχουμε μαζί ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου. Στις επόμενες φορές ήθελε μόνο ράπιντ και ταυτότητες. Εξετάσεις μπορεί να πέσουν σκ ανάλογα με την μέρα του κύκλου αλλά αν πχ πέσει 7η μέρα Κυριακή, θα σου πει να πας 8η Δευτέρα, δεν είναι τόσο αυστηρός με τις μέρες. Επίσης να πω οτι εγώ σήμερα πήγα στο μητέρα (με παρέπεμψε μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ) και είχα τις απαντήσεις σε 3 ώρες. Και είναι και δίπλα στο γεν. Πολύ εξυπηρετικό. 
Ελπίζω να σε βοήθησα ☺️

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Καθε κέντρο εχει την δίκη του τακτική με αξιολόγηση ή φωτογραφίες. Εκανες πάνω απο μια σε δημόσιο; Στο Έλενα παντως ηταν φρικτά απο καθε άποψη.

Σε περιπτωση υδροσαλπιγγας το περιβάλλον ειναι τοξικό. Και δεν φαίνεται πάντα στον υπέρηχο μονο αν ειναι υπερβολικά διογκωμένη. Τωρα γι αυτο που περιγραψες οτι έπαθες  εχω ενστάσεις γι αυτόν που στην έκανε, που την εκανες;

Τα έμβρυα που μας βάζουν ουσιαστικα ειναι κύτταρα οποτε απλα σταματούν να πολλαπλασιάζονται , αυτο εννοούσε η Νεφέλη. Ο γιος μου ηταν το 22ο έμβρυο που μου βαλλανε κι εδωσε εγκυμοσυνη.

Για να εχει να λέει μετα στα παιδια τους, η μάνα σας ηταν μεθυσμένη χαμπάρι δεν πηρε, εγω εκεί ήμουν βράχος!

Συγκεκριμένα, εγώ έκανα 3 σε δημόσιο νοσοκομειο στην επαρχία!!!Η φήμη του συγκεκριμένου νοσοκομείου καθώς και ο γιατρός που εχει αναλάβει τις εξωσωματικες είναι γενικά καλή αλλά εγώ έχω πολύ άσχημη εμπειρία και από ολη την αντιμετώπιση και από το αποτέλεσμα και πρωτίστως από το γιατρό!!!Σε' μενα προσωπικά ούτε φωτογραφίες δώσανε ούτε ιδιαίτερη αξιολόγηση κάνανε, ούτε όταν έκανα υστεροσκοπηση δώσανε cd ούτε καν γραπτή εκθεση για την εξέταση!!

Γενικά αν μένεις επαρχία δυστυχώς έχεις πολύ συγκεκριμένες επιλογές και τουλάχιστον λες ας κάνω κάποιες προσπάθειες έστω στο δημόσιο νοσοκομειο μην τυχόν και είμαι τυχερή και τα καταφέρω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια .. ποσο αγχωθηκα που ειπατε οτι υποφερετε στις ετ .. αχ κ ξεκιναω διαδικασια για τη πρωτη μου κ παγωσε τωρα λιγακι .. δε θελω να περασω το πονο της σαλπιγγογραφιας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια .. ποσο αγχωθηκα που ειπατε οτι υποφερετε στις ετ .. αχ κ ξεκιναω διαδικασια για τη πρωτη μου κ παγωσε τωρα λιγακι .. δε θελω να περασω το πονο της σαλπιγγογραφιας 

Καλημέρα να μην αγχώνεσαι καθόλου θεωρώ ότι μια στις 50 μη πω 100 πονάει στην ετ είναι σαν τεστ ΠΑπ 

καλη επιτυχία θα το δεις σαν διαδικασία βήμα βήμα  όλα θα πάνε καλά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ωχ ναι; Με σκ θα εχω θεμα...θα δω πως θα γίνει...Κ εγω λεω πως πρέπει να είναι μαζι κ ο άντρας μου...Ναι, ευτυχώς στο ραντεβού λογικά δεν θα φοραει μασκα... Έχω ήδη γράψει μια Α4 με πράγματα που θελω να του πω και να ρωτησω.Θα βαρεθεί να ακούει...Σε ευχαριστω πολυ

Να ειναι σίγουρα και ο ανδρας σου μαζι, γιατι θα του εξηγήσει και για το σπερμα, που εσυ οταν του τα μεταφέρεις ισως να μην του αρέσουν. Ενώ οταν τα λέει ο γιατρος ειναι αλλιώς.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ακομα και στην εξωσωματικη η σαλπιγγογραφεια ειναι απαραιτητη.γιατί αν υπαρχει υδροσαλπιγγα επηρεαζεει την εμφυτευση λογω του  υγρου κ δεν εμφυτευονται τα εμβρυα ή αν για παραδειγμα εμφυτευτουν αυξάνεται ακόμα και ο κινδυνος για αποβολή.

Δηλαδή μιλάμε για ασχετοσυνη;; τι τραβηξες και εσυ πολυ λυπαμαι κοπελα μου.δεν φαινεται στον υπερηχο παντα οι υδροσαλπιγγες.μικρο ποσοστο φαινεται. @winspert στο γεν στον παντο

Στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες φωτο ..κ ενημερωνουν για τη ποιοτητα των εμβρυων.αν θελουμε έκθεση τη ζηταμε κ γραφει το τι εχουμε κανει απο την αρχη αναλυτικα τα παντα με λεπτομερειες.

Θεσσαλονίκη είμαι κορίτσι μου!! Στο Γένεσις Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ακομα και στην εξωσωματικη η σαλπιγγογραφεια ειναι απαραιτητη.γιατί αν υπαρχει υδροσαλπιγγα επηρεαζεει την εμφυτευση λογω του  υγρου κ δεν εμφυτευονται τα εμβρυα ή αν για παραδειγμα εμφυτευτουν αυξάνεται ακόμα και ο κινδυνος για αποβολή.

Δηλαδή μιλάμε για ασχετοσυνη;; τι τραβηξες και εσυ πολυ λυπαμαι κοπελα μου.δεν φαινεται στον υπερηχο παντα οι υδροσαλπιγγες.μικρο ποσοστο φαινεται. @winspert στο γεν στον παντο

Στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες φωτο ..κ ενημερωνουν για τη ποιοτητα των εμβρυων.αν θελουμε έκθεση τη ζηταμε κ γραφει το τι εχουμε κανει απο την αρχη αναλυτικα τα παντα με λεπτομερειες.

Καλημέρα! Ανακουφιστηκα τώρα Μ αυτό που είπες για τη σαλπιγγογραφια. Γιατί δεν είναι μόνο που πίστεψα πως τόσο πόνο τον πέρασα τζάμπα, αλλά μπήκα και σε σκέψεις το ποσό άσχετος μπορεί να είναι ο γιατρός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια .. ποσο αγχωθηκα που ειπατε οτι υποφερετε στις ετ .. αχ κ ξεκιναω διαδικασια για τη πρωτη μου κ παγωσε τωρα λιγακι .. δε θελω να περασω το πονο της σαλπιγγογραφιας 

Καλημεραααα!!!! Η διαδικασία της ετ δν ειναι πραγματικά τίποτα. Γίνεται πολύ γρήγορα και δεν διαρκεί. Να μην αγχώνεσαι απλά έτυχε να υπάρχουν και διαφορετικές εμπειρίες δεν σημαίνει πως συμβεί σ όλους. Όσο για τον πόνο της σαλπιγγογραφιας, μπορεί να μην το ζήσεις αλλά και να το ζήσεις σκέψου πως αξίζει για αυτό το θαύματα κι που θα έχεις αργότερα αγκαλια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα 

Επιτελουσ μετά από τόσο καιρό άκουσα και ένα καλό νέο ...πάμε για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη . Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα του σφακ αν ξέρει στην ετ αν επιτρέπεται να είναι και ο άντρας μαζί , γιατί αν κρίνω στισ εγχυσεισ αντιβίωσης πόσο ποναγα σίγουρα θα θέλω να κρατάω κάποιου το χέρι χαχα. Επισησ ξεχασα να ρωτήσω την μαία την ημέρα τησ ετ πριν βάζουμε το υπόθετο προγεστερόνησ ;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Επιτελουσ μετά από τόσο καιρό άκουσα και ένα καλό νέο ...πάμε για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη . Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα του σφακ αν ξέρει στην ετ αν επιτρέπεται να είναι και ο άντρας μαζί , γιατί αν κρίνω στισ εγχυσεισ αντιβίωσης πόσο ποναγα σίγουρα θα θέλω να κρατάω κάποιου το χέρι χαχα. Επισησ ξεχασα να ρωτήσω την μαία την ημέρα τησ ετ πριν βάζουμε το υπόθετο προγεστερόνησ ;

Καλημέρα, εγώ οχι δεν είχα βάλει υπόθετο. Δν έχουμε τον ίδιο γιατρό. Η διαδικασία της εμβρυομεταφορας είναι τόσο γρήγορη που σίγουρα δν θα χρειασθεί να είναι ο αντρας σου διπλα.Σε μένα τουλάχιστον ήταν μετά της διαδικασία της ετ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marilena21 said:

Καλημέρα, εγώ οχι δεν είχα βάλει υπόθετο. Δν έχουμε τον ίδιο γιατρό. Η διαδικασία της εμβρυομεταφορας είναι τόσο γρήγορη που σίγουρα δν θα χρειασθεί να είναι ο αντρας σου διπλα.Σε μένα τουλάχιστον ήταν μετά της διαδικασία της ετ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

Μετά έκατσες πολλή ώρα στο κρεβάτι μέχρι να φυγεισ ; 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, KONNA28 said:

Κορίτσια καλημέρα 

Επιτελουσ μετά από τόσο καιρό άκουσα και ένα καλό νέο ...πάμε για εμβρυομεταφορα την Πέμπτη . Ηθελα να ρωτήσω κάποια κοπέλα του σφακ αν ξέρει στην ετ αν επιτρέπεται να είναι και ο άντρας μαζί , γιατί αν κρίνω στισ εγχυσεισ αντιβίωσης πόσο ποναγα σίγουρα θα θέλω να κρατάω κάποιου το χέρι χαχα. Επισησ ξεχασα να ρωτήσω την μαία την ημέρα τησ ετ πριν βάζουμε το υπόθετο προγεστερόνησ ;

Σε άλλο γιατρό βέβαια εγώ αλλά πριν τη ετ έβαλα κανονικά το υπόθετο. Ούτως ή άλλως πριν τη ετ σου κάνουν πλύση. Ούτε εγώ ένιωσα κάτι. Κρατάει πολύ λίγο χρόνο και το βλέπεις κι εσύ στην οθόνη. Μαγικό. 

Μετά έμεινα ξαπλωμένη μισή ωρίτσα περίπου μόνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...