Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο.. συνηθίζω να πηγαίνω για ένα περπατηματακι το απόγευμα.. λέτε να υπάρχει θέμα αν κατά την διέγερση πηγαίνω μια βόλτα?? Να φανταστώ μετά την εμβρυομεταφορα δεν συνιστάται.. ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Παρακολουθώ τόσο καιρό χωρίς να σχολιάζω , και αποφάσισα σήμερα να γραφτώ και εγώ. Ανεξήγητη, σπέρμα άψογο, οπότε πήγαμε και εμείς με εξωσωματική λόγω ηλικίας (37)  και AMH προς το χαμηλό (1,4).  Αναμένουμε.  

Θα ήθελα επίσης να πω οτι έχω μια menopur ανοιχτή, με λίγο πάνω απο 550 μονάδες (ίσα ίσα μονο 37.5 χάλασα), και εαν την θέλει καμία την χαρίζω, περιοχή, νότια προάστια. Ανοίχτηκε την Τετάρτη 03/02.

γεια σου κοριτσι μου κ καλη επιτυχια!! η @Clouds εψαχνε ελπιζω να το δει κ να σου γραψει γιατι ηθελε να χρησιμοποιησει ληγμένα 4 μηνων για τροποποιημενο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο.. συνηθίζω να πηγαίνω για ένα περπατηματακι το απόγευμα.. λέτε να υπάρχει θέμα αν κατά την διέγερση πηγαίνω μια βόλτα?? Να φανταστώ μετά την εμβρυομεταφορα δεν συνιστάται.. ??

Στη διεγερση δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Στην ετ εξαρταται απο το γιατρο.Αλλοι λενε μην κουνηθεις καθολου,αλλοι λενε συνεχισε τη ζωη σου,απλα χωρις να κουραζεσαι,αγχωνεσαι,ζοριζεσαι κτλ.Αρα θα ρωτησεις το γιατρο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Iro 39 είπε:

Κατ’αρχας σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!Ειναι τόσο όμορφο που βοηθάει η μια την άλλη,μια μεγάλη αγκαλιά το αισθάνομαι!Εγω έκοψα το τσιγάρο και αντικατέστησα το καφεδακι μου σε decaf,να τον κόψω δεν θα μπορέσω!Ζαχαρη να υποθέσω ούτε κατά διάνοια ε;

Δοκιμασε κ  γανοδερμα αντι για ντεκαφ κανει πολυ καλο στην υγεία κ ειναι σαν καφες!! Τωρα μου το ειπανε κ επαθα πλακα.. τουλαχιστον με 5 καφεδες ημουν τη μερα κ αυπνη φυσικα σε σημειο να τρεμω κανονικα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , despina. είπε:

Στη διεγερση δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Στην ετ εξαρταται απο το γιατρο.Αλλοι λενε μην κουνηθεις καθολου,αλλοι λενε συνεχισε τη ζωη σου,απλα χωρις να κουραζεσαι,αγχωνεσαι,ζοριζεσαι κτλ.Αρα θα ρωτησεις το γιατρο σου

Καλησπερα κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα παιρνει κυκλοσπορινη κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης η πριν την εγκυμοσυνη πασχω απο αυτοανοσο κ η ρευμαυολογος μου το χορηγησε.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν το είχα καταλάβει. 11 χιλιοστά είναι υπερβολικά μικρό για να δώσει γονιμοποίηση... Από τον γιατρό μου ξέρω ότι θέλουν να είναι από 16 και πάνω. Απαράδεκτοι το λιγότερο! Είναι ανήθικο να σε κάνουν να ελπίζεις για κάτι που ξέρουν ότι δε θα προχωρήσει, και όλο αυτό να γίνεται καθαρά για το κέρδος! Αν πράγματι είσαι πτωχή απαντήτρια, τότε από αυτά που έχω καταλάβει, νομίζω ότι το καλύτερο είναι να πας σε φυσικούς κύκλους και όχι να επιβαρύνεις τον οργανισμό σου άδικα με ορμόνες. Άσε που από την εμπειρία μου έχω δει ότι τα ωάρια των φυσικών κύκλων είναι συνήθως και πιο ποιοτικά. Μπορεί να είναι πιο χρονοβόρα διαδικασία, έχει όμως πιο σταθερά αποτέλεσμα. Καλή τύχη σου εύχομαι να έχεις από εδώ και πέρα, σε όποιο κέντρο συνεχίσεις τις προσπάθειες σου και με το καλό να αποκτήσεις ένα ή περισσότερα γερά μωράκια! 

@Mommy39εγω κοριτσια μου σε τροποποιημενο φυσικο κατεβασα 2 ωαρια ενα 11 κ ενα 16 και γινανε βλαστοκυστες ΑΒ κ τα 2 και τα μετεφερα κιολας κ ενα σιγουρα ειναι το ενα μωρο μου μπορει να ειναι κ τα 2 ποιος να ξερει (επιασα διδυμα αλλα ειχα μεταφερει 3 βλαστοκυστες) κ αλλη μια φορα σε φυσικο παλι 11,5 είχα κ μια χαρα προχωρησε κ αυτο.. σε διεγερση κατεβασα 3 ωαρια το ενα σιγουρα 16 ,τα άλλα δε θυμαμαι ποσο..και ηταν κ τα 3 ακαταλληλα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lilian 28 said:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο.. συνηθίζω να πηγαίνω για ένα περπατηματακι το απόγευμα.. λέτε να υπάρχει θέμα αν κατά την διέγερση πηγαίνω μια βόλτα?? Να φανταστώ μετά την εμβρυομεταφορα δεν συνιστάται.. ??

εξαρτάται εγώ ήθελα μόνο να ξαπλώνω ένιωθα κούραση όλη την ώρα και κοιμόμουν παρα πολύ νωρίς και για πολλές ωρες όταν έρθει η ώρα δες πως αισθάνεσαι και για τι έχεις ορεξη ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και αγόρια (αν υπάρχουν) καλησπέραααααα είμαι 27 και εγώ και η γυναίκα μου παντρεμένοι 3 μήνες με πολιτικό γάμο. στο θέμα μας τώρα :) :) :) θέλω να γίνωωωωωωωωωωωωωωωω πατέρας δεν αντέχω άλλο αχαχαχαχαχ ύστερα από προσπάθειες ( βασικά μέσα στον 1 χρόνο δεν έκανε καθόλου ωορρηξία εκτός από 2 μήνες με χάπια) και αφού επέμενα εγω και όχι ο γιατρός οτι υπάρχει πρόβλημα κάναμε πολλές εξετάσεις .. το αποτέλεσμα : το σπέρμα πάλι καλά είναι παρα πολύ καλό αλλάαααααααα στην γυναίκα μου βρήκαν τοξοειδή προς δίκερη μήτρα ,ενδοτραχηλικο πολυποδα και διάφραγμα και όλα αυτά μέσα απο μια μαγνητική και μια σαλπιγγογραφία που εγώ επέμενα να κάνει( ο γιατρος έλεγε δεν εχει χάσει παιδιά γιατι να τα κανει όλα αυτα ) καλα του λεω εισαι τρελος εγω θελω παιδι αύριο και εσυ μου λεσ να χασει ..μεσα σε μια μερα έκλεισα ραντεβού στο Αρεταίειο  στο τμημα εξωσωματικής.. τον μάρτιο θα κάνει υστεροσκοπηση  και την παρασκευή έχουμε επιτροπή για τα φάρμακα.. έχουμε αγχος γιατί δεν έχουμε ακούσει καμία κοπέλα να εχει κανει εξωσωματικη με θετικά αποτελέσματα σε δημόσιο νοσοκομείο ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , thelw mpempe είπε:

κορίτσια και αγόρια (αν υπάρχουν) καλησπέραααααα είμαι 27 και εγώ και η γυναίκα μου παντρεμένοι 3 μήνες με πολιτικό γάμο. στο θέμα μας τώρα :) :) :) θέλω να γίνωωωωωωωωωωωωωωωω πατέρας δεν αντέχω άλλο αχαχαχαχαχ ύστερα από προσπάθειες ( βασικά μέσα στον 1 χρόνο δεν έκανε καθόλου ωορρηξία εκτός από 2 μήνες με χάπια) και αφού επέμενα εγω και όχι ο γιατρός οτι υπάρχει πρόβλημα κάναμε πολλές εξετάσεις .. το αποτέλεσμα : το σπέρμα πάλι καλά είναι παρα πολύ καλό αλλάαααααααα στην γυναίκα μου βρήκαν τοξοειδή προς δίκερη μήτρα ,ενδοτραχηλικο πολυποδα και διάφραγμα και όλα αυτά μέσα απο μια μαγνητική και μια σαλπιγγογραφία που εγώ επέμενα να κάνει( ο γιατρος έλεγε δεν εχει χάσει παιδιά γιατι να τα κανει όλα αυτα ) καλα του λεω εισαι τρελος εγω θελω παιδι αύριο και εσυ μου λεσ να χασει ..μεσα σε μια μερα έκλεισα ραντεβού στο Αρεταίειο  στο τμημα εξωσωματικής.. τον μάρτιο θα κάνει υστεροσκοπηση  και την παρασκευή έχουμε επιτροπή για τα φάρμακα.. έχουμε αγχος γιατί δεν έχουμε ακούσει καμία κοπέλα να εχει κανει εξωσωματικη με θετικά αποτελέσματα σε δημόσιο νοσοκομείο ..

Σύντομα να κάνετε ένα υγιές παιδάκι, γνωστή μου με δικερη μήτρα έχανε τα μωρά έκανε χειρουργείο να τη φτιάξει και μετά ήταν όλα οκ έχει παιδάκι . Ο γιατρός σας είπε ότι μπορείτε να κάνετε εξωσωματική με αυτά τα ευρήματα ;

Link to comment
Share on other sites

ο πρώτος βασικά έλεγε έλα μωρέ θα κάνει παιδί άστα όλα .. μετά στο Αρεταίειο όμως κανονίσαμε να κάνουμε  τον Μάρτιο  την υστεροσκόπηση και Απρίλιο την εξωσωματική .. την παρασκευή έχουμε επιτροπή . εσείς ρε κορίτσια έχετε ακούσει θετικά αποτελέσματα εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο .. βασικά πολύ αγχοσ και εγώ και το διαμάντι μου αυτό το 0.1 στην β χοριακή δύσκολο 

στην υστεροσκόπηση η γιατρός είπε θα τα φτιάξει όλα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, thelw mpempe είπε:

ο πρώτος βασικά έλεγε έλα μωρέ θα κάνει παιδί άστα όλα .. μετά στο Αρεταίειο όμως κανονίσαμε να κάνουμε  τον Μάρτιο  την υστεροσκόπηση και Απρίλιο την εξωσωματική .. την παρασκευή έχουμε επιτροπή . εσείς ρε κορίτσια έχετε ακούσει θετικά αποτελέσματα εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο .. βασικά πολύ αγχοσ και εγώ και το διαμάντι μου αυτό το 0.1 στην β χοριακή δύσκολο 

στην υστεροσκόπηση η γιατρός είπε θα τα φτιάξει όλα 

Σε ποιο γιατρο πήγατε; Ξερω απο φίλες μου οτι είχαν πολυ καλές εμπειρίες απο βλάχο και Βακα, αλλα με φυσιολογικές συλλήψεις και οι δυο.

 Εγω θα σου πω οτι η γυναίκα σου ειναι πολυ φορτισμένη με ολα αυτα τα ευρήματα ειμαι σιγουρη, δεν χρειαζεται να εχει κι εσενα να χτυπιέσαι για μωρο. Δες το λιγο πιο χαλαρά το θεμα. Παρηγόρησε την και πες της δεν πειραζει οτι κι αν γίνει.

  • Μου αρέσει 12

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, despina. είπε:

Στη διεγερση δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Στην ετ εξαρταται απο το γιατρο.Αλλοι λενε μην κουνηθεις καθολου,αλλοι λενε συνεχισε τη ζωη σου,απλα χωρις να κουραζεσαι,αγχωνεσαι,ζοριζεσαι κτλ.Αρα θα ρωτησεις το γιατρο σου

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. εννοειται θα ρωτήσω κιόλας...

8 ώρες πρίν, thelw mpempe είπε:

κορίτσια και αγόρια (αν υπάρχουν) καλησπέραααααα είμαι 27 και εγώ και η γυναίκα μου παντρεμένοι 3 μήνες με πολιτικό γάμο. στο θέμα μας τώρα :) :) :) θέλω να γίνωωωωωωωωωωωωωωωω πατέρας δεν αντέχω άλλο αχαχαχαχαχ ύστερα από προσπάθειες ( βασικά μέσα στον 1 χρόνο δεν έκανε καθόλου ωορρηξία εκτός από 2 μήνες με χάπια) και αφού επέμενα εγω και όχι ο γιατρός οτι υπάρχει πρόβλημα κάναμε πολλές εξετάσεις .. το αποτέλεσμα : το σπέρμα πάλι καλά είναι παρα πολύ καλό αλλάαααααααα στην γυναίκα μου βρήκαν τοξοειδή προς δίκερη μήτρα ,ενδοτραχηλικο πολυποδα και διάφραγμα και όλα αυτά μέσα απο μια μαγνητική και μια σαλπιγγογραφία που εγώ επέμενα να κάνει( ο γιατρος έλεγε δεν εχει χάσει παιδιά γιατι να τα κανει όλα αυτα ) καλα του λεω εισαι τρελος εγω θελω παιδι αύριο και εσυ μου λεσ να χασει ..μεσα σε μια μερα έκλεισα ραντεβού στο Αρεταίειο  στο τμημα εξωσωματικής.. τον μάρτιο θα κάνει υστεροσκοπηση  και την παρασκευή έχουμε επιτροπή για τα φάρμακα.. έχουμε αγχος γιατί δεν έχουμε ακούσει καμία κοπέλα να εχει κανει εξωσωματικη με θετικά αποτελέσματα σε δημόσιο νοσοκομείο ..

Πολύ καλή μου φίλη με δικερη μήτρα έκανε υστεροσκοπηση.. ο γιατρός είπε δύο μήνες αποχή και μετά προσπάθεια..  αυτήν είχε μια επαφή μέσα στον δεύτερο μήνα..και ήταν αρκετή ώστε να μείνει κατευθείαν!! Να είσαι δίπλα στη γυναίκα σου και να μην της υπευθυμιζεις συνέχεια το ποσό θες ένα παιδί..πίστεψέ με το θέλει και η ίδια.. δυστυχώς η φύση μας έκανε πιο επιρρεπείς σε όλα...  Εσείς έχετε να κοιτάξετε μόνο το σπέρμα.. εμείς πάνω από 100 εξετάσεις για το ίδιο θέμα.. Η αισιοδοξία χρειάζεται πριν την εξωσωματική αλλά μετρημένα.. για να μην βρεθείτε στα τάρταρα με αντίθετο αποτέλεσμα.. έτσι και αλλιώς ηλικιακά είστε τέλεια.. και εγώ 28 είμαι.. και σκέψου προσπαθούμε σχεδόν 5 χρόνια..  τώρα ξεκινάμε την πρώτη μας εξωσωματική και πάλι καλά έχω τον άντρα μου να με φρενάρει λίγο για να μην απογοητεύω σε περίπτωση που δεν έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Καντι said:

Θεωρω οτι υπέρηχο θα σου ζητούσε γιατι δεν εχει δει καν την εικόνα σου, θα το συζητήσετε την τριτη τωρα.

 Οσο για τα υπόλοιπα που έγραψες, γι αυτο θελουμε τους άνδρες μας , ειναι η φωνή της λογικής μας. Κια μενα οταν ξεφεύγω με φέρνει στα ίσα μου.

Τα πήρανε γιατι δεν αφηνουν ωάρια κατα την ωοληψια , δεν τα πήραν ντε και καλα να τα γονιμοποιήσουν. Μπορείς και να τους ρωτήσεις αν εγινε προσπαθεια γονιμοποίησης. Λογικά θα σου πουν όχι. Στο γεν οταν παιρνουν ωάρια και δεν γινεται προσπαθεια γονιμοποίησης χρεώνουν 150 την ωοληψια.

Εμένα με χρέωσαν 400+ 30€ καρδιολόγο για ωοληψια σε φυσικό χωρισ να υπάρχει ωάριο και μου φάνηκαν πάρα πολλά λεφτά χωρίς να βρουν τίποτα και χωρίς να γίνει γονιμοποιηση

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, thelw mpempe είπε:

κορίτσια και αγόρια (αν υπάρχουν) καλησπέραααααα είμαι 27 και εγώ και η γυναίκα μου παντρεμένοι 3 μήνες με πολιτικό γάμο. στο θέμα μας τώρα :) :) :) θέλω να γίνωωωωωωωωωωωωωωωω πατέρας δεν αντέχω άλλο αχαχαχαχαχ ύστερα από προσπάθειες ( βασικά μέσα στον 1 χρόνο δεν έκανε καθόλου ωορρηξία εκτός από 2 μήνες με χάπια) και αφού επέμενα εγω και όχι ο γιατρός οτι υπάρχει πρόβλημα κάναμε πολλές εξετάσεις .. το αποτέλεσμα : το σπέρμα πάλι καλά είναι παρα πολύ καλό αλλάαααααααα στην γυναίκα μου βρήκαν τοξοειδή προς δίκερη μήτρα ,ενδοτραχηλικο πολυποδα και διάφραγμα και όλα αυτά μέσα απο μια μαγνητική και μια σαλπιγγογραφία που εγώ επέμενα να κάνει( ο γιατρος έλεγε δεν εχει χάσει παιδιά γιατι να τα κανει όλα αυτα ) καλα του λεω εισαι τρελος εγω θελω παιδι αύριο και εσυ μου λεσ να χασει ..μεσα σε μια μερα έκλεισα ραντεβού στο Αρεταίειο  στο τμημα εξωσωματικής.. τον μάρτιο θα κάνει υστεροσκοπηση  και την παρασκευή έχουμε επιτροπή για τα φάρμακα.. έχουμε αγχος γιατί δεν έχουμε ακούσει καμία κοπέλα να εχει κανει εξωσωματικη με θετικά αποτελέσματα σε δημόσιο νοσοκομείο ..

ξερω κι εγω ζευγαρι στο αρεταιειο στον βλαχο, εκαναν αρκετες προσπαθειες, αλλα δεν τα καταφεραν. ειχαν κανει και σε ιδιωτικα αλλα ουτε εκει τα καταφεραν και τελικα εχουν υιπθετησει παιδακι. προφανως ομως και καθε περιπτωση ειναι παντελως δοαφορετικη. ηρεμησε, ψαξε γιατρους κι εμπιστευσου με την γυναικα σου οτι σας κανει να αισθανεστε πιο ασφαλεις και σιγουροι. πως καταληξατε εσεις στο αρεταιειο και σε ποιο γιατρο; κι εννοειται θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι ολα αυτα που συμβαινουν στη γυναικα σου ειναι ηδη δυσβασταχτα, ηρεμησε και να της συμπαραστεκεσαι.. μην της υπενθυμιζεις ποσο πολυ ανυπομονεις συνεχως, θεωρω πως ειναι εντελως αστοχο σε αυτη τη φαση. προφανως και για να κανετε ολα αυτα τωρα, ανυπομονειτε κι οι δυο. να θες να σαι κοντα της ειτε με ειτε χωρις παιδι. αυτο εχει σημασια κι αυτο εχει αναγκη κι η ιδια να εισπραττει.. γιατι η υπογονιμοτητα ειναι δυσκολος δρομος και θελει γερες βασεις και πολλη κι ουσιαστικη αγαπη και κατανοηση..και γερα στομαχια... καλη επιτυχια και καλη υπομονη κι επιμονη!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pepi123 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ηθελα να ρωτησω αν καποια κοπελα παιρνει κυκλοσπορινη κατα την διαρκεια εγκυμοσυνης η πριν την εγκυμοσυνη πασχω απο αυτοανοσο κ η ρευμαυολογος μου το χορηγησε.ευχαριστω

Για να στο είπε δεν θα υπάρχει θέμα εκείνοι ξέρουν, μην σε αγχώνει. Εμενα ο ρευματολογος μου μόνο κορτιζόνη μ αφήνει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...