Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , martha13 είπε:

εχετε δικιο εσυ ποτε κανεις χοριακη?

Πέμπτη στις 14/4.

1 ώρα πρίν, Iraki2022 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ. Δυστυχώς είναι κακιστα τα πράγματα ενώ ξεκίνησα με τόσο καλή διάθεση κ όρεξη. Ήταν ο ίδιος κυκλος περιοδου, εκανα δυο φορες ovitrelle, στην πρωτη ωοληψια πηραμε 6 ωάρια κ γονιμοποιηθηκαν τα 5. Προχώρησαν όλα έως 3η μέρα κ μετα χάθηκαν όλα. Στη δευτερη ωοληψια πηραμε 2 κ ήταν κυστικα. Δεν έχω κανένα άλλο. Είμαι κ 43+++ κ όσο βγαίνουν τέτοια αποτελέσματα δε θέλω να ξέρω που θα φτάσει η... προλακτινη! Στόχος είναι να μαζέψουμε τουλάχιστον 4 και μετά να παμε για ετ. Ε είμαι στο μηδέν. Αστα. Ζήτησε όμως ο γιατρός εξετάσεις κατακερματισμού κ οξειδωτικό στρες στο σπέρμα οπότε την άλλη τρίτη θα έχω κ αυτές μήπως επηρεάστηκε το αποτέλεσμα των 5 γονιμοποιημενων ωαριων από εκεί. 

Εγώ σε νιώθω απόλυτα γιατί είμαι 43+ ...μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας μετά από 4 κύκλους.... 3 τροποποιημένους φυσικούς και με διέγερση 1 κύκλος ( βραχύ πρωτόκολλο) το τελευταίο μου ωαριακι που έγινε βλαστοκύστη....απελπίζομαι κ σκέφτομαι τη δωρεά ωαρίων.Εσυ;;;τι σου λένε για την ηλικία;;;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Πώς νιώθεις;;;;

μια με πιανει μελαγχολια, μια νιωθω υπεροχα και αισιοδοξη, τα περισσοτερα βραδυα βλεπω εφιαλτες..λες και χαθηκαν τα ονειρα με λιβαδια και πεταλουδιτσες...χαχαχχα...γενικα εχω που αγχος οσο και να θελω να το διωξω δεν μπορω...εσυ?

πρίν από 24 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Πέμπτη στις 14/4.

Εγώ σε νιώθω απόλυτα γιατί είμαι 43+ ...μια βλαστοκύστη 5ης ημέρας μετά από 4 κύκλους.... 3 τροποποιημένους φυσικούς και με διέγερση 1 κύκλος ( βραχύ πρωτόκολλο) το τελευταίο μου ωαριακι που έγινε βλαστοκύστη....απελπίζομαι κ σκέφτομαι τη δωρεά ωαρίων.Εσυ;;;τι σου λένε για την ηλικία;;;

κοριτσια και εγω την ιδια ηλικια εχω με εσας...υπομονη θα τα καταφερουμε...ολες τα εχουν καταφερει καποια στιγμη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ξερω θα με πειτε υπερβολικη εχω μια ωρα κλαιω απ τον φοβο μου κ μονο. Μου ειπε γιατρος να κανω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του χωρίς μεθη εννοειται κ σκεφτομαι να μην παω εχω υπερβολικό φοβο δεν αντεχω να μ ακουμπαει τίποτα στον τραχηλο. Πειτε μου ρε κοριτσια χωρις μεθη εχετε κανει υστεροσκοπηση?? Δεν ποναει? Τι νιωθεις?? Ενημερωνω απλά οτι κ σαλπιγγογραφια ζητησα μεθη κ γινοταν σε μεγαλη κλινικη με λιγα παρακάλια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα, εισαι 21 μερα ποτε έκανες ετ;

Ειμαι στη 13η μερα του κύκλου...Πρωτα ο θεος απο εβδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα...

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Ευαγγελια τωρα ειδα οτι εφτασες 590. Εχεις κανονικοτατη αυξηση μετα το 324. Φαινεται ξεκαθαρα οτι το ενα εμβρυο προχωραει κανονικα! Μην τυχον αφησεις τα φαρμακα.. θα ειναι μεγαλο λαθος.. και ο γιατρος απαραδεκτος που ζητησε τετοιο πραγμα οπως ειπες! Γνωμη μου.. να συνεχισεις με τον/την γυναικολογο σου και οχι με τον τραγικο εξωσωματιστη. Να παιρνεις τα φαρμακα σου κανονικα.. και να κανεις τις χοριακες οπως πρεπει. Υπομονη να φτασεις 6η εβδομαδα να πας κ για υπερηχο. Θα ηθελα και τα κοριτσια εδω να πειτε αν συμφωνειτε μαζι μου... γτ εχω τρελαθει με τον εξωσωματιστη που ειπε να κοπουν τα φαρμακα.. ενω φαινεται ξεκαθαρα οτι υπαρχει εμβρυο!!

Εγω της το ειπα αμεσως...Φαρμακα δεν κοβει για κανένα λόγο...Θα ξανακανει χοριακη και θα δει πως παει...

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Εκανες τις ορμονικές σήμερα ;

Ναι συμφωνώ και εγω 

 

Εκανα και ευτυχως ειναι ολα μια χαρα...Θα επαναλάβω την Τετάρτη και θα κανονίσουμε εμβρυομεταφορα μετα...Ισως να ηταν λαθος τα προηγούμενα  αποτελέσματα...Τι να πω;

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Ειμαι στη 13η μερα του κύκλου...Πρωτα ο θεος απο εβδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα...

Εγω της το ειπα αμεσως...Φαρμακα δεν κοβει για κανένα λόγο...Θα ξανακανει χοριακη και θα δει πως παει...

Εκανα και ευτυχως ειναι ολα μια χαρα...Θα επαναλάβω την Τετάρτη και θα κανονίσουμε εμβρυομεταφορα μετα...Ισως να ηταν λαθος τα προηγούμενα  αποτελέσματα...Τι να πω;

Ναι το θυμαμαι νομιζω θα μαστε κοντα καπου μπερδευτηκα και αλλου ηθελα να το ρωτησω..αναμενουμε❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια ξερω θα με πειτε υπερβολικη εχω μια ωρα κλαιω απ τον φοβο μου κ μονο. Μου ειπε γιατρος να κανω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του χωρίς μεθη εννοειται κ σκεφτομαι να μην παω εχω υπερβολικό φοβο δεν αντεχω να μ ακουμπαει τίποτα στον τραχηλο. Πειτε μου ρε κοριτσια χωρις μεθη εχετε κανει υστεροσκοπηση?? Δεν ποναει? Τι νιωθεις?? Ενημερωνω απλά οτι κ σαλπιγγογραφια ζητησα μεθη κ γινοταν σε μεγαλη κλινικη με λιγα παρακάλια. 

 Εγώ έχω κάνει χωρίς μέθη... Δεν είναι τίποτα! Σαν ήπιος πονος περιόδου για δευτερόλεπτα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια ξερω θα με πειτε υπερβολικη εχω μια ωρα κλαιω απ τον φοβο μου κ μονο. Μου ειπε γιατρος να κανω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του χωρίς μεθη εννοειται κ σκεφτομαι να μην παω εχω υπερβολικό φοβο δεν αντεχω να μ ακουμπαει τίποτα στον τραχηλο. Πειτε μου ρε κοριτσια χωρις μεθη εχετε κανει υστεροσκοπηση?? Δεν ποναει? Τι νιωθεις?? Ενημερωνω απλά οτι κ σαλπιγγογραφια ζητησα μεθη κ γινοταν σε μεγαλη κλινικη με λιγα παρακάλια. 

Κοριτσι μου δεν είναι τίποτα....εγω μια μικρή ενόχληση ένοιωσα αν κ πήγα τρομοκρατημενη γιατί ήξερα πως γίνεται με μεθη και αναρωτιόμουν γιατί ο γιατρος μου είπε να πάμε χωρίς αλλά δεν το μετάνιωσα...πολυ καλύτερα έτσι παρά τη ζάλη όλη μέρα για κάτι τόσο απλό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, martha13 είπε:

μια με πιανει μελαγχολια, μια νιωθω υπεροχα και αισιοδοξη, τα περισσοτερα βραδυα βλεπω εφιαλτες..λες και χαθηκαν τα ονειρα με λιβαδια και πεταλουδιτσες...χαχαχχα...γενικα εχω που αγχος οσο και να θελω να το διωξω δεν μπορω...εσυ?

κοριτσια και εγω την ιδια ηλικια εχω με εσας...υπομονη θα τα καταφερουμε...ολες τα εχουν καταφερει καποια στιγμη...

Εγώ ήμουν αισιόδοξη αλλά σήμερα έπεσα πολύ γιατί το στήθος μου είναι τόσο μαλακό που είναι σαν να μου έρθει περίοδος... επίσης η ηλικία με περιορίζει να χαρώ,μου δημιουργεί μόνο άγχος...

1 hour ago, martha13 είπε:

μια με πιανει μελαγχολια, μια νιωθω υπεροχα και αισιοδοξη, τα περισσοτερα βραδυα βλεπω εφιαλτες..λες και χαθηκαν τα ονειρα με λιβαδια και πεταλουδιτσες...χαχαχχα...γενικα εχω που αγχος οσο και να θελω να το διωξω δεν μπορω...εσυ?

κοριτσια και εγω την ιδια ηλικια εχω με εσας...υπομονη θα τα καταφερουμε...ολες τα εχουν καταφερει καποια στιγμη...

Σκέφτεσαι την δωρεά ή μόνο εγώ μπήκα στη διαδικασία να το σκέφτομαι έντονα;;; κυρίως λόγω ποιότητας ωαρίων.Ισως μου δίνει μια νότα αισιοδοξίας αυτή η σκέψη ❤️

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Εγώ ήμουν αισιόδοξη αλλά σήμερα έπεσα πολύ γιατί το στήθος μου είναι τόσο μαλακό που είναι σαν να μου έρθει περίοδος... επίσης η ηλικία με περιορίζει να χαρώ,μου δημιουργεί μόνο άγχος...

Σκέφτεσαι την δωρεά ή μόνο εγώ μπήκα στη διαδικασία να το σκέφτομαι έντονα;;; κυρίως λόγω ποιότητας ωαρίων.Ισως μου δίνει μια νότα αισιοδοξίας αυτή η σκέψη ❤️

 

 

Συγνώμη που μπαίνω σφηνα είμαι από δίπλα από την δωρεά. Θα τολμήσω να σου πω να μη διστάσεις στιγμή να προχωρήσεις. Δεν ξέρω βέβαια τι αντοχές έχεις.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Εγώ ήμουν αισιόδοξη αλλά σήμερα έπεσα πολύ γιατί το στήθος μου είναι τόσο μαλακό που είναι σαν να μου έρθει περίοδος... επίσης η ηλικία με περιορίζει να χαρώ,μου δημιουργεί μόνο άγχος...

Σκέφτεσαι την δωρεά ή μόνο εγώ μπήκα στη διαδικασία να το σκέφτομαι έντονα;;; κυρίως λόγω ποιότητας ωαρίων.Ισως μου δίνει μια νότα αισιοδοξίας αυτή η σκέψη ❤️

 

 

δεν την σκεφτομαι καθολου προς το παρον γιατι εκανα με 2 φυσικους κυκλους 2 βλαστοκυστες...αλλα εχω αυτοανοσα και δυσκολευομαι στη συλληψη

πρίν από 6 λεπτά , martha13 είπε:

δεν την σκεφτομαι καθολου προς το παρον γιατι εκανα με 2 φυσικους κυκλους 2 βλαστοκυστες...αλλα εχω αυτοανοσα και δυσκολευομαι στη συλληψη

το στηθος μην το κοιτας..σου ειπα στην προηγουμενη αποτυχημενη προσπαθεια το στηθος μου ηταν πολυ πρησμενο και με ποναγε..ειναι απο τα φαρμακα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και γω καινούρια στην συζήτηση περιμένω με ανυπομονησία την χοριακη μου ,έκανα έμβρυομεταφορα στις 4/4 και σκέφτομαι να κάνω την Παρασκευή την χοριακη που θα είναι 12η μέρα εύχομαι σε όλες μας καλά αποτελέσματα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αθανασία Ι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και γω καινούρια στην συζήτηση περιμένω με ανυπομονησία την χοριακη μου ,έκανα έμβρυομεταφορα στις 4/4 και σκέφτομαι να κάνω την Παρασκευή την χοριακη που θα είναι 12η μέρα εύχομαι σε όλες μας καλά αποτελέσματα

ειμαστε αρκετες με χοριακες αυτην την εβδομαδα..καλη επιτυχια λοιπον με μια τεραστια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...