Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Η εμβρυομεταφορά μπορεί να γίνει είτε στον ίδιο κύκλο, λίγες μέρες μετά όπως λες, είτε σε επόμενο κύκλο, που θεωρείται καλύτερο γιατί ο οργανισμός έχει το χρόνο του να συνέλθει από τα φάρμακα. Βλέπεις τα φάρμακα της διέγερσης μπορεί να δράσουν ανασταλτικά στην πάχυνση του ενδομητρίου και γι' αυτό είναι πιο ασφαλές να γίνεται η ετ ένα μήνα αργότερα. 

Τέλεια τότε σε ευχαριστώ! Μέθη δεν έχω κάνει ξανά. Πως είναι η διαδικασία αυτή; 

πρίν από 49 λεπτά , kaposetsi είπε:

Μήπως ήταν δυο και το ένα έφυγε και για αυτό έτσι η χοριακη; 

Όλα καλά.. εύχομαι τα καλύτερα 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, winspert είπε:

Ενα ή δυο ειχατε βαλει; Παιζει να σταματησε το ενα και γι αυτό το ανεβοκατεβασμα; Ο γιατρός τι σου είπε;;;

Κοριτσι μου καλησπερα, εισαι 21 μερα ποτε έκανες ετ;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, happiness79 said:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για την απογοήτευση που πήρες. Αυτή ήταν η 2η ωοληψία στον ίδιο κύκλο, καλά δε θυμάμαι? Έκανες ξανά ovitrelle? Τι να πω, φαίνεται ότι όσα δεν ωριμάζουν εγκαίρως δύσκολο να είναι καλά μάλλον... Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι. Έχεις μαζέψει κι άλλα? Σκέφτεσαι να κάνεις πρώτα μερικούς κύκλους ωοληψιών για να μαζέψεις μερικά καλά έμβρυα και ύστερα να προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά? 

Σε ευχαριστώ πολυ. Δυστυχώς είναι κακιστα τα πράγματα ενώ ξεκίνησα με τόσο καλή διάθεση κ όρεξη. Ήταν ο ίδιος κυκλος περιοδου, εκανα δυο φορες ovitrelle, στην πρωτη ωοληψια πηραμε 6 ωάρια κ γονιμοποιηθηκαν τα 5. Προχώρησαν όλα έως 3η μέρα κ μετα χάθηκαν όλα. Στη δευτερη ωοληψια πηραμε 2 κ ήταν κυστικα. Δεν έχω κανένα άλλο. Είμαι κ 43+++ κ όσο βγαίνουν τέτοια αποτελέσματα δε θέλω να ξέρω που θα φτάσει η... προλακτινη! Στόχος είναι να μαζέψουμε τουλάχιστον 4 και μετά να παμε για ετ. Ε είμαι στο μηδέν. Αστα. Ζήτησε όμως ο γιατρός εξετάσεις κατακερματισμού κ οξειδωτικό στρες στο σπέρμα οπότε την άλλη τρίτη θα έχω κ αυτές μήπως επηρεάστηκε το αποτέλεσμα των 5 γονιμοποιημενων ωαριων από εκεί. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

1 hour ago, happiness79 said:

Μου είπαν να πάω 2η-3η μέρα και ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να έχω ροή. Και επειδή συνήθως τη 2η μέρα έχω περισσότερη ροή από την 3η, γι' αυτό προβληματίζομαι... 

Μήπως εννοούσαν να υπάρχει ροή γενικά για να θεωρείται περίοδος βρε συ; Γιατί εγώ ας πούμε έχω δει πολλές φορές αίμα χωρίς ροή που δεν ήταν οπότε θα ήταν και άκυρο να κάνω τις εξετάσεις γενικά

1 hour ago, Ευαγγελιαα said:

Καλησπέρα κορίτσια...δευτερα 14η μέρα ετ 200 ,Τετάρτη 16η 604 παρασκευη 18η 324  Σάββατο 19η 390 ,Δευτέρα 590..

πείτε μου λίγο σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ.. έχει συμβεί σε καμια;

Αυτό που σου είπαν και τα κορίτσια θα σου έλεγα κι εγώ. Να ξανα κάνεις σε 2 μέρες χοριακή καλύτερα. Εγώ θα το πάλευα μέχρι τέλους. 

 

9 minutes ago, Iraki2022 said:

Σε ευχαριστώ πολυ. Δυστυχώς είναι κακιστα τα πράγματα ενώ ξεκίνησα με τόσο καλή διάθεση κ όρεξη. Ήταν ο ίδιος κυκλος περιοδου, εκανα δυο φορες ovitrelle, στην πρωτη ωοληψια πηραμε 6 ωάρια κ γονιμοποιηθηκαν τα 5. Προχώρησαν όλα έως 3η μέρα κ μετα χάθηκαν όλα. Στη δευτερη ωοληψια πηραμε 2 κ ήταν κυστικα. Δεν έχω κανένα άλλο. Είμαι κ 43+++ κ όσο βγαίνουν τέτοια αποτελέσματα δε θέλω να ξέρω που θα φτάσει η... προλακτινη! Στόχος είναι να μαζέψουμε τουλάχιστον 4 και μετά να παμε για ετ. Ε είμαι στο μηδέν. Αστα. Ζήτησε όμως ο γιατρός εξετάσεις κατακερματισμού κ οξειδωτικό στρες στο σπέρμα οπότε την άλλη τρίτη θα έχω κ αυτές μήπως επηρεάστηκε το αποτέλεσμα των 5 γονιμοποιημενων ωαριων από εκεί. 

Μην το βάζεις κάτω. Ήταν ένας κακός κύκλος απλώς. Δεν σημαίνει οτι όλοι θα πάνε έτσι. Και γω θα σου έλεγα πάλι να πάτε με φυσικό στον επόμενο μήπως και πάει καλύτερα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις του άντρα σου. Που τις έκανε;

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kateriiina25 said:

 

Μήπως εννοούσαν να υπάρχει ροή γενικά για να θεωρείται περίοδος βρε συ; Γιατί εγώ ας πούμε έχω δει πολλές φορές αίμα χωρίς ροή που δεν ήταν οπότε θα ήταν και άκυρο να κάνω τις εξετάσεις γενικά

Αυτό που σου είπαν και τα κορίτσια θα σου έλεγα κι εγώ. Να ξανα κάνεις σε 2 μέρες χοριακή καλύτερα. Εγώ θα το πάλευα μέχρι τέλους. 

 

Μην το βάζεις κάτω. Ήταν ένας κακός κύκλος απλώς. Δεν σημαίνει οτι όλοι θα πάνε έτσι. Και γω θα σου έλεγα πάλι να πάτε με φυσικό στον επόμενο μήπως και πάει καλύτερα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις του άντρα σου. Που τις έκανε;

Αυριο στο Λυμπερόπουλο. Σε ευχαριστώ πολυ. Νομίζω εσυ ή κάποια κοπέλα εδώ το προτεινε. 

Ασχετο: για κάποιο λόγο ο σφ δε θέλει να κάνω εντελώς φυσικό στον επόμενο. Κάτι θα έχει στο μυαλό του ακόμα δεν ξέρω.. Έχεις κάνει ποτε φυσικό εσυ εκει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...δευτερα 14η μέρα ετ 200 ,Τετάρτη 16η 604 παρασκευη 18η 324  Σάββατο 19η 390 ,Δευτέρα 590..

πείτε μου λίγο σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ.. έχει συμβεί σε καμια;

Ευαγγελια τωρα ειδα οτι εφτασες 590. Εχεις κανονικοτατη αυξηση μετα το 324. Φαινεται ξεκαθαρα οτι το ενα εμβρυο προχωραει κανονικα! Μην τυχον αφησεις τα φαρμακα.. θα ειναι μεγαλο λαθος.. και ο γιατρος απαραδεκτος που ζητησε τετοιο πραγμα οπως ειπες! Γνωμη μου.. να συνεχισεις με τον/την γυναικολογο σου και οχι με τον τραγικο εξωσωματιστη. Να παιρνεις τα φαρμακα σου κανονικα.. και να κανεις τις χοριακες οπως πρεπει. Υπομονη να φτασεις 6η εβδομαδα να πας κ για υπερηχο. Θα ηθελα και τα κοριτσια εδω να πειτε αν συμφωνειτε μαζι μου... γτ εχω τρελαθει με τον εξωσωματιστη που ειπε να κοπουν τα φαρμακα.. ενω φαινεται ξεκαθαρα οτι υπαρχει εμβρυο!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Makelen said:

Ευαγγελια τωρα ειδα οτι εφτασες 590. Εχεις κανονικοτατη αυξηση μετα το 324. Φαινεται ξεκαθαρα οτι το ενα εμβρυο προχωραει κανονικα! Μην τυχον αφησεις τα φαρμακα.. θα ειναι μεγαλο λαθος.. και ο γιατρος απαραδεκτος που ζητησε τετοιο πραγμα οπως ειπες! Γνωμη μου.. να συνεχισεις με τον/την γυναικολογο σου και οχι με τον τραγικο εξωσωματιστη. Να παιρνεις τα φαρμακα σου κανονικα.. και να κανεις τις χοριακες οπως πρεπει. Υπομονη να φτασεις 6η εβδομαδα να πας κ για υπερηχο. Θα ηθελα και τα κοριτσια εδω να πειτε αν συμφωνειτε μαζι μου... γτ εχω τρελαθει με τον εξωσωματιστη που ειπε να κοπουν τα φαρμακα.. ενω φαινεται ξεκαθαρα οτι υπαρχει εμβρυο!!

Συμφωνώ κ επαυξάνω! Η ελπίδα πεθαινει τελευταία, κ εδώ έχουμε σαφέστατα ένα έμβρυο που προσπαθει να επιβιώσει. Γιατί να κόψουμε αυτή την προσπαθεια δεν καταλαβαίνω! Έξαλλη είμαι, εχω κ τα νευρα μου από τα δικά μου αποτελέσματα... Η φυση θα δείξει τι θέλει να γίνει στο τέλος, κανεις άλλος δε θα το αποφασίσει αυτό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ενα ή δυο ειχατε βαλει; Παιζει να σταματησε το ενα και γι αυτό το ανεβοκατεβασμα; Ο γιατρός τι σου είπε;;;

Εκανες τις ορμονικές σήμερα ;

πρίν από 40 λεπτά , Makelen είπε:

Ευαγγελια τωρα ειδα οτι εφτασες 590. Εχεις κανονικοτατη αυξηση μετα το 324. Φαινεται ξεκαθαρα οτι το ενα εμβρυο προχωραει κανονικα! Μην τυχον αφησεις τα φαρμακα.. θα ειναι μεγαλο λαθος.. και ο γιατρος απαραδεκτος που ζητησε τετοιο πραγμα οπως ειπες! Γνωμη μου.. να συνεχισεις με τον/την γυναικολογο σου και οχι με τον τραγικο εξωσωματιστη. Να παιρνεις τα φαρμακα σου κανονικα.. και να κανεις τις χοριακες οπως πρεπει. Υπομονη να φτασεις 6η εβδομαδα να πας κ για υπερηχο. Θα ηθελα και τα κοριτσια εδω να πειτε αν συμφωνειτε μαζι μου... γτ εχω τρελαθει με τον εξωσωματιστη που ειπε να κοπουν τα φαρμακα.. ενω φαινεται ξεκαθαρα οτι υπαρχει εμβρυο!!

Ναι συμφωνώ και εγω 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/4/2022 at 5:54 ΜΜ, martha13 είπε:

στην πρωτη μου προσπαθεια το στηθος ηταν πολυ πρησμενο και ποναγε..αλλα απετυχε...τωρα στη δευτερη ειναι παλι πρησμενο αλλα ειναι απο τα φαρμακα,μην σε ανησυχει αυτο..κατα τα αλλα εχω ελαφρια πονακια..τωρα τι να σου πω στην πρωτη που απετυχε δεν ειχα καθολου....αστα ζω μια τρελα..οταν δεν εχω πονακια λεω που ειναι..και οταν εχω θελω να φυγουν..εσυ πως εισαι?

Εγώ έχω ελαφριά πονακια κατά διαστήματα μέχρι και σήμερα, έρχονται και φεύγουν κάτω χαμηλά στην κοιλιά...το στήθος μου "βαμβάκι" ... αυτό με ανησυχεί,κάνω δύο prolutex καθημερινά δεν έχει πρηστεί καθόλου.... οπότε δεν αισιοδοξώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Εγώ έχω ελαφριά πονακια κατά διαστήματα μέχρι και σήμερα, έρχονται και φεύγουν κάτω χαμηλά στην κοιλιά...το στήθος μου "βαμβάκι" ... αυτό με ανησυχεί,κάνω δύο prolutex καθημερινά δεν έχει πρηστεί καθόλου.... οπότε δεν αισιοδοξώ

Μην δίνετε σημασια σε αυτα ολα τα συμπτώματα ειναι πιθανά και κανενα επισης.. υπομονη και πιστη!❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μην δίνετε σημασια σε αυτα ολα τα συμπτώματα ειναι πιθανά και κανενα επισης.. υπομονη και πιστη!❤️

Υπομονή τεράστια και πίστη επίσης ❤️...σ' ευχαριστώ κοπέλα μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Πωπω @Vk79 μου, σε θυμάμαι που ήμασταν στην άλλη σελίδα στην αναμονή για χοριακη και περιμεναμε υπομονετικά αυτές τις μέρες μετά την έμβρυομεταφορά. Ειχα χαρεί πολυ για σένα. Όμως πολυ στενοχωρήθηκα τώρα. Δεν μπορω να φανταστώ πως θα νιώθεις. Όμως μη χάνεις το κουράγιο σου.

Η δική μου χοριακη ήταν αρνητική αν θυμάσαι, όμως περυσι ακριβώς την ίδια εβδομάδα 8w6d ήμουν έγκυος κι εγώ κ παλινδρομησε κ το δικό μου. 

Θα ήθελα πολυ να μάθω κι εγώ τι μπορεί να σου πουν στο Τμήμα Αποβολων του Έλενα. Αν σου είναι ευκολο πες μου κι εμένα. 

Βεβαίως και θυμάμαι 

Θα κάνω μια βόλτα και από το Ελενα.....ο,τι μπορώ περισσότερα θα κάνω και θα σε ενημερώσω 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...