Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ειμαι στη 13η μερα του κύκλου...Πρωτα ο θεος απο εβδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα...

Εγω της το ειπα αμεσως...Φαρμακα δεν κοβει για κανένα λόγο...Θα ξανακανει χοριακη και θα δει πως παει...

Εκανα και ευτυχως ειναι ολα μια χαρα...Θα επαναλάβω την Τετάρτη και θα κανονίσουμε εμβρυομεταφορα μετα...Ισως να ηταν λαθος τα προηγούμενα  αποτελέσματα...Τι να πω;

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/4/2022 at 5:46 ΜΜ, kaposetsi είπε:

 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια. Κάθε φορά είναι και διαφορετικά δεν είναι ποτέ τα ίδια 

 

Ευχαριστώ kaposetsi μου!! Οι ευχές σου να γίνουν πραγματικότητα,μας εύχομαι ότι καλύτερο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ακόμα κι αν αύριο έχω περισσότερο αίμα??? Μόνο γι' αυτό το λόγο σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα αύριο, αλλιώς με βολεύει καλύτερα την Τετάρτη. 

Σωστό το σκεπτικό σου! Το μόνο που με φοβίζει είναι μήπως την Τετάρτη έχει μειωθεί η ροή και χάσουμε την "καλή" μέρα, αλλά μπορεί να υπερβάλλω... 

@winspert έχεις μήνυμα! 

Δεν χάνεις καμια καλη μερα, το ζητούμενο ειναι εχει έρθει η περίοδος κανονικά , όχι το ποσο αιμα θα εχεις την στιγμή της αιμοληψίας,

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ειμαι στη 13η μερα του κύκλου...Πρωτα ο θεος απο εβδομάδα θα κανω εμβρυομεταφορα...

Ευχομαι ολα να πανε τελεια!!!

την τεταρτη εχω υπέρηχο κι εγω .....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Iraki2022 said:

Αυριο στο Λυμπερόπουλο. Σε ευχαριστώ πολυ. Νομίζω εσυ ή κάποια κοπέλα εδώ το προτεινε. 

Ασχετο: για κάποιο λόγο ο σφ δε θέλει να κάνω εντελώς φυσικό στον επόμενο. Κάτι θα έχει στο μυαλό του ακόμα δεν ξέρω.. Έχεις κάνει ποτε φυσικό εσυ εκει?

Mπορεί επειδή βλέπει ότι έχεις πολύ καλή ανταπόκριση στην ήπια διέγερση. Σε έναν κύκλο μαζέψατε 8 ωάρια. Άσχετα με το αποτέλεσμα, ήταν εκπληκτικό νούμερο με κλομιφαίνη μόνο. Κι εγώ 4 φυσικούς τροποποιημένους έκανα, με femara όμως, αλλά εγώ δεν είχα άλλη επιλογή γιατί δεν κάνω μόνη μου ωορρηξία ούτε και με κλομιφαίνη. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αθανασία Ι είπε:

εσείς έχετε κάποια συμπτώματα ;;

 

Ελαχιστα πονακια χαμηλα στην κοιλιά και στα πλάγια των μαστών. Πολλά κολπικά υγρά. Πιθανότατα από τα φάρμακα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/9/2022 at 12:27 AM, Iraki2022 said:

 

Θεωρεται φυσικό ωαριο το 19ης μέρας μετά από ωοληψια στον ίδιο κυκλο την 13η μέρα? Αχ έχω μπερδευτεί κορίτσια

Σε εμενα μετα απο διεγερση πηρανε 6 ωαρια κανενα δεν γονιμοποιήθηκε και στον επομένο κύκλο (φυσικό) πήραμε το ενα που ειχα, πάλι δε γονιμοποίηθηκε και σε δευτερη φάση του κύκλου είδαν ενα ωαριο 22 εκατοστών που ελεγα σιγά μην αυτό προχωρήσει αφού δε προχώρησαν τα άλλα, αλλά τελικά εγινε εμβρυακι 3ων ημερων. Ποτέ δε ξέρεις

 

Edit: Μόλις διάβασα ότι εκανες ωοληψια......μην το βάζεις κάτω θα βρεθούν τα καλά ωάρια...απλα χρειαζεται υπομονη

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , armousi είπε:

Ελαχιστα πονακια χαμηλα στην κοιλιά και στα πλάγια των μαστών. Πολλά κολπικά υγρά. Πιθανότατα από τα φάρμακα

Ναι αυτό με τα υγρά  το έχω και γω τι χάπια περνετε αν επιτρέπεται ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Συντομα πιστευω θα κανω την 1η μου εμβρυομεταφορα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Γνωριζω οτι σαν διαδικασια δε γινεται με μεθη αλλα επειδη θα παω μονη μου, θα μπορω να οδηγησω στην επιστροφη? Επισης tips για της μερες που ακολουθουν καλοδεχουμενα. Καλη επιτυχια σε ολες ✌️

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sabrina_ said:

Καλησπερα κοριτσια. Συντομα πιστευω θα κανω την 1η μου εμβρυομεταφορα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Γνωριζω οτι σαν διαδικασια δε γινεται με μεθη αλλα επειδη θα παω μονη μου, θα μπορω να οδηγησω στην επιστροφη? Επισης tips για της μερες που ακολουθουν καλοδεχουμενα. Καλη επιτυχια σε ολες ✌️

Μπορείς κανονικά να οδηγήσεις. Σαν διαδικασία δεν πονάει καθόλου. Τις πρώτες μέρες καλό είναι να κάνεις τα απαραίτητα και σε όλο το διάστημα μέχρι και την χοριακή να αποφύγεις τις βαριές δουλειές. 

Επίσης μόλις διάβασα κάτι όμορφο που δεν ήξερα. Το σύμβολο της IVF είναι ο ανανάς και αυτό γιατί λένε ότι αν φας ανανά με άδειο στομάχι τις πρώτες μέρες μετά την ετ, βοηθάει στην εμφύτευση :) 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

  • Μου αρέσει 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sabrina_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Συντομα πιστευω θα κανω την 1η μου εμβρυομεταφορα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Γνωριζω οτι σαν διαδικασια δε γινεται με μεθη αλλα επειδη θα παω μονη μου, θα μπορω να οδηγησω στην επιστροφη? Επισης tips για της μερες που ακολουθουν καλοδεχουμενα. Καλη επιτυχια σε ολες ✌️

Με το καλό Σαμπρίνα μου! Θα μπορείς να οδηγήσεις, ναι. Το σημαντικότερο απ' όλα που μου λέει πάντα ο γιατρός μου μετά την εμβρυομεταφορά είναι να κάνω ότι με βοηθάει να είμαι ήρεμη. Καλό είναι τις πρώτες μέρες να είσαι όσο πιο χαλαρή γίνεται, χωρίς να επιβαρύνεσαι με πολλές δουλειές, όχι βάρη και σκυψήματα. Ευκαιρία για ξεκούραση δηλαδή!! Τα καυτά μπάνια καλό είναι να τα αποφεύγεις, σε αντίθεση με τα ζεστά και καυτερά φαγητά, που βοηθάνε στην εμφύτευση. Θετική σκέψη και εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Μπορείς κανονικά να οδηγήσεις. Σαν διαδικασία δεν πονάει καθόλου. Τις πρώτες μέρες καλό είναι να κάνεις τα απαραίτητα και σε όλο το διάστημα μέχρι και την χοριακή να αποφύγεις τις βαριές δουλειές. 

Επίσης μόλις διάβασα κάτι όμορφο που δεν ήξερα. Το σύμβολο της IVF είναι ο ανανάς και αυτό γιατί λένε ότι αν φας ανανά με άδειο στομάχι τις πρώτες μέρες μετά την ετ, βοηθάει στην εμφύτευση :) 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Έλα τώρα!!! Μα τι θαυματουργό φρούτο είναι ο ανανάς! Ήξερα ότι βοηθάει στην καλή ποιότητα των ωαρίων, αλλά δεν ήξερα ότι βοηθάει και στην εμφύτευση, ουάου!!! Εμπρός λοιπόν όλες στον μανάβη για ανανάδες ΑΑ για βλαστοκύστες ΑΑ, αχ, χαραμίζομαι, έπρεπε να έχω πάγκο στη λαϊκή! :P:lol:

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

την τεταρτη εχω υπέρηχο κι εγω .....

Καλή επιτυχία ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, happiness79 said:

Έλα τώρα!!! Μα τι θαυματουργό φρούτο είναι ο ανανάς! Ήξερα ότι βοηθάει στην καλή ποιότητα των ωαρίων, αλλά δεν ήξερα ότι βοηθάει και στην εμφύτευση, ουάου!!! Εμπρός λοιπόν όλες στον μανάβη για ανανά δες ΑΑ για βλαστοκύστες ΑΑ, αχ, χαραμίζομαι, έπρεπε να έχω πάγκο στη λαϊκή! :P:lol:

Και μάλιστα λέει ότι βοηθάει κυρίως αν φάμε τον πυρήνα του ανανά. Κι εγώ η χαζή τον πετούσα τόσο καιροοο! Που να 'ξερα?? :lol:

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kateriiina25 said:

Και μάλιστα λέει ότι βοηθάει κυρίως αν φάμε τον πυρήνα του ανανά. Κι εγώ η χαζή τον πετούσα τόσο καιροοο! Που να 'ξερα?? :lol:

Το έχω διαβάσει και εγώ. Βέβαια θέλει προσοχή, μόνο τις 5 πρώτες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά και οπωσδήποτε με τον πυρήνα (περιέχει βρομελαίνη). Βασικά παίρνεις 1 ανανά και τον χωρίζεις σε 5 ροδέλες, 1 για κάθε μέρα. Δεν ξέρω αν ισχύει η όχι, υπάρχουν και πολλά σάιτ που λένε ότι είναι μύθος, αλλά κακό δε νομίζω να κάνει. Και για 1-2 Brazil nuts τη μέρα είχα διαβάσει. Έστω και αν βοηθάνε όλα αυτά στην ψυχολογία, γιατί όχι; Υγιεινά είναι στο κάτω-κάτω.

Επίσης σημαντικό να φοράμε ζεστές κάλτσες - αυτό υποστηρίζουν και οι βελονιστές (ζεστά πόδια = ζεστή & φιλόξενη μήτρα). Και γενικά θερμαντικές τροφές.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koukouvagia said:

Το έχω διαβάσει και εγώ. Βέβαια θέλει προσοχή, μόνο τις 5 πρώτες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά και οπωσδήποτε με τον πυρήνα (περιέχει βρομελαίνη). Βασικά παίρνεις 1 ανανά και τον χωρίζεις σε 5 ροδέλες, 1 για κάθε μέρα. Δεν ξέρω αν ισχύει η όχι, υπάρχουν και πολλά σάιτ που λένε ότι είναι μύθος, αλλά κακό δε νομίζω να κάνει. Και για 1-2 Brazil nuts τη μέρα είχα διαβάσει. Έστω και αν βοηθάνε όλα αυτά στην ψυχολογία, γιατί όχι; Υγιεινά είναι στο κάτω-κάτω.

Επίσης σημαντικό να φοράμε ζεστές κάλτσες - αυτό υποστηρίζουν και οι βελονιστές (ζεστά πόδια = ζεστή & φιλόξενη μήτρα). Και γενικά θερμαντικές τροφές.

Συμφωνώ απόλυτα, θέλει καλή διατροφή, καλη ψυχολογία, ζέστη κ οχι κουραστικες δραστηριότητες. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Συντομα πιστευω θα κανω την 1η μου εμβρυομεταφορα και θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Γνωριζω οτι σαν διαδικασια δε γινεται με μεθη αλλα επειδη θα παω μονη μου, θα μπορω να οδηγησω στην επιστροφη? Επισης tips για της μερες που ακολουθουν καλοδεχουμενα. Καλη επιτυχια σε ολες ✌️

Καλύτερα για εμένα να πάρεις ένα ταξί παρά να οδηγήσεις ναι γίνεται χωρίς μέθη είναι σαν το τεστ παπ. Τώρα για εμένα τις 5 πρώτες ημέρες όχι βάρος όχι σκάλες όχι πολύ ώρα σε καρέκλα (αυτή ήταν και συμβουλη του γιατρού μου) ούτε δουλειες χλιαρό μπάνιο όχι καυτό επίσης καλή ψυχολογία είναι το παν και ένα καλό βιβλίο και νετφλιξ. Επίσης θα σου έλεγα να τρως καλά αλλά αυτό είναι ανάλογος πως θα νιώθεις με τα φάρμακα εγώ πχ ήταν το διάστημα όπου έχασα και 3 κιλά μιας και δεν ήθελα να βλέπω φαΐ το μόνο που ζήταγα ήταν σούσι αλλά όχι με ωμά ψάρια και τέτοια το μόνο που άντεχε το στομάχι μου να φάει οτιδήποτε άλλο μου προκαλούσαν απίστευτες καούρες (όχι όταν ανακαληψα εγκυμοσινη από την ημέρα που άρχισα την ετοιμασία για εμβρυομεταφορα ήταν λόγο φαρμάκων) α και κάτι ακόμη μπορεί από τα φάρμακα να είσαι δεν κοτόπουλο και να κοιμάσαι ώρες. Εγώ όταν τα πήρα για πρώτη φορά απλά κοιμόμουν 16 ώρες την ημέρα ξύπναγα μόνο για μπάνιο και φαΐ και μετά ύπνο όπου καθόμουν απλά κοιμόμουν σκέψου είχα την γιορτή μου και είχα κόσμο κι με πήρε ο ύπνος στον καναπέ (είμαι παρά πολύ δύσκολη στον ύπνο σκέψου)

εγω θα σου ευχηθώ με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου και μα φολιασουν εκεί για 9 ολόκληρους μήνες..

4 ώρες πρίν, armousi είπε:

Υπόθετα Cyclogest 1 πρωι-1 βράδυ

 +1 Prolutex

+ άσπρα Cyclacur 2-1-2

Μόνο; :shock:

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπορείς κανονικά να οδηγήσεις. Σαν διαδικασία δεν πονάει καθόλου. Τις πρώτες μέρες καλό είναι να κάνεις τα απαραίτητα και σε όλο το διάστημα μέχρι και την χοριακή να αποφύγεις τις βαριές δουλειές. 

Επίσης μόλις διάβασα κάτι όμορφο που δεν ήξερα. Το σύμβολο της IVF είναι ο ανανάς και αυτό γιατί λένε ότι αν φας ανανά με άδειο στομάχι τις πρώτες μέρες μετά την ετ, βοηθάει στην εμφύτευση :) 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Όντος; Α στην επόμενη θα τρώω μόνο ανανά μπας και αλλάξει τίποτα 

2 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Το έχω διαβάσει και εγώ. Βέβαια θέλει προσοχή, μόνο τις 5 πρώτες μέρες μετά την εμβρυομεταφορά και οπωσδήποτε με τον πυρήνα (περιέχει βρομελαίνη). Βασικά παίρνεις 1 ανανά και τον χωρίζεις σε 5 ροδέλες, 1 για κάθε μέρα. Δεν ξέρω αν ισχύει η όχι, υπάρχουν και πολλά σάιτ που λένε ότι είναι μύθος, αλλά κακό δε νομίζω να κάνει. Και για 1-2 Brazil nuts τη μέρα είχα διαβάσει. Έστω και αν βοηθάνε όλα αυτά στην ψυχολογία, γιατί όχι; Υγιεινά είναι στο κάτω-κάτω.

Επίσης σημαντικό να φοράμε ζεστές κάλτσες - αυτό υποστηρίζουν και οι βελονιστές (ζεστά πόδια = ζεστή & φιλόξενη μήτρα). Και γενικά θερμαντικές τροφές.

Αυτό με τις κάλτσες δεν το ήξερα αλλά εγώ δεν μπορώ χωρίς κάλτσες και χειμώνα και καλοκαίρι πάντα φοράω μόνο όταν πω θάλασσα δεν βάζω :D αυτά τα brazil nuts τι είναι; Δεν τα έχω ακούσει ποτέ και που υπέχουν; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...