Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Troia είπε:

Ναι, ο Πιστοφίδης έχει τη φήμη ενός από τους καλύτερους, αν όχι του καλύτερου, λαπαροσκόπου στην Αθήνα! Η @Condiosξέρει να σας πει περισσότερα (δε θυμάμαι σε ποια κοπέλα απαντούσες στο μήνυμα...)

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,,,,εγώ είμαι που έκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση και υστεροσκόπηση στον Πιστοφίδη ναι,,,,οτι χρειάζεσαι @marina39 ρώτησέ με .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια

Τον Φεβρουάριο είχα κάνει την 1η μου εμβρυομεταφορα με θετικο αποτέλεσμα αλλά στην 8η με 9η εβδομάδα το έμβρυο παλινδρομησε 

Τώρα πρέπει να περιμένω 3 μήνες για την επόμενη εμβρυομεταφορα και όσο θα περιμένω σκεφτομαι να πάω και γω στο Ελενα για επιπλέον έλεγχο 

Αν θυμάμαι καλά πολλές κοπέλες λέγατε για το τμήμα καθ έξιν αποβολων με την κ. Οικονομοπουλου

Αν έχετε χρόνο μου λέτε τη διαδικασια για να κλείσω ραντεβού;

Είναι πρωινα; Που μπαίνω και πότε; 

Σας ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Vk79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Τον Φεβρουάριο είχα κάνει την 1η μου εμβρυομεταφορα με θετικο αποτέλεσμα αλλά στην 8η με 9η εβδομάδα το έμβρυο παλινδρομησε 

Τώρα πρέπει να περιμένω 3 μήνες για την επόμενη εμβρυομεταφορα και όσο θα περιμένω σκεφτομαι να πάω και γω στο Ελενα για επιπλέον έλεγχο 

Αν θυμάμαι καλά πολλές κοπέλες λέγατε για το τμήμα καθ έξιν αποβολων με την κ. Οικονομοπουλου

Αν έχετε χρόνο μου λέτε τη διαδικασια για να κλείσω ραντεβού;

Είναι πρωινα; Που μπαίνω και πότε; 

Σας ευχαριστώ 

 

 Μπαίνεις στο 1535.gr  και βλέπεις αν υπάρχουν διαθέσιμα ραντεβού.Αν δεν υπάρχουν προσπάθησε κι άλλες μέρες μήπως έχει ακυρωθεί κάποιο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Equality είπε:

 Μπαίνεις στο 1535.gr  και βλέπεις αν υπάρχουν διαθέσιμα ραντεβού.Αν δεν υπάρχουν προσπάθησε κι άλλες μέρες μήπως έχει ακυρωθεί κάποιο

Σε ευχαριστώ πολύ 

Αναζητώ το Έλενα,  τμήμα καθ έξιν αποβολων  σωστα; Μονο αυτή η γιατρός βλέπει ή θα πρέπει να την επιλέξω; Γνωρίζεις αν υπάρχουν και απογευματινα με την κ. Οικονομοπουλου;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vk79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

Αναζητώ το Έλενα,  τμήμα καθ έξιν αποβολων  σωστα; Μονο αυτή η γιατρός βλέπει ή θα πρέπει να την επιλέξω; Γνωρίζεις αν υπάρχουν και απογευματινα με την κ. Οικονομοπουλου;

 

Καλημέρα. Αυτή η γιατρός βλέπει μόνο ναι. Δεν γίνονται απογευματινά στο συγκεκριμένο τμήμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

50 minutes ago, Condios said:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα,,,,εγώ είμαι που έκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση και υστεροσκόπηση στον Πιστοφίδη ναι,,,,οτι χρειάζεσαι @marina39 ρώτησέ με .

Αχ δε θυμάμαι ποια με ρώτησε τώρα.. μυαλό κόβιντ = πουρες 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Εγώ τη φορά που είχα εμφύτευση, σηκώθηκα κατευθείαν για να ουρήσω γιατί δεν άντεχα, νόμιζα ότι θα σκάσω και μου είπαν ότι δεν κάνει να πιέζομαι. Οπότε δεν παίζει ρόλο. Βέβαια μετά ξάπλωσα για μισή ώρα, περίπου τόσο με αφήνουν στο κέντρο που είμαι. Εσένα όμως γιατί δε σε αφήνουν καθόλου ξαπλωμένη μετά? Εντύπωση μου κάνει. Γιατί δεν το ζητάς εσύ? 

Όσο για την ωοληψία χωρίς μέθη, γι' αυτό μάλλον κάθε φορά μου έδεναν τα πόδια, φοβόντουσαν μάλλον την κλωτσιά, χαχαχα! 

Όχι, μην ανησυχείς, έχω ρωτήσει τον γιατρό μου και έχει 2-3 ώρες περιθώριο για την ωρίμανση των ωαρίων. Αλλιώς θα μας έβαζαν πάντα στο χειρουργείο με μηδενική χρονική απόκλιση, που δεν ισχύει, συνήθως έχει κάποια αναμονή. Παρ' όλα αυτά ενημέρωσέ το γιατρό σου, να το ξέρει, περισσότερο για να μην το έχεις εσύ έγνοια. 

Α, δεν το "πιάνουν" πάντα με την πρώτη. Έχει να κάνει με το ποσό ώριμο είναι για να "πέσει". Μου έχει συμβεί κι εμένα, αλλά πάνω από 4-5 φορές δεν επέτρεπε ο γιατρός μου να επιμείνουμε, γιατί έλεγε ότι δεν κάνει καλό στην ωοθήκη. Εκεί να δεις αγωνία, να πονάς και να παρακαλάς να κατέβει για να μην πάει χαμένη η προσπάθεια και μετά να το δει ο εμβρυολόγος και να πει αν έχει κύτταρα, μιλάμε για τρελή αγωνία. Αυτό ήταν για μένα το πιο δύσκολο κομμάτι, η αγωνία και όχι ο πόνος. 

Γεια σου Λέλα. Για όλα υπάρχει η αντίστοιχη προσέγγιση, αφού ξέρεις την αιτία θα τη βρεις την άκρη, μην ανησυχείς. Σε ποια πόλη είσαι? Ο γιατρός μου είναι ακριβώς όπως το είπες, πάνω από όλα άνθρωπος, αλλά και καταξιωμένος επιστήμονας. Αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες μιλάμε με προσωπικό. 

Ωχ βρε κορίτσι, η μία ατυχία μετά την άλλη... Λυπάμαι για όλο αυτό, είναι σα να σου κόβουν τα φτερά. Δυστυχώς όμως δεν μπορείς να κάνεις κάτι πάρα μόνο υπομονή. Τόσο καιρό περίμενες, λίγο έμεινε. Προσπάθησε να χαρείς τις μέρες του Πάσχα, να ξενοιάσεις για να πας όσο πιο ανάλαφρη στην ετ σου όταν με το καλό έρθει η ώρα! 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε ότι επιθυμούμε!!♥️

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Κορίτσι μου δεν μου αρέσει να δίνω συμβουλές γιατί δεν είμαι γιατρός για αυτό γενικά εγώ θα σου πω την εμπειρία μου.. πριν δύο κύκλους κόλλησα κοβιντ (είμαι ανεμβολιαστη) το πέρασα πολύ ήπια. ΑΛΛΑ ενώ κάνω ωοληψιες ενάμιση χρόνο τώρα και όλες μου οι εξετάσεις σε κάθε κύκλο ήταν ΠΑΝΤΑ ίδιες για δύο κύκλους μετά το κοβιντ δεν ανέβαινε καν οι Ε2, τώρα (τρίτος κύκλος) έκανα ετ. με χαλιά πάλι εξετάσεις(Ε2 80 την 9 μέρα περιόδου) αλλά ο γιατρός επέμενε να γίνει όπως και για ωοληψια και στους προηγούμενους κύκλους αλλά τους ακυρωνα εγώ(βλέπεις είναι και τα λεφτά στη μέση για εκείνους) σε αυτόν τον κύκλο δύο ωάρια(φυσικό κύκλο) που δεν υπηρχαν στην ωοληψια και ετ είμαι στην 8μερα γιατί αν αργούσα κι άλλο θα εσκαγα και εγώ... Επειδή έγραψα πολλά .. αν θες κάτι διευκρινιστικο ρώτησε με!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Natassou85 said:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Κι εγώ το ίδιο έπαθα αλλά με τις διακοπές των Χριστουγέννων. Και στη συνέχεια κόλλησα κορωνοιο (δηλαδή «έχασα» ένα τρίμηνο) Τότε ήμουν να σκάσω αλλά πέρασε γρήγορα ο καιρός μόλις λίγο το ξεπέρασα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vk79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

Αναζητώ το Έλενα,  τμήμα καθ έξιν αποβολων  σωστα; Μονο αυτή η γιατρός βλέπει ή θα πρέπει να την επιλέξω; Γνωρίζεις αν υπάρχουν και απογευματινα με την κ. Οικονομοπουλου;

 

Αυτή είναι, αλλά δεν κάνει απογευματινά ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 3:14 ΜΜ, Kate92 είπε:

Καλησπέρα. Και η δική μου καμπύλη ινσουλίνης ήταν παρόμοια με τη δική σου. Εγώ είχα πολύ χαμηλή ινσουλίνη στο 120'. Ο ενδοκρινολόγος μου είπε ότι πρέπει να προσέχω τη διατροφή μου όσον αφορά τη συχνότητα των γευμάτων μου. Κάθε δύο ώρες να τρώω μικρά γεύματα (να προσθέσω πχ στο ενδιάμεσο των κύριων γευμάτων ξηρούς καρπούς, κάποια μπάρα δημητριακών και τέτοια). Δεν είναι ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής βέβαια, οπότε αν πουν σε εσένα κάτι παραπάνω πες μας να μάθουμε. Δε μου έδωσε gluco πάντως.

Καλησπέρα,  επανέρχομαι στο θέμα 

Η Ενδοκρινολογος μου είπε να οτι το glucophase δεν θα βοηθήσει σε τίποτα και οτι η καμπύλη είναι καλή, να μην ανησυχώ και ότι μπορώ να προχωρήσω σε εξωσωματική 

Δεν είναι Ενδοκρινολογος αναπαραγωγής αλλά με παρακολουθει χρόνια λόγω υποθυρωειδισμο.

Το Πάσχα θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη από ενδοκρ. αναπαραγγωγης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Αγάπ είπε:

Καλησπέρα,  επανέρχομαι στο θέμα 

Η Ενδοκρινολογος μου είπε να οτι το glucophase δεν θα βοηθήσει σε τίποτα και οτι η καμπύλη είναι καλή, να μην ανησυχώ και ότι μπορώ να προχωρήσω σε εξωσωματική 

Δεν είναι Ενδοκρινολογος αναπαραγωγής αλλά με παρακολουθει χρόνια λόγω υποθυρωειδισμο.

Το Πάσχα θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη από ενδοκρ. αναπαραγγωγης

Ευχαριστω πολύ που με σκέφτηκες και για τις πληροφορίες! Χαίρομαι που όλα είναι καλά! Εμπρός λοιπόν στο δρόμο για μωράκι/-ια  !! :D

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, armousi είπε:

Κορίτσια συγγνώμη για την ερώτηση που είναι στενάχωρη αλλά θα ήθελα τα φώτα σας.

Χθες πήρα την πρώτη μου χοριακή (9η ημέρα μετά την ΕΤ) και ήταν πολύ χαμηλή. Φοβάμαι ότι δεν θα πάει καλά και τρέμω στην ιδέα να χρειαστώ απόξεση, η οποία θα με καθυστερησει κιολας στο να ξαναπροσπαθήσω με νέα βλαστοκυστη.

Σε ποια εβδομάδα κύησης θα χρειαστεί απόξεση μια γυναίκα όταν η κύηση δεν προχωράει ή έχουμε παλίνδρομη; Έχω διαβάσει ιστορίες γυναικών που χρειάστηκαν και άλλων που δεν χρειάστηκαν επειδή έγινε πλήρης αυτόματη αποβολή. Ευχαριστώ

 

Αν δεν κάνω λάθος οι μέρες μετράνε από την επόμενη της ΕΤ. Άρα στις 15/4. καλή επιτυχία!

Στην εμβρυομεταφορα η μερα πρωτη ειναι η μερα της ετ και Οχι η επομενη στην ωοληψια ειναι η επομενη μερα η πρωτη. Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, help! Πρίν λίγο άρχισα να νιώθω "κάπως" την κοιλιά μου σα να μου έρχεται περίοδος και πάω τουαλέτα, σκουπίζομαι και βλέπω λίγο ροζ, που σημαίνει ότι έρχεται η περίοδος. Έχω να πάω να κάνω ορμολογογικές εξετάσεις τη 2η-3η μέρα του κύκλου, που είχα πει ότι θα τις κάνω τη 2η για καλύτερα (πιο έντονη ροή, γιατί την 3η μέρα δεν είναι πάντα τόσο έντονη σε μένα, εξαρτάται) . Το ερώτημα τώρα είναι το εξής: 2η μέρα θεωρείται αύριο ή μεθαύριο? Κάποια κοπέλα έγραψε ότι αν έρθει μετά τις 18.00 θεωρείται ως πρώτη μέρα η επόμενη και δεν ξέρω πώς να το μετρήσω, γιατί τώρα είναι 16:00 αλλά δεν έχει κατέβει ακόμα. Και κάποια άλλη κοπέλα είχε γράψει να μην πάω 1η μέρα γιατί δε θα έχουν προλάβει να λειτουργήσουν οι ορμόνες ακόμα. Να πάω αύριο ή μεθαύριο? Ποια η γνώμη σας? Ξέρω ότι το έχω κάνει μεσανατολικό και απορώ με τον εαυτό μου που το έχω κάνει τόσο μεγάλο ζήτημα, μάλλον κατά βάθος έχω αγωνία για τα αποτελέσματα, δεν εξηγείται αλλιώς και ανησυχώ μήπως πάω λάθος μέρα και βγούνε παραπλανητικές. Οποιαδήποτε απάντηση θα είναι βοηθητική! Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Αχ δε θυμάμαι ποια με ρώτησε τώρα.. μυαλό κόβιντ = πουρες 

Δεν ξερω αν ψαχνετε εμενα. Χαχαχα ρωτουσα για λαπαροσκοπηση γιατι πρεπει να αφαιρεσω τις υδροσαλπιγγες μου. Ειχα μιλησει με την @Condios για τον Πιστοφιδη κ την ευχαριστω πολυ. Παρ ολα αυτα λεω να κανω ενα ραντεβου με τον Παντ Γεώργιο Θεσσαλονικη ςχω ακουσει καλα λογια. Νομιζω οτι κατι σε ρωτουσε μια αλλη κοπελα μετα αλλα δεν θυμαμαι κ εγω ποια κ τι ακριβως, κατι για την εμπειρια σου με τους γιατρούς στο Γεν. νομιζω. Εγω καλυφθηκα πάντως κ σας ευχαριστώ πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν είναι δυνατόν καλέ. Το διάβασα και ανατρίχιασα. Ωοληψία έκανε ή έπαιζε μπιλιάρδο; Μετά πώς να θες να ξανα κάνεις χωρίς μέθη; Λογικό

Σε αυτό με την ξάπλα μετά την ετ μάλλον υπάρχουν διάφορες απόψεις. Εμένα μου είπε να μείνω ξάπλα 20’ κι εγώ απο τον φόβο μου έμεινα 35’. Άλλοι λένε σήκω αμέσως όπως είπες κι εσύ. Από μόνο του αυτό λόγος επιτυχίας ή αποτυχίας δεν μπορεί να είναι αλλά σε ένα από τα δύο ίσως λειτουργεί λίγο καλύτερα 

Εκείνη τη μέρα με έπιασε κρύος ιδρώτας, ένιωθα ότι θα λιποθυμισω και μετά με πήρε το παράπονο και είπα τα παρατάω. Βέβαια τώρα αν με ρωτήσεις, θα το ξαναπερνουσα γιατί όσα κι αν περνάμε τα ξεχνάμε και βρίσκουμε τη δύναμη να συνεχίσουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...