Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...δευτερα 14η μέρα ετ 200 ,Τετάρτη 16η 604 παρασκευη 18η 324  Σάββατο 19η 390 ,Δευτέρα 590..

πείτε μου λίγο σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ.. έχει συμβεί σε καμια;

Ενα ή δυο ειχατε βαλει; Παιζει να σταματησε το ενα και γι αυτό το ανεβοκατεβασμα; Ο γιατρός τι σου είπε;;;

  • Μπερδεμένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 hours ago, kateriiina25 said:

Α το νέο ωάριο είναι από τον ίδιο κύκλο; Sorry δεν το είχα καταλάβει. Άρα δεν είναι φυσικού κύκλου, πράγματι. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι ώριμο.  Μπορεί να είναι καλύτερο από τα άλλα που βγήκαν νωρίτερα. Δεν νομίζω ότι μπορεί και κάποιος να στο απαντήσει αυτό με βεβαιότητα. Ρίσκαρε το αν είναι αφού στο λέει και ο γιατρός.
Η παρακέντηση είναι η ωοληψία. Με αυτό τον τρόπο γίνεται. Τραβάει το υγρό μέσα από το ωοθυλάκιο, μαζί και το ωάριο, με μία βελόνα.

Καλησπέρα. Γυρισα απο την ωοληψια του επιπλέον ωοθυλακιου που βρέθηκε με υπέρηχο στον ίδιο κυκλο. Ουφ περιμενα 1 αλλα τελικά βρηκε 2 ωοθυλακια, ομως τελικά κανένα δεν είχε μέσα κυτταρο /ωάριο κ δεν προχωρησαμε σε τίποτα άλλο. Απογοήτευση μεγάλη. 

Το μόνο καλό που έχω να πω είναι ότι ζήτησα αν γίνεται να μην κανω μέθη (με φόβο βέβαια γιατί δεν το ειχα ξαναδοκιμάσει ποτε) κ τελικά δεν ήταν τόσο τραγικά. Ευτυχώς που έγινε έτσι ώστε τουλάχιστον να μην είμαι κ όλη την υπόλοιπη μέρα ζαλισμενη. Χαίρομαι που γίνεται κ έτσι γιατί όσο να ναι νιώθεις μια εξάντληση μετά τη μέθη. Μπορώ να πω ότι είναι οπως το περιεγραψαν πολλες κοπελες εδώ, νιώθεις ένα τσίμπημα και ένα ταρακουνημα αλλά τίποτα πολυ σπουδαίο. Αντέχεις έως 2 3 τέτοια τσιμπήματα μπορώ να πω, σαν τεστ παπ, μετά ίσως ποναει. Όταν πριν μια εβδομάδα είχα 6 ωαρια δεν με ρώτησαν καν αν σκεπτομαι η όχι να μην κανω μέθη κ νομίζω ότι ευτυχώς που εγινε ετσι σε αυτήν την περιπτωση. 

Τώρα περιμενω παλι να αδιαθετησω κ ξεκινάω παλι την ίδια διαδικασία. Δυσκολα αλλά μόνο υπομονή μένει.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Ενα ή δυο ειχατε βαλει; Παιζει να σταματησε το ενα και γι αυτό το ανεβοκατεβασμα; Ο γιατρός τι σου είπε;;;

2 βάλαμε... ο εξωσωματιστης να τα σταματήσω όλα γιατί δεν πάει καλά.. ο γυναικολόγος να συνεχίσω γιατί το ένα μπορεί να παλεύει..  :-(

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

2 βάλαμε... ο εξωσωματιστης να τα σταματήσω όλα γιατί δεν πάει καλά.. ο γυναικολόγος να συνεχίσω γιατί το ένα μπορεί να παλεύει..  :-(

Εγω λεω να δωσεις μια ακομα ευκαιρία και να κανεις αλλη μια χοριακη...ποτε δεν ξερεις...Γι αυτό το ειπα κ εγω...Για την περίπτωση που το ενα συνεχιζει...Κριμα θα ειναι αν συνεχιζει να σταματησεις τα φαρμακα...Σε ποιο γιατρό εισαι;

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

4 μέρες διέγερση και πρώτος υπέρηχος σήμερα με lh 14,93 και e2 1228. Συνεχίζω με gonal και σήμερα ξεκίνησα και cetrotide το οποίο με έβαλε νωρίτερα σε ώρα να την κάνω λόγω του ότι βγήκε αυξημένη στα αποτελέσματα. . Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός. Θα πάω και την Παρασκευή για υπέρηχο. Δευτέρα ή Τρίτη πάμε για λήψη. Και με τον επόμενο κύκλο θα γίνει η μεταφορά. 

Τι λέτε για όλα αυτά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Pagotoula είπε:

εγω που εχω φουλ αγχος γενικα παντως γτ δν μπορω τις αιμοληψιες, δεν εχω δει καμια φοβερη αλλαγη στην προλακτινη ποτε. τωρα πχ μου ητανε 18 κ της φανηκε οκ. εγω ομως πριν τη διεγερση λεω να τη ριξω κι αλλο, γιατι ετσι ειχα κανει την προηγουμενη φορα κ μου πηγε καλα κ το χω για καλο … αχαχαχαχ κολληματα δικα μου

Άσε, εγώ είμαι άλλη περίπτωση! Δε φοβάμαι τις αιμοληψίες, αλλά έχω άλλο πρόβλημα! Αγχώνομαι μήπως αγχωθώ και βγει ανεβασμένη, χαχαχαχ!! 

πρίν από 26 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...δευτερα 14η μέρα ετ 200 ,Τετάρτη 16η 604 παρασκευη 18η 324  Σάββατο 19η 390 ,Δευτέρα 590..

πείτε μου λίγο σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ.. έχει συμβεί σε καμια;

Γλυκιά μου, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι αρχικά έπιασαν και τα δύο και τώρα συνεχίζει το ένα. Εύχομαι να είναι γερό και σε 9 μήνες να το κρατάς αγκαλίτσα! ❤️

πρίν από 25 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

2 βάλαμε... ο εξωσωματιστης να τα σταματήσω όλα γιατί δεν πάει καλά.. ο γυναικολόγος να συνεχίσω γιατί το ένα μπορεί να παλεύει..  :-(

Ε όχι δα και να σταματήσεις τα φάρμακα, αφού η τιμή τις τελευταίες μέρες έχει ανοδική τάση! Στη θέση σου αποκλείεται να τα σταματούσα!!! Παλεύει σίγουρα! Ενίσχυσε το! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...δευτερα 14η μέρα ετ 200 ,Τετάρτη 16η 604 παρασκευη 18η 324  Σάββατο 19η 390 ,Δευτέρα 590..

πείτε μου λίγο σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ.. έχει συμβεί σε καμια;

Μήπως ήταν δυο και το ένα έφυγε και για αυτό έτσι η χοριακη; 

πρίν από 18 λεπτά , KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

4 μέρες διέγερση και πρώτος υπέρηχος σήμερα με lh 14,93 και e2 1228. Συνεχίζω με gonal και σήμερα ξεκίνησα και cetrotide το οποίο με έβαλε νωρίτερα σε ώρα να την κάνω λόγω του ότι βγήκε αυξημένη στα αποτελέσματα. . Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός. Θα πάω και την Παρασκευή για υπέρηχο. Δευτέρα ή Τρίτη πάμε για λήψη. Και με τον επόμενο κύκλο θα γίνει η μεταφορά. 

Τι λέτε για όλα αυτά; 

Όλα καλά.. εύχομαι τα καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

4 μέρες διέγερση και πρώτος υπέρηχος σήμερα με lh 14,93 και e2 1228. Συνεχίζω με gonal και σήμερα ξεκίνησα και cetrotide το οποίο με έβαλε νωρίτερα σε ώρα να την κάνω λόγω του ότι βγήκε αυξημένη στα αποτελέσματα. . Ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός. Θα πάω και την Παρασκευή για υπέρηχο. Δευτέρα ή Τρίτη πάμε για λήψη. Και με τον επόμενο κύκλο θα γίνει η μεταφορά. 

Τι λέτε για όλα αυτά; 

Μια χαρά ακούγονται όλα! Μόνο μου κάνει εντύπωση που σήμερα Δευτέρα ήταν ο πρώτος υπέρηχος και θα σε δει ξανά την Παρασκευή, ύστερα από τόσες μέρες. Εμένα κάθε δύο μέρες με έβλεπε. Πόσα ωοθηλάκια είδατε? Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Μια χαρά ακούγονται όλα! Μόνο μου κάνει εντύπωση που σήμερα Δευτέρα ήταν ο πρώτος υπέρηχος και θα σε δει ξανά την Παρασκευή, ύστερα από τόσες μέρες. Εμένα κάθε δύο μέρες με έβλεπε. Πόσα ωοθηλάκια είδατε? Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Ευχαριστώ πολύυυυ... Αχχχ πάνω στο άγχος εκείνη τη στιγμή δεν θυμάμαι τι μου είπε και δεν πήρα και κάποιο χαρτί, θυμάμαι μόνο ότι είπε πως και από τις 2 μεριές είναι πολύ καλός αυτό συγκράτησα εγώ και μετά μου έφυγε το άγχος :-P. Είχα την εντύπωση πως η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά από κάποιες ημέρες τουλάχιστον έτσι ξέρω πως γινόταν, τώρα άλλαξε;; μου είπε πως πρέπει να αφήσουμε το σώμα να ηρεμήσει και να ξεκινήσουμε με τον επόμενο κύκλο για την μεταφορά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα. Γυρισα απο την ωοληψια του επιπλέον ωοθυλακιου που βρέθηκε με υπέρηχο στον ίδιο κυκλο. Ουφ περιμενα 1 αλλα τελικά βρηκε 2 ωοθυλακια, ομως τελικά κανένα δεν είχε μέσα κυτταρο /ωάριο κ δεν προχωρησαμε σε τίποτα άλλο. Απογοήτευση μεγάλη. 

Το μόνο καλό που έχω να πω είναι ότι ζήτησα αν γίνεται να μην κανω μέθη (με φόβο βέβαια γιατί δεν το ειχα ξαναδοκιμάσει ποτε) κ τελικά δεν ήταν τόσο τραγικά. Ευτυχώς που έγινε έτσι ώστε τουλάχιστον να μην είμαι κ όλη την υπόλοιπη μέρα ζαλισμενη. Χαίρομαι που γίνεται κ έτσι γιατί όσο να ναι νιώθεις μια εξάντληση μετά τη μέθη. Μπορώ να πω ότι είναι οπως το περιεγραψαν πολλες κοπελες εδώ, νιώθεις ένα τσίμπημα και ένα ταρακουνημα αλλά τίποτα πολυ σπουδαίο. Αντέχεις έως 2 3 τέτοια τσιμπήματα μπορώ να πω, σαν τεστ παπ, μετά ίσως ποναει. Όταν πριν μια εβδομάδα είχα 6 ωαρια δεν με ρώτησαν καν αν σκεπτομαι η όχι να μην κανω μέθη κ νομίζω ότι ευτυχώς που εγινε ετσι σε αυτήν την περιπτωση. 

Τώρα περιμενω παλι να αδιαθετησω κ ξεκινάω παλι την ίδια διαδικασία. Δυσκολα αλλά μόνο υπομονή μένει.. 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου για την απογοήτευση που πήρες. Αυτή ήταν η 2η ωοληψία στον ίδιο κύκλο, καλά δε θυμάμαι? Έκανες ξανά ovitrelle? Τι να πω, φαίνεται ότι όσα δεν ωριμάζουν εγκαίρως δύσκολο να είναι καλά μάλλον... Προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι. Έχεις μαζέψει κι άλλα? Σκέφτεσαι να κάνεις πρώτα μερικούς κύκλους ωοληψιών για να μαζέψεις μερικά καλά έμβρυα και ύστερα να προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , KateDim είπε:

Ευχαριστώ πολύυυυ... Αχχχ πάνω στο άγχος εκείνη τη στιγμή δεν θυμάμαι τι μου είπε και δεν πήρα και κάποιο χαρτί, θυμάμαι μόνο ότι είπε πως και από τις 2 μεριές είναι πολύ καλός αυτό συγκράτησα εγώ και μετά μου έφυγε το άγχος :-P. Είχα την εντύπωση πως η εμβρυομεταφορα γίνεται μετά από κάποιες ημέρες τουλάχιστον έτσι ξέρω πως γινόταν, τώρα άλλαξε;; μου είπε πως πρέπει να αφήσουμε το σώμα να ηρεμήσει και να ξεκινήσουμε με τον επόμενο κύκλο για την μεταφορά..

Η εμβρυομεταφορά μπορεί να γίνει είτε στον ίδιο κύκλο, λίγες μέρες μετά όπως λες, είτε σε επόμενο κύκλο, που θεωρείται καλύτερο γιατί ο οργανισμός έχει το χρόνο του να συνέλθει από τα φάρμακα. Βλέπεις τα φάρμακα της διέγερσης μπορεί να δράσουν ανασταλτικά στην πάχυνση του ενδομητρίου και γι' αυτό είναι πιο ασφαλές να γίνεται η ετ ένα μήνα αργότερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 6:05 ΜΜ, winspert είπε:

Νομιζω το γεν κλείνει λιγότερες μερες... Μηπως αλήθεια εχει μαθει καποια κοπέλα ποιες μερες θα είναι κλειστό;;; Γιατί δεν εχω ρωτήσει...

Μου είπαν μπορεί να είναι ανοιχτοί κ μεγάλη πέμπτη δεν ήταν σίγουροι όταν ρώτησα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...