Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπορείς κανονικά να οδηγήσεις. Σαν διαδικασία δεν πονάει καθόλου. Τις πρώτες μέρες καλό είναι να κάνεις τα απαραίτητα και σε όλο το διάστημα μέχρι και την χοριακή να αποφύγεις τις βαριές δουλειές. 

Επίσης μόλις διάβασα κάτι όμορφο που δεν ήξερα. Το σύμβολο της IVF είναι ο ανανάς και αυτό γιατί λένε ότι αν φας ανανά με άδειο στομάχι τις πρώτες μέρες μετά την ετ, βοηθάει στην εμφύτευση :) 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Για τον ανανά οτι βοηθάει ειναι γνωστό οπως και το αβοκάντο. Για τον πυρήνα δεν το ειχα ακουσει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Συγνώμη που μπαίνω σφηνα είμαι από δίπλα από την δωρεά. Θα τολμήσω να σου πω να μη διστάσεις στιγμή να προχωρήσεις. Δεν ξέρω βέβαια τι αντοχές έχεις.

Να προχωρήσω με δωρεά;; αντοχές έχω έτσι και αλλιώς γτ θέλω πολύ ένα μωρό όπως όλες εδώ κ ο χρόνος μόνο πίεση φέρνει κ όχι χαλάρωση.

9 ώρες πρίν, Αθανασία Ι είπε:

Ναι βλαστοκύστες 5 ημέρας με σχετικά καλής ποιότητας έμβρυα δεν γνωρίζω και πολλά γιατί είναι η πρώτη φορά ..

Καλή επιτυχία να έχεις!❤️

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Και μάλιστα λέει ότι βοηθάει κυρίως αν φάμε τον πυρήνα του ανανά. Κι εγώ η χαζή τον πετούσα τόσο καιροοο! Που να 'ξερα?? :lol:

Όντως τώρα??? Ε ναι, κι εγώ τον πετούσα! Άκου να δεις...!! 

πρίν από 59 λεπτά , Καντι είπε:

Για τον ανανά οτι βοηθάει ειναι γνωστό οπως και το αβοκάντο. Για τον πυρήνα δεν το ειχα ακουσει.

Πάλι καλά που δεν λένε για τον πυρήνα του αβοκάντο!!! Ικανές ήμασταν να τον φάμε κι αυτόν!!! :lol::lol::lol::lol:

  • Χαχα 14
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Θα περιμενω πως κ πως να μάθω τα νέα σου!!!! Σου εύχομαι να δεις μια τεράστια θετική χοριακη !!! 

Ευχομαι όλα να πανε καλα, να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου! Περιμένω με αγωνία κ τα δικά σου νέα!!!!!! 

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου❤️θα γράψω τα νέα μου εννοείται 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...μόλις πήρα την χιριακη...δεν άντεξα κ έκανα κ σήμερα...596 πήγε...δεν...τώρα αρχίζει ένας άλλος κύκλος πάλι...άλλες εξετάσεις κτλ να δούμε τι έφταιξε... καλή δύναμη ε όλες!!!

  • Λυπημένη/-ος 18
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Για τον ανανά οτι βοηθάει ειναι γνωστό οπως και το αβοκάντο. Για τον πυρήνα δεν το ειχα ακουσει.

Κι εγώ ήξερα οτι βοηθάει γενικά και στην ποιότητα ωαρίων κτλ αλλά αυτή η λεπτομέρεια για το άδειο στομάχι και τον πυρήνα μου είχε ξεφύγει :P

 

1 hour ago, happiness79 said:

Όντως τώρα??? Ε ναι, κι εγώ τον πετούσα! Άκου να δεις...!! 

Πάλι καλά που δεν λένε για τον πυρήνα του αβοκάντο!!! Ικανές ήμασταν να τον φάμε κι αυτόν!!! :lol::lol::lol::lol:

Να το φάμε και αυτό αν χρειάζεται. Όλα θα τα δοκιμάσουμε.
Αφού δεν έχω διαβάσει πουθενά να βγω γυμνή, μεσάνυχτα με πανσέληνο να χορεύω ξερω γω, πάλι καλά να λες :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 9

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...μόλις πήρα την χιριακη...δεν άντεξα κ έκανα κ σήμερα...596 πήγε...δεν...τώρα αρχίζει ένας άλλος κύκλος πάλι...άλλες εξετάσεις κτλ να δούμε τι έφταιξε... καλή δύναμη ε όλες!!!

Καλημερα κοριτσι μου.. λυπαμαι πολυ περασα προσφατα μια παρόμοια κατασταση και νομιζω το εχεις ξανα περασει..; Ευχομαι να ειναι η τελευταια ταλαιπωρια σου και να βρεις πραγματικα τι φταιει αν φταιει κατι και να κρατησεις ενα μωρο συντομα.θα ευχηθω αν οντως δε παει καλα να τελειωσει ανώδυνα ομως απο την αλλη ευχομαι και ενα θαύμα..❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. λυπαμαι πολυ περασα προσφατα μια παρόμοια κατασταση και νομιζω το εχεις ξανα περασει..; Ευχομαι να ειναι η τελευταια ταλαιπωρια σου και να βρεις πραγματικα τι φταιει αν φταιει κατι και να κρατησεις ενα μωρο συντομα.θα ευχηθω αν οντως δε παει καλα να τελειωσει ανώδυνα ομως απο την αλλη ευχομαι και ενα θαύμα..❤️

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα!!! Το εχω ξαναπεράσει δυστυχώς... θα δούμε τώρα τι έφταιξε...γίνεται εμφύτευση αλλά τα χάνω...και έχω κ 2 φυσικές συλλήψεις...τέλος πάντων.. θα φανεί...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! :-*

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Καλημέρα κορίτσια 

Έκλεισα στο Ελενα στο Τμήμα ελεγχου αποβολων για τις 9 Ιουνίου 

Ερωτημα: Δέχονται να μου κάνουν έλεγχο με 1 παλινδρομη; Γιατί το Αλεξάνδρα έχει προϋπόθεση τις 2 αποβολές 

Θα εκτιμούσα αν κάποια κοπέλα έχει αντίστοιχο ραντεβου στο Ελενα πιο νωρις και τελικά δεν το χρειαστεί να μου το παραχωρήσει 

Επίσης αν κάποια κοπέλα ξέρει ας μου πει τι εξετάσεις σε βάζουν να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εύχομαι καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή μιας και είστε πολλές και καλά αποτελέσματα στις χοριακες σας. Αύριο έχω ραντεβού στο Ελενας και έχω κάποιες ερωτήσεις. Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα εξωσωματικη. Είμαστε στο στάδιο που μαζεύω τα χαρτιά και 5 Μαΐου περνάω επιτροπή. Τι θα πω στην οικονομοπουλου? Ότι πρόκειται να προχωρησουμε σε εξωσωματικη και θα θέλαμε να κοιταχτουμε πριν για όλα? Για πείτε μου γιατί δεν ξέρω τι να της πω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Vk79 είπε:

 Καλημέρα κορίτσια 

Έκλεισα στο Ελενα στο Τμήμα ελεγχου αποβολων για τις 9 Ιουνίου 

Ερωτημα: Δέχονται να μου κάνουν έλεγχο με 1 παλινδρομη; Γιατί το Αλεξάνδρα έχει προϋπόθεση τις 2 αποβολές 

Θα εκτιμούσα αν κάποια κοπέλα έχει αντίστοιχο ραντεβου στο Ελενα πιο νωρις και τελικά δεν το χρειαστεί να μου το παραχωρήσει 

Επίσης αν κάποια κοπέλα ξέρει ας μου πει τι εξετάσεις σε βάζουν να κάνεις?

Καλημερα σε δεχονται στο ελενα και χωρις αποβολές.. Η Οικονομόπουλου αιματολόγος ειναι πολυ σχολαστική και θα σου παρει ολο το ιστορικο καθως και του συζύγου θα σε βαλει να κανεις αιματολογικό και ανοσολογικό καθως και καποια ενδοκρινολογικα. Ζηταει και υπερηχο διακολπικο και καλλιέργεια αν δεν εχεις κανει.. οτι εχεις κανει προσφατα θα το αξιολογήσει και θα σου πει να κανεις και καποια εκ νεου εγω που πηγα προσφατα με εβαλε να επαναλάβω καποιες εξετασεις αυτες που δεν ειναι σταθερές και μου εγραψε και καποιες αλλες παρολο που ημουν καλυμμένη σε ενα 85% απο οτι ειχα κανει ηδη.

πρίν από 25 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα. Εύχομαι καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε αναμονή μιας και είστε πολλές και καλά αποτελέσματα στις χοριακες σας. Αύριο έχω ραντεβού στο Ελενας και έχω κάποιες ερωτήσεις. Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα εξωσωματικη. Είμαστε στο στάδιο που μαζεύω τα χαρτιά και 5 Μαΐου περνάω επιτροπή. Τι θα πω στην οικονομοπουλου? Ότι πρόκειται να προχωρησουμε σε εξωσωματικη και θα θέλαμε να κοιταχτουμε πριν για όλα? Για πείτε μου γιατί δεν ξέρω τι να της πω 

Καλημερα, αυτι ακριβως θα της πεις και θα σου γραψει εξετασεις σε σενα και στο συζυγο σου. Εχεις κανει καποιες εξετασεις η Οχι;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα και σύντομα!!! Το εχω ξαναπεράσει δυστυχώς... θα δούμε τώρα τι έφταιξε...γίνεται εμφύτευση αλλά τα χάνω...και έχω κ 2 φυσικές συλλήψεις...τέλος πάντων.. θα φανεί...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ! :-*

Πολυ λυπάμαι κοριτσι μου πραγματικα.ξερω οτι σιγουρα πρεπει αμεσα να γινουν καποιες εξετασεις..γιατι αν περασει καιρος θα φανουν ολα καλά..καποιες απο αυτες ειναι: χρονος quick μαρτυρος,Χρόνος quick εξετασθεντοςLac screen,Lac screen μαρτυρας, Lac screen ratio,Lac confirm, Lac confirm μαρτυραςLac confirm ratio,Λόγος lac.μετάλλαξη G20210Aτου παραγοντα ΙΙ (προθρομβινη)  V-Leiden.η μεταλλαξη A1298C του ενζυμου MTHFR.κ  αυτοανοσα, ΑΝΑ ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Θα ήθελα την βοήθειά σας στο θέμα PRP ΩΟΘΗΚΩΝ. Αρχίζω να το σκέφτομαι καθώς έχω ΠΩΑ και είχα φτωχή ανταπόκριση σε διέγερση. Κυρίως με ενδιαφέρει εάν κάποια κοπέλα το έκανε και είδε αποτέλεσμα να μου πει, και που το έκανε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...