Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Σευχαριστω ναι θα ενημερώσω αύριο,  ελπίζω απλώς να  χρειαστεί να καθυστερήσει την ωοληψια 15 λεπτά , 

Δεν νομίζω κοπέλα μου εύχομαι τα καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eternity said:

Κορίτσια είχα μια απορία σχετικά με την εμβρυομεταφορα. Θα πρέπει να μένουνε κάποια ώρα ξαπλωμένος? Εμένα τα τοποθετεί και σηκώνομαι αμέσως και μάλιστα μου λέει να ουρησω. Τον ρώτησα και μου είπε, μη φοβάσαι, δε θα φύγουν. Μια φίλη μου μου έλεγε ότι έμεινε ξαπλωμένη για μισή ώρα και μετά την άφησε να ουρήσει. 

Εν τω μεταξύ για το θέμα της ωοληψιας χωρίς μέθη το δοκίμασα και έχω να πω ότι για 1 ωάριο και αν το πιάσει με την πρώτη είναι πολύ υποφερτός πόνος. Εμένα όμως μου έκανε 6,7 προσπάθειες, 2 να πιάσει το 1 ωάριο και τις υπόλοιπες γιατί νόμιζε ότι υπήρχε κι άλλο! Κόντεψα να λιποθύμησω από τον πόνο! Αφού δε τον κλωτσησα να σταματήσει πάλι καλά! 

Αν είναι δυνατόν καλέ. Το διάβασα και ανατρίχιασα. Ωοληψία έκανε ή έπαιζε μπιλιάρδο; Μετά πώς να θες να ξανα κάνεις χωρίς μέθη; Λογικό

Σε αυτό με την ξάπλα μετά την ετ μάλλον υπάρχουν διάφορες απόψεις. Εμένα μου είπε να μείνω ξάπλα 20’ κι εγώ απο τον φόβο μου έμεινα 35’. Άλλοι λένε σήκω αμέσως όπως είπες κι εσύ. Από μόνο του αυτό λόγος επιτυχίας ή αποτυχίας δεν μπορεί να είναι αλλά σε ένα από τα δύο ίσως λειτουργεί λίγο καλύτερα 

  • Μου αρέσει 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, armousi said:

Είναι 24 με βλαστοκύστη 5ης ημέρας... Την Τετάρτη (μετά από 4 ημέρες) μου είπε να ξανακάνω και νομίζω το αποτέλεσμα θα είναι καθοριστικό...

Νομίζω πως για 9η μέρα δεν είναι τόσο κακή όσο νομίζεις. Γι αυτό κάποιοι γιατροί ζητάνε 11η-12η μέρα, για να δουν κατευθείαν μεγάλα νούμερα. Κράτα λιγάκι ακόμα την αισιοδοξία σου κοπέλα μου. Κι αυτός τι ζήτησε μετά απο 4 μέρες; Θα σε φάει η αγωνία μέχρι τότε. Εγώ 2η μέρα θα είχα πάει, δν θα άντεχα χαχα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, anilia said:

Κορίτσια μου... Αφού έκανα στις 3/4 την ετ.. και ο γιατρός μου είπε να κάνω β χοριακη σε 12 μέρες.. εγώ πότε πρέπει να την κάνω στις 14 ή 15/4???♥️ 

Καλή επιτυχία κοπέλα μου. Οποτε και να την κανεις θα δείξει από αύριο.

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 8:02 ΠΜ, marina39 είπε:

Εγώ μετά τα απαράδεκτα που μου έκαναν στο Γέννεσις κ με ενδομητρίωση και με εμβρυομεταφορά δεν θα ξαναπατούσα -κ να μη μου τα έκαναν βέβαια στον Πάντο κ λόγω συνεδρίου γονιμότητας κ συντηρητικών απόψεων παπαδαριό κτλ δεν θα πήγαινα ούτως ή άλλως. Αλλά η @Troia ξερει έναν πολύ καλό γιατρό που θεωρείται ο καλύτερος, τον εγραψε κάπου. Πιστοφιδης;

Ναι, ο Πιστοφίδης έχει τη φήμη ενός από τους καλύτερους, αν όχι του καλύτερου, λαπαροσκόπου στην Αθήνα! Η @Condiosξέρει να σας πει περισσότερα (δε θυμάμαι σε ποια κοπέλα απαντούσες στο μήνυμα...)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΛΕΛΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια....γνωρίζουμε γιατρο για υπογονιμότητα....κ ανθρωπο ταυτόχρονα..

 

Εχω χαμηλή αμη..

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα Λέλα,από ποια πόλη είσαι? Μπορώ να σου συστήσω έναν εξαιρετικό γιατρό στη Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Marjie said:

Όσον αφορά το Χασιμότο, εχω τα αντισώματα θετικα , ομως η tsh ηταν απο 2.22-2.50 αρα μου ειπαν να μην παρω χαπακι. Αλλα επειδη ξεκινησα διεγερση άλλος γιατρός μου πρότεινε να πάρω τ4 12μg.όμως η τελευταια μου tsh ανεβηκε στο 3.80 κ αυξησα το χαπι τ4 σε 50μg. Και πανω σε αυτο προβληματιζομαι κιολας, επειδη ισως κανω ενα διάλειμμα ολο το καλοκαιρι , άν πρέπει να συνεχίσω το χαπι απο τη στιγμή που δεν θα κάνω διέγερση για πολύ καιρό.... 

Ωχχχχ κι άλλες ενέσεις κ στον ποπό!! Μου πήραν κ 3 βιοψίες και έλεγα να περιμένω να βγούνε όλα τα αποτελέσματα αν κ θα αργησουν. Εχει επιπτωση στην εξωσωματικη η ατροφική γαστρίτιδα ή η β12? Δηλαδηθα πρέπει να τα κοιτάξω πριν την ετ ;;

Ελπίζω να μη σε ζάλισα με τις ερωτήσεις μου :) 

Καθόλου δε με ζάλισες. Τα φαρμακα για θυρεοειδή γενικώς ξερω οτι αν τα ξεκινήσεις δύσκολα κόβονται για αυτό εγώ αποφευγω να τα ξεκινήσω. Μίλα με τον γιατρό σου. Η β12 είναι βασική βιταμίνη για χτίσιμο κυττάρων αν έχεις έλλειψη ναι μειώνει πιθανότητες για εμφύτευση. 6 ενέσεις είναι κάντες οσο πιο γρήγορα μπορείς. Εμένα με παρακολουθούσε η Λευκού η αιματολόγος από Θες/νίκη που είναι εξαιρετική αλλά θα σου πουν τα κορίτσια κι άλλους εδώ μέσα στην Αθήνα πολύ καλούς!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anilia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και από εμένα... Καινούρια στο φόρουμ... Λοιπόν 5 χρόνια χωρίς ούτε ένα θετικό τεστ... 1 εξωσ. πέρσυ με 2 έμβρυα μέτρια και πήραμε κουλούρα... Πόρισμα γιατρού χαμηλή αμη 0,9,πτωχή ανταποκρίτρια, ενδομητριτιδα , καπνίστρια... Και για εμένα και τα κιλά μου(47κ με ύψος 1.72). Τρεις υστεροσκοπισεις, δύο μήνες αντιβιωσεις, δεν ανταποκρίνομαι με menopur, serpafar πήρα μονο για να έχω τελικά σε ένα χρόνο 3 βλαστοκυστες 4ΑΑ,4ΑΒ,2ΑΒ.. στις 3/4 έγινε η ετ με τις δύο βλαστοκυστουλες μου με την πιο καλή ποιότητα... Συμπτώματα από όλα!!

Εύχομαι να είμαστε γερές πάνω από όλα και η Παναγία μας να βοηθήσει να φέρουμε ευτυχισμένα παιδιά γιατί έχουμε πονέσει πολύ... Ετών 37!

Καλώς όρισες κορίτσι μου! Έχεις περάσει κι εσύ πολλά... Οι βλαστοκύστες που έβαλες φαίνονται πολύ δυνατές! Εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακή σύντομα και να πάνε όλα καλά για σένα! 

11 ώρες πρίν, armousi είπε:

Είναι 24 με βλαστοκύστη 5ης ημέρας... Την Τετάρτη (μετά από 4 ημέρες) μου είπε να ξανακάνω και νομίζω το αποτέλεσμα θα είναι καθοριστικό...

Θα δείξει. Μπορεί απλά να άργησε να γίνει εμφύτευση και να ξεκινάς από μικρό νούμερο, αλλά αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει πάει καλά. Εύχομαι μια πολύ καλή ανατροπή και ένα πολύ μεγάλο νούμερο χοριακής! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Ναι δυστυχώς οι μέρες του Πάσχα πλησιάζουν κ πολλοί γιατροί το μεταφέρουν για μετά.

Κ ο δικός μου τα ίδια μου είπε που ήθελα να ξεκινήσω διέγερση. Θα πέσουμε λέει μ. Τετάρτη , μ. Πέμπτη κ μου το ακύρωσε.

  • Λυπημένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Κορίτσια είχα μια απορία σχετικά με την εμβρυομεταφορα. Θα πρέπει να μένουνε κάποια ώρα ξαπλωμένος? Εμένα τα τοποθετεί και σηκώνομαι αμέσως και μάλιστα μου λέει να ουρησω. Τον ρώτησα και μου είπε, μη φοβάσαι, δε θα φύγουν. Μια φίλη μου μου έλεγε ότι έμεινε ξαπλωμένη για μισή ώρα και μετά την άφησε να ουρήσει. 

Εν τω μεταξύ για το θέμα της ωοληψιας χωρίς μέθη το δοκίμασα και έχω να πω ότι για 1 ωάριο και αν το πιάσει με την πρώτη είναι πολύ υποφερτός πόνος. Εμένα όμως μου έκανε 6,7 προσπάθειες, 2 να πιάσει το 1 ωάριο και τις υπόλοιπες γιατί νόμιζε ότι υπήρχε κι άλλο! Κόντεψα να λιποθύμησω από τον πόνο! Αφού δε τον κλωτσησα να σταματήσει πάλι καλά! 

Εγώ τη φορά που είχα εμφύτευση, σηκώθηκα κατευθείαν για να ουρήσω γιατί δεν άντεχα, νόμιζα ότι θα σκάσω και μου είπαν ότι δεν κάνει να πιέζομαι. Οπότε δεν παίζει ρόλο. Βέβαια μετά ξάπλωσα για μισή ώρα, περίπου τόσο με αφήνουν στο κέντρο που είμαι. Εσένα όμως γιατί δε σε αφήνουν καθόλου ξαπλωμένη μετά? Εντύπωση μου κάνει. Γιατί δεν το ζητάς εσύ? 

Όσο για την ωοληψία χωρίς μέθη, γι' αυτό μάλλον κάθε φορά μου έδεναν τα πόδια, φοβόντουσαν μάλλον την κλωτσιά, χαχαχα! 

10 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έπρεπε να κάνω στις 12.30 το βράδυ  την αβερκαπ για την τελική ωρίμανση των ωαρίων... αλλά δυσκολεύτηκα με την ενεση και καθυστέρησα 15 λεπτα. Είναι σημαντική καθυστέρηση ή δεν έχει τόση σημασία?  Το ποσο αγχώθηκα μέχρι να τα καταφέρω δεν περιγράφετε...

Όχι, μην ανησυχείς, έχω ρωτήσει τον γιατρό μου και έχει 2-3 ώρες περιθώριο για την ωρίμανση των ωαρίων. Αλλιώς θα μας έβαζαν πάντα στο χειρουργείο με μηδενική χρονική απόκλιση, που δεν ισχύει, συνήθως έχει κάποια αναμονή. Παρ' όλα αυτά ενημέρωσέ το γιατρό σου, να το ξέρει, περισσότερο για να μην το έχεις εσύ έγνοια. 

10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αν είναι δυνατόν καλέ. Το διάβασα και ανατρίχιασα. Ωοληψία έκανε ή έπαιζε μπιλιάρδο; Μετά πώς να θες να ξανα κάνεις χωρίς μέθη; Λογικό

Σε αυτό με την ξάπλα μετά την ετ μάλλον υπάρχουν διάφορες απόψεις. Εμένα μου είπε να μείνω ξάπλα 20’ κι εγώ απο τον φόβο μου έμεινα 35’. Άλλοι λένε σήκω αμέσως όπως είπες κι εσύ. Από μόνο του αυτό λόγος επιτυχίας ή αποτυχίας δεν μπορεί να είναι αλλά σε ένα από τα δύο ίσως λειτουργεί λίγο καλύτερα 

Α, δεν το "πιάνουν" πάντα με την πρώτη. Έχει να κάνει με το ποσό ώριμο είναι για να "πέσει". Μου έχει συμβεί κι εμένα, αλλά πάνω από 4-5 φορές δεν επέτρεπε ο γιατρός μου να επιμείνουμε, γιατί έλεγε ότι δεν κάνει καλό στην ωοθήκη. Εκεί να δεις αγωνία, να πονάς και να παρακαλάς να κατέβει για να μην πάει χαμένη η προσπάθεια και μετά να το δει ο εμβρυολόγος και να πει αν έχει κύτταρα, μιλάμε για τρελή αγωνία. Αυτό ήταν για μένα το πιο δύσκολο κομμάτι, η αγωνία και όχι ο πόνος. 

1 hour ago, ΛΕΛΑ είπε:

Καλημέρα κορίτσια....γνωρίζουμε γιατρο για υπογονιμότητα....κ ανθρωπο ταυτόχρονα..

 

Εχω χαμηλή αμη..

 

Ευχαριστώ

Γεια σου Λέλα. Για όλα υπάρχει η αντίστοιχη προσέγγιση, αφού ξέρεις την αιτία θα τη βρεις την άκρη, μην ανησυχείς. Σε ποια πόλη είσαι? Ο γιατρός μου είναι ακριβώς όπως το είπες, πάνω από όλα άνθρωπος, αλλά και καταξιωμένος επιστήμονας. Αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες μιλάμε με προσωπικό. 

πρίν από 31 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Ωχ βρε κορίτσι, η μία ατυχία μετά την άλλη... Λυπάμαι για όλο αυτό, είναι σα να σου κόβουν τα φτερά. Δυστυχώς όμως δεν μπορείς να κάνεις κάτι πάρα μόνο υπομονή. Τόσο καιρό περίμενες, λίγο έμεινε. Προσπάθησε να χαρείς τις μέρες του Πάσχα, να ξενοιάσεις για να πας όσο πιο ανάλαφρη στην ετ σου όταν με το καλό έρθει η ώρα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Natassou85 said:

Καλημερα κοριτσια μ .. εγω παλι σημερα ειμαι μα σκασω .. οπως ξερετε ειχα κανει την πρωτη μ ετ αρχες Μαρτιου με μηδενικη χοριακη .. εχω αλλα 2 εμβρυα κ μου λεει ο γιατρος με το που αδιαθετησεις ξεκιναμε .. αδιαθετω ξεκιναω κ 4 μερες πριν την ετ κολλαω κορονοιο.. μ λεει ακυρωνεται η ετ παιρνεις 5 μερες σκετη προγεστερονη κ ξεκιναμε παλι μη χανουμε χρονο .. αδιαθετω κυριακη κ ξεκιναω παιρνω σημερα τηλ να ενημερωσω οτι ξεκινησα κ μου λενε δε γινεται γτ ειναι επιφοβο να συμπεσετε στις αργιες του Πασχα .. κ με ακυρωνει παλι .. μ λεει Μαιο .. δλδ ελεος τοτε τι με εβαλε να παρω προγεστερονη ;; Επισης ετ θα μ πεφτε Τριτη τ Πασχα με Τεταρτη .. κλειστα θα ναι;; Οπως κ να χει απογοητευτηκα μια ο κορονοιος μια αυτο νιωθω οτι δε με θελει με τπτ.. εχω σκασει .. συγγνωμη για το σεντονι

Σε έβαλε να πάρεις προγεστερόνη από συνήθεια χωρίς να υπολογίσει τις μέρες. Αμάν πια. Ποια μέρα όμως ανοίγει το κέντρο; Αν είναι Τετάρτη του Πασχα ανοιχτά, γιατί να μην προχωρήσετε; Ωστόσο εσυ κάνεις κάποια προετοιμασία; Παίρνεις φάρμακα;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε έβαλε να πάρεις προγεστερόνη από συνήθεια χωρίς να υπολογίσει τις μέρες. Αμάν πια. Ποια μέρα όμως ανοίγει το κέντρο; Αν είναι Τετάρτη του Πασχα ανοιχτά, γιατί να μην προχωρήσετε; Ωστόσο εσυ κάνεις κάποια προετοιμασία; Παίρνεις φάρμακα;

Οχι δε προλαβα ευτυχως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...