Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

11 minutes ago, Καντι said:

Το συζήτησα του ειπα οτι δεν θελω να ξαναπάρω σερπαφαρ, μου ειπε ειναι μια χαρα φάρμακο δεν εχω δίκιο και τελικα μου ειπε μπορείς να πάρεις φεμαρα αν θες.

Ρωτα στο κέντρο σου, γιατι αποφασίσαμε οτι δεν θα κάνουμε τελικα οποτε δεν ρώτησα λεπτομεριες.

Σε ενόχλησε το serpafar?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια όντως για τον προεμφυτευτικο θέλει κάποια άδεια από την εθνική αρχή. Έκανα σχετικά προσφατα. Την τρέχουν από το κέντρο απλά θέλουν από το ζευγάρι συγκατάθεση-δηλωση για τον προεμφυτευτικο έλεγχο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια αύριο κάνω τη 2η χοριακη. Δε σας κρύβω πως έχω αγχωθει μη τυχόν και δεν έχει ανέβει σωστά και έχω καμία βιοχ. . Βασικά έχω ψιλοχεστει πάνω μ! 

Αχ αυτά τα άγχη, να μη σταματούν ποτέ... Αφού ξεκίνησες τόσο δυνατά καλέ δεν έχεις λόγο να ανησυχείς! Όλα πάνε τέλεια!!!

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια....τα πονακια περιοδου ειναι φυσιολογικα;;;; Εχω ξεχασει...Αυριο μεθαύριο θα αδιαθετουσα κανονικά...Αλλα μετα τη γεννα δεν ποναω ποτέ στην περιοδο...Τωρα,τι πονακια ειναι αυτα;;;

Οπα!!! Να τα μας!!! Πονάκια επειδή η μήτρα σου προετοιμάζεται για το εμβρυάκι σου που εμφυτεύτηκε!!! ❤

1 hour ago, Pagotoula είπε:

γιατι;;; 

τετοια λεγε μου τωρα… εμενα παντως πριν δυο βδομ αλλα μου ειπαν στο ιασω. το συζητουσα δηλ κανονικα και κανενας δεν μου ειπε οτι δεν μπορω. μηπως λογωπαλινδρομης; τωρα αυτο που λες δεν το χω ξανακουσει ομολογω! αλλα ειναι πολυ μυστηριο!!

Κι εγώ πάντως κανονικά έκανα στο Ιασώ το Μάρτη.

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

Τι ενέργειες? Ο προεμφυτευτικος έχει κάποια νομική διαδικασία? Παράξενο μου φαίνεται

Εχει. Επειδή βγαίνει δείγμα του γενετικού υλικού έξω από τη χώρα, χρειάζεται έγκριση του κράτους (τυπικό είναι) όχι κάποια τρομερή διαδικασία, κάτι χαρτιά υπογράφεις μόνο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Σε ενόχλησε το serpafar?

Κατ αρχας εχω πάρει 5¨- 6 φορές και νομιζω οτι μου δημιουργούν κύστες. Ο γιατρος εχει καινούργια βοηθό εκτος του Τζω;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Αυτό δεν το ξέρει κανείς 

Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που επιμένουν στα 3ης μέρας γιατί δεν υπάρχει καλύτερο περιβάλλον από τη μήτρα. Η γενική διεθνής βιβλιογραφία από ερευνες όμως λεει 5ης ως καλύτερο το να φτάσει 5η μέρα σημαίνει ήδη οτι είναι πολύ πιο υγιές κ με πιθανότητες να εμφυτευτεί πολύ μεγαλύτερες. 

15 hours ago, Καντι said:

Ο λόγος ειναι οικονομικός. Επισης τότε ολες οι κοπέλες άνω των 40 θα επιβαλλόταν να κανουν προεμφυτευτικο γιατι το πόςοστο των εμβρύων με χρωμοσωμικες ειναι το 50% χοντρικά.

Ωχ μην μου λες τέτοια ....

Φαίνονται σαν ωοθυλακια στον υπέρηχο αλλα στην ωοληψια έχουν μονο υγρό και όχι ωάριο.

Δεν ξερω , κανουν κι αυτα; Να πουν τα κοριτσια που πήραν.

Εγώ έμεινα έγκυος με femara οπότε θα έλεγα πολύ καλά λόγια :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κατ αρχας εχω πάρει 5¨- 6 φορές και νομιζω οτι μου δημιουργούν κύστες. Ο γιατρος εχει καινούργια βοηθό εκτος του Τζω;

Εγω είχα κάνει υπερυχο με μια γυναίκα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

Συγχαρητηρια ! Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος . Μπράβο κορίτσι μου!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Καντι said:

Το συζήτησα του ειπα οτι δεν θελω να ξαναπάρω σερπαφαρ, μου ειπε ειναι μια χαρα φάρμακο δεν εχω δίκιο και τελικα μου ειπε μπορείς να πάρεις φεμαρα αν θες.

Ρωτα στο κέντρο σου, γιατι αποφασίσαμε οτι δεν θα κάνουμε τελικα οποτε δεν ρώτησα λεπτομεριες.

Ευχαριστώ θα ρωτήσω. 

2 hours ago, Καντι said:

Κατ αρχας εχω πάρει 5¨- 6 φορές και νομιζω οτι μου δημιουργούν κύστες. Ο γιατρος εχει καινούργια βοηθό εκτος του Τζω;

Υπάρχει και μια γυναίκα που μου έκανε υπέρηχο πριν 3-4 εβδομαδες, και ο Τζω με τον οποίο εκανα υπέρηχο χτες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Ευχαριστώ θα ρωτήσω. 

Υπάρχει και μια γυναίκα που μου έκανε υπέρηχο πριν 3-4 εβδομαδες, και ο Τζω με τον οποίο εκανα υπέρηχο χτες. 

Ποιος ειναι ο τζω βρε παιδια;;;;;

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 minutes ago, Lilian 28 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

Μπραβο σου! Τι χαρά! Σίγουρα έχει ξεκινήσει μια πανέμορφη διαδικασία. Υπομονή τώρα μέχρι και τη χοριακη! 

8 minutes ago, winspert said:

Ποιος ειναι ο τζω βρε παιδια;;;;;

Βοηθός του σφ στο γεν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 34 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

Συγχαρητήρια! Με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

Συγχαρητήρια!!! Μπράβο κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Τζωρτζης βοηθός τ γιατρού πολύ ωραίος !!!!

Ειδα ενα ομορφο παλικάρι...αυτος θα ηταν....:lol:

πρίν από 43 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εχω τρελαθεί απ' τη χαρά μου... Αλλά και πάλι συγκρατημένα με τόσα που έχουμε περάσει.. λοιπόν .. έκανα εμβρυομεταφορα πριν μια βδομάδα.. απ' την ανυπομονησία μου έκανα τεστ χθες και σήμερα το πρωί... Βγαίνουν αχνα θετικα.. να σημειώσω ότι τα βάλαμε σε τεχνητό κύκλο.. ένα μήνα μετά την ωολληψια... Τι λέτε βρε κορίτσια? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν λάθος??  Για να βγαίνουν τόσο νωρίς θετικά σημαίνει ότι έχει γίνει εμφύτευση?? 

Πολλα συγχαρητήρια κοριτσακι μου!!! Αν βγαινουν θετικα...ειναι θετικο!!!! Πες μας ακριβώς...ποια μερα τα εβαλες και τι μερας ηταν; Για να βγαινουν τοσο νωρις μήπως ειναι και δυο δεν ξερω...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...