Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Τελικά όλα πήγαν καλά! Έγινε κατάψυξη σήμερα και θα κάνει και καλλιέργεια ο σύντροφος σε δυο μέρες, οπότε μετά θα πάρει κι εκείνος αγωγή και πάλι κατάψυξη! Ευτυχώς που πήγαμε και δείξαμε εμπιστοσύνη, γιατί ο σύντροφός μου μέχρι χθες το βράδυ ήθελε να το ακυρώσει. Η υπεύθυνη στο κέντρο μας είπε ότι αυτό είναι ένα πολύ κοινό μικρόβιο που το έχουν πάρα πολλές γυναίκες και άντρες και να ηρεμήσουμε. Θα πάρουμε την αγωγή μας και όλα καλά! Ουφ τώρα πάμε για ύπνο γιατί δεν κλείσαμε μάτι χθες απ' το άγχος μας! Σας ευχαριστώ και πάλι!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια...εχω στείλει απο το πρωί μειλ οτι εχω πόνους περιόδου,πιο πολυ μηπως κρινει ο γιατρός οτι πρέπει να αυξησω ισως κατι...Λετε να το θεωρησαν πολυ κουτό και γι αυτό δεν μου απάντησαν; Να ξαναστειλω ή θα γινω κουραστική;

πρίν από 8 λεπτά , Margeau είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τελικά όλα πήγαν καλά! Έγινε κατάψυξη σήμερα και θα κάνει και καλλιέργεια ο σύντροφος σε δυο μέρες, οπότε μετά θα πάρει κι εκείνος αγωγή και πάλι κατάψυξη! Ευτυχώς που πήγαμε και δείξαμε εμπιστοσύνη, γιατί ο σύντροφός μου μέχρι χθες το βράδυ ήθελε να το ακυρώσει. Η υπεύθυνη στο κέντρο μας είπε ότι αυτό είναι ένα πολύ κοινό μικρόβιο που το έχουν πάρα πολλές γυναίκες και άντρες και να ηρεμήσουμε. Θα πάρουμε την αγωγή μας και όλα καλά! Ουφ τώρα πάμε για ύπνο γιατί δεν κλείσαμε μάτι χθες απ' το άγχος μας! Σας ευχαριστώ και πάλι!

Μπράβο κοριτσάκι μου... Χαίρομαι που ηρεμησατε...Καλη συνέχεια να εχετε...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια...εχω στείλει απο το πρωί μειλ οτι εχω πόνους περιόδου,πιο πολυ μηπως κρινει ο γιατρός οτι πρέπει να αυξησω ισως κατι...Λετε να το θεωρησαν πολυ κουτό και γι αυτό δεν μου απάντησαν; Να ξαναστειλω ή θα γινω κουραστική;

Είχα και γω, μου είχαν πει από τα φαρμακα είναι. Αλλα πάρε τηλέφωνο να τους ρωτήσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου όμορφα καλησπέρα σας!!!!!! Έχω την εξής απορία… ίσως με βοηθήσει κάποια που είναι στο Ιασώ, όπως κ εγώ… δυστυχώς δεν πέτυχα με την εμβρυομεταφορα, ήταν βιοχημική, βλέποντας τον κατάλογο με τις τιμες που έχω από το Ιασώ (διότι τον έβγαλα φωτό να τον έχω για την επόμενη φορά) έχει κάποιες εξετάσεις που μπορείς να κανείς για τα έμβρυα όπου κάποιες κοστίζουν 230€ άλλες 300€ άλλες 700€ άλλες 1500€ κ το πιο μεγάλο ποσό στα 2500€… πόσους ελέγχους κάνουν πια σε αυτά τα έμβρυα…;;;;;; Επίσης, υπάρχει κάποια που να έκανε το σύστημα Erica όπου είναι η τεχνητή νοημοσύνη για τα εμβρύα;;;;; 

πρίν από 11 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια...εχω στείλει απο το πρωί μειλ οτι εχω πόνους περιόδου,πιο πολυ μηπως κρινει ο γιατρός οτι πρέπει να αυξησω ισως κατι...Λετε να το θεωρησαν πολυ κουτό και γι αυτό δεν μου απάντησαν; Να ξαναστειλω ή θα γινω κουραστική;

Πάρε τηλέφωνο κανονικά καλε, είναι δυνατόν να λες ότι θα γίνεις κουραστική;;;;;; Τόσα λεφτά τους δίνουμε είναι υποχρεωμένοι να μας απαντούν σε όλες μας τις απορίες. Μην το σκεφτεσαι καν κ πάρε αυτή την στιγμή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Είχα και γω, μου είχαν πει από τα φαρμακα είναι. Αλλα πάρε τηλέφωνο να τους ρωτήσεις. 

 

πρίν από 12 λεπτά , Panagiotakats39 είπε:

 

Πάρε τηλέφωνο κανονικά καλε, είναι δυνατόν να λες ότι θα γίνεις κουραστική;;;;;; Τόσα λεφτά τους δίνουμε είναι υποχρεωμένοι να μας απαντούν σε όλες μας τις απορίες. Μην το σκεφτεσαι καν κ πάρε αυτή την στιγμή. 

Βασικα ξαναεστειλα μειλ και αν δεν μου απαντήσουν θα καλεσω...Απλα πιο πολυ ανησυχω μηοως πρέπει να αλλαξω κατι στη δοσολογια των χαπιων και το καθυστερω...Σας ευχαριστω κορίτσια...

Και μου απαντησε αμέσως η Κωνσταντίνα...Οτι ειναι φυσιολογικό...οτι μπορει να δω και αιματακι και να παρω ντεπον αν ποναω...Δεν μου ειπε κατι για αλλαγη στα χαπια...οποτε προχωραμε...Απλα δεν θελω να αφηνω τίποτα στην τυχη του...Και η πλακα ειναι οτι τα γνωριζω ολα αυτα...Αλλα εχω αναγκη την επιβεβαίωση...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , winspert είπε:

 

Βασικα ξαναεστειλα μειλ και αν δεν μου απαντήσουν θα καλεσω...Απλα πιο πολυ ανησυχω μηοως πρέπει να αλλαξω κατι στη δοσολογια των χαπιων και το καθυστερω...Σας ευχαριστω κορίτσια...

Και μου απαντησε αμέσως η Κωνσταντίνα...Οτι ειναι φυσιολογικό...οτι μπορει να δω και αιματακι και να παρω ντεπον αν ποναω...Δεν μου ειπε κατι για αλλαγη στα χαπια...οποτε προχωραμε...Απλα δεν θελω να αφηνω τίποτα στην τυχη του...Και η πλακα ειναι οτι τα γνωριζω ολα αυτα...Αλλα εχω αναγκη την επιβεβαίωση...

Καλά έκανες και έστειλες... ηρεμία και ομμμμμ
σαββατο έχεις χοριακή?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια καμία καλή εφαρμογή για παρακολούθηση εγκυμοσύνης με ivf; να μας λέει ποσες εβδομάδες είμαστε. Γτ εγώ δεν σλεχω ιδέα. Ξέρει καμία από σας να μ πει;  11/4 ετ 

3ων ημερών έμβρυα , ΤΕΠ 27/4! 

Υπολόγισε 26/3 σαν τεπ


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Καντι said:

Κατ αρχας εχω πάρει 5¨- 6 φορές και νομιζω οτι μου δημιουργούν κύστες. Ο γιατρος εχει καινούργια βοηθό εκτος του Τζω;

Ε τότε δοκίμασε μωρέ και με femara. Έτσι για αλλαγή. Την γυναίκα βοηθό την έχω πετύχει κ γω 2-3 φορές. Ο Τζω έχει καιρό να μου κάνει υπέρηχο (δυστυχώς :lol:)

9 hours ago, marina39 said:

Υπάρχουν κάποιοι γιατροί που επιμένουν στα 3ης μέρας γιατί δεν υπάρχει καλύτερο περιβάλλον από τη μήτρα. Η γενική διεθνής βιβλιογραφία από ερευνες όμως λεει 5ης ως καλύτερο το να φτάσει 5η μέρα σημαίνει ήδη οτι είναι πολύ πιο υγιές κ με πιθανότητες να εμφυτευτεί πολύ μεγαλύτερες. 

Εγώ έμεινα έγκυος με femara οπότε θα έλεγα πολύ καλά λόγια :) 

Εγώ ξέρω ότι 3ης μέρας επιλέγουν να βάλουν στην πρώτη προσπάθεια και όταν η γυναίκα είναι σχετικά μικρής ηλικίας 1ον γιατί πάνε δοκιμαστικά και 2ον γιατί δεν ρισκάρουν να χάσουν έμβρυα (ειδικά αν υπάρχουν λίγα). Επίσης το κάνουν και σε 2η-3η προσπάθεια για αλλαγή πρωτοκόλλου και εφόσον έχουν δει ότι τα προηγούμενα έμβρυα φτάνουν σε βλαστοκύστες. Σε αυτή την περίπτωση θα είμαι κ 'γώ. 

4 hours ago, Jane. said:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Γράφω πρώτη φορά στο forum, αν και σας διαβάζω εδώ και κάμποσο καιρό. Είμαι 41 ετών και εδώ και 2 χρόνια περίπου, προσπαθούμε με τον σύζυγο μου για παιδάκι με εξωσωματική. Στο πρώτο κέντρο καναμε τρεις ετ με την πρώτη βιοχημικη και τις άλλες δύο με μηδενική χοριακή.  Αυτή τη στιγμή, είμαστε σε άλλο κέντρο, και έχουμε στη κατάψυξη 6 εμβρυα, ένα 8 κυττάρων και τα υπόλοιπα 5,6,7 κυττάρων. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι έχουμε τα εμβρυα που χρειαζόμαστε και να προχωρήσουμε με υστεροσκοπηση και μετά με ετ. Εγώ του ζήτησα να κάνουμε μια ωοληψια ακόμα. Αυτά εν ολίγοις με το στάδιο στο οποίο βρισκόμαστε.

Το κακό είναι ότι εγω είμαι πολύ απογοητευμένη και πολλές φορές μου βγαίνει σε εκνευρισμό. Τα βάζω με τον σύζυγο μου, κλεινομαι στον εαυτό μου και δεν θέλω να μιλάω με κανένα. Πολλές φορές ακούω για άλλες κοπέλες που μένουν έγκυες και στεναχωριέμε. Στεναχωριέμε για μένα που αυτό που θέλω τόσο πολύ δεν έρχεται, και ο χρόνος κυλάει.  Στεναχωριέμε για εκείνες, που η φίλη τους, δεν μπορεί να συμμεριστει την χαρά τους απόλυτα, όταν μαθαίνει για την εγκυμοσύνη τους. Μετά έρχονται οι ενοχές και  αναρωτιέμαι τι κακός άνθρωπος πρέπει να είμαι. Είμαι καπνίστρια εδώ και πάρα πολλά χρόνια και έχω επίσης, τρομερές ενοχές ότι φταίει αυτό και δεν τα καταφέρνω αλλά δεν έχω και τη δύναμη να το κόψω.

Έχω πάρει μεγάλη δύναμη από τις ιστορίες σας, και έχω ανάγκη να συνεχίζω να παίρνω. Σας ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω να προσπαθώ.

 

Δεν είσαι κακός άνθρωπος κοπέλα μου. Ξέρεις πόσες φορές έχω κλάψει για εγκυμοσύνες φίλων μου? Δεν είναι ούτε κακό ούτε περίεργο. Χαίρεσαι με την χαρά τους εννοείται αλλά σε πιάνει το παράπονο που για σένα είναι όλα τόσο δύσκολα. Γι αυτό εδώ μέσα είναι αλλιώς, γιατί όλες περνάμε τον ίδιο γολγοθά και όταν κάποια από μας τα καταφέρνει είναι μία νίκη για όλες μας και κουράγιο για την συνέχεια. Πριν μπω εδώ στο φόρουμ έλεγα ότι θα κάνω μόνο μία προσπάθεια εξωσωματικής και μετά τα παρατάω. Έλεγα ότι αν την κάνω και δεν πετύχει, θα έρθει το τέλος του κόσμου και δεν θα γίνω μάνα ποτέ. Τώρα οι αποτυχίες μου φαίνονται ένα πρόβλημα που πρέπει απλώς να προσπεράσω και να συνεχίσω την μάχη. Είναι μεγάλο ζήτημα η συμπαράσταση από ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην επόμενη σου προσπάθεια και εύχομαι να είναι η τελευταία :)

  • Μου αρέσει 5

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Κορίτσια...εχω στείλει απο το πρωί μειλ οτι εχω πόνους περιόδου,πιο πολυ μηπως κρινει ο γιατρός οτι πρέπει να αυξησω ισως κατι...Λετε να το θεωρησαν πολυ κουτό και γι αυτό δεν μου απάντησαν; Να ξαναστειλω ή θα γινω κουραστική;

Μπράβο κοριτσάκι μου... Χαίρομαι που ηρεμησατε...Καλη συνέχεια να εχετε...

Σ'ευχαριστώ πολύ! Με το καλό η χοριακή σου!! Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τη συμπαράσταση! 

20 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Ακριβώς αυτό συνέβη σε μενα. Φάνηκαν τα ωοθυλακια και υποθεσαμε έχω αλλά δυο ωάρια όμως μετά από το εργαστήριο μας είπαν ήταν κυστικά. Στον υπέρηχο δεν φαίνεται αν είναι ή όχι εξαρχής, όποτε δεν απέφυγα την ωοληψια. 

Είχα ουρεοπλασμα κι εγώ κ μου έδωσαν 10 ημέρες αντιβίωση Vibramicin και στον άντρα μου ταυτόχρονα. Την προγραμματισμένη ετ δεν την ακύρωσαν όποτε μη φοβάσαι. Δεν φαίνεται κάθε φορά. Κάποιες φορές είναι σε έξαρση κ κάποιες όχι. 

Το ουρεοπλασμα είναι ένα μικρόβιο που το έχει ήδη ο οργανισμός κ καποιοι γιατροί δεν το αντιμετωπίζουν με φάρμακα, το θεωρουν ως δεδομένο φυσικο μικρόβιο του οργανισμού και όταν το νουμερό του δεν είναι τεράστιο, το αγνοούν. Εγώ έχω τρεις διαφορετικές γνώμες από τρεις διαφορετικούς γυναικολογους για αυτό το μικρόβιο. Τελικά μετά τον τρίτο γιατρό πήρα την αντιβίωση. Κάποιοι θεωρουν το ουρεοπλασμα επικίνδυνο κ για αποβολές, όποτε χάρηκα που τελικά πηρα την αντιβίωση να ξεμπερδεύω. 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Ακριβώς τα ίδια μας είπαν σήμερα. Ό, τι σε γενικές γραμμές είναι ένα αθώο μικρόβιο. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι αθώο αλλά δεν είναι και να τρελαινόμαστε... Σου εύχομαι καλή δύναμη και καλή συνέχεια στον αγώνα σας!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Έτσι τον κάνουν για να έχουν περιθώριο παράτασης στη γεννα 

Δηλαδή μετράνε ότι μείναμε έγκυες ένα μήνα πριν 

Βρήκα τα χαρτιά, γράφω πιο κάτω τις ημερομηνίες, γιατί κόπηκε στα δυο το κείμενο μου, ουφ

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κάθε εμπόδιο για καλό πάντως και εμένα όταν βρέθηκε το μικρόβιο η ωοληψια έγινε κανονικά και η εμβρυομεταφορα αναβλήθηκε για τον επόμενο κύκλο ώστε να κάνουμε την θεραπεία που έπρεπε 

Και το είδα πολύ θετικά .είπα θα λυθεί κ αυτό και θα έρθει η εγκυμοσύνη 

Και ήρθε .... 

Να είσαι αισιόδοξη

Σ'ευχαριστώ για τη θετική ματιά! Μας χρειάζεται για να βγαίνουμε απ' τη δίνη του άγχους μας! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα κορίτσι μου! Μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angot said:

Είμαι περίεργη, αν το θυμηθείς κοίταξε το! 

Είδα τα χαρτιά από τον περσινο υπέρηχο: θυμίζω 1η μέρα τελευταίας περιοδου πριν την συλληψη 1/1/2021.

Υπερηχος στο Έλενα με 6w3d στις 17/2/2021 όπου ακουσαμε καρδουλα κ 8w6d στις 7/3/2021 η ημέρα αποβολης στο ΙΑΣΩ. 

Δυσκολο να καταλάβω πως τα υπολογιζουν.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Margeau είπε:

Σ'ευχαριστώ για τη θετική ματιά! Μας χρειάζεται για να βγαίνουμε απ' τη δίνη του άγχους μας! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα κορίτσι μου! Μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 

Ναι θα δεις έτσι είναι 

Ξέρεις τι λένε πάντα η πιο σκοτεινή ώρα της ημέρας είναι πριν την αυγή 

Κ εγώ ήμουν πλέον σε πολύ βαθύ σκοτάδι φίλε μου 

Αν σου πω τι έχω τραβήξει στη ζωή μου 

Θα λες σ ευχαριστώ θεέ μου γ αυτά που έχω 

Γ αυτό λίγο ακόμα υπομονή,  σωστές κινήσεις και θα έρθει το μωρό. Για όλες μας .... Γιατί ακόμα και για μένα είναι πολύ νωρίς , απλά έχω μια αισιοδοξία .... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Κοριτσια μου όμορφα καλησπέρα σας!!!!!! Έχω την εξής απορία… ίσως με βοηθήσει κάποια που είναι στο Ιασώ, όπως κ εγώ… δυστυχώς δεν πέτυχα με την εμβρυομεταφορα, ήταν βιοχημική, βλέποντας τον κατάλογο με τις τιμες που έχω από το Ιασώ (διότι τον έβγαλα φωτό να τον έχω για την επόμενη φορά) έχει κάποιες εξετάσεις που μπορείς να κανείς για τα έμβρυα όπου κάποιες κοστίζουν 230€ άλλες 300€ άλλες 700€ άλλες 1500€ κ το πιο μεγάλο ποσό στα 2500€… πόσους ελέγχους κάνουν πια σε αυτά τα έμβρυα…;;;;;; Επίσης, υπάρχει κάποια που να έκανε το σύστημα Erica όπου είναι η τεχνητή νοημοσύνη για τα εμβρύα;;;;; 

Πάρε τηλέφωνο κανονικά καλε, είναι δυνατόν να λες ότι θα γίνεις κουραστική;;;;;; Τόσα λεφτά τους δίνουμε είναι υποχρεωμένοι να μας απαντούν σε όλες μας τις απορίες. Μην το σκεφτεσαι καν κ πάρε αυτή την στιγμή. 

απο οσα εχω καταλαβει πλεον το συγκεκριμενο συστημα τεχν νοημοσυνης εμβρυων εφαρμοζεται γενικως στο ιασω στην επιλογη εμβρυων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...