Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Ακριβώς αυτό συνέβη σε μενα. Φάνηκαν τα ωοθυλακια και υποθεσαμε έχω αλλά δυο ωάρια όμως μετά από το εργαστήριο μας είπαν ήταν κυστικά. Στον υπέρηχο δεν φαίνεται αν είναι ή όχι εξαρχής, όποτε δεν απέφυγα την ωοληψια. 

Είχα ουρεοπλασμα κι εγώ κ μου έδωσαν 10 ημέρες αντιβίωση Vibramicin και στον άντρα μου ταυτόχρονα. Την προγραμματισμένη ετ δεν την ακύρωσαν όποτε μη φοβάσαι. Δεν φαίνεται κάθε φορά. Κάποιες φορές είναι σε έξαρση κ κάποιες όχι. 

Το ουρεοπλασμα είναι ένα μικρόβιο που το έχει ήδη ο οργανισμός κ καποιοι γιατροί δεν το αντιμετωπίζουν με φάρμακα, το θεωρουν ως δεδομένο φυσικο μικρόβιο του οργανισμού και όταν το νουμερό του δεν είναι τεράστιο, το αγνοούν. Εγώ έχω τρεις διαφορετικές γνώμες από τρεις διαφορετικούς γυναικολογους για αυτό το μικρόβιο. Τελικά μετά τον τρίτο γιατρό πήρα την αντιβίωση. Κάποιοι θεωρουν το ουρεοπλασμα επικίνδυνο κ για αποβολές, όποτε χάρηκα που τελικά πηρα την αντιβίωση να ξεμπερδεύω. 

Την ωοληψια δεν την γλυτωνεις, αλλα πλήρωσες φαντάζομαι λιγότερα αφου δεν εγινε προσπαθεια γονιμοποίησης.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Καντι είπε:

@winspert Kai @Pagotoula εχω έρθει στους γονείς μου και ο μικρός δεν με πλησιάζει καν, ειναι κολλημένος στην μαμά μου, για ολα ακομα και για να τον κοιμήσει. Τα νεύρα μου, το εχετε ζήσει;

εκνευρίστηκα τοσο σημερα που της ειπα στη βάφτιση να μην ειναι δίπλα μας και την βλέπει και θελει να τον εχει αγκαλιά. Οπως καταλαβαινετε εγινε μέγα παρεξήγηση , μου πε να μην έρθει αν ειναι...

Μωρε αφου ξέρεις τα τεστ ειναι σαν να μην τα εχεις κανει. Αν ειναι θετικο το δεχόμαστε ! Αν ειναι αρνητικό περιμένεις την χοριακη!

το χω ακουσει αυτο που λες απο πολλες. να κολλανε με γιαγια η μπαμπα περισσοτερο. φαση ειναι μωρε επειδη εχετε παει εκει και η μανα σου υποθετω πως του κανει οοοολα τα χατιρια. εμενα η δικια μου ειναι το αντιθετο απο νεογεννητο. με οποιον και να ναι οταν ειμαι εγω στο πλανο, σβηνουν ολοι και κολλαει σε μενα. αλλα γυρω στα 1μιση και ως τωρα, κανει το αλλο κουλο.οταν γυρναω απ τη δουλεια της βγαινει απιστευτο παραπονο συναμα με τη λαχταρα να με δει. μου λεει να φυγω και οτι δε με θελει και παραλληλα κρεμεται στο ποδι μου και κλαιει μες στη γκρινια. δεν μπορει να διαχειριστει ακομα τα συναισθηματα της. και το πρωι πριν φυγω ομοιως παρακαλια και κλαματα να μην παω δουλεια. την εχει πολυ αχτι τη δουλεια. ενω μετα ξεχνιεται και σκατοχαιρεται μολις παει η γυναικα που μου την προσεχει. και αυτη παντως μου λεει οτι πολλες φορες μονολογει δεν μπορω χωρις τη μαμα μου σε ασχετες φασεις. και οταν την ρωταω εγω τι την στεναχωρει μου λεει παντα οταν παει η μαμα μου δουλεια στεναχωριεμαι. κι οταν παει γυμναστικη. δηλ ειναι απ τα παιδακια που θα θελανε να ναι αυτοκολλητα με τη μαμα. αλλα πιστευω πως ειναι και θεμα ιδιοσυγκρασιας και φασης προφανως

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Καντι είπε:

@winspert Kai @Pagotoula εχω έρθει στους γονείς μου και ο μικρός δεν με πλησιάζει καν, ειναι κολλημένος στην μαμά μου, για ολα ακομα και για να τον κοιμήσει. Τα νεύρα μου, το εχετε ζήσει;

εκνευρίστηκα τοσο σημερα που της ειπα στη βάφτιση να μην ειναι δίπλα μας και την βλέπει και θελει να τον εχει αγκαλιά. Οπως καταλαβαινετε εγινε μέγα παρεξήγηση , μου πε να μην έρθει αν ειναι...

Μωρε αφου ξέρεις τα τεστ ειναι σαν να μην τα εχεις κανει. Αν ειναι θετικο το δεχόμαστε ! Αν ειναι αρνητικό περιμένεις την χοριακη!

Εγω εδω και κατι μηνες ζω μεγαλες στιγμες με τον δικο μου...Περναμε τα γνωστα terrible twos....αν τα εχεις ακουστα...Οσο για τη βάφτιση...οντως καλο ειναι να ειναι λιγο πιο περα...Για το καλο ολων...χαχαχα

Το ξερω αλλα κανω σαν πρωταρα...

πρίν από 30 λεπτά , Pagotoula είπε:

μαρη τεστ θα ξανακανεις την παρ. ως τοτε κτσε κλωσσα. εμενα μου ακουγεται πολυ καλο. ειναι απο τα πρωτα συμπτωματα εγκυμοσυνης παντως οι πονοι τυπου περιοδου.

Χαχαχα,με εκανες και γελασα...Σε ευχαριστω πολυ... Παρασκευή λες ε; Εχω φοβηθεί τοσο που οντως για Παρασκευή με κοβω κ εγω...Να την παρω την κρυαδα κοντα στη χοριακη...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , winspert είπε:

Εγω εδω και κατι μηνες ζω μεγαλες στιγμες με τον δικο μου...Περναμε τα γνωστα terrible twos....αν τα εχεις ακουστα...Οσο για τη βάφτιση...οντως καλο ειναι να ειναι λιγο πιο περα...Για το καλο ολων...χαχαχα

Το ξερω αλλα κανω σαν πρωταρα...

Χαχαχα,με εκανες και γελασα...Σε ευχαριστω πολυ... Παρασκευή λες ε; Εχω φοβηθεί τοσο που οντως για Παρασκευή με κοβω κ εγω...Να την παρω την κρυαδα κοντα στη χοριακη...

στο λεω κι απο προσωπικη πειρα. εμενα μια μερα πριν τη χοριακη μου εδειχνε το τεστ. κι επαιρνα το καλο το πρεντικτορ ερλι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, winspert said:

Κορίτσια....τα πονακια περιοδου ειναι φυσιολογικα;;;; Εχω ξεχασει...Αυριο μεθαύριο θα αδιαθετουσα κανονικά...Αλλα μετα τη γεννα δεν ποναω ποτέ στην περιοδο...Τωρα,τι πονακια ειναι αυτα;;;

 

23 minutes ago, winspert said:

Λες Παναγία μου;;; Αλλα με αρνητικά τεστ; Γι αυτό μπερδευομαι...

Είναι ένα καλό σημάδι. Το έχουν αναφέρει πολλές κοπέλες που πήραν θετική χοριακή.
Ρε 'σύ, τα τεστάκια τα έκανες πολύ νωρίς, χαλάρωσε. Και μην ξεχνάς ότι είχες και πρώιμη βλαστοκύστη το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να έχει αργήσει να πάρει μπρος 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Pagotoula είπε:

χαχαχχαα μια χαρα σε βρισκω. 

εγω να σου πω αποφασισα αν εχω ιδανικα πρωτα ο Θεος πανω απο 5 εμβρυα να παω για προεμφυτευτικο. με τη λογικη οτι επειδη θα βαλουμε ενα εμβρυο, να χουμε αποκλεισει οσα δεν ειναι υγιη εξαρχης και τα οποια μπορουν να ξαναφερουν παλινδρομη. που αν τα βαλω κατω ακομα κι απο οικονομικης αποψης, μια παλινδρομη ισουται με κοστος ετ συν υπερηχους συν αποξεση συν ξανα μανα υπερηχους εξετασεις κοκ. δηλαδη το λιγοτερο 1500 ευρω. κι αντιστοιχα ο προεμφυτευτικος για 6 βλαστοκυστες γυρω στα 2000 θα ειναι. αν κρινω βεβαια απο την προηγουμενη διεγερση που ημουν κ 4 χρονια μικροτερη και εμεινα με 4 εμβρυα εκ των οποιων το ενα υγιες… αν παλι εχω 4 κ κατω μαλλον δεν θα κανω προεμφυτευτικο. θα κανω απλα ετ με ενα καθε φορα κι η Παναγιτσα ευχομαι να ειναι μαζι μου.

Για να γίνει Προεμφυτευτικος πλεον πρεπει να εισαι άνω των 40 και να εχεις κανει ενέργειες με το νομικό τμήμα του κέντρου με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Καντι said:

Την ωοληψια δεν την γλυτωνεις, αλλα πλήρωσες φαντάζομαι λιγότερα αφου δεν εγινε προσπαθεια γονιμοποίησης.

Ναι ναι φυσικά. Πολυ λιγότερα. Υποθετω οτι το ποσο αντιστοιχουσε στα έξοδα της κλινικής για τα αναλωσιμα, κρεβάτι κτλ. Επίσης αφου δεν εκανα μέθη γλίτωσα και το έξοδο καρδιολογου κ αναισθησιολόγου.

Επίσης ο γιατρός είπε ότι είναι καλό που με την ωοληψια αφαιρέθηκαν αυτά τα κυστικά, όποτε μπορεί να μην είχαμε ωάρια, αλλά τουλάχιστον βγάλαμε αυτά κ δεν θα τα βρουμε μπροστά μας μετά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , winspert είπε:

Εγω εδω και κατι μηνες ζω μεγαλες στιγμες με τον δικο μου...Περναμε τα γνωστα terrible twos....αν τα εχεις ακουστα...Οσο για τη βάφτιση...οντως καλο ειναι να ειναι λιγο πιο περα...Για το καλο ολων...χαχαχα

Το ξερω αλλα κανω σαν πρωταρα...

Χαχαχα,με εκανες και γελασα...Σε ευχαριστω πολυ... Παρασκευή λες ε; Εχω φοβηθεί τοσο που οντως για Παρασκευή με κοβω κ εγω...Να την παρω την κρυαδα κοντα στη χοριακη...

Πως δεν τα εχω ακουστά! Τα περιμενω....

  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Καντι είπε:

Για να γίνει Προεμφυτευτικος πλεον πρεπει να εισαι άνω των 40 και να εχεις κανει ενέργειες με το νομικό τμήμα του κέντρου με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι.

γιατι;;; 

τετοια λεγε μου τωρα… εμενα παντως πριν δυο βδομ αλλα μου ειπαν στο ιασω. το συζητουσα δηλ κανονικα και κανενας δεν μου ειπε οτι δεν μπορω. μηπως λογωπαλινδρομης; τωρα αυτο που λες δεν το χω ξανακουσει ομολογω! αλλα ειναι πολυ μυστηριο!!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Καντι said:

ξερεις τι φοβάμαι; Μην χαλαλισω την μονάκριβη Gonal που βρήκα με το φεμαρα και δεν μου πάει τελικα. Αγχώθηκα τωρα ενώ ήμουν αποφασισμένη να παρω φεμαρα.

 

Νομίζω πως το ίδιο ρίσκο έχεις και στα δύο φάρμακα. Δεν ξέρω κιόλας σίγουρα αλλά συζήτα το με τον Σφακ να σου πει κ εκείνος την γνώμη του. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 minutes ago, Καντι said:

Για να γίνει Προεμφυτευτικος πλεον πρεπει να εισαι άνω των 40 και να εχεις κανει ενέργειες με το νομικό τμήμα του κέντρου με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι.

Τι ενέργειες? Ο προεμφυτευτικος έχει κάποια νομική διαδικασία? Παράξενο μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Pagotoula είπε:

στο λεω κι απο προσωπικη πειρα. εμενα μια μερα πριν τη χοριακη μου εδειχνε το τεστ. κι επαιρνα το καλο το πρεντικτορ ερλι!

Λες ε; Αχ αχ...για να δούμε!!!

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Είναι ένα καλό σημάδι. Το έχουν αναφέρει πολλές κοπέλες που πήραν θετική χοριακή.
Ρε 'σύ, τα τεστάκια τα έκανες πολύ νωρίς, χαλάρωσε. Και μην ξεχνάς ότι είχες και πρώιμη βλαστοκύστη το οποίο σημαίνει ότι μπορεί να έχει αργήσει να πάρει μπρος 

Μακάρι βρε αγαπη...Οντως αυτό με τη βλαστοκυστη το σκεφτηκα κ εγω... Ηθελε λιγο χρόνο περισσότερο... Μακάρι να ειναι αυτο...

πρίν από 8 λεπτά , Καντι είπε:

Πως δεν τα εχω ακουστά! Τα περιμενω....

Με το καλο να τα δεχτεις...Θα τα δεις ολα...Θα λες:το δικό μου παιδι κανει ετσι;;;;;; Αστα...Καλα να ειναι βεβαια τα παιδάκια μας αλλα .....δυσκολη περιοδος...χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Pagotoula είπε:

γιατι;;; 

τετοια λεγε μου τωρα… εμενα παντως πριν δυο βδομ αλλα μου ειπαν στο ιασω. το συζητουσα δηλ κανονικα και κανενας δεν μου ειπε οτι δεν μπορω. μηπως λογωπαλινδρομης; τωρα αυτο που λες δεν το χω ξανακουσει ομολογω! αλλα ειναι πολυ μυστηριο!!

Μου το πε η εμβρυολογος οταν με πηρε να μου πει οτι γονιμοποιήθηκαν και αν σκεφτόμαστε για προεμφυτευτικο οτι πλεον υπάρχει μια νομική διαδικασία που πρεπει να προηγηθεί. Εσεις βεβαια μου λέει ειστε άνω των 40 οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, winspert said:

 

Μακάρι βρε αγαπη...Οντως αυτό με τη βλαστοκυστη το σκεφτηκα κ εγω... Ηθελε λιγο χρόνο περισσότερο... Μακάρι να ειναι αυτο...

 

Μα και 6ΑΒ να ήταν, πάλι νωρίς είναι. Πόσο μάλλον στην πρώιμη 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Νομίζω πως το ίδιο ρίσκο έχεις και στα δύο φάρμακα. Δεν ξέρω κιόλας σίγουρα αλλά συζήτα το με τον Σφακ να σου πει κ εκείνος την γνώμη του. 

Το συζήτησα του ειπα οτι δεν θελω να ξαναπάρω σερπαφαρ, μου ειπε ειναι μια χαρα φάρμακο δεν εχω δίκιο και τελικα μου ειπε μπορείς να πάρεις φεμαρα αν θες.

πρίν από 22 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Τι ενέργειες? Ο προεμφυτευτικος έχει κάποια νομική διαδικασία? Παράξενο μου φαίνεται

Ρωτα στο κέντρο σου, γιατι αποφασίσαμε οτι δεν θα κάνουμε τελικα οποτε δεν ρώτησα λεπτομεριες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...