Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

απο οσα εχω καταλαβει πλεον το συγκεκριμενο συστημα τεχν νοημοσυνης εμβρυων εφαρμοζεται γενικως στο ιασω στην επιλογη εμβρυων.

Έτσι πίστευα κ εγώ στην αρχή, θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό μου, αλλά μάλλον πρέπει να το ζητήσεις για να το βάζουν στον τιμοκατάλογο… φαντάζομαι δηλαδή… 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Panagiotakats39 είπε:

Έτσι πίστευα κ εγώ στην αρχή, θα ρωτήσω αύριο τον γιατρό μου, αλλά μάλλον πρέπει να το ζητήσεις για να το βάζουν στον τιμοκατάλογο… φαντάζομαι δηλαδή… 

εμενα παντως μου το ανεφεραν δυο διαφορετικοι γιατροι του ιασω χωρις να μου πουν για χρεωση. δηλ μου ειπαν απλα οτι πλεον εφαρμοζεται αυτο το συστημα στην επιλογη και προτεραιοποιηση των εμβρυων.

 στον τιμοκαταλογο που εχεις τι αναφερει;

την επομενη βδομ που εχω ρβ παλι θα ρωτησω!

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2022 at 1:35 ΜΜ, KateDim είπε:

Αζωοσπερμια...παρόλα αυτά γονιμοποίησε 6 ωάρια.. Αλλά δεν προχώρησαν... 

Τι κάνατε για την αζωοσπερμία? Πήρε κάποια αγωγή? Γιατί και ο δικός μου αζωοσπερμία έχει? Κάνατε βιοψία? 

On 26/4/2022 at 1:43 ΜΜ, Iraki2022 είπε:

Όταν κάναμε τις εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος (μιλάμε για το φουλ πακετο) ρωτήσαμε τον ουρολογο κ είπε ότι σχεδόν όλα διορθώνονται στο σπερμα με ειδικές βιταμίνες. Απλώς θέλει τρίμηνο να φάνούν τα αποτελέσματα. Ρωτήστε μήπως σας πουν αλλιώς να σου πω τι αγωγή μας προτειναν εμάς. 

Καλησπέρα θα μπορούσες να μου πεις τι αγωγή σας πρότειναν? Και ο σύντροφος μου αζωοσπερμία έχει και φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Με έκαψες. Αχχααχα 11/4 τα έβαλα και ηταν 3ω ημερών! Ποσο είμαι; 

4w5d σήμερις! Με το καλό στις 40! Νεράκι θα περάσουν! 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 minutes ago, Kallo said:

Τι κάνατε για την αζωοσπερμία? Πήρε κάποια αγωγή? Γιατί και ο δικός μου αζωοσπερμία έχει? Κάνατε βιοψία? 

Καλησπέρα θα μπορούσες να μου πεις τι αγωγή σας πρότειναν? Και ο σύντροφος μου αζωοσπερμία έχει και φοβάμαι πολύ 

Καλησπέρα. Εμένα δεν έχει αζωοσπερμια, έχει όμως οξειδωτικό στρες και κατάτμηση 29%. Εφόσον κάνουμε εξωσωματική απο οτι καταλαβα, η κατάτμηση δεν παιζει τόσο μεγάλο ρόλο, όμως το οξειδωτικό στρες είναι προβλημα κατά τη γονιμοποίηση των ωαριων κ μετά για τη βιωσιμότητα του εμβρύου και μπορεί να οδηγησει  κ σε αποβολές. Όποτε πήραμε βιταμίνες. Ξεκινήσαμε με Androferti  και μετά sermatrop alfa (περιέχει ψευδαργυρο, σελήνιο κα συστατικά που βοηθουν στην προστασία από το οξειδωτικό στρες). 

Σε εμάς για παραδειγμα, στην προηγουμενη ωοληψια, γονιμοποιηθηκαν 5 ωάρια μέχρι 3η μερα, όμως μετά δεν προχωρησε κανένα σε βλαστοκυστη. Υποθέσαμε ότι σε ένα ποσοστό μπορεί να οφείλεται κ σε αυτό, και πηγαμε να κανουμε εξειδικευμένες εξετάσεις. Έτσι ξεκινήσαμε βιταμίνες. Για 3 μήνες θα τα παιρνει. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα..! Ειμαι ηδη Αθηνα και περιμενω αυριο να κανω την ετ. Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα..

1. Το πρωι πρωι στις 8.30 βαζω την vasclor. Κατα τις 10.00 θα φυγω σιγα σιγα για Ιασ@. Να κανω κανονικα ντουζ λιγο νωριτερα κ να πλυθω απο κατω ενω εχω βαλει την κρεμα;?

2. Αν δεν μου δωσουν 'φωτογραφια' με την τοποθετηση των εμβρυων.. μπορω να την ζητησω; δεν ξερω πως να το χειριστω ευγενικα...! 

3. Θα μου δωσουν γραμμενα αναλυτικα την ποιοτητα των κατεψυγμενων εμβρυων που απομενουν ή πρεπει να πω κατι εγω;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Iraki2022 said:

Σε εμάς για παραδειγμα, στην προηγουμενη ωοληψια, γονιμοποιηθηκαν 5 ωάρια μέχρι 3η μερα, όμως μετά δεν προχωρησε κανένα σε βλαστοκυστη. Υποθέσαμε ότι σε ένα ποσοστό μπορεί να οφείλεται κ σε αυτό, και πηγαμε να κανουμε εξειδικευμένες εξετάσεις. Έτσι ξεκινήσαμε βιταμίνες. Για 3 μήνες θα τα παιρνει. 

Ο κατακερματισμός σπέρματος είναι ένα πρόβλημα που δεν προσπερνάται με την εξωσωματική γιατί ακόμα και τα σπερματοζωάρια που φαινομενικά δείχνουν υγιή, μπορεί να έχουν υψηλό ποσοστό κατακερματισμού και να μην αφήσουν το έμβρυο να προχωρήσει. Οι μόνοι τρόποι που προσπερνούν το πρόβλημα αυτό είναι η λήψη σπέρματος με βιοψία και η PICSI. Και ο άντρας μου 30% dfi έχει 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Makelen said:

Κοριτσια μου καλησπερα..! Ειμαι ηδη Αθηνα και περιμενω αυριο να κανω την ετ. Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα..

1. Το πρωι πρωι στις 8.30 βαζω την vasclor. Κατα τις 10.00 θα φυγω σιγα σιγα για Ιασ@. Να κανω κανονικα ντουζ λιγο νωριτερα κ να πλυθω απο κατω ενω εχω βαλει την κρεμα;?

2. Αν δεν μου δωσουν 'φωτογραφια' με την τοποθετηση των εμβρυων.. μπορω να την ζητησω; δεν ξερω πως να το χειριστω ευγενικα...! 

3. Θα μου δωσουν γραμμενα αναλυτικα την ποιοτητα των κατεψυγμενων εμβρυων που απομενουν ή πρεπει να πω κατι εγω;?

Καλησπέρα! 

1. Ντουζ φυσικά κ μπορείς να κανεις τοπικά, οχι εσωτερική πλυση φυσικά. Η vasclor δε φευγει τόσο ευκολα, μη φοβάσαι. 

2. Νομίζω ότι δεν υπάρχει ευγενικός κ μη ευγενικός τρόπος. Ζητάς αυτό που θελεις και τέλος. Απλά πράγματα. Το θέμα είναι να μπορουν να την τυπωσουν.

3. Δεν γνωρίζω για τα κατεψυγμένα που απομένουν, όμως στην περιπτωση μου, μου έδωσαν εκτυπωση με τα έμβρυα που μου τοποθέτησαν. Ήταν 3ης μέρας. 

Καλή Επιτυχία!!!! 

12 minutes ago, kateriiina25 said:

Ο κατακερματισμός σπέρματος είναι ένα πρόβλημα που δεν προσπερνάται με την εξωσωματική γιατί ακόμα και τα σπερματοζωάρια που φαινομενικά δείχνουν υγιή, μπορεί να έχουν υψηλό ποσοστό κατακερματισμού και να μην αφήσουν το έμβρυο να προχωρήσει. Οι μόνοι τρόποι που προσπερνούν το πρόβλημα αυτό είναι η λήψη σπέρματος με βιοψία και η PICSI. Και ο άντρας μου 30% dfi έχει 

Ουφ τι πάθαμε.... Σε ευχαριστώ που μου το είπες. 

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βελτιωθεί η κατάσταση με τις βιταμίνες. Ο γιατρός  τι σας προτεινε? Νομίζω τον ίδιο έχουμε ή κάνω λάθος? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκλεισα ένα ραντεβού με τον σφ ομολογουμένως είναι φωτιά στα σαββατόβραδα χαχα. Αναρωτιέμαι πόσο στοιχίζει το πακέτο με 3 ή 4 ωοληψίες αν είναι εύκολο κάποια κοπέλα να μου πει εδώ ή με μήνυμα θα το εκτιμούσα.  Έτσι για να ξέρουμε λίγο που βαδίζουμε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..! Ειμαι ηδη Αθηνα και περιμενω αυριο να κανω την ετ. Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα..

1. Το πρωι πρωι στις 8.30 βαζω την vasclor. Κατα τις 10.00 θα φυγω σιγα σιγα για Ιασ@. Να κανω κανονικα ντουζ λιγο νωριτερα κ να πλυθω απο κατω ενω εχω βαλει την κρεμα;?

2. Αν δεν μου δωσουν 'φωτογραφια' με την τοποθετηση των εμβρυων.. μπορω να την ζητησω; δεν ξερω πως να το χειριστω ευγενικα...! 

3. Θα μου δωσουν γραμμενα αναλυτικα την ποιοτητα των κατεψυγμενων εμβρυων που απομενουν ή πρεπει να πω κατι εγω;?

Καλησπερα!!! Περιμεναμε νεα σουυυ φυσικα και θα σου δωσουν χωρις να ζητήσεις εμενα μου έδωσαν κ τις δυο φορες και πληρη αναφορα! Ντους κανονικα κανεις πολυ καλη επιτυχια περιμενουμε τα νεα σου το πρωι❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..! Ειμαι ηδη Αθηνα και περιμενω αυριο να κανω την ετ. Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα..

1. Το πρωι πρωι στις 8.30 βαζω την vasclor. Κατα τις 10.00 θα φυγω σιγα σιγα για Ιασ@. Να κανω κανονικα ντουζ λιγο νωριτερα κ να πλυθω απο κατω ενω εχω βαλει την κρεμα;?

2. Αν δεν μου δωσουν 'φωτογραφια' με την τοποθετηση των εμβρυων.. μπορω να την ζητησω; δεν ξερω πως να το χειριστω ευγενικα...! 

3. Θα μου δωσουν γραμμενα αναλυτικα την ποιοτητα των κατεψυγμενων εμβρυων που απομενουν ή πρεπει να πω κατι εγω;?

Οοο έφτασε η ώρα, ολα καλα να πανε κοπέλα μου. Σύντομα να μετράς θετικές χοριακες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα! 

1. Ντουζ φυσικά κ μπορείς να κανεις τοπικά, οχι εσωτερική πλυση φυσικά. Η vasclor δε φευγει τόσο ευκολα, μη φοβάσαι. 

2. Νομίζω ότι δεν υπάρχει ευγενικός κ μη ευγενικός τρόπος. Ζητάς αυτό που θελεις και τέλος. Απλά πράγματα. Το θέμα είναι να μπορουν να την τυπωσουν.

3. Δεν γνωρίζω για τα κατεψυγμένα που απομένουν, όμως στην περιπτωση μου, μου έδωσαν εκτυπωση με τα έμβρυα που μου τοποθέτησαν. Ήταν 3ης μέρας. 

Καλή Επιτυχία!!!! 

Ουφ τι πάθαμε.... Σε ευχαριστώ που μου το είπες. 

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βελτιωθεί η κατάσταση με τις βιταμίνες. Ο γιατρός  τι σας προτεινε? Νομίζω τον ίδιο έχουμε ή κάνω λάθος? 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Makelen είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..! Ειμαι ηδη Αθηνα και περιμενω αυριο να κανω την ετ. Θελω να σας ρωτησω μερικα πραγματα..

1. Το πρωι πρωι στις 8.30 βαζω την vasclor. Κατα τις 10.00 θα φυγω σιγα σιγα για Ιασ@. Να κανω κανονικα ντουζ λιγο νωριτερα κ να πλυθω απο κατω ενω εχω βαλει την κρεμα;?

2. Αν δεν μου δωσουν 'φωτογραφια' με την τοποθετηση των εμβρυων.. μπορω να την ζητησω; δεν ξερω πως να το χειριστω ευγενικα...! 

3. Θα μου δωσουν γραμμενα αναλυτικα την ποιοτητα των κατεψυγμενων εμβρυων που απομενουν ή πρεπει να πω κατι εγω;?

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...