Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Ellidr είπε:

Κάθε εμπόδιο για καλό πάντως και εμένα όταν βρέθηκε το μικρόβιο η ωοληψια έγινε κανονικά και η εμβρυομεταφορα αναβλήθηκε για τον επόμενο κύκλο ώστε να κάνουμε την θεραπεία που έπρεπε 

Και το είδα πολύ θετικά .είπα θα λυθεί κ αυτό και θα έρθει η εγκυμοσύνη 

Και ήρθε .... 

Να είσαι αισιόδοξη

Ναι αλλά δεν υπήρχε και στο σπέρμα το μικρόβιο? Πώς έδωσε δείγμα ο άντρας σου? Ωωω δε με παίρνει να πάει μετά η εμβρυομεταφορα γιατί τότε αντίο καθαρό ενδομητριο! Θα με τιμήσουν οι πολύποδες πάλι!

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Την κανεις και νωριτερα την κατάψυξη . Εμενα την έκανε 10 ημερε πριν ωοληψια. @Margeau Εμενα η απορία μ ειναι, οτι αφού βρέθηκες εσυ με ουρεοπλασμα, θα έπρεπε να εξεταστεί και ο σύζυγος. Το ουρεοπλασμα είναι κολλητικό, και σε περίπτωση που κάνετε ετ με σπέρμα που έχει μικροβιο, δεν ξερω αν θα ευδοκιμήσει. Ρώτα λίγο τον γυναικολογο σ 

Μα νωρίτερα θα την κάνουμε την κατάψυξη για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως στην εξωσωματική. Αλλά τώρα άστα βραστα. Αυτό είναι το θέμα ότι το ουρεόπλασμα αρχικά το είχαμε εντοπίσει στο σπέρμα πριν 5 χρόνια, είχαμε πάρει αγωγή και από τότε μας επισκεπτόταν τακτικά. Αλλά πολύ πρόσφατα είχε πάρει βιμπραμισιν για 40 μέρες σε πρωτόκολλο που του είχαν δώσει. Πάλι τα ίδια??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Margeau είπε:

Ναι αλλά δεν υπήρχε και στο σπέρμα το μικρόβιο? Πώς έδωσε δείγμα ο άντρας σου? Ωωω δε με παίρνει να πάει μετά η εμβρυομεταφορα γιατί τότε αντίο καθαρό ενδομητριο! Θα με τιμήσουν οι πολύποδες πάλι!

Μα πήρε κ εκείνος αντιβίωση μια βδομάδα πριν την ωοληψια 

Κ όλα πήγαν καλά 

Απλά επαφές δεν ξαναειχαμε από τότε που βρέθηκε το μικροβιο φαντάσου δηλαδή ένα μήνα τώρα μόνο μια φορά με προφυλακτικό 

Εμπιστεύθηκα το γιατρό μου και αφέθηκα στα χέρια του 

Πότε έκανες την υστεροσκοπηση;; 

Τρεις μήνες τουλάχιστον κρατάει η επίδραση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Margeau είπε:

Ναι αλλά δεν υπήρχε και στο σπέρμα το μικρόβιο? Πώς έδωσε δείγμα ο άντρας σου? Ωωω δε με παίρνει να πάει μετά η εμβρυομεταφορα γιατί τότε αντίο καθαρό ενδομητριο! Θα με τιμήσουν οι πολύποδες πάλι!

Μα νωρίτερα θα την κάνουμε την κατάψυξη για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως στην εξωσωματική. Αλλά τώρα άστα βραστα. Αυτό είναι το θέμα ότι το ουρεόπλασμα αρχικά το είχαμε εντοπίσει στο σπέρμα πριν 5 χρόνια, είχαμε πάρει αγωγή και από τότε μας επισκεπτόταν τακτικά. Αλλά πολύ πρόσφατα είχε πάρει βιμπραμισιν για 40 μέρες σε πρωτόκολλο που του είχαν δώσει. Πάλι τα ίδια??? 

 Ναι γνωρίζω για αυτά τα χαζά μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα κλπ! Ο άντρας σ θα δώσει σπέρμα αύριο για καταψυξη ή όχι; μπερδεύτηκα! 

Σε κάθε περίπτωση αν αποφασίσετε να δώσει, πιστεύω θα πρέπει πρώτα να εξεταστεί να τσεκάρετε αν εχει και κεινος ουρεοπλασμα. Κακ επίσης από εμπειρία γνωστής μ, το ουρεοπλασμα μπορεί να μην εξαλειφθεί ποτέ τελείως. Εκείνης της κανει εξάρσεις ανά διαστήματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ellidr είπε:

Μα πήρε κ εκείνος αντιβίωση μια βδομάδα πριν την ωοληψια 

Κ όλα πήγαν καλά 

Απλά επαφές δεν ξαναειχαμε από τότε που βρέθηκε το μικροβιο φαντάσου δηλαδή ένα μήνα τώρα μόνο μια φορά με προφυλακτικό 

Εμπιστεύθηκα το γιατρό μου και αφέθηκα στα χέρια του 

Πότε έκανες την υστεροσκοπηση;; 

Τρεις μήνες τουλάχιστον κρατάει η επίδραση 

Ναι καταλαβαίνω. Αλλά εμείς θα καταψυξουμε υποτίθεται αύριο και δεν προλαβαίνει να πάρει τίποτα. Οπότε μάλλον δε θα καταψυξουμε αύριο.

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

 Ναι γνωρίζω για αυτά τα χαζά μυκοπλασμα, ουρεοπλασμα κλπ! Ο άντρας σ θα δώσει σπέρμα αύριο για καταψυξη ή όχι; μπερδεύτηκα! 

Σε κάθε περίπτωση αν αποφασίσετε να δώσει, πιστεύω θα πρέπει πρώτα να εξεταστεί να τσεκάρετε αν εχει και κεινος ουρεοπλασμα. Κακ επίσης από εμπειρία γνωστής μ, το ουρεοπλασμα μπορεί να μην εξαλειφθεί ποτέ τελείως. Εκείνης της κανει εξάρσεις ανά διαστήματα! 

Ο ανδρολόγος που μιλήσαμε μας είπε να κάνει αύριο PCR και αν βγει καθαρή τότε να γίνει κατάψυξη. Αλλιώς βλέπουμε. Τι τα θέλαμε κι εμείς. Ήμουν στις γόνιμες και σκέφτηκα βρε αν... Τρομάρα μου. Βρε αν μπορώ να τα κάνω όλα σαλάτα τώρα...:(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Margeau είπε:

Ναι καταλαβαίνω. Αλλά εμείς θα καταψυξουμε υποτίθεται αύριο και δεν προλαβαίνει να πάρει τίποτα. Οπότε μάλλον δε θα καταψυξουμε αύριο.

Για θύμισε μου γιατί θέλετε να καταψυξετε σπέρμα μόνο 

Υπάρχει θέμα;;; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Ellidr είπε:

Για θύμισε μου γιατί θέλετε να καταψυξετε σπέρμα μόνο 

Υπάρχει θέμα;;; 

Θα κάνουμε εξωσωματική αρχές Μαΐου. Αλλά έχουμε σπέρμα με 500.000 σπερματοζωάρια και η FSHτου συντρόφου μου είναι 18. Και μας είπε ο ανδρολόγος να έχουμε μπακ απ μήπως στην εξωσωματική το δείγμα δεν είναι καλό για τους χιψι λόγους. Τέλος πάντων οι γιατροί, ανδρολόγος και γυναικολόγος ήταν καθησυχαστικοί, ότι δεν τρέχει τίποτα, θα πάρουμε αντιβίωση και όλα καλά! Εσύ γιατί έκανες εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο? Χαλάει το ενδομήτριο με την αντιβίωση?

πρίν από 21 λεπτά , Ellidr είπε:

Για θύμισε μου γιατί θέλετε να καταψυξετε σπέρμα μόνο 

Υπάρχει θέμα;;; 

 

Θα κάνουμε εξωσωματική αρχές Μαΐου. Αλλά έχουμε σπέρμα με 500.000 σπερματοζωάρια και η FSHτου συντρόφου μου είναι 18. Και μας είπε ο ανδρολόγος να έχουμε μπακ απ μήπως στην εξωσωματική το δείγμα δεν είναι καλό για τους χιψι λόγους. Τέλος πάντων οι γιατροί, ανδρολόγος και γυναικολόγος ήταν καθησυχαστικοί, ότι δεν τρέχει τίποτα, θα πάρουμε αντιβίωση και όλα καλά! Εσύ γιατί έκανες εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο? Χαλάει το ενδομήτριο με την αντιβίωση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Margeau είπε:

Θα κάνουμε εξωσωματική αρχές Μαΐου. Αλλά έχουμε σπέρμα με 500.000 σπερματοζωάρια και η FSHτου συντρόφου μου είναι 18. Και μας είπε ο ανδρολόγος να έχουμε μπακ απ μήπως στην εξωσωματική το δείγμα δεν είναι καλό για τους χιψι λόγους. Τέλος πάντων οι γιατροί, ανδρολόγος και γυναικολόγος ήταν καθησυχαστικοί, ότι δεν τρέχει τίποτα, θα πάρουμε αντιβίωση και όλα καλά! Εσύ γιατί έκανες εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο? Χαλάει το ενδομήτριο με την αντιβίωση?

Εγώ έκανα σε επομενο κύκλο για να πάρω την αγωγή και να καθαρίσει το ενδομήτριο από τα μικρόβια που βρέθηκαν πήρα διπλή αντιβίωση και πολλά προβιοτικα και ακόμα παίρνω προβιοτικα

Κακο δε κάνουν 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Wish_soon είπε:

Ευχαριστώ πολύ @Panagiotakats39 ! Και γώ την έχω ενημερώσει αλλά είναι τα ζώα μου αργά … ήταν και οι γιορτές αυτές τις μέρες στη μέση .. σήμερα της ξανά έστειλα mail άντε να δούμε .. Τώρα συνεχίζεις εσυ με αναρρωτική ; Πέτυχε η προσπάθεια σας; :)

Συνεχίζω με την αναρρωτική γιατί μου είχαν γράψει μέχρι 30/4 αλλά δυστυχώς αποτύχαμε!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ έκανα σε επομενο κύκλο για να πάρω την αγωγή και να καθαρίσει το ενδομήτριο από τα μικρόβια που βρέθηκαν πήρα διπλή αντιβίωση και πολλά προβιοτικα και ακόμα παίρνω προβιοτικα

Κακο δε κάνουν 

Πάντως όντως τα μικρόβια φεύγουν εύκολα με την κατάλληλη αγωγή .το ίδιο μου είχε πει κ εμένα ο γιατρός μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Εγώ έκανα σε επομενο κύκλο για να πάρω την αγωγή και να καθαρίσει το ενδομήτριο από τα μικρόβια που βρέθηκαν πήρα διπλή αντιβίωση και πολλά προβιοτικα και ακόμα παίρνω προβιοτικα

Κακο δε κάνουν 

Έχεις δίκιο πάντως, καλύτερα τώρα και να το ξέρουμε παρά να πάμε με αυτό το δείγμα και να έχουμε θέμα. Πράγματι κάθε εμπόδιο για καλό. Εγώ είχα κάνει μικροβιωμα τον Δεκέμβριο και υστεροσκοπηση 19 Μαρτίου και ήμουν καθαρή μικροβίων. Ελπίζω τώρα να μη δημιουργηθεί θέμα στη μήτρα. Ουφ βαθιά ανάσα και συνεχίζουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, ksvolimi said:

Κι εγω με το φεμαρα χαλια και κυστη σερπαφαρ και κλομιφεν ειχα παει μια χαρα! Περα απο μενοπουρ γκοναλ κτλ που επισης πηγα καλα

Πωπω τι μπέρδεμα! Δηλαδή σε κάθε οργανισμό ταιριάζει άλλο πρωτόκολλο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Margeau είπε:

Έχεις δίκιο πάντως, καλύτερα τώρα και να το ξέρουμε παρά να πάμε με αυτό το δείγμα και να έχουμε θέμα. Πράγματι κάθε εμπόδιο για καλό. Εγώ είχα κάνει μικροβιωμα τον Δεκέμβριο και υστεροσκοπηση 19 Μαρτίου και ήμουν καθαρή μικροβίων. Ελπίζω τώρα να μη δημιουργηθεί θέμα στη μήτρα. Ουφ βαθιά ανάσα και συνεχίζουμε.

Ουυυυ μια χαρά και Ιούνιο λοιπόν να κάνετε την ετ 

Θα έχετε πάρει και τις αντιβιωσεις σας 

Μπόμπα θα είστε και θα κρατάει ακόμα η υστεροσκοπηση δε θα έχουν προλάβει να επανέλθουν οι πολύποδες

Και πάρε προβιοτικα κολπικά μόνο καλό κάνουν

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Δημιουργούνται κύστες στις ωοθήκες .

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι λεπταίνει το ενδομήτριο με τα σερπαφαρ. Εγω δηλ δεν κάνω εμβρυομεταφορα αμέσως αλλά στον επόμενο κύκλο .

Α τελεια νέα! Εγώ ήδη έχω θέμα με το ενδομήτριο (καμιά ανταπόκριση στα Cycklacur), και έκανα και δυο κυστικά... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Καντι said:

Φαίνονται σαν ωοθυλακια στον υπέρηχο αλλα στην ωοληψια έχουν μονο υγρό και όχι ωάριο.

Δεν ξερω , κανουν κι αυτα; Να πουν τα κοριτσια που πήραν.

Ακριβώς αυτό συνέβη σε μενα. Φάνηκαν τα ωοθυλακια και υποθεσαμε έχω αλλά δυο ωάρια όμως μετά από το εργαστήριο μας είπαν ήταν κυστικά. Στον υπέρηχο δεν φαίνεται αν είναι ή όχι εξαρχής, όποτε δεν απέφυγα την ωοληψια. 

1 hour ago, Margeau said:

Μπλέξιμο ρε γαμωτο. Θα κάναμε κατάψυξη σπέρματος αύριο. Είχαμε ελεύθερες επαφές στην αρχή της προηγούμενης βδομάδας και αμέσως είχα ενοχλήματα. Έκανα καλλιέργεια την Μεγάλη Πέμπτη και τσουπ καταραμένο ουρεόπλασμα...:-( Εντωμεταξύ πριν τις επαφές είχα κάνει τεστ Παπ και ήταν άψογο... Έλεος. Απλά έλεος!

Είχα ουρεοπλασμα κι εγώ κ μου έδωσαν 10 ημέρες αντιβίωση Vibramicin και στον άντρα μου ταυτόχρονα. Την προγραμματισμένη ετ δεν την ακύρωσαν όποτε μη φοβάσαι. Δεν φαίνεται κάθε φορά. Κάποιες φορές είναι σε έξαρση κ κάποιες όχι. 

Το ουρεοπλασμα είναι ένα μικρόβιο που το έχει ήδη ο οργανισμός κ καποιοι γιατροί δεν το αντιμετωπίζουν με φάρμακα, το θεωρουν ως δεδομένο φυσικο μικρόβιο του οργανισμού και όταν το νουμερό του δεν είναι τεράστιο, το αγνοούν. Εγώ έχω τρεις διαφορετικές γνώμες από τρεις διαφορετικούς γυναικολογους για αυτό το μικρόβιο. Τελικά μετά τον τρίτο γιατρό πήρα την αντιβίωση. Κάποιοι θεωρουν το ουρεοπλασμα επικίνδυνο κ για αποβολές, όποτε χάρηκα που τελικά πηρα την αντιβίωση να ξεμπερδεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...