Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

Είσαι μεγάλος σε ηλικία σ λενε καλα τωρα το θυμήθηκες; 

Είσαι μικρός σ λενε καλα πας απο τόσο μικρή; 

Τους στέλνεις όλους στον αγύριστο και ησυχάζει το κεφάλι σ. Δεν είχα ποτέ υπομονή σαν άνθρωπος, τωρα το δικαιολογώ κ ολας!! 

Μα πραγματικα ποσο δίκιο έχεις! Λες  κ είμαστε υποχρεωμένοι να λέμε τα προσωπικα μας στον καθενα άκυρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Έλεοςςςςςςς!! Με ποιο δικαίωμα?? Κι εσύ γιατί απαντούσες? Αν πάνε να με ρωρήσουν σε κάποιο κέντρο γιατί κάνω την τάδε εξέταση λέω προσωπικά δεδομένα και σταματούν. Και να σου πω κάτι, να μην αμφιβάλλεις για τίποτα, μόνη σου στο έκανες το μωρό, μαζί με τον άντρα σου! Είναι κι αυτός ένας τρόπος! Άιντε γιατί τα πήρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Troia είπε:

Με τόσα έμβρυα στην κατάψυξη αμφιβάλεις ότι θα έχεις κι άλλη εγκυμοσύνη στο μέλλον;

Σαν τον αντρα μου κι εσυ..! Καθε 1-2 χρονια λεει να βαζουμε απο 2 εμβρυα, μεχρι να τελειωσουν! Παρεπιπτοντως εχουμε 6 στην καταψυξη ακομα..! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Angot είπε:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

γιατι καλε ποσο ειστε πια;; 17 χρονων;;; ρε δεν παει καλα ο κοσμος…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλά τα λες happiness, σας έχω ζαλίσει απ’ το πρωί.. :-| ο,τι είναι να γίνει θα γίνει..:wub:

Αν σε βοηθάει να εκτονωθείς πες τα όσες φορές θες! Αλλά κράτα το παράθυρο της πίστης ανοιχτό!

πρίν από 17 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Να πω την αλήθεια κ εγώ αυτή τη φορά πιστεύω πως έχω κορίτσι. Το προηγούμενο πίστευα αγόρι κ όντως ήταν αγοράκι. @ksvolimiΝα δούμε αν είσαι κ εσύ καλή στις μαντεψιές.. 

Εγώ πάντως νομίζω ότι είναι κορίτσαρος το μωρό μου!!! Για να δούμε... Είμαι και Σαββατογεννημένη!!

@ksvolimi για σένα δεν μπορώ να πω ακόμα, λες επειδή είναι δύο??

Πάντως @Kate92 και @ksvolimi πιο μαλακά οι προβλέψεις για το αγόρι παρακαλώ, έχω κι εγώ τους φόβους μου αν θα τα καταφέρω με αγόρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εγω που εχω υπομονη τους αγνοώ προκλητικά.. αλλα μην το  ψαχνεις εχουμε πολυ μελλον  σαν  χωρα.. εχουν γινει βήματα μεν αλλα ακομη υπαρχει δρόμος.. 

Κι εγω για @happiness79 αγορι ψηφίζω για @Makelen αγορι για @Angot k @κοτοπουλάκι κοριτσι!

Αγορι ε;? Κοιτα.. εχει συμβει το εξης: 2 μερες μετα την ετ, ειδα στον υπνο μου οτι ημουν σε ενα μικρο δωματιο.. κι ο ενας τοιχος ηταν γαλαζιος.. κι ελεγα.. αααα τι ωραιο χρωμααα! Απ οτι διαβασα το γαλαζιο σημαινει επιτυχια και ηρεμια. Στο ιδιο ονειρο ειχα δει κλειδι αυτοκινητου, το οποιο το πηρα κ οδηγησα μεχρι το δωματιο με τον γαλαζιο τοιχο. Και το κλειδι, επιτυχια λεει ο ονειροκριτης οτι ειναι. Τι συμπερασμα βγαζουμε τελικα;? (Ο αντρας μου φυσικα θελει κορες διδυμες..!χαχ). Εγω δεν εχω θεμα με το φυλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Αγορι ε;? Κοιτα.. εχει συμβει το εξης: 2 μερες μετα την ετ, ειδα στον υπνο μου οτι ημουν σε ενα μικρο δωματιο.. κι ο ενας τοιχος ηταν γαλαζιος.. κι ελεγα.. αααα τι ωραιο χρωμααα! Απ οτι διαβασα το γαλαζιο σημαινει επιτυχια και ηρεμια. Στο ιδιο ονειρο ειχα δει κλειδι αυτοκινητου, το οποιο το πηρα κ οδηγησα μεχρι το δωματιο με τον γαλαζιο τοιχο. Και το κλειδι, επιτυχια λεει ο ονειροκριτης οτι ειναι. Τι συμπερασμα βγαζουμε τελικα;? (Ο αντρας μου φυσικα θελει κορες διδυμες..!χαχ). Εγω δεν εχω θεμα με το φυλο..

Τοτε ας ειναι τρια.. χαχαχαχα!❤️

πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

Αν σε βοηθάει να εκτονωθείς πες τα όσες φορές θες! Αλλά κράτα το παράθυρο της πίστης ανοιχτό!

Εγώ πάντως νομίζω ότι είναι κορίτσαρος το μωρό μου!!! Για να δούμε... Είμαι και Σαββατογεννημένη!!

@ksvolimi για σένα δεν μπορώ να πω ακόμα, λες επειδή είναι δύο??

Πάντως @Kate92 και @ksvolimi πιο μαλακά οι προβλέψεις για το αγόρι παρακαλώ, έχω κι εγώ τους φόβους μου αν θα τα καταφέρω με αγόρι!!!

Εγω παντα ελεγα κοριτσι .. αν και αγορομανα θα με ελεγες..μωρε ας ειναι.. απο ολα εχουμε❤️☘️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Να πω την αλήθεια κ εγώ αυτή τη φορά πιστεύω πως έχω κορίτσι. Το προηγούμενο πίστευα αγόρι κ όντως ήταν αγοράκι. @ksvolimiΝα δούμε αν είσαι κ εσύ καλή στις μαντεψιές.. 

☘️☘️☘️☘️❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


59 minutes ago, Angot said:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

Ακούγοντας αλλά και βιώνοντας κάτι τέτοια, αναρωτιέμαι αν θα εξελιχθούμε ποτέ ως κοινωνία, ξεπερνώντας τα ταμπού και τη λογική του ξερόλα -  κουτσομπόλη... Φοβερά αδιάκριτο εκ μέρους της, τουλάχιστον! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι , ο ουρολόγος που γράψαμε τις εξετάσεις του άντρα μου για την επιτροπή δε ξέρω πως του έγραψε και προλακτίνη καταλάθος το είδαμε τώρα που πήραμε τα αποτελέσματα γιατί έχει αυλή και δεν το είχαμε προσέξει . Θα είναι πρόβλημα που έχει κάτι που δε ζητάει και επίσης έχει βγει λίγο ανεβασμένη δε ξέρω τη σημαίνει αυτό πρακτικά αλλά θα υπάρχει θέμα ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα να σας ρωτήσω κάτι , ο ουρολόγος που γράψαμε τις εξετάσεις του άντρα μου για την επιτροπή δε ξέρω πως του έγραψε και προλακτίνη καταλάθος το είδαμε τώρα που πήραμε τα αποτελέσματα γιατί έχει αυλή και δεν το είχαμε προσέξει . Θα είναι πρόβλημα που έχει κάτι που δε ζητάει και επίσης έχει βγει λίγο ανεβασμένη δε ξέρω τη σημαίνει αυτό πρακτικά αλλά θα υπάρχει θέμα ? 

Δε νομίζω κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι. Κι εμένα ο γυναικολόγος μου είχε γράψει έξτρα κάτι ορμονολογικες που δε ζητούσαν και δεν είχα κανενα πρόβλημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Αν είχαμε κι εμείς έναν γιατρό να μας είχε συμβουλεψει εγκαίρως ότι καλό είναι να κάνουμε μια εξωσωματική παρά να παιδευομαστε ψυχολογικά κ οικονομικά τόσα χρόνια, δεν θα είμασταν τώρα εδώ να ταλαιπωρουμαστε ψάχνοντας ένα καλό ωάριο, ένα καλό σπέρμα, ένα καλό έμβρυο, αντε να γίνει 3ης, αντε να γίνει βλαστοκυστη, αντε να εμφυτευτει κ μετα ένα σωρό έλεγχοι μην τυχόν και έχει διάφορα άλλα προβληματα που ουτε να αναφέρω δεν αντέχω.. 

Προσωπικά οποία φίλη, ξαδελφη κτλ έχω που ξέρω ότι προσπαθει πανω απο χρόνο, κι ας είναι κ μικρουλα, της λέω κάνε εξωσωματική άμεσα, ο χρόνος είναι χρήμα κ κυρίως η υγεία της ίδιας της γυναίκας πάνω από όλα.

3-4 γιατροί, και τους είχα συμβουλευτεί όλα αυτά τα χρόνια, και ακόμα κ περυσι ετών 43, ήταν αποτρεπτικοι στην εξωσωματική.. και έλεγαν να προσπαθήσω φυσικά κ θα γίνει σίγουρα, και είναι θέμα άγχους κτλ... Κ ποιό το αποτέλεσμα? Ακόμα κ φυσικά να πετύχει , που ναι πέτυχε τυχαία περυσι, καθώς είχα φυσική συλληψη, απλώς χάθηκε κ ..μαζί με αυτό πολύτιμος χρόνος κ ακόμα χειρότερη ψυχολογία... Γιατί όσο μεγαλώνουμε αυξάνεται το άγχος σε κάθε αποτυχία.. 

Αφου δεν την έβρισες σήμερα αυτή την κοπέλα μπράβο σου. Πρέπει επιτέλους να ξεπεραστεί αυτό το ταμπου του γιατί επιλέγουμε την εξωσωματική.. η κοινωνία μας δεν έχει ακόμα ωριμάσει σε κάποια πράγματα δυστυχώς. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...