Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Kate92 είπε:

Δε νομίζω κορίτσι μου. Μην αγχώνεσαι. Κι εμένα ο γυναικολόγος μου είχε γράψει έξτρα κάτι ορμονολογικες που δε ζητούσαν και δεν είχα κανενα πρόβλημα.

Αχ σε ευχαριστώ πολύ αγχώθηκα και γιατί βγήκε ανεβασμένο και γιατί δεν το ζητούσε λέω μην υπάρχει πρόβλημα . Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

καλά τα λες happiness, σας έχω ζαλίσει απ’ το πρωί.. :-| ο,τι είναι να γίνει θα γίνει..:wub:

Το πρωί η μικροβιολογος , που πήγα να κάνω και εγώ προγεννητικό 

Μου λέει για κατέβασε τη μάσκα σού

Την κατεβάζω 

Αγόρι θα κανεις ,εν τω μεταξύ και εγώ αυτή την αίσθηση έχω 

Γερά και υγιη να είναι.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Iraki2022 said:

Αν είχαμε κι εμείς έναν γιατρό να μας είχε συμβουλεψει εγκαίρως ότι καλό είναι να κάνουμε μια εξωσωματική παρά να παιδευομαστε ψυχολογικά κ οικονομικά τόσα χρόνια, θέλει θα ειμασταν τώρα εδώ να ταλαιπωρουμαστε ψάχνοντας ένα καλό ωάριο, ένα καλό σπερμα, ένα καλό έμβρυο, αντε να γίνει 3ης, αντε να γίνει βλαστοκυστη, αντε να εμφυτευτει κ μετα ένα σωρό έλεγχοι μην τυχόν και έχει διάφορα άλλα προβληματα που ουτε να αναφέρω δεν αντέχω.. 

Προσωπικά οποία φίλη, ξαδελφη κτλ έχω που ξέρω ότι προσπαθει πανω απο χρόνο, κι ας είναι κ μικρουλα, της λέω κάνε εξωσωματική άμεσα, ο χρόνος είναι χρήμα κ κυρίως η υγεία της ίδιας της γυναίκας πάνω από όλα.

3-4 γιατροί, και τους είχα συμβουλευτεί όλα αυτά τα χρόνια, και ακόμα κ περυσι ετών 43, ήταν αποτρεπτικοι στην εξωσωματική.. και έλεγαν να προσπαθήσω φυσικά κ θα γίνει σίγουρα, και είναι θέμα άγχους κτλ... Κ ποιό το αποτέλεσμα? Ακόμα κ φυσικά να πετύχει , που ναι πέτυχε τυχαία περυσι, καθώς είχα φυσική συλληψη, απλώς χάθηκε κ ..μαζί με αυτό πολύτιμος χρόνος κ ακόμα χειρότερη ψυχολογία... Γιατί όσο μεγαλώνουμε αυξάνεται το άγχος σε κάθε αποτυχία.. 

Αφου δεν την έβρισες σήμερα αυτή την κοπέλα μπράβο σου. Πρέπει επιτέλους να ξεπεραστεί αυτό το ταμπου του γιατί επιλέγουμε την εξωσωματική.. η κοινωνία μας δεν έχει ακόμα ωριμάσει σε κάποια πράγματα δυστυχώς. 

Πόσο πολύ συμφωνώ με όλα όσα έγραψες! Δε θα μπορούσα να ταυτιστώ περισσότερο.. Και όταν ακούω " Είναι θέμα άγχους, χαλάρωσε και θα έρθει", πλέον μετά από τόσα χρόνια και τόση ταλαιπωρία θέλω να χειροδικήσω!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ αγχώθηκα και γιατί βγήκε ανεβασμένο και γιατί δεν το ζητούσε λέω μην υπάρχει πρόβλημα . Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Αν είχαμε κι εμείς έναν γιατρό να μας είχε συμβουλεψει εγκαίρως ότι καλό είναι να κάνουμε μια εξωσωματική παρά να παιδευομαστε ψυχολογικά κ οικονομικά τόσα χρόνια, θέλει θα ειμασταν τώρα εδώ να ταλαιπωρουμαστε ψάχνοντας ένα καλό ωάριο, ένα καλό σπερμα, ένα καλό έμβρυο, αντε να γίνει 3ης, αντε να γίνει βλαστοκυστη, αντε να εμφυτευτει κ μετα ένα σωρό έλεγχοι μην τυχόν και έχει διάφορα άλλα προβληματα που ουτε να αναφέρω δεν αντέχω.. 

Προσωπικά οποία φίλη, ξαδελφη κτλ έχω που ξέρω ότι προσπαθει πανω απο χρόνο, κι ας είναι κ μικρουλα, της λέω κάνε εξωσωματική άμεσα, ο χρόνος είναι χρήμα κ κυρίως η υγεία της ίδιας της γυναίκας πάνω από όλα.

3-4 γιατροί, και τους είχα συμβουλευτεί όλα αυτά τα χρόνια, και ακόμα κ περυσι ετών 43, ήταν αποτρεπτικοι στην εξωσωματική.. και έλεγαν να προσπαθήσω φυσικά κ θα γίνει σίγουρα, και είναι θέμα άγχους κτλ... Κ ποιό το αποτέλεσμα? Ακόμα κ φυσικά να πετύχει , που ναι πέτυχε τυχαία περυσι, καθώς είχα φυσική συλληψη, απλώς χάθηκε κ ..μαζί με αυτό πολύτιμος χρόνος κ ακόμα χειρότερη ψυχολογία... Γιατί όσο μεγαλώνουμε αυξάνεται το άγχος σε κάθε αποτυχία.. 

Αφου δεν την έβρισες σήμερα αυτή την κοπέλα μπράβο σου. Πρέπει επιτέλους να ξεπεραστεί αυτό το ταμπου του γιατί επιλέγουμε την εξωσωματική.. η κοινωνία μας δεν έχει ακόμα ωριμάσει σε κάποια πράγματα δυστυχώς. 

Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που εκανα εξωσωματικη στα 31 μ χωρίς κανένα προβλημα. Μ έλεγαν μικρή είσαι, πρόβλημα δεν έχεις, άγχος άγχος αγχος αυτο φταίει. Μονο αυτός ο γιατρός που είμαι τώρα με έχωσε κατευθείαν στα βαθιά που τλκ ήταν η πιο σωστή επιλογή. Θα είχα γλιτώσει 2 χρόνια αρνητικών τεστ τώρα! Πιστεύω όμως ότι αν δεν το ζήσει κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει. Αν εκείνη έκανε σεξ 1 φορά και έπιασε αμέσως το παιδάκι της (που μπράβο της και να το χαίρεται) , δεν μπορεί να καταλαβει εμάς που παιδευόμαστε για τα αυτονόητα! Τα αυτονόητα είναι αυτό που είπες, να βρούμε ωάριο καλό και να είναι γερό το παιδί μας! 

πρίν από 5 λεπτά , Ellidr είπε:

Το πρωί η μικροβιολογος , που πήγα να κάνω και εγώ προγεννητικό 

Μου λέει για κατέβασε τη μάσκα σού

Την κατεβάζω 

Αγόρι θα κανεις ,εν τω μεταξύ και εγώ αυτή την αίσθηση έχω 

Γερά και υγιη να είναι.

 

 

Εμενα μ το λεει η κουμπάρα μ, βλέπει τη μούρη και λέει κοριτσι θα κανεις! 

πρίν από 30 λεπτά , Teoula είπε:

Ακούγοντας αλλά και βιώνοντας κάτι τέτοια, αναρωτιέμαι αν θα εξελιχθούμε ποτέ ως κοινωνία, ξεπερνώντας τα ταμπού και τη λογική του ξερόλα -  κουτσομπόλη... Φοβερά αδιάκριτο εκ μέρους της, τουλάχιστον! 

Θέλουμε 60 χρόνια για να γίνουμε ζώα. Αυτό λέει ο άντρας μ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angot said:

Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που εκανα εξωσωματικη στα 31 μ χωρίς κανένα προβλημα. Μ έλεγαν μικρή είσαι, πρόβλημα δεν έχεις, άγχος άγχος αγχος αυτο φταίει. Μονο αυτός ο γιατρός που είμαι τώρα με έχωσε κατευθείαν στα βαθιά που τλκ ήταν η πιο σωστή επιλογή. Θα είχα γλιτώσει 2 χρόνια αρνητικών τεστ τώρα! Πιστεύω όμως ότι αν δεν το ζήσει κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει. Αν εκείνη έκανε σεξ 1 φορά και έπιασε αμέσως το παιδάκι της (που μπράβο της και να το χαίρεται) , δεν μπορεί να καταλαβει εμάς που παιδευόμαστε για τα αυτονόητα! Τα αυτονόητα είναι αυτό που είπες, να βρούμε ωάριο καλό και να είναι γερό το παιδί μας! 

Εμενα μ το λεει η κουμπάρα μ, βλέπει τη μούρη και λέει κοριτσι θα κανεις! 

Θέλουμε 60 χρόνια για να γίνουμε ζώα. Αυτό λέει ο άντρας μ! 

Πολύ καλά τα λέει, αν και κάποιοι χρειάζονται και περισσότερα για να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο! 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Teoula said:

Πόσο πολύ συμφωνώ με όλα όσα έγραψες! Δε θα μπορούσα να ταυτιστώ περισσότερο.. Και όταν ακούω " Είναι θέμα άγχους, χαλάρωσε και θα έρθει", πλέον μετά από τόσα χρόνια και τόση ταλαιπωρία θέλω να χειροδικήσω!!!!

Κι εγώ το ίδιο! Κ θα ήθελα να μπορουσα να παω να τους βρω έναν έναν προσωπικά κ να τους πω: μα καλά, πως αποτρεπεις κάποιον να κάνει κάτι που σε μικρή ηλικία έχει 70% πιθανοτητες να γίνει με την πρωτη προσπαθεια, κ τον αφήνεις να ταλαιπωρείται έτσι, όταν κάθε χρόνο οι πιθανοτητες αυτές μειώνονται με εκθετικο ρυθμό??? 

Θέλω κ σε άλλους να πω μερικά αλλά συγκρατουμαι... Πλέον με τη σημερινή μου γνώση, θα έλεγα κανεις να μην περιμενει ουτε μέρα παραπανω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ellidr είπε:

Το πρωί η μικροβιολογος , που πήγα να κάνω και εγώ προγεννητικό 

Μου λέει για κατέβασε τη μάσκα σού

Την κατεβάζω 

Αγόρι θα κανεις ,εν τω μεταξύ και εγώ αυτή την αίσθηση έχω 

Γερά και υγιη να είναι.

 

 

από που το κατάλαβε; Απ’ τη μύτη σου; θα τρελαθούμε :blink:

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Θα του το πω! Ευχαριστώ!

Στο site του Ιασώ διάβασα αυτό:

Το παράδοξο της ναυτίας: Ερευνητές αναφέρουν ότι οι εμετοί και η ναυτία στην εγκυμοσύνη συνδέονται με χαμηλότερο ρίσκο αποβολής και μετέπειτα στη ζωή, καρκίνου του μαστού.

Να και κάτι καλό που βγαίνει από τις στομαχικές διαταραχές!!! Ευχαριστώ πολύ ❤️

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

από που το κατάλαβε; Απ’ τη μύτη σου; θα τρελαθούμε :blink:

 

Λενε οτι αν το πρόσωπο αγριεύει θα κανεις αγορι. 

Αν το πρόσωπο γλυκαίνει θα κανεις κοριτσι.

Το λεγανε οι γιαγιάδες μας 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Troia said:

Για κυστική ίνωση δωρεάν με παραπεμπτικό στο Λαικό. Αν σου πει κάτι ο Κελλάρης, πες του ότι εξετάζουν το 90-92% των μεταλλάξεων. Όμως επειδή αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν ραντεβού, πάρε τους τηλ. και πες του ότι είσαι έγκυος για να σου κανονίσουν να πας να εξεταστείς.

Μπορεί. Πού ξέρεις; Αυτό θα αργήσεις λίγο να το μάθεις...

@Angot τα ραντεβού στο λαικό ανοίγουν την Παρασκευή αλλά αφορούν τον μήνα Ιούλιο και θέλουν και 20 μέρες περίπου να βγουν τα αποτελέσματα οπότε δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις να τα έχεις on time. Οπότε αναγκαστικά ιδιωτικά 

1 hour ago, Angot said:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

Πόσο χρονών είσαι αλήθεια?
Εμένα με ρώτησε εχτές μία φίλη μου τι γίνεται με το θέμα μωρό και αφού της εξήγησα σε τι φάση είμαι μου λέει το θεϊκό "μήπως χρειάζεται απλώς να χαλαρώσεις λίγο?". Αχχχ πες το μου ρε γαμώτο και δεν το ήξερα ότι ίσως φταίει αυτό, και ήμουν 5 χρόνια σερί αγχωμένη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ πάρει ένα ημερολόγιο εγκυμοσυνης. Εχει μέσα μια σελίδα που σ λεει τι συμπτώματα έχεις και αναλογα με το τι θα απαντήσεις. Λέει αν έχεις κοριτσι η αγορι. Όταν πάω σπίτι θα συντονιστούμε να σας στείλω τις ερωτήσεις και να πας πει η καθεμια τι της βγήκε. Ούτε εγώ το έχω κάνει ακόμα. 

Πχ αν το μωρό είχε χτύπους κάτω από 140 ότι είναι αγόρι, αν είναι πάνω από 140 είναι κοριτσι. Εχει καμια 10αρια ερωτήσεις. Και στο τέλος μετράς το σκορ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό δεν έχω πει σε κανέναν κουβέντα για την προσπάθειά μου, όσοι έχουν αποκτήσει με ευκολία παιδάκι ή δεν έχουν μπει καν στη διαδικασία, είναι έξω από τον χορό και δεν μπορούν να μας καταλάβουν... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...