Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Troia είπε:

Είπαμε, παίζει ρόλο και ο ωροσκόπος...Πάντως (πάλι σοβαρεύω την κουβέντα) ο αντίθετος συνδυασμός είναι πιο δύσκολος. Δηλ. εγώ από τη φύση μου είμαι της τάξης και της πειθαρχίας και φοβάμαι ότι η κόρη μου δεν θα πολυσυμπαθεί τα όρια και τα πρέπει. Και νομίζω σε αυτό το κομμάτι θα δυσκολευτώ, θα είναι δύσκολο να της βάλω όρια, που χρειάζονται για το καλό όλων των παιδιών, αλλά χωρίς να νιώθει ότι την καταπιέζω...

Καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σου. Νομίζω είναι προβληματισμοί όλων των γονιών, ανεξαρτήτως ζωδίου. Έχω εμπιστοσύνη ότι θα τα καταφέρεις, πάντα η μητέρα βρίσκει τον τρόπο κι εσύ φαίνεσαι να το ψάχνεις σφαιρικά το κάθε ζήτημα, άρα δε σε φοβάμαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

πρίν από 4 λεπτά , Troia είπε:

Όχι, η κυστική ίνωση είναι άλλη ιστορία. Το στίγμα το έψαχναν από τότε, η κυστική ίνωση μπήκε στο πακέτο του προγεννητικού ελέγχου από το 2006 και μετά και πάλι η νύφη μου π.χ. που έμεινε για πρώτη φορά έγκυος το 2012 δεν την έκανε ποτέ, δεν της τη ζήτησε ο γιατρός της. Και τελικά αποδείχτηκε ότι τη μετάλλαξη την έχουμε στην οικογένειά μας. Εγώ είμαι φορέας και το έμαθα λίγο πριν μείνω έγκυος. Οπότε η μετάλλαξη υπάρχει στην οικογένειά μου και τόσα χρόνια δεν το ξέραμε.

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Το λέω γτ εμενα είχαν και οι 2 στίγμα και κάνανε τρομερα πολλές εξετάσεις. Οποτε αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα, έστω και άσχετο με το στίγμα. Πιστεύω θα το έβλεπαν. Anyway δεν ξέρω κ ολας, εμπιστεύομαι τον γιατρό, και μ ειπε να την κάνω τώρα. Άρα κάτι θα ξέρει! Μη έτσι κ αλλιώς λένε μέχρι 12η εβδομάδα μπορούν να το τσεκάρουν στην εξεταση! 

Απλα φανταζομαι στο αναφέρει η @Troia γιατι πλεον η κυστικη ίνωση γινεται πριν ξεκινησεις την εξωσωματικη τουλαχιστον στα περισσοτερα κεντρα τη ζητανε.. εγω ειμαι ετεροζυγωτης σε μια μεταλλαξη εκανε και ο σύζυγος που ειναι αρνητικος και ειμαστε οκ.. αλλα οπως και να χει νομιζω οι πιθανότητες ειναι ελαχιστες ακομη και να εχει καποιος να νοσεί το έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ksvolimi είπε:

Απλα φανταζομαι στο αναφέρει η @Troia γιατι πλεον η κυστικη ίνωση γινεται πριν ξεκινησεις την εξωσωματικη τουλαχιστον στα περισσοτερα κεντρα τη ζητανε.. εγω ειμαι ετεροζυγωτης σε μια μεταλλαξη εκανε και ο σύζυγος που ειναι αρνητικος και ειμαστε οκ.. αλλα οπως και να χει νομιζω οι πιθανότητες ειναι ελαχιστες ακομη και να εχει καποιος να νοσεί το έμβρυο.

Κορίτσια ποτέ δεν μ τη ζήτησαν, ουτε και ο προηγούμενος γιατρός μ. Που με εκείνον είχα ξεκινήσει προγεννητικό έλεγχο! Τι να πω! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

Καλα Εγώ εχω ακουσει πολλα… χαχαχα δυστυχως στους ανθρωπους εξω ακομη και νέους η άγνοια - ηλιθιότητα σε αυτα τα ζητήματα ειναι σε υψηλότατα επιπεδα.. 

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια ποτέ δεν μ τη ζήτησαν, ουτε και ο προηγούμενος γιατρός μ. Που με εκείνον είχα ξεκινήσει προγεννητικό έλεγχο! Τι να πω! 

Δεν εχεις λογο να ανησυχεις τωρα θα την κανεις και ολα θα ναι καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλα Εγώ εχω ακουσει πολλα… χαχαχα δυστυχως στους ανθρωπους εξω ακομη και νέους η άγνοια - ηλιθιότητα σε αυτα τα ζητήματα ειναι σε υψηλότατα επιπεδα.. 

Είσαι μεγάλος σε ηλικία σ λενε καλα τωρα το θυμήθηκες; 

Είσαι μικρός σ λενε καλα πας απο τόσο μικρή; 

Τους στέλνεις όλους στον αγύριστο και ησυχάζει το κεφάλι σ. Δεν είχα ποτέ υπομονή σαν άνθρωπος, τωρα το δικαιολογώ κ ολας!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

Μ' αρέσει που μου απαντάς σοβαρά!!! Χαχαχα! Εδώ έχω βάλει όλους να κάνουν μαντεψιά, μόνο ο άντρας μου αρνείται, το κορίτσι υπερτερεί κατά μερικούς ψήφους! Ο καλύτερος με διαφορά είναι ο βαφτισιμιός μου που μόλις έκλεισε τα 6 και τον έβαλα να μαντέψει το φύλο του μωρού, με κοίταξε προσεκτικά, το σκέφτηκε και είπε "θα κάνεις κορίτσι γιατί κι εσύ είσαι κορίτσι!" ο γλυκούλης μου!!! ❤

Εγώ ποντάρω σε αγοράκι! Δεν ξέρω γιατί!

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Στo μεταξύ πηγα σήμερα κ γαι αιματολογικες. Και ρωτάει η κοπελα αν παίρνω χαπια, ε της λέω κλπ. Και απαντάει καλα γτ παίρνεις τόσα χαπια σε τόσο μικρή ηλικία; είχες αποβάλει;  της λέω όχι απλώς είμαι με εξωσωματικη. Και λέει καλά γτ την έκανες τόσο μικρή; τι πρόβλημα είχες; κανένα απαντώ. Και άρχισε και πως στο δικαιολόγησε ο γιατρός και έκανες εξωσωματικη και μπλα μπλα μπλα. Η ηλιθιότητα υπάρχει κορίτσια κ στον τομέα υγείας. Με έβαλε να μπαω στη διαδικασία να σκεφτώ γτ δεν κατάφερα να κάνω μόνη μ μωρο! 

Ελπίζω τότε να μην έχει 1 από τους 2 μας! 

Αχ πόση βλακεία κυκλοφορεί εκεί έξω! Εγώ δε θα της απαντούσα καν! Θες να πάω να τη βρω? Με τα νεύρα μου σήμερα,καθαρίζω για πάρτη σου χαχαχαχ :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

Είσαι μεγάλος σε ηλικία σ λενε καλα τωρα το θυμήθηκες; 

Είσαι μικρός σ λενε καλα πας απο τόσο μικρή; 

Τους στέλνεις όλους στον αγύριστο και ησυχάζει το κεφάλι σ. Δεν είχα ποτέ υπομονή σαν άνθρωπος, τωρα το δικαιολογώ κ ολας!! 

Εγω που εχω υπομονη τους αγνοώ προκλητικά.. αλλα μην το  ψαχνεις εχουμε πολυ μελλον  σαν  χωρα.. εχουν γινει βήματα μεν αλλα ακομη υπαρχει δρόμος.. 

πρίν από 3 λεπτά , Kate92 είπε:

Εγώ ποντάρω σε αγοράκι! Δεν ξέρω γιατί!

Αχ πόση βλακεία κυκλοφορεί εκεί έξω! Εγώ δε θα της απαντούσα καν! Θες να πάω να τη βρω? Με τα νεύρα μου σήμερα,καθαρίζω για πάρτη σου χαχαχαχ :razz:

Κι εγω για @happiness79 αγορι ψηφίζω για @Makelen αγορι για @Angot k @κοτοπουλάκι κοριτσι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , happiness79 είπε:

Αγάπη μου, όλες στα τυφλά είμαστε. Μπορεί κάτι να μην πηγαίνει καλά και να υπάρχουν ακόμα συμπτώματα. Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, μόνο υπομονή και όσο γίνεται θετική σκέψη. Όσο κι αν ανησυχήσεις δε θα αλλάξει τίποτα, κι εγώ που χαίρομαι το ίδιο (εννοείται ότι έχω και αγωνίες). Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Ας προσπαθήσουμε να πορευτούμε με πίστη ❤

καλά τα λες happiness, σας έχω ζαλίσει απ’ το πρωί.. :-| ο,τι είναι να γίνει θα γίνει..:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kate92 είπε:

Εγώ ποντάρω σε αγοράκι! Δεν ξέρω γιατί!

Αχ πόση βλακεία κυκλοφορεί εκεί έξω! Εγώ δε θα της απαντούσα καν! Θες να πάω να τη βρω? Με τα νεύρα μου σήμερα,καθαρίζω για πάρτη σου χαχαχαχ :razz:

Εσένα το μωρο σ θα βγει με μαύρη ζώνη! Έτοιμο! 

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εγω που εχω υπομονη τους αγνοώ προκλητικά.. αλλα μην το  ψαχνεις εχουμε πολυ μελλον  σαν  χωρα.. εχουν γινει βήματα μεν αλλα ακομη υπαρχει δρόμος.. 

Κι εγω για @happiness79 αγορι ψηφίζω για @Makelen αγορι για @Angot k @κοτοπουλάκι κοριτσι!

Να μ πεις που μένεις, θα σ στείλει δώρο ο άντρας μ! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , ksvolimi είπε:

 

Κι εγω για @happiness79 αγορι ψηφίζω για @Makelen αγορι για @Angot k @κοτοπουλάκι κοριτσι!

Να πω την αλήθεια κ εγώ αυτή τη φορά πιστεύω πως έχω κορίτσι. Το προηγούμενο πίστευα αγόρι κ όντως ήταν αγοράκι. @ksvolimiΝα δούμε αν είσαι κ εσύ καλή στις μαντεψιές.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Να πω την αλήθεια κ εγώ αυτή τη φορά πιστεύω πως έχω κορίτσι. Το προηγούμενο πίστευα αγόρι κ όντως ήταν αγοράκι. @ksvolimiΝα δούμε αν είσαι κ εσύ καλή στις μαντεψιές.. 

Αλήθεια έπεσες μέσα ρε θηρίο;;;;; 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ksvolimi είπε:

Απλα φανταζομαι στο αναφέρει η @Troia γιατι πλεον η κυστικη ίνωση γινεται πριν ξεκινησεις την εξωσωματικη τουλαχιστον στα περισσοτερα κεντρα τη ζητανε.. εγω ειμαι ετεροζυγωτης σε μια μεταλλαξη εκανε και ο σύζυγος που ειναι αρνητικος και ειμαστε οκ.. αλλα οπως και να χει νομιζω οι πιθανότητες ειναι ελαχιστες ακομη και να εχει καποιος να νοσεί το έμβρυο.

Δεν είναι απαραίτητο να γίνει από πριν. Εμένα δεν μου τη ζήτησαν. Αν όμως βρεθεί από πριν ότι είναι και οι 2 φορείς, υπάρχει και ο προγεννητικός και νομίζω σε αυτή την περίπτωση επιβάλλεται. Εγώ την έκανα από μόνη μου αποκλειστικά και μόνο για να επωφεληθώ από το 'δωρεάν' του Λαικού. Δηλ. το είχα διαβάσει εδώ και το είχα βάλει κι αυτό στο πρόγραμμα.

πρίν από 24 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια ποτέ δεν μ τη ζήτησαν, ουτε και ο προηγούμενος γιατρός μ. Που με εκείνον είχα ξεκινήσει προγεννητικό έλεγχο! Τι να πω! 

Ούτε σε εμένα την είχαν ζητήσει από πριν. Μην αγχώνεσαι, το ποσοστό να νοσεί το μωρό είναι πολύ μικρό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Αλήθεια έπεσες μέσα ρε θηρίο;;;;; 

τότε το είχα μαντέψει, ένιωθα πως ήταν αγοράκι, τώρα ένιωσα κοριτσάκι, για να δούμε.. καλά να είναι κ ο,τι είναι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , happiness79 είπε:

Καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σου. Νομίζω είναι προβληματισμοί όλων των γονιών, ανεξαρτήτως ζωδίου. Έχω εμπιστοσύνη ότι θα τα καταφέρεις, πάντα η μητέρα βρίσκει τον τρόπο κι εσύ φαίνεσαι να το ψάχνεις σφαιρικά το κάθε ζήτημα, άρα δε σε φοβάμαι!

Ναι, ήδη διαβάζω όσο προλαβαίνω πάνω σε αυτά τα θέματα. Και πάλι βέβαια όλοι θα κάνουμε πάρα πολλά λάθη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...