Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

@Angot τα ραντεβού στο λαικό ανοίγουν την Παρασκευή αλλά αφορούν τον μήνα Ιούλιο και θέλουν και 20 μέρες περίπου να βγουν τα αποτελέσματα οπότε δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις να τα έχεις on time. Οπότε αναγκαστικά ιδιωτικά 

Πόσο χρονών είσαι αλήθεια?
Εμένα με ρώτησε εχτές μία φίλη μου τι γίνεται με το θέμα μωρό και αφού της εξήγησα σε τι φάση είμαι μου λέει το θεϊκό "μήπως χρειάζεται απλώς να χαλαρώσεις λίγο?". Αχχχ πες το μου ρε γαμώτο και δεν το ήξερα ότι ίσως φταίει αυτό, και ήμουν 5 χρόνια σερί αγχωμένη. 

Αχαχαχχα αυτό χρειαζόμαστε λίγο relax και θα πιάσουμε 3δυμα. Είμαι 31 και έχω ξεκινήσει κ ψάχνομαι από τα 29! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Λοιπόν εδώ πάρει ένα ημερολόγιο εγκυμοσυνης. Εχει μέσα μια σελίδα που σ λεει τι συμπτώματα έχεις και αναλογα με το τι θα απαντήσεις. Λέει αν έχεις κοριτσι η αγορι. Όταν πάω σπίτι θα συντονιστούμε να σας στείλω τις ερωτήσεις και να πας πει η καθεμια τι της βγήκε. Ούτε εγώ το έχω κάνει ακόμα. 

Πχ αν το μωρό είχε χτύπους κάτω από 140 ότι είναι αγόρι, αν είναι πάνω από 140 είναι κοριτσι. Εχει καμια 10αρια ερωτήσεις. Και στο τέλος μετράς το σκορ. 

δεν ρώτησα πόσους χτύπους είχε το μωρό.. το είχε πει η γυναικολόγος μιας φίλης μου κ το πέτυχε. Αγοράκι έκανε το Σάββατο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

δεν ρώτησα πόσους χτύπους είχε το μωρό.. το είχε πει η γυναικολόγος μιας φίλης μου κ το πέτυχε. Αγοράκι έκανε το Σάββατο 

Και μενα η φιλη μ, αγοράκι το σαββατο! Την ίδια φίλη λες να χουμε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Και μενα η φιλη μ, αγοράκι το σαββατο! Την ίδια φίλη λες να χουμε; 

δύσκολο, έχουμε κ διαφορά ηλικίας, είμαι 38, η φίλη μου είναι 40 κ είναι στην Πάτρα. Εσύ είσαι μικρή ακόμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

δύσκολο, έχουμε κ διαφορά ηλικίας, είμαι 38, η φίλη μου είναι 40 κ είναι στην Πάτρα. Εσύ είσαι μικρή ακόμα

Είπα κ γω τέτοια σύμπτωση. Να τους ζήσουν λοιπόν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Είπα κ γω τέτοια σύμπτωση. Να τους ζήσουν λοιπόν! 

τώρα τελευταία γεννιούνται πολλά μωρά, ίσως βοήθησε κ το lockdown, να τους ζήσουν! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

@Angot τα ραντεβού στο λαικό ανοίγουν την Παρασκευή αλλά αφορούν τον μήνα Ιούλιο και θέλουν και 20 μέρες περίπου να βγουν τα αποτελέσματα οπότε δεν νομίζω ότι προλαβαίνεις να τα έχεις on time. Οπότε αναγκαστικά ιδιωτικά 

Πόσο χρονών είσαι αλήθεια?
Εμένα με ρώτησε εχτές μία φίλη μου τι γίνεται με το θέμα μωρό και αφού της εξήγησα σε τι φάση είμαι μου λέει το θεϊκό "μήπως χρειάζεται απλώς να χαλαρώσεις λίγο?". Αχχχ πες το μου ρε γαμώτο και δεν το ήξερα ότι ίσως φταίει αυτό, και ήμουν 5 χρόνια σερί αγχωμένη. 

Ας τους πάρει να τους πει ότι είναι έγκυος, γιατί άλλη κοπέλα εδώ είχε πει ότι τις εγκύους τις εξυπηρετούν στο τέλος των ραντεβού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Troia said:

Ας τους πάρει να τους πει ότι είναι έγκυος, γιατί άλλη κοπέλα εδώ είχε πει ότι τις εγκύους τις εξυπηρετούν στο τέλος των ραντεβού.

Τώρα αυτό σκεφτόμουν να της γράψω κι εγώ 

 

Άσχετο... Εχτές μίλησα με την συντονίστρια, μου είπε θα πάρω κανονικά την αγωγή της Λευκού σαν να προετοιμαζόμαστε για ετ άσχετα που δεν ξέρουμε πότε και αν θα γίνει. Ο Σφακ λέει εμπιστεύεται πολύ την κυρία Λευκού και θα ακολουθήσουμε κατα γράμμα ότι σας είπε. Το ίδιο είπε και η βοηθός της Λευκού που μίλησα σήμερα. Συμβουλές για την κορτιζόνη κορίτσια? Το αλάτι και την ζάχαρη τα κόψατε εντελώς? Πήρατε υποκατάστατα? Εγώ χρησιμοποιώ σταγόνες στέβιας, είναι οκ αυτές? 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ , το σπερμοδιαγραμμα του δε βγήκε καλό βέβαια πάλι το περιμέναμε η αλήθεια αλλά περνει βιταμίνες 3 μήνες κοντά και βγήκε χειρότερο από πριν . Πριν είχε φυσιολογικές μορφές 24 % και τώρα έχει 2%. Πάρα πολύ μεγάλη διαφορά δε ξέρω ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Τώρα αυτό σκεφτόμουν να της γράψω κι εγώ 

 

Άσχετο... Εχτές μίλησα με την συντονίστρια, μου είπε θα πάρω κανονικά την αγωγή της Λευκού σαν να προετοιμαζόμαστε για ετ άσχετα που δεν ξέρουμε πότε και αν θα γίνει. Ο Σφακ λέει εμπιστεύεται πολύ την κυρία Λευκού και θα ακολουθήσουμε κατα γράμμα ότι σας είπε. Το ίδιο είπε και η βοηθός της Λευκού που μίλησα σήμερα. Συμβουλές για την κορτιζόνη κορίτσια? Το αλάτι και την ζάχαρη τα κόψατε εντελώς? Πήρατε υποκατάστατα? Εγώ χρησιμοποιώ σταγόνες στέβιας, είναι οκ αυτές? 

Η κορτιζόνη είναι σε τόσο μικρή ποσότητα που δεν επηρεάζει το τι τρως. Εγώ τρώω κανονικά κ συνεχίζω να είμαι λιγότερα κιλά από πριν πάρω. Ζάχαρες δεν πολυτρώω, άντε να φάω κανα γλυκό τη βδομάδα, όχι λόγω κορτιζόνης, επειδή δεν κάνει γενικά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


24 minutes ago, Ria_ said:

Σε ευχαριστώ πολύ , το σπερμοδιαγραμμα του δε βγήκε καλό βέβαια πάλι το περιμέναμε η αλήθεια αλλά περνει βιταμίνες 3 μήνες κοντά και βγήκε χειρότερο από πριν . Πριν είχε φυσιολογικές μορφές 24 % και τώρα έχει 2%. Πάρα πολύ μεγάλη διαφορά δε ξέρω ... 

Το κάνατε σε άλλο κέντρο? Υπάρχουν δύο μετρήσεις για τις φυσιολογικές μορφές. Στα μικρά διαγνωστικά βγαίνει το αποτέλεσμα με υψηλό ποσοστό αλλά στα εξειδικευμένα το ανώτερο ποσοστό είναι το 4% άρα ίσως δεν είναι τόσο χάλια όσο νομίζεις 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Το κάνατε σε άλλο κέντρο? Υπάρχουν δύο μετρήσεις για τις φυσιολογικές μορφές. Στα μικρά διαγνωστικά βγαίνει το αποτέλεσμα με υψηλό ποσοστό αλλά στα εξειδικευμένα το ανώτερο ποσοστό είναι το 4% άρα ίσως δεν είναι τόσο χάλια όσο νομίζεις 

Σε μικροβιολογικό πάλι όχι εξειδικευμένο κέντρο  αλλά διαφορετικό ναι . Λέει συγκεκριμένα 2% (φ.τ. >4 ) και το παλιό απλά μορφολογία φυσιολογικά 24% χωρίς να λέει όριο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Λενε οτι αν το πρόσωπο αγριεύει θα κανεις αγορι. 

Αν το πρόσωπο γλυκαίνει θα κανεις κοριτσι.

Το λεγανε οι γιαγιάδες μας 

Εμένα ολοι μου λένε το ανάποδο από αυτό που λες, το οποίο έχει και εξήγηση, γιατί τα κορίτσια "τραβάνε" από τη μάνα τις γυναικείες ορμόνες με αποτέλεσμα εκείνη να αργιεύει στο πρόσωπο, ενώ τα αγόρια όχι, οπότε γλυκαίνει. Άρα αν έχεις γλυκάνει θα κάνεις αγόρι που τόσο θέλεις! Εμένα μου λένε ότι βγάζω μια γλύκα, αλλά βλέπω ότι τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου να έχουν αγριέψει, άρα... κορίτσι!! Μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου χθες που με είδε ότι βλέπει το ίδιο πράγμα (κι ας λέει ότι θα κάνω αγόρι χαχαχα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Τώρα αυτό σκεφτόμουν να της γράψω κι εγώ 

 

Άσχετο... Εχτές μίλησα με την συντονίστρια, μου είπε θα πάρω κανονικά την αγωγή της Λευκού σαν να προετοιμαζόμαστε για ετ άσχετα που δεν ξέρουμε πότε και αν θα γίνει. Ο Σφακ λέει εμπιστεύεται πολύ την κυρία Λευκού και θα ακολουθήσουμε κατα γράμμα ότι σας είπε. Το ίδιο είπε και η βοηθός της Λευκού που μίλησα σήμερα. Συμβουλές για την κορτιζόνη κορίτσια? Το αλάτι και την ζάχαρη τα κόψατε εντελώς? Πήρατε υποκατάστατα? Εγώ χρησιμοποιώ σταγόνες στέβιας, είναι οκ αυτές? 

kalhspera kai kali epitixia na exeis!! ισχυει οτι ο σφακ εμπιστευεται την Λευκου και η Λευκου πιστευει στον Σφακ.. και εμεις κατα γραμμα ειχαμε της Λευκου.. Λοιπον για τη ζαχαρη, εγω την ειχα κοψει πριν μου το πει η Λευκου επειδη μου το ειχε πει ο Σφακ.. η εν παση περιπτωση το ειχα φτασει στο ελαχιστο.. Για το αλατι για την κορτιζονη.. εγω ξεκινησα κορτιζονη 29/12 η 31/12.. και απο εκεινη την μέρα μαχαιρι το αλατι..και ετσι ουτε πρηστηκα..ουτε τιποτα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Εμένα ολοι μου λένε το ανάποδο από αυτό που λες, το οποίο έχει και εξήγηση, γιατί τα κορίτσια "τραβάνε" από τη μάνα τις γυναικείες ορμόνες με αποτέλεσμα εκείνη να αργιεύει στο πρόσωπο, ενώ τα αγόρια όχι, οπότε γλυκαίνει. Άρα αν έχεις γλυκάνει θα κάνεις αγόρι που τόσο θέλεις! Εμένα μου λένε ότι βγάζω μια γλύκα, αλλά βλέπω ότι τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου να έχουν αγριέψει, άρα... κορίτσι!! Μου το επιβεβαίωσε και μια φίλη μου χθες που με είδε ότι βλέπει το ίδιο πράγμα (κι ας λέει ότι θα κάνω αγόρι χαχαχα)

κάθε χωριό μου φαίνεται έλεγε τα δικά του… 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...