Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Laky είπε:

Φυσικά και επιτρέπεται. Γι αυτό είμαστε εδώ. Να βοηθήσει η μία την άλλη Μ όποιο τρόπο μπορεί. Το τέστ ΠΑΠ μου έδειξε άτυπα κύτταρα και μετά τη κολποσκόπηση και τη βιοψία ο γιατρός έκρινε πως πρέπει να κάνω μια μικροεπεμβαση στον τράχηλο. Λέγεται loop. Μου είπε πως μετά το τρίμηνο μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορα. Έτσι για να μη χαθεί κι άλλος χρόνος θα φτάσω μέχρι την ωοληψια. Είμαι και 39,5 Εσύ; 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Τα παρήγγειλα ήδη. Μέχρι τη Τετάρτη θα τα εχω. Τη συνταγογράφηση περιμένω μόνο. Κι ελπίζω να αδιαθετησω τη Παρασκευή και να ξεκινήσω κανονικά.

Καλή επιτυχία να έχεις και γρήγορα μια θετικότατη χοριακη! 39 και εγώ η πρώτη μου ετ,θα φτάσω ωοληψια μετά θα κάνω επέμβαση ινομυωμα και μετά από 6μηνο έμβρυο μεταφορά! Τα μωράκια μας είναι στο δρόμο!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις και γρήγορα μια θετικότατη χοριακη! 39 και εγώ η πρώτη μου ετ,θα φτάσω ωοληψια μετά θα κάνω επέμβαση ινομυωμα και μετά από 6μηνο έμβρυο μεταφορά! Τα μωράκια μας είναι στο δρόμο!!!

Έξι μήνες μετά σου είπε εμβρυομεταφορα; Εμένα μου είπε το λιγότερο τρεις. Οπότε... Έχουμε ακόμη.. εύχομαι και σε σένα ένα γερό παιδάκι κουκλα μου. Πότε ξεκινάς;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Laky είπε:

Έξι μήνες μετά σου είπε εμβρυομεταφορα; Εμένα μου είπε το λιγότερο τρεις. Οπότε... Έχουμε ακόμη.. εύχομαι και σε σένα ένα γερό παιδάκι κουκλα μου. Πότε ξεκινάς;

Ευχαριστω πολύ,αύριο ξεκινάω...και εσύ να έχεις καλή επιτυχία !!!

πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ευχαριστω πολύ,αύριο ξεκινάω...και εσύ να έχεις καλή επιτυχία !!!

Πότε ξεκινάς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Είχες συμπτώματα; Πχ πρήξιμο κτλ; Τι να αναμενω δε ξέρω ,

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν έχω κάνει..  έδωσε σε κάποια αντιπηκτικες κατά τη διάρκεια της διέγερσης..  φοβάμαι για υπερδιέγερση..  φοβάμαι και για θρόμβωση..  γτ είμαι και καπνίστρια... Βέβαια τώρα σχεδόν το χω κόψει.. κάνω 2-3 την ημέρα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους!! Ελπίζω μέχρι την εμβρυομεταφορα να μην κάνω κανένα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν έχω κάνει..  έδωσε σε κάποια αντιπηκτικες κατά τη διάρκεια της διέγερσης..  φοβάμαι για υπερδιέγερση..  φοβάμαι και για θρόμβωση..  γτ είμαι και καπνίστρια... Βέβαια τώρα σχεδόν το χω κόψει.. κάνω 2-3 την ημέρα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους!! Ελπίζω μέχρι την εμβρυομεταφορα να μην κάνω κανένα!! 

Κι εγώ δε ξέρω αν έκανα. Δε νομίζω. Κι εγώ είμαι καπνίστρια. Ποια εξέταση είναι αυτή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι... Εγώ εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν έχω κάνει..  έδωσε σε κάποια αντιπηκτικες κατά τη διάρκεια της διέγερσης..  φοβάμαι για υπερδιέγερση..  φοβάμαι και για θρόμβωση..  γτ είμαι και καπνίστρια... Βέβαια τώρα σχεδόν το χω κόψει.. κάνω 2-3 την ημέρα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους!! Ελπίζω μέχρι την εμβρυομεταφορα να μην κάνω κανένα!! 

Εχω εγω θρομβοφιλια .. αντιπηκτικές μετα την εμβρυομεταφορα λογω οτι λαμβάνω προγεστερονη .. ρωτησε τον ιατρό σου για τις ανησυχίες σου Περι θρόμβωσης κι να πίνεις πολυ νερό .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ δε ξέρω αν έκανα. Δε νομίζω. Κι εγώ είμαι καπνίστρια. Ποια εξέταση είναι αυτή;

Είναι μεγάλο πακέτο εξετάσεων. Δν νομίζω πως έχει να κάνει με το τσιγάρο και μόνο. Μην αγχωνεστε οι γιατροί που σας καθοδηγούν ξέρουν πολύ καλύτερα. Εγώ έκανα αντιπηκτικες μετά που με  παρέπεμψε σε αιματολογο και δεν τις ξεκίνησα από την αρχη της εγκυμοσύνης. Μ έκανε θρομβοελαστογραμμα μετά την αυχενική και μ ειπε πως είχε αυξηθεί σχετικά με το πρώτο που είχα κάνει και καλό θα ήταν προληπτικά να τις ξεκινήσουμε και με βάση το αυτοανοσο που έχω. Μην τρελαίνεστε γενικά. Όλα θα πάνε καλά σ όλες!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Maroxmarox said:

Καλη αρχή να έχεις! Η πρώτη σου ;και εμένα η πρώτη μου και εγώ μέχρι ωοληψια θα φθάσω..εσύ εάν επιτρέπεται γιατί θα κάνεις βρυομεταφορα μετά από μήνες; 

Πιστεύω να είσαι καλά τώρα...Σε ποιο στάδιο είσαι; 

Μια χαρά είμαι ευχαριστω έκανα  ωοληψία αρχές Δεκεμβρίου και σε καμία 20 μέρες πάω με το καλό για ετ.

καλη αρχή και καλή επιτυχία !  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maroxmarox είπε:

Ευχαριστω πολύ,αύριο ξεκινάω...και εσύ να έχεις καλή επιτυχία !!!

Πότε ξεκινάς;

Περιμένω να αδιαθετησω τη Παρασκευή. Άντε με το καλό. Ελπίζω να είναι ανώδυνη η διαδικασία. Καλή αρχή κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, happiness79 said:

Αυτό θα σου το πει ο γιατρός σου όταν έρθει η ώρα να τις ξεκινήσεις! Η συσκευασία έχει συνήθως 900 μονάδες (υπάρχουν και πιο μικρές, αλλά δεν τις δίνουν για αρχή) και ρυθμίζεις μόνη σου τη δόση, σύμφωνα με τις οδηγίες! Επίσης καλό θα ήταν να τον ρωτήσεις να σου πει όλα τα φάρμακα που πρόκειται να χρειαστείς, ώστε να έχεις χρόνο να τα ψάξεις κι αν κάποιο δεν το βρεις κατευθείαν, να μην αγχωθείς. Όλα βρίσκονται, αλλά γιατί να ζοριστείς? Αν δυσκολευτείς με κάποιο, να ξέρεις ότι συνήθως τα φαρμακεία που βρίσκονται κοντά στα μεγάλα κέντρα έχουν τα πάντα! Καλή αρχή σου εύχομαι!!! 

Σίγουρα υπάρχει με 900; Εγώ πάντως πήρα menopur 600 τέσσερα πακέτα 300 μονάδες την μέρα έκανα και δεν μου έφτασαν και χρεώθηκα και τις 75 άρες για μια δόση .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mommy39 είπε:

Εχω εγω θρομβοφιλια .. αντιπηκτικές μετα την εμβρυομεταφορα λογω οτι λαμβάνω προγεστερονη .. ρωτησε τον ιατρό σου για τις ανησυχίες σου Περι θρόμβωσης κι να πίνεις πολυ νερό .. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. εννοείται θα ρωτήσω!! 

πρίν από 30 λεπτά , Laky είπε:

Περιμένω να αδιαθετησω τη Παρασκευή. Άντε με το καλό. Ελπίζω να είναι ανώδυνη η διαδικασία. Καλή αρχή κορίτσι μου.

Άντε βρε κορίτσια..όλα καλά θα πάνε... Πολλές πρωταρες είμαστε εδώ... Εύχομαι να μαστε όλες τυχερές.. και να πετύχουμε με την πρώτη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. εννοείται θα ρωτήσω!! 

Άντε βρε κορίτσια..όλα καλά θα πάνε... Πολλές πρωταρες είμαστε εδώ... Εύχομαι να μαστε όλες τυχερές.. και να πετύχουμε με την πρώτη!!

Σας το εύχομαι κορίτσια μου!!! Να είστε τυχερές όπως ήμουν και εγω. Τώρα θα πάω πρώτα ο Θεός για την 2η εύχομαι να είναι και αυτή τυχερή!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όταν ξεκινάμε ένα κύκλο εξωσωματικής τον ένα μήνα και δεν πετύχει, μπορούμε να ξανακάνουμε τον επόμενο? back to back?

Εγώ εκανα ναι ! Φεβρουαριο απετυχα κ Μάρτιο εκανα φυσικο και μετεφερα ξανα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όταν ξεκινάμε ένα κύκλο εξωσωματικής τον ένα μήνα και δεν πετύχει, μπορούμε να ξανακάνουμε τον επόμενο? back to back?

εμβρυομεταφορα μπορείς να κάνεις.. διέγερση δεν μπορείς 2 συνεχόμενους μήνες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...